Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2017 r.
12:31

Nietypowe ogłoszenie na drzwiach przedszkola: Nie prowadzą nas świadkowie Jehowy

70 28 A A

Na drzwiach prywatnego przedszkola zawisło oświadczenie, że nie prowadzą go świadkowie Jehowy. Placówka tłumaczy, że w ten sposób broni się przed oczernianiem przez konkurencję. – To sugeruje, że robimy krzywdę dzieciom – mówią świadkowie Jehowy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Uznałem, że dla rodziców powierzających nam swoje dzieci to może być ważna informacja – mówi Wiesław Rożek, współwłaściciel przedszkola Strumyk działającego w lubelskiej dzielnicy Czechów. Tłumaczy, że placówka musiała się odnieść do pogłosek jakoby prowadzili ją świadkowie Jehowy.

– Rozpowszechnianie tej informacji przez konkurencję z Czechowa ma na celu odebranie klientów przedszkolu, które cieszy się bardzo dobrą opinią – czytamy w ogłoszeniu, które zawisło na drzwiach Strumyka. Jego współwłaściciel zarzuca konkurencji nieuczciwe zagrania. Twierdzi na przykład, że inne przedszkola informowały rodziców, że w jego placówce od dawna nie ma już wolnych miejsc, chociaż miejsca wciąż były.

– Zdarzało się, że niedługo po tym, gdy wykupywaliśmy ogłoszenie w mediach, ukazywał się uderzająco podobny anons innego przedszkola. Irytowało nas to, ale przechodziliśmy nad tym do porządku dziennego i robiliśmy swoje – mówi Rożek. Dodaje, że postanowił zareagować, gdy jego pracownica została spytana przez koleżankę z innego przedszkola „jak może pracować u świadka Jehowy”. Dlatego wywiesił ogłoszenie, w którym czytamy, że „rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji jest również sprzeczne z etyką pracy nauczyciela i wychowawcy”.

Ale pytań o etykę jest tu więcej, bo świadkowie Jehowy poczuli się dotknięci komunikatem. – Stawia nas w bardzo złym świetle. Sugeruje, że w byciu świadkiem Jehowy jest coś złego i nie powinniśmy zajmować się wychowaniem dzieci, bo zrobimy im krzywdę – uważa pani Beata z Lublina. – To przejaw tego jak jesteśmy postrzegani – dodaje pan Wiesław. – Osoby, które nie mają pojęcia o naszej wierze uważają, że jesteśmy jakimiś niebezpiecznymi dziwakami.

– Absolutnie nie chciałem w jakikolwiek sposób krytykować świadków Jehowy. Mamy wolność wyznania i każdy może wierzyć lub nie wierzyć. Moim celem było poinformowanie rodziców o tym, kim są właściciele przedszkola – odpowiada Rożek. I podkreśla, że jego placówka była i jest otwarta na przedstawicieli różnych wyznań. – Przedszkole nie jest zamknięte dla nikogo.

