Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2009 r.
20:02
Edytuj ten wpis

Nietypowe lekcje w lubelskich gimnazjach

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 5 A A

Uczniowie lubelskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą mieć lekcje na temat walki Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. Zajęcia wystartują po feriach zimowych. – Nauczyciele dostaną specjalne materiały i będą przeszkoleni – zapowiada Michał Karapuda z Urzędu Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ten sposób Ratusz chce nagłaśniać lubelską kandydaturę. Wspierać ma go w tym Społeczny Komitet Spoko, składający się z ludzi związanych z lubelską kulturą. Komitet wytypował ze swego grona "dzielnych”, którzy będą zajmować się różnymi sprawami: kto inny ma zabiegać o poszerzenie oferty dla seniorów, kto inny wykorzystywać zapał licealistów, kto inny studentów. "Dzielni” mają też zachęcać do działania rowerzystów, związki wyznaniowe, a nawet grafficiarzy.

Zgłoś się

Do 22 grudnia zgłaszać mogą się jeszcze wolontariusze chętni do pomocy w staraniach Lublina o tytuł ESK 2016. Wolontariat potrwa 10 miesięcy, do tej pory zgłosiło się 30 chętnych. Kolejni – o ile są pełnoletni – mogą słać wypełnione ankiety dostępne pod adresem warsztatykultury.pl na adres e-mailowy a.will@warsztatykultury.pl lub zanosić osobiście na Popiełuszki 5.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 grudnia 2009 o 11:40
ajo, to co napisałeś świadczy tylko o Tobie, a nie o Lublinie
Avatar
ajo / 15 grudnia 2009 o 02:43
Europejska...:D:D:D:D...Stolica...:D:D:D:D...KULTURY!!! :D Zaraz pęknę :D
1 kwietnia na okrągło

Miasto inspiracji do emigracji.
Avatar
Czarna Mańka / 14 grudnia 2009 o 18:49
Adrian napisał:
I przede wszystkim niech mieszkańcy się w ten projekt takze zangazuja bo wszyscy tylko narzekac umieja!!!

No to ja się zgłaszam na ochotnika. Były już gołe baby na Placu Litewskim, ale tylko malowane na masztach flagowych i na plakatach przy fontannie.
Ja się na żywo mogę rozebrać (jak będzie cieplej) i pogalopuję z Piłsudskim na Kasztance. Będzie kulturalnie i światowo.
Czy znajdzie się jakiś sponsor? Dla sponsora zarezerwuję czas po happeningu.

Czarna Mańka

No to ja się zgłaszam na ochotnika. Były już gołe baby na Placu Litewskim, ale tylko malowane na masztach flagowych i na plakatach przy fontannie.
Ja się na żywo mogę rozebrać (jak będzie cieplej) i pogalopuję z Piłsudskim na Kasztance. Będzie kulturalnie i światowo.
Czy znajdzie się jakiś sponsor? Dla sponsora zarezerwuję czas po happeningu.

