poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Niewinnie szokował aborcją

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 stycznia 2007, 19:27

Sąd Rejonowy w Lublinie uniewinnił organizatora kontrowersyjnej wystawy "Wybrać życie”, Łukasza Wróbla.

Sędzia Tomasz Posłuszny, uzasadniając wyrok, powołał się na konstytucyjną wolność wypowiedzi. A także na Europejską Konwencję Praw Człowieka, zgodnie z którą każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Wyrok nie jest prawomocny.

Mężczyzna był sądzony za wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym. Latem 2005 roku zorganizował wystawę w centrum Lublina, na placu Litewskim. Wystawił 14 dużych plansz ze zdjęciami usuniętych płodów ludzkich w zderzeniu ze zdjęciami ofiar wojen i męczonych zwierząt. Na ekspozycję dostał zgodę od Urzędu Miasta.

Sprawa trafiła do sądu po tym, jak na policję zgłosili się zgorszeni mieszkańcy miasta. Wróbel został ukarany dwoma tysiącami złotych grzywny. Sąd uznał wtedy, że nie chodzi o prezentowane na wystawie treści, ale o sposób przekazu. Bo takie zdjęcia powinny być pokazywane w zamkniętym miejscu, tak, aby oglądali je tylko ci, którzy chcą. Wróbel odwołał się wtedy od wyroku.

- Skończył się kilkumiesięczny sezon polowania na wróble - żartował po wczorajszym ogłoszeniu wyroku 26-letni Łukasz Wróbel. - Mam nadzieję, że organy ścigania z podobną energią zajmą się przestępczością aborcyjną.
To już kolejne uniewinnienie mężczyzny w sprawie wystaw organizowanych w kilku innych miastach w kraju. Najpierw zapadły korzystne dla niego wyroki w Białymstoku i Łodzi.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!