środa, 26 kwietnia 2017 r.

Lublin

Niewypał z tablicami

Dodano: 23 grudnia 2004, 21:58
Autor: (drs)

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wymieniło stare tablice z trasami linii na nowe. Teraz wprowadza jeszcze nowsze nie różniące się od... starych.

Spray na dykcie. Tablice wykonywane taką techniką MPK wycofało jesienią. Zdaniem spółki były nieestetyczne i nie zawierały pełnego opisu trasy. Wykaz wszystkich ulic znalazł się na nowych tablicach, które w MPK zwą „choinkami”. Początkowo miały pojawić się latem, ale zawiódł producent. Samoprzylepne litery na plastikowej płycie dawały się łatwo odkleić. MPK zaleciło pokrycie tablic specjalnym lakierem. W końcu do użytku weszły jesienią. Ale literek i tak na nich ubywa. Pojawił się też drugi rodzaj tablic. Z numerem linii i nazwą pętli, na którą zmierza pojazd. Zawracając na końcowym kierowcy mieli przekręcać tablice tak, by wskazywały aktualny kierunek jazdy. Mieli.
Wymiana tablic kosztowała MPK 18 tys. zł. Tymczasem pasażerowie narzekają, że nowe oznaczenia są mało czytelne. Kierowcy skarżą się, że przy wkładaniu tablic odklejają się literki. Przewoźnik zaczyna wracać do starych technik. Pojawiły się tablice z numerem linii i dwoma przystankami krańcowymi. Technika? Spray na dykcie.
– Od początku zakładaliśmy, że takie tablice się pojawią. Mają duże litery i są z daleka widoczne – mówi Stanisław Wojnarowicz, rzecznik MPK. – Ale wymiana tablic na plastikowe nie była wyrzuceniem pieniędzy w błoto.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24