Czarna Mańka rozwiń
Avatar
Adrian / 14 grudnia 2009 o 15:55
I przede wszystkim niech mieszkańcy się w ten projekt takze zangazuja bo wszyscy tylko narzekac umieja!!!
Avatar
Zuza / 14 grudnia 2009 o 13:27
To niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' zacznie się pojawiać nowa punktualna i czysta komunikacja i autobusy do których można wsiąść, a nie wpychac się na następnym przystanku po końcowym. Niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' ktoś wyremontuje główną reprezentacyjną ulicę jaką są Aleje Racławickie. Ciężko dojechać do tej stolicy kultury przez te wyboje i dołki. Niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' pojawi się prawdziwy prezydent ze świtą, a nie ,,świńskim ryjem'' i innymi zagrywkami sąsiedzkimi vice prezydenta Fica, co będzie budował kopce i kolejki linowe, a podrodze skoczy do Odessy odebrać swój doktorat. Niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' pojawi się obiecany aquapark i obwodnica. Acz jak się pojawi obwodnica, to ta ,,europejska stolica kultury'' stanie się zapadłą dziurą, do której jak sie przyjedzie pociągiem z warszawki po 23, nie ma się czym wrócić do domu... Wymieniać dalej ?? Promocja, owszem, ale trzeba zobić coś ,,by żyło się nam lepiej''.
To niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' zacznie się pojawiać nowa punktualna i czysta komunikacja i autobusy do których można wsiąść, a nie wpychac się na następnym przystanku po końcowym. Niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' ktoś wyremontuje główną reprezentacyjną ulicę jaką są Aleje Racławickie. Ciężko dojechać do tej stolicy kultury przez te wyboje i dołki. Niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' pojawi się prawdziwy prezydent ze świtą, a nie ,,świńskim ryjem'' i innymi zagrywkami sąsie... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2009 o 11:40
ajo, to co napisałeś świadczy tylko o Tobie, a nie o Lublinie
Avatar
ajo / 15 grudnia 2009 o 02:43
Europejska...:D:D:D:D...Stolica...:D:D:D:D...KULTURY!!! :D Zaraz pęknę :D
1 kwietnia na okrągło

Miasto inspiracji do emigracji.
Avatar
Czarna Mańka / 14 grudnia 2009 o 18:49
Adrian napisał:
I przede wszystkim niech mieszkańcy się w ten projekt takze zangazuja bo wszyscy tylko narzekac umieja!!!

No to ja się zgłaszam na ochotnika. Były już gołe baby na Placu Litewskim, ale tylko malowane na masztach flagowych i na plakatach przy fontannie.
Ja się na żywo mogę rozebrać (jak będzie cieplej) i pogalopuję z Piłsudskim na Kasztance. Będzie kulturalnie i światowo.
Czy znajdzie się jakiś sponsor? Dla sponsora zarezerwuję czas po happeningu.

Czarna Mańka

No to ja się zgłaszam na ochotnika. Były już gołe baby na Placu Litewskim, ale tylko malowane na masztach flagowych i na plakatach przy fontannie.
Ja się na żywo mogę rozebrać (jak będzie cieplej) i pogalopuję z Piłsudskim na Kasztance. Będzie kulturalnie i światowo.
Czy znajdzie się jakiś sponsor? Dla sponsora zarezerwuję czas po happeningu.

Czarna Mańka rozwiń
Avatar
Adrian / 14 grudnia 2009 o 15:55
I przede wszystkim niech mieszkańcy się w ten projekt takze zangazuja bo wszyscy tylko narzekac umieja!!!
Avatar
Zuza / 14 grudnia 2009 o 13:27
To niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' zacznie się pojawiać nowa punktualna i czysta komunikacja i autobusy do których można wsiąść, a nie wpychac się na następnym przystanku po końcowym. Niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' ktoś wyremontuje główną reprezentacyjną ulicę jaką są Aleje Racławickie. Ciężko dojechać do tej stolicy kultury przez te wyboje i dołki. Niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' pojawi się prawdziwy prezydent ze świtą, a nie ,,świńskim ryjem'' i innymi zagrywkami sąsiedzkimi vice prezydenta Fica, co będzie budował kopce i kolejki linowe, a podrodze skoczy do Odessy odebrać swój doktorat. Niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' pojawi się obiecany aquapark i obwodnica. Acz jak się pojawi obwodnica, to ta ,,europejska stolica kultury'' stanie się zapadłą dziurą, do której jak sie przyjedzie pociągiem z warszawki po 23, nie ma się czym wrócić do domu... Wymieniać dalej ?? Promocja, owszem, ale trzeba zobić coś ,,by żyło się nam lepiej''.
To niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' zacznie się pojawiać nowa punktualna i czysta komunikacja i autobusy do których można wsiąść, a nie wpychac się na następnym przystanku po końcowym. Niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' ktoś wyremontuje główną reprezentacyjną ulicę jaką są Aleje Racławickie. Ciężko dojechać do tej stolicy kultury przez te wyboje i dołki. Niech w tej ,,europejskiej stolicy kultury'' pojawi się prawdziwy prezydent ze świtą, a nie ,,świńskim ryjem'' i innymi zagrywkami sąsie... rozwiń