Zgromadzenie Świadków Jehowy nie zamierza oficjalnie komentować sprawy. – Nie chcemy jątrzyć – tłumaczy Marek Jaworski z działu kontaktu z mediami. – Gdybyśmy wydali oficjalne stanowisko w tej sprawie, weszlibyśmy w otwarty konflikt, a chcemy ze wszystkimi żyć w zgodzie.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 12:11
+1
No pewnie. Lepiej aby dzieci bawiły się zakimi zabawkami takimi mjak mkarabiny, potwory, czołgi, niż nie wzbudzającymi agresji przyjemnymi zabawkami.
Avatar
stasia / 31 lipca 2017 o 23:41
+1
Tak. Uważam, że mogli w oświadczeniu napisać kim są, a nie kim nie są np. Przedszkole jest prowadzone przez katolików lub protestantów itp.
Avatar
Karol / 31 lipca 2017 o 22:06
+1
undefined napisał:
Jehowce to sekta a nie żadna religia!
Chrześcijanie też byli sektą
Avatar
Mama z Czechowa / 31 lipca 2017 o 17:23
+1
Starsza córka chodziła do Strumyka na ul. Kiepury. W placówce odbywały się normalnie jasełka, wigilia. Niezależnie od wyznania i światopoglądu Państwa Rożków były tam prowadzone zajęcia z religii- ciocie opowiadały przypowieści biblijne. I starsza córka nie miała "zaległości" w podstawówce, jeśli chodzi o religię. Zresztą, przedszkole, a zwłaszcza Pani Agnieszka naprawdę dobrze przygotowała ją do pierwszej klasy. Poszła jako 6-latka, która umiała już pisać i czytać. Nie dajmy się zwariować szanowni rodzice. Jedni wolą przedszkole, które prowadzą siostry, inni Montessori... Każde prowadzone inną metodą. Młodszego syna też planuję posłać do tego przedszkola. Faktem, że obciążeniem są tam opłaty, ale warto zainwestować w rozwój dziecka w pierwszych latach jego życia.
Starsza córka chodziła do Strumyka na ul. Kiepury. W placówce odbywały się normalnie jasełka, wigilia. Niezależnie od wyznania i światopoglądu Państwa Rożków były tam prowadzone zajęcia z religii- ciocie opowiadały przypowieści biblijne. I starsza córka nie miała "zaległości" w podstawówce, jeśli chodzi o religię. Zresztą, przedszkole, a zwłaszcza Pani Agnieszka naprawdę dobrze przygotowała ją do pierwszej klasy. Poszła jako 6-latka, która umiała już pisać i czytać. Nie dajmy się zwariować szanowni rodzice. Jedni wolą przedszkole,... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 16:46
+1
Przedszkole Prywatne STRUMYK ma dwa oddziały : ul. Kiepury 5 (Czechów) i ul. Juranda 7 (LSM, osiedle Sienkiewicza).
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 14:39
+1
Szkoły katolickie , protestanckie , islamistyczne , i wszystkie inne w państwie świeckim ? Proszę swoje dzieci wychowywać religijnie w domu , a nie poróżniać je już w przedszkolu i szkole.
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 13:03
+1
Może tak po polsku napisać tytuł...
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 12:48
+1
Od kilku lat moje dzieci uczęszczają do tego przedszkola. Wybrałam go świadomie, ze względu na wspaniałą kadrę i mądre podejście do dzieciaków. Jest to przedszkole otwarte na wszystkie wyznania i narodowości co jest jego wielkim atutem. Moje najstarsze dziecko chodziło do przedszkola publicznego na Zakopiańskiej i nie da się tych 2 placówek porównać pod żadnym względem, może oprócz trochę wyższych opłat. Pod względem opieki, atmosfery, kontaktu z rodzicami i programu nauczania - Strumyk jest na 6 a tamto publiczne ledwo na 3. Nie wiem jakiego wyznania są właściciele bo to ich prywatna sprawa. Dzieci w żaden sposób nie są indoktrynowane. Jeśli chcecie aby Wasz maluch się pięknie rozwijał, miał na miejscu zapewnionego logopedę, był otoczony przyjazną i ciepłą atmosferą przez wykwalifikowaną i pełną entuzjazmu kadrę, a dodatkowo dla niego nie ma miejsca w okolicznych publicznych placówkach- to najlepszy wybór.
