Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2010 r.
12:23
Edytuj ten wpis

Nielegalnie sprowadzali... czosnek z Chin (wideo)

0 8 A A

Lubelscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przemycali z Chin… czosnek. – W wyniku czosnkowego szmuglu Skarb Państwa stracił aż 300 tys. zł – poinformowała dziś policja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Łącznie zabezpieczono blisko 48 ton chińskiego czosnku o wartości rynkowej około 600 tys. złotych. Straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków szacowane są na ok. 300 tys. zł.
W trakcie przeszukania pomieszczeń należących jednego z zatrzymanych – 35-letniego Grzegorza M. policjanci ujawnili także posiadany bez pozwolenia rewolwer wraz z amunicją.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Węgrowie. Poniosą odpowiedzialność z kodeksu karno- skarbowego. Grozi im grzywna.

Jak mówią policjanci, sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy.

Prawo o czosnku

W świetle obowiązujących przepisów świeży czosnek pochodzący z krajów spoza Unii Europejskiej podlega ścisłemu nadzorowi wykonywanemu przez Agencję Rynku Rolnego. Agencja musi wydawać zezwolenie na przewóz w ramach kontyngentu oraz przewóz bez preferencji. A osoby sprowadzające do Polski czosnek muszą z tego tytułu zapłacić podatek.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PodAm / 25 grudnia 2010 o 15:30
"Łącznie zabezpieczono blisko 48 ton chińskiego czosnku o wartości rynkowej około 600 tys. złotych. Straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków szacowane są na ok. 300 tys. zł."

No tak, wartość rynkowa towaru 600 tys. złotych a podatki od tego towaru 300 tys. złotych. "Szkoda gadać i szkoda słów."
Avatar
Gość / 24 grudnia 2010 o 09:51
[quote name='mdk' timestamp='1293146227' post='410734']
Smiac sie, czy plakac...?
[/quote]
Nie!!! Potrzebny jest protest społeczny!
Jak to możliwe że nasze jabłka są droższe od pomarańczy?. Paliwo drogie, kolej bankrut a u nas "naszym bizmesmenom"opłaca się kupować i przewozić cytrusy tysiące kilometrów do Polski i jeszcze na tym zarobić? Co ku***! KMikołaje?
Avatar
mdk / 24 grudnia 2010 o 00:17
Smiac sie, czy plakac...?
Avatar
Uczennica / 23 grudnia 2010 o 19:04
Jakby tego było mało,to rolnicy sadzą czosnek i nie zgłaszają poszczególnych ząbków czosnku do opodatkowania , tyko je zjadają, przez co może dojść do zapaści finansowej ukochanego państwa.
Avatar
anka / 23 grudnia 2010 o 18:44
[size="4"][font="Arial"]Ustaliłam,że to dotyczy nie tylko czosku.Istnieje legalny przemyt.Np na mardarynkach napisane jest kraj pochodzenia HISZPANIA, a faktycznie to pochodzą one CHIN. Te mardarynki poprostu leciały samolotem nad terytorium Hiszpani[/font][/size]
Avatar
Ron / 23 grudnia 2010 o 14:44
POństwo czyli mafia nie dostało działki więc interes POtrzeba skasować. Łunia Jewropejsa ma najdroższą i najgorszą żywność na świecie. A czosnek do JEWROPY trafia w 90% przez Norwegię Norwegia nie jest t łunii i nie musi się POdPOrządkować mafii brukselskiej. A POnieważ Norwegia ma umowę o wolnym handlu z łuunią to reeksportuje ten czosnek na całą JEWROPE i legalnie zarabia. WSZystkim czytelnikom z POlikotowym POzdrowieniem życzę śmiesznych i drogich świąt.
Avatar
k / 23 grudnia 2010 o 14:40
ŚMIERDZĄCA SPRAWA he he he ...
Avatar
siomik / 23 grudnia 2010 o 14:33
he he zamknac odrazu na 25 lat za niezaplacony podatek...Uszczuplili kase i tak okradzionego panstwa i te kur....wy z rzadu sa biedniejsze o 300 tysiecy bo juz tego nie rozgrabia...popier...ony kraj..Zlodziei niech szukaja w rzadzie i instytucjach typu skarbowka a nie do czosnku sie przypierda....ja barany.
Avatar
PodAm / 25 grudnia 2010 o 15:30
"Łącznie zabezpieczono blisko 48 ton chińskiego czosnku o wartości rynkowej około 600 tys. złotych. Straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych podatków szacowane są na ok. 300 tys. zł."

