piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Niespodzianki na rondzie koło Zamku przez dwie najbliższe noce

Dodano: 25 sierpnia 2016, 12:06
Autor: drs

(fot. Google Street View)
(fot. Google Street View)

Wieczorem ma się zacząć wymiana nawierzchni na rondzie pod Zamkiem. Choć zamieszania może być sporo, to rano wszystko ma wrócić do normy. Tak ma być przez dwie noce z rzędu.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Robotnicy powinni się pojawić obok Zamku nie wcześniej niż po godzinie 20. Do rana z całego ronda mają zedrzeć starą nawierzchnię. W trakcie prac możliwy ma być przejazd przez skrzyżowanie, ale okresowo kierowcy mogą być zmuszeni do niecodziennych kombinacji.

Przez pewien czas nie da się przejechać na wprost od strony Zamościa w kierunku Warszawy. W tym czasie trzeba będzie skręcić w prawo w stronę Kalinowszczyzny, zawrócić na następnym rondzie obok cerkwi, a potem przed Zamkiem skręcić w prawo w stronę Warszawy. Jednocześnie zachowana ma być możliwość skrętu od Zamościa w lewo w al. Unii Lubelskiej.

Ten sam scenariusz ma się powtórzyć w nocy z piątku na sobotę, kiedy to drogowcy mają ułożyć nowy asfalt. W obydwie noce sygnalizacja świetlna na rondzie obok Zamku powinna być wyłączona.
To będzie już prawie koniec utrudnień związanych z odnową al. Tysiąclecia po stronie Zamku. Jesienią kierowców czeka powtórka, ale po stronie dworca autobusowego, gdzie również wymieniona ma być nawierzchnia, przedłużona zatoka przystankowa, a jeden z pasów ruchu oznakowany jako buspas.

Czytaj więcej o: Lublin drogi
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 sierpnia 2016 o 16:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"zmuszeni do niecodziennych kombinacji" hm ludzie bez tego i tak codziennie różne dziwne i niecodzinne kombinacje wyczyniają :)
Rozwiń
Gość
Gość (25 sierpnia 2016 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tam ma być tak zwana śluza dla autobusów...
Rozwiń
Gość
Gość (25 sierpnia 2016 o 14:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Akurat bus pas tam będzie bardzo potrzebny... Wszyscy prawie kierowcy autobusów miejskich, kiedy ruszą z przystanków przy PKS (obu przystanków, nr 04 i nr 02 - linie 1, 4, 5, 6, 17, 22, 39, oraz 2, 10,18, 31, 32, 57 - a są wśród nich linie o największej częstotliwości kursowania) - usiłują od razu wjechać na lewy skrajny (lub środkowy) pas, bo część z nich skręca tuż za skrzyżowaniem z Lubartowską w lewo, w Wodopojną, część, nieco dalej - również w lewo, w Dolną 3 Maja. A czynią to dlatego, żeby potem, na stosunkowo krótkim odcinku, być już na lewym, skrajnym pasie, a nie czaić się, aby móc na niego wjechać... Bus pas im w tym BARDZO pomoże? Raczej nie... Zwłaszcza tym ruszającym od Novej. Jeżdżę tamtędy bardzo często i widzę, że w przytłaczającej większości przypadków autobusy miejskie nie maja problemów z dojechaniem na te przystanki (bo od razu po wjechaniu na ten odcinek Tysiąclecia, czy to z Lwowskiej, czy z Unii Lubelskiej, jak 23 i 29 - już są na skrajnym prawym pasie) - chyba że na przystankach już stoją przegubowce jadące przed nimi... wtedy muszą chwilę poczekać, blokując ten pas WSZYSTKIM jadącym za nimi, bo zatoki są za krótkie... Może by tak, zamiast bus pasa - przedłużyć i pogłębić zatoki? O wiele więcej pożytku by to dało... Natomiast z wyjazdem - owszem, miewają kłopoty, ale głównie przez to, że niedaleko muszą zakręcać w lewo w Wodopojną i Dolną, (więc będą jak najszybciej uciekać z tego bus pasa)... albo ich zablokują długie TIR-y stojące przed przejściem obok hali Novej (a bywa tak, że TIR-y jadą jeden za drugim)... i muszą czekać, aż ci przejadą - bo kierowcy osobówek już w większości nauczyli się przepuszczać autobusy miejskie i z tym na ogół już nie ma kłopotów - chyba że trafi się jakiś burak. Ale i nawet wtedy, następny po nim - przepuści. Powtarzam - bus pas tu niewiele pomoże, bo kierowcy autobusów, z uwagi na to, że już niedaleko muszą skręcać w lewo - uciekają z prawego pasa na lewy skrajny jak najszybciej...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!