Od kilku lat moje dzieci uczęszczają do tego przedszkola. Wybrałam go świadomie, ze względu na wspaniałą kadrę i mądre podejście do dzieciaków. Jest to przedszkole otwarte na wszystkie wyznania i narodowości co jest jego wielkim atutem. Moje najstarsze dziecko chodziło do przedszkola publicznego na Zakopiańskiej i nie da się tych 2 placówek porównać pod żadnym względem, może oprócz trochę wyższych opłat. Pod względem opieki, atmosfery, kontaktu z rodzicami i programu nauczania - Strumyk jest na 6 a tamto publiczne ledwo na 3. Nie wiem jakieg... rozwiń
Avatar
Ida / 9 września 2017 o 08:42
byłam Świadkiem jehowy ponad 20 lat. widziałam w tej organizacji dobre i zle rzeczy. z tym mordowaniem to przesada, oni starają się przestrzegać prawa, ale ich liderzy naciskają by wobec takich jak ja osob stosować ostracyzm , czyli wykluczenie społeczne. znam wypadki, ze nawet rodzina nie utrzymuje kontaktów z dzieckiem, które odeszło od organizacji. sj to ogólnie dobrzy ludzie, ale są manipulowani przez organizacje, często mocno sfanatyzowani , i pod wpływem nacisku grupy podejmują decyzje destruktywne dla nich samych. np. rezygnują z dzieci, wyższego wykształcenia,dobrze płatnej pracy, bo widza w tym zagrożenie dla swego " duchowego rozwoju", znana tez kwestia odmowy transfuzja krwi, mimo tak niekonsekwentne stanowiska ich przywódców do frakcji, tez kosztuje rocznie setki osób zycie. przykra sprawa. więcej info na .:***swiadkowiejehowywpolsce.org
byłam Świadkiem jehowy ponad 20 lat. widziałam w tej organizacji dobre i zle rzeczy. z tym mordowaniem to przesada, oni starają się przestrzegać prawa, ale ich liderzy naciskają by wobec takich jak ja osob stosować ostracyzm , czyli wykluczenie społeczne. znam wypadki, ze nawet rodzina nie utrzymuje kontaktów z dzieckiem, które odeszło od organizacji. sj to ogólnie dobrzy ludzie, ale są manipulowani przez organizacje, często mocno sfanatyzowani , i pod wpływem nacisku grupy podejmują decyzje destruktywne dla nich samych. np. rezygnują z dzie... rozwiń
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2017 o 18:22
Z tego co mi wiadomo to jest coś na rzeczy. Słyszałem od znajomych, że ich koleżanka zabrała stamtąd dziecko, ponieważ dziecko opowiadało różne rzeczy związane z religią nie do końca katolicką. Dlaczego nie napiszą jakiego są wyznania i jakie treści przekazują dzieciom w swoim przedszkolu tylko robią złą reklamę Świadkom Jehowy?
Avatar
Ida / 9 września 2017 o 08:42
byłam Świadkiem jehowy ponad 20 lat. widziałam w tej organizacji dobre i zle rzeczy. z tym mordowaniem to przesada, oni starają się przestrzegać prawa, ale ich liderzy naciskają by wobec takich jak ja osob stosować ostracyzm , czyli wykluczenie społeczne. znam wypadki, ze nawet rodzina nie utrzymuje kontaktów z dzieckiem, które odeszło od organizacji. sj to ogólnie dobrzy ludzie, ale są manipulowani przez organizacje, często mocno sfanatyzowani , i pod wpływem nacisku grupy podejmują decyzje destruktywne dla nich samych. np. rezygnują z dzieci, wyższego wykształcenia,dobrze płatnej pracy, bo widza w tym zagrożenie dla swego " duchowego rozwoju", znana tez kwestia odmowy transfuzja krwi, mimo tak niekonsekwentne stanowiska ich przywódców do frakcji, tez kosztuje rocznie setki osób zycie. przykra sprawa. więcej info na .:***swiadkowiejehowywpolsce.org
