środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Niepokorni radni stracili stanowiska

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 kwietnia 2013, 18:32
Autor: Dominik Smaga

Beata Stepaniuk (na zdjęciu) podobnie jak Zbigniew Jurkowski nie będzie już zasiadać w Komisji Rozwi
Beata Stepaniuk (na zdjęciu) podobnie jak Zbigniew Jurkowski nie będzie już zasiadać w Komisji Rozwi

Kolejna odsłona konfliktu w Platformie Obywatelskiej. Prezydent pozbawił stanowisk dwoje radnych z nieprzychylnej mu frakcji.

Beata Stepaniuk i Zbigniew Jurkowski nie będą już zasiadać w Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ze składu komisji odwołał ich prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. Zrobił to w czwartek po południu, po spięciu, do którego doszło na sesji Rady Miasta podczas debaty nad zasadami przyznawania stypendiów sportowych.

Jurkowski i Stepaniuk należą do tej frakcji w klubie radnych PO, która coraz bardziej otwarcie krytykuje prezydenta ze swojej partii. I jak dowiadujemy się nieoficjalnie, odwołanie ich z komisji miało być "karą dla niepokornych”. A konflikt między obiema frakcjami w PO staje się coraz bardziej wyraźny.

Oficjalnie Ratusz nie komentuje sprawy. – Prezydent podjął taką decyzję i zgodnie z prawem nie wymaga ona uzasadnienia – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

W miejsce Stepaniuk i Jurkowskiego prezydent powołał jednego, nowego członka. To debiutujący w samorządzie 27-letni Mateusz Zaczyński z wiernej prezydentowi frakcji w PO.

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zajmuje się m.in. rozpatrywaniem wniosków o skierowanie na leczenie odwykowe oraz opiniowaniem wniosków o zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych.Za każde posiedzenie komisji członkom przysługuje 10 proc. płacy minimalnej.

W zeszłym roku takich posiedzeń było 10. Ale nie tylko za to członkowie komisji dostają pieniądze. Miejska uchwała stanowi, że taka sama stawka należy się im za każdy udział w spotkaniach niektórych zespołów wchodzących w jej skład.

Z oficjalnego sprawozdania komisji dowiadujemy się, że w ubiegłym roku zespoły orzekające odbyły 233 posiedzenia, a 51 razy spotykał się zespół opiniujący wnioski o zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Ponadto w maju ub. r. komisja odbyła trzydniowe (piątek, sobota, niedziela) wyjazdowe szkolenie w województwie warmińsko-mazurskim.

Frakcja\"antyprezydencka”

Nieformalnym liderem tej frakcji jest radny Stanisław Podgórski, poprzedni przewodniczący klubu, który został odwołany i zastąpiony Wojciechem Krakowskim. Prócz niego, Stepaniuk i Jurkowskiego do frakcji tej zaliczani są również Elżbieta Mroczkowska, Zbigniew Ławniczak i Jacek Bednarczyk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
schaboszczak
Von Groningen
mirek
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

schaboszczak
schaboszczak (29 kwietnia 2013 o 18:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='admin' timestamp='1367218826' post='764015']
a co na to Komor?
[/quote]Soviecka POmpka do roweru górskiego CYCU !!!
Rozwiń
Von Groningen
Von Groningen (29 kwietnia 2013 o 17:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Prezydencie powinien Pan bliżej przyjżeć się temu co dzieje się w Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tyle pieniędzy ile jest marnowanych na utrzymanie tego nic nie robiącego gremium to po prostu skandal. W innych miastach o podobnej liczbie mieszkańców co Lublin skład liczebny komisji jest w wielu wypadkach o połowe mniejszy a co za tym idzie i utrzymanie jej członków kosztuje o wiele mniej. Ale główny zarzut to zupełny brak kompetencji zasiadających w niej czlonków. Powinni zasiadać w niej osoby merytorycznie przygotowane to pełnienia tej ważnej funkcji ale przezde wszystkim powinni być to "społecznicy", którym na sercu leży los osób uzależnionych i ich rodzin a nie tylko nabijanie własnych portfeli.

Czy zdaje Pan sobie sprawę z tego, że roczny koszt utrzymania członków komisji to wiele np. obiadów dla dzieci z rodzin patologicznych? Na to powinny iść pieniądze a nie na dodatkowe źródlo utrzymania dla osób, które słacają z publicznych pieniędzy zaciągane przez siebie i czlonków swoich rodzin kredyty itp.

Widać, że Pana wspołpracownicy zupełnie nie panują nad tym co dzieje się w podlegającym Panu Urzędzie. Trudno za ta sytuację winić Pana osobiście bo w końcu ma Pan wydawałoby się kompetentnych pracowników. Ale czy jest tak na pewno?

Pan sekretarz każe oszczędzać ludziom na papierze i innych przyborach biurowych podczas gdy sam lekką ręką rozdaje nagrody i dodatki specjalne osobom, które nie mają pojęcia czym zajmują się podlegli im pracownicy.

Pozostawiam to Pańskiemu sumieniu. Ludzie Pana nie rozliczą ale Bóg, w ktorego Pan tak mocno wierzy zrobi to napewno.
Rozwiń
mirek
mirek (29 kwietnia 2013 o 15:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to jest mądra i w dodatku ładna kobieta,.zazdrosnicy
Rozwiń
nieuczciwych eliminowac
nieuczciwych eliminowac (29 kwietnia 2013 o 15:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy stepaniukowa opddała kasę za przebywanie na 2 komisjach w jednym czasie? tą sprawą powinien ponadto zajac się prokurator. takze dobrze ze ja wywalili bo ta dzxiewczyna to pustostan jest.
Rozwiń
Mery
Mery (29 kwietnia 2013 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko ja jestem najmądrzejsza najpiękniejsza nieomylna lustereczko powiedz przecie kto najpiękniejszy na świecie,,,,,,,jestem super
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!