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Międzyrzec Podlaski: Dzieci mają swój kącik w urzędzie miasta

Międzyrzec Podlaski: Dzieci mają swój kącik w urzędzie miasta 0 0

Kiedy mama załatwia sprawy w urzędzie, dziecko może pobawić się w kąciku dla najmłodszych. Takie miejsce utworzono właśnie w międzyrzeckim magistracie.

Spektakl "Homo-Go!" w Centrum Kultury
26 kwietnia 2018, 19:00

Spektakl "Homo-Go!" w Centrum Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w czwartek, 26 kwietnia o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu muzycznego Homo-Go! w wykonaniu Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

Unijne pieniądze dla "Fachowców z Brzeskiej". Jak szkoła korzysta z dofinansowania?

Unijne pieniądze dla "Fachowców z Brzeskiej". Jak szkoła korzysta z dofinansowania? 0 0

"Fachowcy z Brzeskiej" to projekt dofinansowany ze środków unijnych z którego korzysta ponad 190 uczniów ze Szkoły Zawodowej Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej. Właśnie są na półmetku.

Toksyczny amoniak w zakładach drobiarskich: Ewakuowano 150 osób, 7 jest w szpitalu. "Nie ma zagrożenia w pobliskim otoczeniu"

Toksyczny amoniak w zakładach drobiarskich: Ewakuowano 150 osób, 7 jest w szpitalu. "Nie ma zagrożenia w pobliskim otoczeniu" 2 0

Nie był to kolejny wyciek amoniaku, tylko najprawdopodobniej chwilowa emisja jego pozostałości w instalacji po niedzielnej awarii. Siedmiu pracowników trafiło do szpitala, a czternastu trzeba było udzielić pomocy. Ewakuowano ponad 150 osób

Nowe lody zdobędą popularność? Lodziarnia i producent słodyczy zaczynają współpracę
galeria

Nowe lody zdobędą popularność? Lodziarnia i producent słodyczy zaczynają współpracę 31 2

Już w sobotę spróbować będzie można wyjątkowych lodów, które powstały dzięki współpracy dwóch lubelskich firm - Fabryki Cukierków „Pszczółka” oraz restauracji „Portofino”.

Philips Momentum: 43 cale, 4K i pełny HDR

Philips Momentum: 43 cale, 4K i pełny HDR 0 0

To pierwszy na świecie monitor, który otrzymał otrzymał certyfikat VESA DisplayHDR 1000. A ile kosztuje monitor Philips z nowej serii Monumentum? 3 329 złotych.

Skład Speed Car Motoru na mecz z ROW-em. Będzie walka o jedno miejsce

Skład Speed Car Motoru na mecz z ROW-em. Będzie walka o jedno miejsce 11 0

Trener Speed Car Motoru Lublin Dariusz Śledź podał skład na piątkowy mecz z ROW-em Rybnik. Pod numerem 10. nie wpisał żadnego nazwiska. O to miejsce na przedmeczowych treningach ma rywalizować dwóch zawodników.

Do domu miał 20 kilometrów. Najpierw ukradł rower, a potem samochód

Do domu miał 20 kilometrów. Najpierw ukradł rower, a potem samochód 4 2

19-latek miał do pokonania 20 kilometrów. Najpierw ukradł rower, a potem znalazł samochód z kluczykami w środku.

Rowery miejskie i elektryczne autobusy. To miasto dostało pieniądze

Rowery miejskie i elektryczne autobusy. To miasto dostało pieniądze 6 0