wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

"Nie zabierajcie dzieciom Orlika". Nauczyciele przeciwko przeprowadzce szkół

Dodano: 28 stycznia 2017, 15:30
Autor: Dominik Smaga

Po przeprowadzce uczniowie z Kalinowszczyzny zostaną, zdaniem protestujących, odsunięci od boiska Orlik otwartego przy Lwowskiej kilka lat temu
Po przeprowadzce uczniowie z Kalinowszczyzny zostaną, zdaniem protestujących, odsunięci od boiska Orlik otwartego przy Lwowskiej kilka lat temu

Jest protest przeciw przeniesieniu szkół odzieżowo-włókienniczych z ul. Spokojnej na Lwowską. – Przez tę przeprowadzkę nasze boisko przestanie służyć dzieciom z dzielnicy – mówią protestujący nauczyciele gimnazjum, którego budynek przejąć ma „odzieżówka”

Nie zabierajcie dzieciom Orlika – takiej treści plakat zawisł na budynku Gimnazjum nr 2 przy Lwowskiej. Szkoła ta będzie od września „wygaszana” z powodu reformy oświaty. Zwalniający się gmach ma się stać nową siedzibą Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych mieszczącego się teraz przy Spokojnej.

Taką przeprowadzkę miasto uzasadnia złym stanem technicznym budynku przy Spokojnej. – Konstrukcja dachu jest w stanie rozkładu biologicznego – tłumaczył Tadeusz Dziuba, dyrektor miejskiego Wydziału Inwestycji i Remontów z Urzędu Miasta na grudniowej sesji Rady Miasta.
Radni zagłosowali za przeniesieniem szkół. Oznaczałoby to, że od września przy Lwowskiej zacznie działać zawodówka nr 12, Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 4 i Technikum Usługowo-Gospodarcze. Wygaszane gimnazjum zajmowałoby 4 z 24 sal lekcyjnych.

Przeciwnicy przeprowadzki nie chcą się z tym pogodzić. I tłumaczą, że uczniowie z Kalinowszczyzny zostaną w ten sposób odsunięci od boiska Orlik otwartego przy Lwowskiej kilka lat temu. – Prawie żadna z okolicznych podstawówek nie ma takich warunków – tłumaczą protestujący.

– Gdyby była tu podstawówka, dzieci z dzielnicy mogłyby korzystać z boiska na wuefie. Nie będą mogły, bo pojawi się tu szkoła średnia, którą kończą już osoby dorosłe, a większość uczniów to młodzież zamiejscowa. Obiekt zbudowany dla Lublina powinien być przede wszystkim wykorzystywany przez uczniów z Lublina – mówią nauczyciele z Lwowskiej. – Większość uczniów ze Spokojnej to dziewczęta, które w mniejszym stopniu będą korzystać z Orlika.

– Zajęcia z wychowania fizycznego prowadzone są również w technikach i szkołach zawodowych – odpowiada Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. – Ponadto w godzinach popołudniowych Orlik będzie dostępny dla wszystkich chętnych. Tak, jak teraz. Organizowane są tu zajęcia z animatorami, są zajęcia dla seniorów, można zarezerwować boisko na konkretną godzinę. Tu nic się nie zmieni.

– Ale gdyby była tu podstawówka, dzieci z dzielnicy miałyby do godziny 15 boisko na wyłączność – podkreślają i nadal liczą, że miasto zmieni swoją decyzję. Ratusz nie chce jej zmieniać i zapowiada, że przeprowadzka stanie się faktem. – Mamy już pozytywną opinię kuratora oświaty – podkreśla Mazurek-Podleśna. Mimo to protestujący zamierzają nakłonić radnych do zmiany decyzji i wybierają się na przyszłotygodniowe posiedzenie Rady Miasta.

Czytaj więcej o: Lublin orlik
Użytkownik niezarejestrowany
absolwentka gimnazjum nr 2
Użytkownik niezarejestrowany
(67) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lutego 2017 o 16:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie chodzi o to, że dzieci mogłyby korzystać z Orlika podczas zajęć wf w godz. 8-15. Jak przyjdzie odziezowka to ciężko będzie wykorzystać boiska szczególnie piłkarskie, ponieważ większość uczniów w tej szkle to dziewczęta. Powinni przenieść tu podstawówkę z aktualnie istniejacych np. SP10 lub SP25 z gorszą bazą dydaktyczną. A wtedy w wolne miejsce przenieść szkołę zawodową.
Rozwiń
absolwentka gimnazjum nr 2
absolwentka gimnazjum nr 2 (29 stycznia 2017 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i co zwalacie wine na gimnazjum , ja je wspominam bardzo dobrze bardzo mili nauczyciele, mało osób przez co łatwo się w niej odnaleźć, każdy z każdym się zna a patologia uwierzcie mi jest w każdej szkole nawet w prestiżowych szkołach więc już nie mówcie że gimnazjum nr 2 to dno bo nie ma tam tragedii :) są o wiele gorsze szkoły, naprawdę a patologia jest WSZĘDZIE.  co będzie to będzie, wg mnie lepsza odzieżówka bo podstawówek na kalinie jest chyba aż 3 także bez sensu robić kolejną. a orlik jest dostępny dla każdego dużo osób przychodzi z po za terenu szkoły nawet w późnych porach więc nie rozumiem w czym problem
Rozwiń
Gość
Gość (29 stycznia 2017 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czuję jakiś biznes Żukowo-deweloperski. Zapewne teren po szkole już ma na oku jakiś dewelocwaniak. A więc wszyscy wont
Rozwiń
Gość
Gość (29 stycznia 2017 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo miasto - jak jest taka możliwość przeniesienia szkoły ze Spokojnej to uważam, że to bardzo dobry pomysł! Skoro jest pomysł na zagospodarowanie budynku, który od września będzie stał niepotrzebny to warto. nie rozumiem tylko tej kłótni o boisko, przecież nikt go dzieciom nie zabierze. Wcześniej też indywidualne osoby nie miały wstępu wcześniej na Orlik dokąd nie skończyły się planowe zajęcia.. a na słowa któregoś z poprzedników się nie zgodzę, aby połączyć szkołę z inną, tego typu placówką.. głupota.. przecież to by była jedna wielka patologia wtedy...
Rozwiń
Gość
Gość (29 stycznia 2017 o 13:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zespól Szkół Odzieżowo-Włókienniczych zyska nową siedzibę i bardzo dobrze, bo gimnazjum na Lwowskiej było bardzo bardzo słabe, a podstawówek w koło wystarczy aż za nadto ! Bardzo dobry ruch.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (67)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!