sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Nietypowe ogłoszenie na drzwiach przedszkola: Nie prowadzą nas świadkowie Jehowy

Dodano: 31 lipca 2017, 12:31

Na drzwiach prywatnego przedszkola zawisło oświadczenie, że nie prowadzą go świadkowie Jehowy. Placówka tłumaczy, że w ten sposób broni się przed oczernianiem przez konkurencję. – To sugeruje, że robimy krzywdę dzieciom – mówią świadkowie Jehowy

– Uznałem, że dla rodziców powierzających nam swoje dzieci to może być ważna informacja – mówi Wiesław Rożek, współwłaściciel przedszkola Strumyk działającego w lubelskiej dzielnicy Czechów. Tłumaczy, że placówka musiała się odnieść do pogłosek jakoby prowadzili ją świadkowie Jehowy.

– Rozpowszechnianie tej informacji przez konkurencję z Czechowa ma na celu odebranie klientów przedszkolu, które cieszy się bardzo dobrą opinią – czytamy w ogłoszeniu, które zawisło na drzwiach Strumyka. Jego współwłaściciel zarzuca konkurencji nieuczciwe zagrania. Twierdzi na przykład, że inne przedszkola informowały rodziców, że w jego placówce od dawna nie ma już wolnych miejsc, chociaż miejsca wciąż były.

– Zdarzało się, że niedługo po tym, gdy wykupywaliśmy ogłoszenie w mediach, ukazywał się uderzająco podobny anons innego przedszkola. Irytowało nas to, ale przechodziliśmy nad tym do porządku dziennego i robiliśmy swoje – mówi Rożek. Dodaje, że postanowił zareagować, gdy jego pracownica została spytana przez koleżankę z innego przedszkola „jak może pracować u świadka Jehowy”. Dlatego wywiesił ogłoszenie, w którym czytamy, że „rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji jest również sprzeczne z etyką pracy nauczyciela i wychowawcy”.

Ale pytań o etykę jest tu więcej, bo świadkowie Jehowy poczuli się dotknięci komunikatem. – Stawia nas w bardzo złym świetle. Sugeruje, że w byciu świadkiem Jehowy jest coś złego i nie powinniśmy zajmować się wychowaniem dzieci, bo zrobimy im krzywdę – uważa pani Beata z Lublina. – To przejaw tego jak jesteśmy postrzegani – dodaje pan Wiesław. – Osoby, które nie mają pojęcia o naszej wierze uważają, że jesteśmy jakimiś niebezpiecznymi dziwakami.

– Absolutnie nie chciałem w jakikolwiek sposób krytykować świadków Jehowy. Mamy wolność wyznania i każdy może wierzyć lub nie wierzyć. Moim celem było poinformowanie rodziców o tym, kim są właściciele przedszkola – odpowiada Rożek. I podkreśla, że jego placówka była i jest otwarta na przedstawicieli różnych wyznań. – Przedszkole nie jest zamknięte dla nikogo.

Zgromadzenie Świadków Jehowy nie zamierza oficjalnie komentować sprawy. – Nie chcemy jątrzyć – tłumaczy Marek Jaworski z działu kontaktu z mediami. – Gdybyśmy wydali oficjalne stanowisko w tej sprawie, weszlibyśmy w otwarty konflikt, a chcemy ze wszystkimi żyć w zgodzie.

Czytaj więcej o: przedszkole świadkowie Jehowy
Ida
Uwolniona
Użytkownik niezarejestrowany
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ida
Ida (9 września 2017 o 08:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
byłam Świadkiem jehowy ponad 20 lat. widziałam w tej organizacji dobre i zle rzeczy. z tym mordowaniem to przesada, oni starają się przestrzegać prawa, ale ich liderzy naciskają by wobec takich jak ja osob stosować ostracyzm , czyli wykluczenie społeczne. znam wypadki, ze nawet rodzina nie utrzymuje kontaktów z dzieckiem, które odeszło od organizacji. sj to ogólnie dobrzy ludzie, ale są manipulowani przez organizacje, często mocno sfanatyzowani , i pod wpływem nacisku grupy podejmują decyzje destruktywne dla nich samych. np. rezygnują z dzieci, wyższego wykształcenia,dobrze płatnej pracy, bo widza w tym zagrożenie dla swego " duchowego rozwoju", znana tez kwestia odmowy transfuzja krwi, mimo tak niekonsekwentne stanowiska ich przywódców do frakcji, tez kosztuje rocznie setki osób zycie. przykra sprawa. więcej info na .:***swiadkowiejehowywpolsce.org
Rozwiń
Uwolniona
Uwolniona (16 sierpnia 2017 o 18:19) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Świadkowie Jehowy nie są Chrzescijanami. Nawet ich nazwa została zmieniona z Chrzescijanski Zbór Świadków Jehowy na Świadkowie Jehowy w Polsce  Oficjalny dokument na stronie Administracji i Cyfryzacji- Statut Świadków Jehowy 
Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2017 o 12:11) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
No pewnie. Lepiej aby dzieci bawiły się zakimi zabawkami takimi mjak mkarabiny, potwory, czołgi, niż nie wzbudzającymi agresji przyjemnymi zabawkami.
Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2017 o 09:56) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
kim naprawdę są Świadkowie jehowy: ***wobroniewiary.pl/
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2017 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tego co mi wiadomo to jest coś na rzeczy. Słyszałem od znajomych, że ich koleżanka zabrała stamtąd dziecko, ponieważ dziecko opowiadało różne rzeczy związane z religią nie do końca katolicką. Dlaczego nie napiszą jakiego są wyznania i jakie treści przekazują dzieciom w swoim przedszkolu tylko robią złą reklamę Świadkom Jehowy?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!