wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Nietypowe zwyczaje w związku nauczycieli

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 maja 2009, 18:34

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego nie widzi nic złego w tym, że szefowa lubelskiego oddziału zatrudnia u siebie swoją córkę. Ale na wszelki wypadek zorganizuje specjalne szkolenia, dotyczące polityki kadrowej.

Sprawę ujawniliśmy w styczniu. Zarząd Główny ZNP zorganizował w ubiegłym roku szkolenie dla związkowych księgowych z obsługi nowego elektronicznego programu. Szefowa lubelskiego oddziału wysłała dotychczasową księgową i… swoją córkę.

- Skończyła ekonomię, więc pomyślałam, że jak przejdzie takie szkolenie, to potem, w razie potrzeby, nam pomoże - tłumaczyła Celina Stasiak, prezes lubelskiego ZNP.
Jesienią program trzeba było wdrażać. - Wtedy nasza księgowa powiedziała, że nie będzie na nim pracowała. Zatrudniłam więc na półetacie córkę - przyznała Stasiak. - Dla mnie to nie jest nepotyzm, że ktoś chce pomóc.

Innego zdania byli nasi Czytelnicy, nauczyciele i specjaliści. Sprawą zajął się Zarząd Główny ZNP. - Normy prawne nie odnoszą się do tego typu przypadków. Ale jest też to coś poza prawem: normy zwyczajowe - mówił na naszych łamach Sławomir Broniarz, prezes związku. I zapowiedział, że wyjaśni sprawę.

Odpowiedź centrali ZNP właśnie przyszła. - Prezes Zarządu Okręgu ZNP jest pracodawcą samodzielnie podejmującym decyzje m.in. w sprawie zatrudniania i zwalniania pracowników, na które wpływu nie ma Zarząd Główny ZNP - tłumaczy Magdalena Kaszulanis, rzecznik ZNP.

- Z zebranych przez nas informacji wynika, że decyzja pani Stasiak, dotycząca zatrudnienia w lubelskim zarządzie związku swojej córki, zyskała akceptację lokalnych struktur ZNP - wyjaśnia Kaszulanis.

Ale dodaje jednocześnie, że po przypadku "lubelskim” Zarząd Główny ZNP przekazał szefom zarządów okręgowych "zalecenia dotyczące zasad prowadzenia polityki kadrowej”. Jednym z nich ma być położenie nacisku na "system wartości etycznych”. W najbliższym czasie ZG ZNP planuje też szkolenia dla szefów lokalnych struktur na ten temat.

