poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Niezwykle handlowy weekend. Kiermasze wielkanocne w Lublinie (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2013, 16:33
Autor: (kp, red)

Plaza (Maciej Kaczanowski)
Plaza (Maciej Kaczanowski)

Najwcześniej, bo w czwartek, kiermasz wielkanocny zaczął się w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Plaza (ul. Lipowa 13).

Impreza w Plazie potrwa do niedzieli. Biorą w niej udział producenci i twórcy ludowi z naszego regionu. W ofercie: ekologiczne wędliny i sery, chleb wypiekany z naturalnych składników, miody z domowej pasieki, sękacze i makowce, a także rękodzieło artystyczne m.in. palmy, pisanki, koszyczki, serwetki. Nie zabraknie degustacji. Twórcy ludowi zapraszają na warsztaty. W sobotę i niedzielę w godz. 11–12 i 15–16 dowiesz się, jak się robi mazurki i baby; w godz. 12–13 i 16–17, jak się robi palmy i baranki wielkanocne ze słomy; w godz. 13–14 i 17–18 zaprasza Fundacja Qulturalne Qulinaria, a w godz. 14–15 i 18–19 będzie zdobienie pisanek.

Kiermasz w Olimpie

Od dziś aż do Wielkiego Czwartku (czyli między 22 a 28 marca) będzie trwał kiermasz w Galerii OLIMP (al. Spółdzielczości Pracy 36). Ma wziąć w nim udział blisko 100 wystawców – artyści, rzemieślnicy i twórcy ludowi z całego kraju. Nie zabraknie palm, pisanek, stroików, autorskich wyrobów rękodzieła, wędlin, pieczywa, serów i nalewek. Tradycyjne wyroby prezentować będą sami wytwórcy.

Zakupy w Gali

A w sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) będzie Kiermasz Wielkanocny w GALI (ul. Fabryczna 4). Będzie można spróbować i kupić wszystko, co potrzebne do przygotowania nadchodzących świąt. Organizatorzy zapraszają po: palmy, pisanki i stroiki świąteczne, ale także regionalne wędliny, pieczywa, sery, nalewki i inne smakołyki. Na stoiskach będą też wyroby z drewna, ceramika, obrusy, obrazy, tkaniny, dywaniki, serwety, świece, a nawet… poezja.

Giełda staroci

Uwaga kolekcjonerzy! Giełda staroci zamiast jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca, będzie w najbliższą – w Niedzielę Palmową. Na zakupy zapraszają zarówno organizatorzy giełdy organizowanej dookoła budynku III LO im. Unii Lubelskiej (plac Wolności), jak i sprzedawcy rozkładający swe stoiska na uliczkach Starego Miasta.

Warsztaty na Węglinie

Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin”, (ul. Judyma 2a) zaprasza w sobotę o godz. 11.00, na "Wielkanocne warsztaty wiosenne”. Będą robione pisanki z wydmuszek i ze styropianu, pisanki pisane woskiem, pisanki tradycyjne, koszyczki i stroiki wielkanocne, kurki z wytłoczek i wiosenna marzanna. Warsztaty poprowadzą: Stanisława Banach, Lucyna Bocheńska, Agata Cholewa, Anita Łucjan-Kowalska, Janina Nieradko, Eugenia Rentflejsz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pol
Wanda Szaniawska - dyr.GOK
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pol
pol (21 marca 2013 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witajcie,

Gdzie w Lublinie można kupić dobre ciasto na święta?
Rozwiń
Wanda Szaniawska - dyr.GOK
Wanda Szaniawska - dyr.GOK (21 marca 2013 o 18:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[center]V Wielkanocny Jarmark Tradycji i Obrzędu [/center]
[center]– Wokół Wielkanocnego Stołu - [/center]
[center] w 2013 JUBILEUSZOWYM ROKU KULTURY [/center]
[center]w GMINIE ŁUKÓW[/center]
Tegoroczny Wielkanocny Jarmark Tradycji i Obrzędu, już po raz piaty organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, odbędzie się w dniu 24 marca 2013r., zwyczajowo na Placu Wolności i Solidarności w Łukowie. Członkowie organizacji pozarządowych z Gminy Łuków zaprezentują potrawy kulinarne, obrzędy i obyczaje towarzyszące obchodom Świąt Wielkanocnych. Nie zabraknie stoisk z lokalnymi potrawami kulinarnymi, możliwością zakupu wielkanocnych bab, pisanek, zajączków i palm. Zgodnie z wielkanocną tradycją, Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie będzie częstował wszystkich gości barszczykiem chrzanowym i jajeczkiem. Przedświąteczną atmosferę dopełnią koncerty pieśni wielkopostnych w wykonaniu zespołów wokalnych z Gminy Łuków, które w roli Grupy Obrzędowej zaprezentują wielkanocne tradycje i obrzędy. Podczas Jarmarku nie zabraknie tradycyjnego dzielenia się jajeczkiem naszych władz gminnych oraz władz miejskich - z mieszkańcami.
Podczas Jarmarku zostanie również rozstrzygnięty Wielkanocny Konkurs Kulinarny, pod patronatem Wójta Gminy – Pana Mariusza Osiaka i Burmistrza Miasta – Pana Dariusza Szustka, współorganizowany z Łukowskim Stowarzyszeniem Rozwoju. Konkurs jest adresowany do Seniorów 60+ którzy nie brali udziału w poprzednim (bożonarodzeniowym) konkursie, w dwóch kategoriach:
1. Ciasto
2. Potrawa wielkanocna.
Zgodnie z Regulaminem (na stronie: [url="http://www.seniorzy.lukow.org.pl/"]www.seniorzy.lukow.org.pl[/url]) do udziału w Konkursie mogli zgłaszać się Seniorzy 60+ , mieszkańcy Miasta Łuków lub Gminy Łuków, którzy nie brali udziału w poprzednim konkursie kulinarnym. Potrawy konkursowe musiały również zawierać dołączony przepis na wykonanie potrawy, a także etykietę z nazwą potrawy oraz imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania uczestnika konkursu.
Dla zwycięzców – mieszkańców Miasta i Gminy Łuków - przewidziane są, jak zwykle, atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zapewnia Prezes Łukowskiego Stowarzyszenie Rozwoju – pan Sławomir Smolak.
Do udziału w Jarmarku zapraszamy wszystkich Wystawców i naszych wiernych Sympatyków.
Bliższych informacji udziela dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie – Wanda Szaniawska – tel. 25 7982439 wew. 101 lub 505 067 304.
Zgłoszenia do udziału w Konkursie można było dostarczyć osobiście lub wysłać drogą pocztową do Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie, ul. Świderska 12, 21-400 Łuków w terminie do dnia 15 marca 2013 r., do godz.12:00 na „kartach zgłoszeń” (karty do pobrania na stronie: [url="http://www.lukow.ug.gov.pl/"]www.lukow.ug.gov.pl[/url] ) lub wysyłać e-mailem na adres: [email="szaniawska@o2.pl"]szaniawska@o2.pl[/email]
Zapraszamy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!