No tak, wartość rynkowa towaru 600 tys. złotych a podatki od tego towaru 300 tys. złotych. "Szkoda gadać i szkoda słów."
Avatar
Gość / 24 grudnia 2010 o 09:51
[quote name='mdk' timestamp='1293146227' post='410734']
Smiac sie, czy plakac...?
[/quote]
Nie!!! Potrzebny jest protest społeczny!
Jak to możliwe że nasze jabłka są droższe od pomarańczy?. Paliwo drogie, kolej bankrut a u nas "naszym bizmesmenom"opłaca się kupować i przewozić cytrusy tysiące kilometrów do Polski i jeszcze na tym zarobić? Co ku***! KMikołaje?
Avatar
mdk / 24 grudnia 2010 o 00:17
Smiac sie, czy plakac...?
Avatar
Uczennica / 23 grudnia 2010 o 19:04
Jakby tego było mało,to rolnicy sadzą czosnek i nie zgłaszają poszczególnych ząbków czosnku do opodatkowania , tyko je zjadają, przez co może dojść do zapaści finansowej ukochanego państwa.
Avatar
anka / 23 grudnia 2010 o 18:44
[size="4"][font="Arial"]Ustaliłam,że to dotyczy nie tylko czosku.Istnieje legalny przemyt.Np na mardarynkach napisane jest kraj pochodzenia HISZPANIA, a faktycznie to pochodzą one CHIN. Te mardarynki poprostu leciały samolotem nad terytorium Hiszpani[/font][/size]
Avatar
Ron / 23 grudnia 2010 o 14:44
POństwo czyli mafia nie dostało działki więc interes POtrzeba skasować. Łunia Jewropejsa ma najdroższą i najgorszą żywność na świecie. A czosnek do JEWROPY trafia w 90% przez Norwegię Norwegia nie jest t łunii i nie musi się POdPOrządkować mafii brukselskiej. A POnieważ Norwegia ma umowę o wolnym handlu z łuunią to reeksportuje ten czosnek na całą JEWROPE i legalnie zarabia. WSZystkim czytelnikom z POlikotowym POzdrowieniem życzę śmiesznych i drogich świąt.
Avatar
k / 23 grudnia 2010 o 14:40
ŚMIERDZĄCA SPRAWA he he he ...
Avatar
siomik / 23 grudnia 2010 o 14:33
he he zamknac odrazu na 25 lat za niezaplacony podatek...Uszczuplili kase i tak okradzionego panstwa i te kur....wy z rzadu sa biedniejsze o 300 tysiecy bo juz tego nie rozgrabia...popier...ony kraj..Zlodziei niech szukaja w rzadzie i instytucjach typu skarbowka a nie do czosnku sie przypierda....ja barany.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miasto Poezji 2018: Oddaj mieszkanie poetom i poezji!

Miasto Poezji 2018: Oddaj mieszkanie poetom i poezji! 0 0

Co Gdzie Kiedy. Tegoroczne edycja festiwalu Miasto Poezji będzie między 23 a 26 maja. Do końca kwietnia trwa nabór adresów gdzie absolutnie każdy może zorganizować festiwalowe wydarzenie czyli Mieszkanie Poezji.

Studenci pozowali do zdjęć. Mają promować lubelską uczelnię
galeria

Studenci pozowali do zdjęć. Mają promować lubelską uczelnię 1 1

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie zorganizowała casting dla studentów i absolwentów, którzy chcieliby swoim wizerunkiem promować uczelnię i Lublin.

Rajd Nadwiślański 2018. Nie dostali zgody na wykorzystanie Areny Lublin, wracają do Puław
galeria

Rajd Nadwiślański 2018. Nie dostali zgody na wykorzystanie Areny Lublin, wracają do Puław 0 1

Po roku przerwy, Rajd Nadwiślański wraca na swoje miejsce. Miłośnicy moto-sportu już w czerwcu będą mieli okazję kibicować zawodnikom na odcinku specjalnym w centrum miasta, a także przyglądać się pracy mechaników w parku maszynowym przy PPNT

Koncert Grzegorza Kloca w Nałęczowie
2 maja 2018, 15:30

Koncert Grzegorza Kloca w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 2 maja o godz. 15.30 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury w Nałęczowie (al. Lipowa 6) odbędzie się koncert Grzegorza Kloca z zespołem.

