sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Niech odda pieniądze!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 listopada 2004, 21:56
Autor: FP

Grupa radnych z Kraśnika chce, żeby burmistrz Piotr Czubiński oddał blisko 20 tys. złotych, które z miejskiej kasy przeznaczył na swoje studia. Radni domagają się tego mimo że Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła, że miał do tego prawo.
– Ja oraz grupa radnych nie godzimy się, aby burmistrz Czubiński kończył studia za pieniądze publiczne. W związku z tym apelujemy o to, aby oddał te pieniądze. Nie podoba nam się i to, że burmistrz studiował public relations. Te umiejętności przydadzą się mu jako politykowi, a nie działaczowi samorządu – przekonywał podczas sesji Mirosław Sznajder, radny niezrzeszony.
Piotr Czubiński studiował jednocześnie na trzech kierunkach: Integrację Europejską, Administrację i Zarządzanie w Instytucie Administracji Publicznej oraz Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim.
– Wnioski pokontrolne RIO, która zajmowała się tą sprawą na prośbę samego burmistrza, nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Studia podyplomowe jego oraz jego zastępców były finansowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i z upoważnienia Rady Miejskiej. Zresztą w oparciu o te przepisy dokształcają się również inni urzędnicy państwowi i samorządowi w całym kraju, a także radni. Burmistrz Czubiński zamierza ubiegać się o reelekcję i w ciągu dwóch najbliższych lat udowodni, że podnosił swoje kwalifikacje zawodowe po to, by być lepszym burmistrzem. To mieszkańcy ocenią, czy spełnił ich oczekiwania w tym zakresie – odpowiada Daniel Niedziałek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Kraśniku.
Na razie pod apelem Mirosława Sznajdera oprócz niego podpisało się czterech radnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!