byłam Świadkiem jehowy ponad 20 lat. widziałam w tej organizacji dobre i zle rzeczy. z tym mordowaniem to przesada, oni starają się przestrzegać prawa, ale ich liderzy naciskają by wobec takich jak ja osob stosować ostracyzm , czyli wykluczenie społeczne. znam wypadki, ze nawet rodzina nie utrzymuje kontaktów z dzieckiem, które odeszło od organizacji. sj to ogólnie dobrzy ludzie, ale są manipulowani przez organizacje, często mocno sfanatyzowani , i pod wpływem nacisku grupy podejmują decyzje destruktywne dla nich samych. np. rezygnują z dzie... rozwiń
Avatar
Uwolniona / 16 sierpnia 2017 o 18:19
-1
Świadkowie Jehowy nie są Chrzescijanami. Nawet ich nazwa została zmieniona z Chrzescijanski Zbór Świadków Jehowy na Świadkowie Jehowy w Polsce  Oficjalny dokument na stronie Administracji i Cyfryzacji- Statut Świadków Jehowy 
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 12:11
+1
No pewnie. Lepiej aby dzieci bawiły się zakimi zabawkami takimi mjak mkarabiny, potwory, czołgi, niż nie wzbudzającymi agresji przyjemnymi zabawkami.
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2017 o 09:56
-1
kim naprawdę są Świadkowie jehowy: ***wobroniewiary.pl/
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2017 o 18:22
Z tego co mi wiadomo to jest coś na rzeczy. Słyszałem od znajomych, że ich koleżanka zabrała stamtąd dziecko, ponieważ dziecko opowiadało różne rzeczy związane z religią nie do końca katolicką. Dlaczego nie napiszą jakiego są wyznania i jakie treści przekazują dzieciom w swoim przedszkolu tylko robią złą reklamę Świadkom Jehowy?
Avatar
Pozdrawiam DN / 1 sierpnia 2017 o 17:55
Mam pytanie....pierze mózg w OMO czy w innym proszku do prania ? Wyprany mózg ...znaczy czysty....to chyba dobrze.... Z mojego doświadczenia nie pierze sie czystych "rzeczy".... a tylko BRUDNE.... Wiec jesli piara BRUDNE MÓZGI to znaczy , ze dobrze....
Avatar
Janusz biznesu / 1 sierpnia 2017 o 17:04
Tylko kim są niech powiedzą
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2017 o 13:19
Znaczy sie,ze to Przedszkole ma tak dobra opinie i cieszy sie uznaniem i zaufaniem rodzicow,ze KTOS pomyslal, iż ta placowka jest prowadzona przez Świadków Jehowy, ktorzy z kolei cieszą sie zaufaniem u swoich np pracodawców, sąsiadów....itp. Poniewaz to uczciwi ludzie. Chrześcijanie , nie tylko z nazwy.... Dla pracownikow tego Przedszkola to ogromne WYRÓŻNIENIE i KOMPLEMENT....szkoda,ze tego nie docenili. W mojej firmie zatrudniam tylko i wyłącznie Świadków Jehowy....i wierzcie lub nie....ale właśnie dlatego mam wciąż nowych klientów a Świadkowie maja prace.... Poazdrawiam DN
Znaczy sie,ze to Przedszkole ma tak dobra opinie i cieszy sie uznaniem i zaufaniem rodzicow,ze KTOS pomyslal, iż ta placowka jest prowadzona przez Świadków Jehowy, ktorzy z kolei cieszą sie zaufaniem u swoich np pracodawców, sąsiadów....itp. Poniewaz to uczciwi ludzie. Chrześcijanie , nie tylko z nazwy.... Dla pracownikow tego Przedszkola to ogromne WYRÓŻNIENIE i KOMPLEMENT....szkoda,ze tego nie docenili. W mojej firmie zatrudniam tylko i wyłącznie Świadków Jehowy....i wierzcie lub nie....ale właśnie dlatego mam wciąż nowych klientów a Świad... rozwiń
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2017 o 12:07
-1
Całe szczęście. Świadkowie Jehowy mordują jeśli ktoś chce od nich odejść
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2017 o 01:01
-1
no to całe szczęście że nie jehowi
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 12 7

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 59 4

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 36

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 15 2

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 4 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 6

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra