Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 marca 2017 r.
14:03

Niebezpieczny plac zabaw w Ogrodzie Saskim? "Syn trafił do szpitala"

212 93 A A

O zaniedbania oskarża miejskich urzędników ojciec 7-latka, który miał rozbić sobie głowę na placu zabaw w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Sprawa trafiła do prokuratury. Ratusz zapewnia, że urządzenie jest sprawne, a jego stan jest codziennie badany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ubiegłym roku często z tego placu korzystaliśmy, w tym poszliśmy pierwszy raz. Chcieliśmy zobaczyć nowe urządzenia – opowiada pan Robert.

Dodatkowe urządzenia zostały zamontowane pod koniec zeszłego roku. Wcześniej plac był wyposażony dość skromnie, na jego rozbudowę miasto wydało więc pół miliona złotych. Ratusz wymagał, by wszystkie elementy miały odpowiedni certyfikat.

– Jestem w szoku, że w takim miejscu mogło dojść do wypadku. Plac zabaw ładnie wygląda, ale stwarza złudne poczucie bezpieczeństwa – ocenia ojciec 7,5-letniego chłopca. – Syn chodził po równoważni. W pewnym momencie przewrócił się i uderzył głową w krawędź urządzenia. Doznał głębokiej rany głowy, aż do kości czaszki, praktycznie na pół szerokości czoła. Przybiegł do mnie z płaczem, zakrwawiony. Rana wyglądała strasznie.

Chłopiec został przewieziony karetką do szpitala. – Było podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Na szczęście badania tego nie potwierdziły. W znieczuleniu ogólnym rana została zszyta. Na drugi dzień syn został wypisany. Boimy się z żoną, że blizna będzie widoczna i konieczny będzie jeszcze zabieg plastyczny – dodaje pan Robert, który złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

– Uważam, że nadzór nad placem nie jest wystarczający. Użytkownicy urządzeń są narażeni na utratę zdrowia i życia.

– Takie zawiadomienie zostało złożone – potwierdza Katarzyna Czekaj, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.

Miejscy urzędnicy twierdzą, że nic o zdarzeniu nie wiedzieli.

– Do tej pory nie wpłynęły do nas żadne sygnały dotyczące urządzeń na placu zabaw w Ogrodzie Saskim – zapewnia Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta, który odpowiada za ten plac.

Oglądaliśmy wczoraj urządzenie, na którym miało dojść do wypadku. Dzieci korzystające z tej zabawki mogą kroczyć po kolejnych elementach wykonanych z polietylenu. Gołym okiem nie widać żadnych uszkodzeń czy ostrych krawędzi.

– Wszystkie urządzenia zabawowe znajdujące się na tym placu są obiektami dopuszczonymi do użytku publicznego i posiadają odpowiednie certyfikaty oraz atesty. Są to urządzenia nowe, a ich stan techniczny jest codziennie monitorowany przez wykonawcę – dodaje Mazurek-Podleśna.

Rodzice chłopca nie wykluczają, że będą starać się o odszkodowanie.