- Jeżeli chodzi o ten temat, to nie mam nic do dodania - powiedziała wczoraj Celina Stasiak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sobowtór
Belferek
telewidz Mastera
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sobowtór
sobowtór (6 sierpnia 2009 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nauczyciele wypiszcie sie ze związków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie będzie takich sytuacji a i wam zostanie 1% poborów w kieszeni, a wasza sytuacje sie nie pogorszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Belferek
Belferek (25 maja 2009 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po przanalizowaniu tych trzech artykułów w ,,Dzienniku Wschodnim" i po przeczytaniu komentarzy do nich nasuwa mi się nastepujący wniosek.
Związek ZNP jest to orgaanizacja żerująca na naiwności ich członków. Czlonkowie płacą składki i wydaje im się że jak by co to związek ich obroni. A prawda jest brutalna i zupełnie inna. Bo szefowie okręgów wojewódzkich i powiatowych patrzą tylko swojej prywaty i kręcą własne lody. Tak robi Stasiakowa w Lublinie, tak robi ten bohater jazdy po pijanwmu niejaki Sosnowski z Łukowa i może jeszcze wielu innych. Najgorsze jest jednak to że są oni bezkarni i to głównie demoralizuje innych, ktorzy są dotychczas uczciwi, ale przyzwolenie i tolerancja patologi kusi i luzuje moralne hamulce.
Objawy patologi i przestępczości powinno się tłamsić w zarodku, i nie pozwalać rozwijać się gangrenie na szerszą skalę. Ale kto ma to robić kiedy włacznie z Prezese ZG ZNP S. Broniarzem akceptują oni taki stan rzeczy. Smieszy mni to, ze Broniarz zaplanował szkolenie dla prezesów okręgów na temat,, etyki doboru kadr''. Nic to nie da, szkoda tylko naszych związkowych pieniędzy dla tych zdrmoralizowanych ludzi. Trzeba bezwzględnie pogonić tych ludzi gdzie pirprz rośnie. Należy powołać nowe kadry o zdrowym moralnym kręgosłupie, nie ma ludzi niezastąpionych. Niedługo będa wybory . Stoi przed związkowcam proste zadanie. Wypieprzyć taką Stasiakową , Sosnowskiego i innych krętaczy, a ZNP napewno na tym zyska. Trzeba oczyścić szeregi ZNP. bo zaczynają się już z nas śmiać, że stanowimy postkomunistyczny beton.
Rozwiń
telewidz Mastera
telewidz Mastera (21 maja 2009 o 21:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Musicie tam w Łukowie miec niezłe szambo"O tak i to wielkie.W szkole nr5 nauczycielka zmaga sie z mobbingiem swoich młodszych wulgarnych koleżanek, które w "swojej" kanciapie dla odwagi raczyły się (artykuL Słowa Podlasia) ukraińskimi nalewkami.Wiedzą o tym władze kuratorium, ale cisza. Widocznie tak może zachowywac się nauczyciel.W szkole muzycznejmożna było przez kilkanaście lat uczyc z fałszywym dyplomem i też tam przyjeżdżala p.wizytator i "nic o tym nie wiedziała".Wszkole specjalnej nauczyciele walczą z mobbingiem, z łamaniem prawa przez dyrektora, z nepotyzmem(kilka osób z najbliższej rodzinytam pracuje)i też wiedzą o tym władze kuratoryjne,powiatowe,nawet dostał (po wielkich zmaganiach nauczycieli )naganę od Rady powiatu i nadal robi swoje bo wręcz chwali się,że ma zaplecze w kuratorium i dobrych kolegów.W ogóle w łukowskiej oświacie pracuja rodziny gdzie praca polega na robieniu kasy a nie na dobrym przekazywaniu wiedzy.
Rozwiń
popierający
popierający (20 maja 2009 o 14:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ja popieram panią stasiak i jej córkę stasiakową i jej męża tzn córki, który podobno jest informatykiem. popieram że załatwiła córce posadę choć ta już była w ciąży zaawansowanej i kwestia pójścia na urlop to kwesita parru dni była! przecież to wszystko dla rodziny! nikt obcy nie weźmie, wszystko zostanie w salonie pani stasiakowej!
prymityw ma rację, kto by pracował teraz za tak niskie wynagrodzenie! no kto?!? inni absolwenci ekonomii nie pracują za tak niskie grosze! młoda stasiakowa powinna dostać order że tak się poświęca! dumny jestem że mamy tak dobrych ludzi w naszym mieście którzy śpieszą z pomocą swoim rodzinom! oni przeczą że z rodziną dobrze wychodzi się na zdjęciach! ach, gdybym miał tylko na naziwsko stasiak to też bym dostał jakieś lukratywne stanowisko jako ekspert a tak jako biedny absolwent ekonomii muszę się ciułać i szukać i na nic mój lamęt że stasiakowa młoda była do dupy studentką kiedy ja miałem marne bo marne ale stypendium! teraz ona pracuje za grosze a ja gryzę tynk w urzędzie pracy!
Rozwiń
Gośćx
Gośćx (20 maja 2009 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Święta prawda, czas zrobic porzadek w ZNP. Najlepszy sposób to wypisac się z tego bajzlu.Panie i panowie z zarządów nie bronią szarego nauczyciela, który jest mobbingowany przez podwładnych czy kolezanki.Wręcz odwrotnie bronią pijaków ,wulgarnych nauczycieli, kretaczy,popierają nepotyzm bo sami go tworzą.Zarządom ZNP żyje się bardzo dobrze za duże składkowe pieniadze, uważają, że wszystko im wolno.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!