środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Niespodzianki nie było. Sosnowski zastąpił Hetmana

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 czerwca 2014, 20:42

Sławomir Sosnowski został nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Na stanowisko wicemarszałka powołano Michała Cholewę. Pozostała część składu Zarządu Województwa pozostała bez zmian.

Drugim wicemarszałkiem nadal będzie Krzysztof Grabczuk, a członkami zarządu Jacek Sobczak i Tomasz Pękalski. Wybory nowego zarządu były konieczne po tym, jak rezygnację złożył Krzysztof Hetman. Dotychczasowy marszałek w maju został wybrany do Parlamentu Europejskiego.

Już dwa tygodnie temu władze PSL na następcę Hetmana wskazały dotychczasowego wicemarszałka Sławomira Sosnowskiego. Na jego miejsce rekomendowany został Michał Cholewa, pełniący ostatnio funkcję zastępcy burmistrza Piask. Te nominacje potwierdziły się podczas wtorkowej sesji sejmiku. Nie sprawdziły się natomiast spekulacje przewidujące zmiany wśród członków zarządu z Platformy Obywatelskiej. Także te dotyczące ewentualnej próby przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość.

Ostatecznie kandydaturę Sosnowskiego poparło 21 radnych, dziewięciu było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. W tajnym głosowaniu ktoś oddał jeden nieważny głos.

- Dziękuję za te trzy lata i zapewniam, że jako poseł do Parlamentu Europejskiego dalej będę pracował na rzecz województwa lubelskiego - zapewnił Krzysztof Hetman po przyjęciu przez radnych jego rezygnacji. Nowy marszałek zapowiedział natomiast, że będzie kontynuował działania rozpoczęte przez jego poprzednika.
Wcześniej radni głosowali nad przyznaniem poprzedniemu zarządowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Mimo sprzeciwu opozycji sprawozdanie za 2013 rok zostało przyjęte.

- Spośród środków, jakie były przeznaczone na realizację zadań inwestycyjnych, zarząd potrafił wykorzystać jedynie 38 procent. To świadectwo nieporadności inwestycyjnej. Koalicja skonstruowana wbrew woli wyborców, którzy w większości głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, już kolejny rok pokazuje, że nie jest w stanie we właściwy sposób odpowiedzieć na zapotrzebowanie społeczne - tłumaczył Andrzej Pruszkowski, przewodniczący klubu radnych PiS w sejmiku.
  Edytuj ten wpis
Josef
kolo
ola
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Josef
Josef (25 czerwca 2014 o 11:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No nareszcie Sławuś osiągnął szczyt marzeń: upragniony stołek i ten łańcuch marszałka.W rolnictwie/o czym powinien wiedzieć/ znane są jeszcze inne łańcuchy,stosowane dla  wynaturzonych zwierząt.Sosnowski i PSL szczęśliwi ,ale co z rosnącymi długami lubelskich szpitali,gdzie od zawsze funkcjonują  ich kadry? Co z teatrem,pomnikiem PSL-u wiecznie w budowie?Już i nazwę zmienili,aby ludzie nie pamiętali,że to ich pomnik.Sosnowski o ile pamiętam weźmie już drugą odprawę pod koniec roku/nie bagatelka półroczną/,a bagno dalej zostanie.Jest pytanie :dlaczego wyborcy nie mogą zrozumieć ,że PSL działa na ich szkodę i jest to sitwa niedorajdów???Tego się nie da zrozumieć!

Rozwiń
kolo
kolo (25 czerwca 2014 o 08:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Koszmarny ZSL nadal i PO. Świetny duecik dojący.

jukowi - koszmar kaczo-piekielny na oczy wszedł jak jest jakiś lekarz niech wspomoże biedaka

Rozwiń
ola
ola (25 czerwca 2014 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Już za kilka miesięcy marszałkiem na 100% będzie Andrzej Pruszkowski z PIS. Zrobi w końcu porządki.

Chciałbym aby - mops - pokazał chociaż jedną jedyną rzecz, którą zrobił dla miasta pruszkowski ?? Oprócz wożenia dupy przez dwie kadencje nie zrobił - NIC - ZERO CZYLI NIC A NIC !!!!!!!!!! czy taki człek może pretendować na taką funkcję !!!!!! koszmar, a przecież był Prezydentem Miasta Lublina Mojego Miasta !!!!!! I co ! Chociaż jest moim parafianinem to niestety to człeczyna do brania a nie dawania coś innym

Rozwiń
juk
juk (25 czerwca 2014 o 07:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Koszmarny ZSL nadal i PO. Świetny duecik dojący.

Rozwiń
mops
mops (25 czerwca 2014 o 07:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już za kilka miesięcy marszałkiem na 100% będzie Andrzej Pruszkowski z PIS. Zrobi w końcu porządki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!