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Radek / 24 października 2017 o 11:28
Może warto poszukać nowych rozwiązań dla naszych dzieci? Ostatnio czytałem, że budżet obywatelski dałby radę opłacić całkowicie nowy plac zabaw. Ja bym się na to pisał, a wy?  budzet-obywatelski.pl
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 14:18
A ja widziałam w sobote jak pogotowie zabrało dziewczynkę z tego placu zabaw tez z rozcietym czołem.
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 11:13
tak najlepiej oskarżyc miasto nie dość że zrobili plac zabaw to jeszcze źle. jak się idzie z dzieckiem na plac zabaw to się go pilnuje uważnie.rownie dobrze dziecko mogło iść chodnikiem i się przewrócić uderzyć głową. wtedy też miasto byłoby winne ?
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 08:59
Witam wszystkich. Do ojca, pilnuj Pan swojego dziecka. Trzeba ocenić czy dziecko potrafi chodzić po takich urządzeniach do zabawy. Prokuratura powinna postawić zarzut ojcu dziecka i sąd ukarać. Szuka winnych niech spojrzy na siebie. Tylko skarżyć nic od siebie. A obowiązki swoje to zna-czy tylko potrafi żądać. Pozdrawiam
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 08:58
na placu zabaw też należy pilnować dziecko i dobierać przyrządy do jego mozliwości fizycznych. Taki platfus co całą zimę siedział przy komputerze ćwicząc gry wojenne nie będzie sprawnym fizycznie bo mu się wydaje tylko że jest herosem-a jest platfusem.
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 06:40
Mój syn też kiedyś idąc z placu zabaw potknął się na schodach i uderzył głową w metalowy słupek doznając bardzo podobnej rany. Na szczęście czaszka cała. Wtedy nie latałem po gazetach i nie sapałem - bo wiedziałem, że moja wina (trzeba było dziecko za rękę trzymać) ale jak widać niektórzy liczą chyba na jakieś zadośćuczynienie szukając wszędzie winnych tylko nie siebie....
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 06:37
Najlepiej - zostawić dziecko bez opieki, a jak się przewróci to winne miasto. Równie dobrze mógłby się potknąć na chodniku i uderzyć w słup. Tez będzieta skarżyć wszystkich tylko nie siebie? Trzeba było syna za rękę trzymać (mieć trochę wyobraźni że może sie przewrócić), a nie jak stanie się krzywda to oskarżać wszystkich dookoła. Z tego co widzę plac zabaw jak tysiące podobnych w Polsce i na świecie. Uważać na dzieci zawsze trzeba.
Avatar
Jurek / 30 marca 2017 o 23:52
To teraz chyba przy każdym urządzeniu na placu zabaw bedą musieli umieszczać tabliczkę z instrukcją bezpiecznego użytkowania.  
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 23:08
A tak baliście się, że psy zjedzą wam dzieci, a tu plac zabaw jest największym zagrożeniem :D.
Avatar
Miś / 30 marca 2017 o 22:37
To mam dziecko trzymać za rączkę, przecież to jest plac zabaw ,a nie plac na treningi cyrkowe .Badziew i już ,tylko trzeba czasu jak znowu stanie się nieszczęście.
Avatar
Radek / 24 października 2017 o 11:28
Może warto poszukać nowych rozwiązań dla naszych dzieci? Ostatnio czytałem, że budżet obywatelski dałby radę opłacić całkowicie nowy plac zabaw. Ja bym się na to pisał, a wy?  budzet-obywatelski.pl
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 14:18
A ja widziałam w sobote jak pogotowie zabrało dziewczynkę z tego placu zabaw tez z rozcietym czołem.
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 11:13
tak najlepiej oskarżyc miasto nie dość że zrobili plac zabaw to jeszcze źle. jak się idzie z dzieckiem na plac zabaw to się go pilnuje uważnie.rownie dobrze dziecko mogło iść chodnikiem i się przewrócić uderzyć głową. wtedy też miasto byłoby winne ?
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 08:59
Witam wszystkich. Do ojca, pilnuj Pan swojego dziecka. Trzeba ocenić czy dziecko potrafi chodzić po takich urządzeniach do zabawy. Prokuratura powinna postawić zarzut ojcu dziecka i sąd ukarać. Szuka winnych niech spojrzy na siebie. Tylko skarżyć nic od siebie. A obowiązki swoje to zna-czy tylko potrafi żądać. Pozdrawiam
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 08:58
na placu zabaw też należy pilnować dziecko i dobierać przyrządy do jego mozliwości fizycznych. Taki platfus co całą zimę siedział przy komputerze ćwicząc gry wojenne nie będzie sprawnym fizycznie bo mu się wydaje tylko że jest herosem-a jest platfusem.
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 06:40
Mój syn też kiedyś idąc z placu zabaw potknął się na schodach i uderzył głową w metalowy słupek doznając bardzo podobnej rany. Na szczęście czaszka cała. Wtedy nie latałem po gazetach i nie sapałem - bo wiedziałem, że moja wina (trzeba było dziecko za rękę trzymać) ale jak widać niektórzy liczą chyba na jakieś zadośćuczynienie szukając wszędzie winnych tylko nie siebie....
Avatar
Gość / 31 marca 2017 o 06:37
Najlepiej - zostawić dziecko bez opieki, a jak się przewróci to winne miasto. Równie dobrze mógłby się potknąć na chodniku i uderzyć w słup. Tez będzieta skarżyć wszystkich tylko nie siebie? Trzeba było syna za rękę trzymać (mieć trochę wyobraźni że może sie przewrócić), a nie jak stanie się krzywda to oskarżać wszystkich dookoła. Z tego co widzę plac zabaw jak tysiące podobnych w Polsce i na świecie. Uważać na dzieci zawsze trzeba.
Avatar
Jurek / 30 marca 2017 o 23:52
To teraz chyba przy każdym urządzeniu na placu zabaw bedą musieli umieszczać tabliczkę z instrukcją bezpiecznego użytkowania.  
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 23:08
A tak baliście się, że psy zjedzą wam dzieci, a tu plac zabaw jest największym zagrożeniem :D.
Avatar
Miś / 30 marca 2017 o 22:37
To mam dziecko trzymać za rączkę, przecież to jest plac zabaw ,a nie plac na treningi cyrkowe .Badziew i już ,tylko trzeba czasu jak znowu stanie się nieszczęście.
Zobacz wszystkie komentarze 93

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 8 15

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 6

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 5

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 9 4

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!