czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lublin

Nielegalny dyrektor generalny

Dodano: 23 czerwca 2003, 21:51
Autor: (SZ)

Krzysztof Daszyński, dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, zajmuje swoje stanowiska niezgodnie z prawem. Rzecznik wojewody nie widzi w tym nic niestosownego.

Dyrektor generalny został zatrudniony na podstawie umowy o pracę, którą podpisał z nim prezes Rady Ministrów. Przeforsowana przez SLD po wygranych wyborach zmiana w ustawie o służbie cywilnej pozwoliła ominąć konkurs, jaki obowiązuje przy obsadzaniu wysokich stanowisk w administracji państwowej.
Jednak taki „bezkonkursowy” okres zatrudnienia nie mógł przekraczać pół roku – po którym dyrektorzy powinni stanąć do konkursu. W dodatku Trybunał Konstytucyjny zniósł w grudniu paragraf zezwalający na omijanie konkursu.
W fakcie, że Krzysztof Daszyński nadal zajmuje stanowisko dyrektora generalnego nic niestosownego nie widzi Krzysztof Komorski, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.
– Krzysztof Daszyński od lat pracuje w administracji i jest wybitnym fachowcem. Fakt, że do chwili obecnej nie przeszedł procedury konkursowej, nie wynika z jego złej woli, ale z niejasnych unormowań. Dyrektor Daszyński spełnia niewątpliwie wymogi formalne oraz merytoryczne i podda się tej procedurze – tłumaczy Krzysztof Komorski, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.
W powyższej sprawie nie udało nam się skontaktować z wojewodą Andrzejem Kurowskim, który przebywa
za granicą. Nieuchwytny był też dyrektor Krzysztof Daszyński. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że dyrektor Daszyński przygotowuje się do konkursu, który najprawdopodobniej odbędzie się po wakacjach.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24