piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Nie widać końca przetargu na budowę ul. Roztocze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 czerwca 2009, 21:33
Autor: Dominik Smaga

Opóźnia się rozstrzygnięcie przetargu na budowę nowego odcinka ul. Roztocze. Jeden z oferentów podważa referencje swojego konkurenta, któremu Ratusz postanowił powierzyć umowę. Sprawa może skończyć się w sądzie.

Do przetargu zgłosiła się jedna firma i trzy konsorcja. Jedna z ofert została od razu odrzucona, a ratuszowa komisja oceniała trzy pozostałe. Najwyżej oceniła tę złożoną przez konsorcjum, którego liderem jest kraśnickie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe i to ono miało dostać kontrakt.

Z takim wynikiem przetargu nie zgadza się Amar, lider konsorcjum, którego oferta zdobyła drugą w kolejności ocenę.

- Mamy zastrzeżenia do referencji konsorcjum z Kraśnika - mówi Andrzej Sagan, szef Amaru. Wśród warunków przetargu znalazł się zapis mówiący, że oferent musi udowodnić, że w ciągu ostatnich pięciu lat wykonał co najmniej dwie budowy lub przebudowy ulic warte nie mniej niż 3,4 mln zł każda. - Chodziło o ulice, czyli drogi w terenie zabudowanym. Nasz konkurent zgłosił wart 5,5 mln zł remont drogi liczącej 10,8 km. Wykazał, że 1,7 km drogi jest w terenie zabudowanym i wycenił to na 3,5 mln zł. Na zdrowy rozum trudno się zgodzić, że 1,7-km odcinek kosztuje 3,5 mln zł, a pozostałe 9 km tylko 2 mln zł.

Kraśnicki PDM nie zgadza się z zarzutami. - Składaliśmy w Urzędzie Miasta wszelkie możliwe wyjaśnienia - twierdzi Zbigniew Nastaj, prezes przedsiębiorstwa.
Amar oprotestował wynik przetargu. - Protest uwzględniliśmy, oferty zostały poddane ponownej ocenie, wynik został ogłoszony - informuje Janusz Semeniuk, kierownik miejskiego Biura Zamówień Publicznych. Wynik jest taki sam, co poprzednio: zwycięzcą jest konsorcjum, na czele którego stoi PDM.

- Znów odwołujemy się od tego wyniku - mówi Sagan. Ratusz na rozpatrzenie protestu ma 10 dni. Na decyzję urzędników Amarowi nie będzie przysługiwać skarga do Urzędu Zamówień Publicznych, bo kwota kontraktu jest za niska. - Możemy za to pójść do sądu. Rozważam to - mówi Sagan.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
123
węglin
lion
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

123
123 (18 czerwca 2009 o 10:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZA TO WIDAĆ.....jak nowa ulica JPII jest bezmyślnie rozkopywana!!!! Kto teraz wydał taką decyzję???? Można było wczesniej pomysleć o łączniku z ul. Roztocze!!!! Mamy "NAPRAWDĘ FACHOWCÓW" W INŻYNIERII RUCHU m.Lublina!!!!!Najlepiej byłoby zmknąć ruch na tej ulicy aż do ul.Krochmalnej i Diamentowej.....wtedy i most powstanie szybciej i skrzyżowania...a może w końcu i druga nitka ulicy z oś. Widok!!!! a "niby rondo"(czytaj:klomb)- zniknie!!!????
Rozwiń
węglin
węglin (18 czerwca 2009 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wszystko musza zabetonowac i zagospodarowac nie moga zostawic kawalka przestrzeni i tak juz rozwalil cale piekne pola cala obwodnica na ktorej sie scigaja co noc samochodami wezmijcie sie do roboty za inne wazniejsze rzeczy a ul roztocze zostawcie w spokoju !!!
Rozwiń
lion
lion (18 czerwca 2009 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nasz "Ratusz" podobnie działa przy przetargu na modernizację i rozbudowę linii trolejbusowych. Od niemal pół roku nie ma wyników przetargu, bo "kolesie" chcieli ofiarować pracę zaprzyjaźnionej firmie za maksymalną stawkę przewidzianą kosztorysem, a tu nagle znalazło się konkurencyjne biuro projektów z korzystniejszą ceną i jest problem. Teraz Urząd Miasta kombinuje jak wykluczyć to biuro - postępowanie trwa...
Rozwiń
Gość
Gość (18 czerwca 2009 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ot cały Lublin.
Rozwiń
LU
LU (18 czerwca 2009 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak rozumiem foto przedstawia stary odcinek ul. Roztocze -> BZDURA - TO NIE JEST UL. ROZTOCZE !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!