Weekend z florystyką w Centrum Spotkania Kultur
28 kwietnia 2018, 10:00

Weekend z florystyką w Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na pokazy florystyczne, wystawy i spotkania ze specjalistami, które odbędą się w dniach 28-29 kwietnia. Start w sobotę o godz. 10.

Zakaz handlu w niedziele: Kto zyskał, kto stracił? Pierwsze wyniki zaskakują

Zakaz handlu w niedziele: Kto zyskał, kto stracił? Pierwsze wyniki zaskakują 6 2

Pierwsze wyniki wskazują na to, że na wprowadzeniu niedzielnego zakazu handlu nie straciły hipermarkety, ani małe sklepy. Nawet sieci handlowe nie mają powodów do narzekań.

Zmiany w Parku Ludowym będą znacznie droższe. Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze

Zmiany w Parku Ludowym będą znacznie droższe. Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze 0 3

Ratusz powtórnie przeliczył koszty odnowy parku Ludowego. Wynik? Szacunki wzrosły o jedną trzecią, a prezydent Lublina prosi radnych o dodatkowe 9 mln zł na prace w parku, bo nie chce z nich rezygnować. Już dzisiaj w tej sprawie ma dojść do głosowania w Radzie Miasta.

Motorower samoróbka rozbity na drzewie. Chcieli wjechać do lasu

Motorower samoróbka rozbity na drzewie. Chcieli wjechać do lasu 2 1

19-latek jadący motorowerem-samoróbką uderzył w drzewo podczas skręcania do lasu. Dwie osoby trafiły do szpitala

Wielkie sprzątanie w Chełmie. "Nikt nikogo do niczego nie zmusza"

Wielkie sprzątanie w Chełmie. "Nikt nikogo do niczego nie zmusza" 1 0

W najbliższy piątek przedszkolaki i uczniowie wyjdą ze swoich placówek aby posprzątać miasto. Będą zbierać śmieci w lesie Borek, w parkach, skwerach, na trawnikach, placach i ulicach, a także wokół budynków swoich szkół i przedszkoli.

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia 7 0

Czy na terenie puławskiej mariny w tym sezonie wreszcie pojawi się lokal gastronomiczny? Firmy zainteresowanej jego prowadzeniem szuka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cena wywoławcza - ok. 2,2 tys. zł netto miesięcznie.

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted
28 kwietnia 2018, 20:00

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pomoc Dla Przemka, który choruje na stwardnienie rozsiane (SM) słuchanie i odczuwanie muzyki jest jedną z form radzenia sobie z przeciwnościami losu. Aby móc funkcjonować młody mężczyzna musi być stale rehabilitowany. A to niestety kosztuje. Z pomocą przyszli przyjaciele – lubelscy muzycy. W sobotę dla niego zagrają.

Kiedy usłyszał zarzut, był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców
film

Kiedy usłyszał zarzut, był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców 7 0

O tym, że odpowiadać za swoje czyny można nawet po kilku latach przekonał się 23-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku
galeria

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku 2 1

Trzy samochody zderzyły się w środę na drodze krajowej nr 74 w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn).

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo]
galeria
film

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo] 0 0

– Matura z języka polskiego jest egzaminem z naszego uczestnictwa w kulturze – podkreśla Ewa Kalbarczyk, polonistka z Międzynarodowego Liceum im. Paderewskiego w Lublinie i przekonuje, że powtarzając do egzaminu warto pomyśleć nie tylko o lekturach.

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie 0 0

213 dni kibice Górnika Łęczna czekali na wygraną swojej drużyny w rozgrywkach ligowych. Dzięki zwycięstwu 2:1 nad Chrobrym Głogów Grzegorz Bonin i spółka wciąż mają szansę na utrzymanie bo Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn w bezpośrednim starciu podzieliły się punktami

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!