poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Niedoróbki na nowych przystankach w Lublinie

  Edytuj ten wpis

– Natomiast co do kwestii gruzu zalegającego na przystanku na ulicy Hempla, to dziś zostanie on usun
– Natomiast co do kwestii gruzu zalegającego na przystanku na ulicy Hempla, to dziś zostanie on usun

Żeby usiąść na przystankowej ławce albo przeczytać rozkład, trzeba się ubłocić albo zakurzyć – skarżą się nasi Czytelnicy.

Na wielu przystankach zmiany. Pojawiły się nowe słupki z rozkładami, trwa montaż elektronicznych wyświetlaczy i stoją nowe, większe wiaty. W śródmieściu pojawiają się także słupki na których będą zamontowane wyświetlacze LCD.

– Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie niedoróbki. Przykłady? Na przystanku przy ul. Hempla od dobrych kilku dni leży kupa gruzu. Została po montowaniu takiego większego słupka – skarżyła się w czwartek nasza Czytelniczka. – Na co oni czekają? Chyba aż popada deszcz, żeby zmył ziemię z tego gruzu. Wtedy będzie im łatwiej go posprzątać.

– Na al. Racławickich przy zespole szkół chemicznych też stanęła nowa wiata. Ustawili ją tak, że trzeba wejść na błoto, żeby odczytać rozkład jazdy – mówi pan Wiesław ze śródmieścia. – Jedna ławka na przystanku przy ul. 3 Maja jest nad chodnikiem ale już druga na trawniku – dodaje kolejna Czytelniczka.

Czy przystanki z nowymi urządzeniami tak mają wyglądać? Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy, że nie. Problem w tym, że w niektórych miejscach nowych urządzeń nie dało się postawić dokładnie tam, gdzie wcześniej stały stare wiaty. Niektóre wychodzą więc poza chodnik. Na trawę lub ziemię.

– Oczywiście jest to sytuacja tymczasowa i przejściowa związana z tym, że inwestycja modernizacji infrastruktury przystankowej jest ciągle w realizacji – zapewniła nas w piątek Justyna Góźdź z ZTM.

– Część z nowo postawionych elementów nie została jeszcze odebrana. Zatem docelowo okolice wokół wiat zostaną wybrukowane, tak aby pasażerowie mogli bezpiecznie i komfortowo z nich korzystać. Trudno mi w chwili obecnej podać konkretny termin, kiedy to nastąpi. Postaramy się, aby te pracy zostały wykonane be zbędnej zwłoki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
marek
aa
ert
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marek
marek (8 października 2012 o 11:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiata przystankowa na ul. 3-go Maja przy Placu Litewskim jest zdecydowanie za mała! Przebiega tędy 9 linii autobusowych i często na przystanku tym oczekuje kilkadziesiąt osób, a wiata daje schronienie tylko dla kilku - co najwyżej kilkunastu - osób i to pod warunkiem ustawienia się...pomiędzy nogami siedzących!!! Dziwi to bardzo, bo jest tam wiele miejsca na najdłuższą wiatę.
Rozwiń
aa
aa (8 października 2012 o 11:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trochę zmienię temat ale dotyczy tych nowych przystanków.. Zwróciłem uwagę że np. na Racławickich przy Staszicu postawili przystanek połączony z kioskiem. Dziwne jest to że w niedalekiej odległości znajduje się normalny kiosk i to dosyć nowoczesny więc jaki sens stawiania przystanku z kioskiem? Zaznaczam że nie jestem kioskarzem i nie mam osobiście w tym interesu ale chodzi o logikę - po pierwsze - po co miasto zamawia taki właśnie przystanek gdzie podejrzewam że normalny bez kiosku byłby tańszy gdy obok stoi normalny. Druga sprawa to wzięcie pod uwagę osób prowadzących kiosk obok. Przecież to bezpośrednio w nich uderza. O to chodzi żeby zrobić z kogoś a przeproszeniem "dziada" celowo czy po prostu ktoś tego w urzędzie najzwyczajniej nie przemyślał? Podejrzewam ze wychodzi tutaj niekompetencja osób zatrudnionych w urzędzie, nie przeliczyli biedaczki ile potrzeba przystanków danego rodzaju i teraz klops. A to że ktoś inny ma problem (czyt. kioskarz z istniejącego kiosku) to co ich to obchodzi? W ogóle w naszym "dzikim kraju" dziwne rzeczy się dzieją.
Rozwiń
ert
ert (8 października 2012 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"infrastruktura przystankowa" - niezwykle wysubilimowane i profesjonalne określenie chodnika o wymiarach 3x3, wiaty przystankowej i kosza na śmieci. niedługo łatanie dziur w drogach zostanie nazwane " wysoko specjalistycznym procesem naprawy elementem infrastruktury drogowej".
Rozwiń
Dez
Dez (8 października 2012 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na Racławickich pod Saskim są dwie wiaty przedzielone kioskiem i ZTM postanowił wspaniałomyślnie zaoszczędzić 10zł umieszczając rozkłady tylko w jednej z nich. Przy tłumie ludzi, którzy czekają na tym przystanku praktycznie przez cały dzień, jest to rozwiązanie karkołomne. Najpierw trzeba brnąć między ludźmi do drugiej wiaty, następnie odstać w kolejce... Czy wydrukowanie kilku kartek i powieszenie ich w obu wiatach to aż taki kłopot? ZTM może tłumaczyć się, że jest tablica elektroniczna, niestety nie działa.
Rozwiń
Antyżuk
Antyżuk (8 października 2012 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech zacznie padać deszcz lub śnieg, to się okaże że te wiaty wcale przed opadami nie chronią...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!