sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

NIK: Część cukrowni Lublin można było ocalić

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 czerwca 2010, 16:25
Autor: Rafał Panas

Choć likwidacja Cukrowni Lublin była uzasadniona, to Krajowa Spółka Cukrowa zrobiła zbyt mało, by uratować choć część zakładu – twierdzi Najwyższa Izba Kontroli. Jej zdaniem, mogły ocaleć silos i pakownia cukru.

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę proces likwidacji lubelskiej cukrowni (nie działa od jesieni 2008) przy okazji oceny restrukturyzacji Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Efekty kontroli są zaskakujące.
Obrońcy Cukrowni Lublin podkreślali, że to jeden z lepszych zakładów w kraju i jego likwidacja jest błędem.

Więcej na temat kontroli NIK:
Kontrolerzy NIK: Część Cukrowni Lublin można było ocalić
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
S Y L W E S T E R
Bolo
ZIELONY
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (18 października 2012 o 01:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
-------------------------------CUKROWNIA LUBLIN FUNKCJONOWAŁABY DO DZISIAJ !---------------------------- Ale niestety już w Warszawie był Minister Zuk który pilotował likwidacje Cukrowni Lublin która w sprytny spo sób została przejęta przez Spółkę "Cukier Polski" i prezesa Kulickiego . Kilkaset ludzi straciło pracę ale jak się okazuje "Cukier Polski" nie był do końca zadowolony terenu po Cukrowni, bo żadna inwestycja nie mog ła mieć miejsca gdyż teren to wielkie BAGNO !. Na nieszczęście Spółki, musieli jeszcze Władzom Miasta pła cić duży podatek (sic?). Ale znależli "Przyjaciela" w Ratuszu który w imieniu UM "wyzwolił" Kolegę i... kupił to BAGNO za ...10 (dziesięć ) MILIONÓW (sic?). W tym momencie Prezes "Cukier Polski" p. Kulicki został "wyzwolony" z BAGNA i z podatku za to BAGNO (!). Aby tego "Przyjaciela" z Ratusza nie zamknęli w więzie niu to wykombinował... budowe stadionu "kurnika" na tym BAGNIE po Cukrowni (sic?). Na ten stadion "kur nik" przeznaczył z DOTACJI... 140 MILIONÓW (sic?). Do lubelskiego Ratusza przybył "NIK" (Najwyższa Iz ba Kontroli) która przez 3 miesiące nie mogła ustalić..."pomysłodawce" budowy tego "kurnika" za 140 mln. Dziwna sytuacja, że "NIK" nie mógł sobie poradzić z tym tematem gdy pół Lublina wie, że to sam Prezydent Krzysztof Żuk jest "pomysłodawcą" budowy stadionu "kurnika" na BAGNIE za 140 MILIONÓW Z DOTACJI "UE" (sic?). Radni "PIS" w Ratuszu zwracają uwage Prezydentowi aby konsultował się w sprawie DOTACJI "UE" i w sprawie INWESTYCJI finansowanych z tych DOTACJI . Niestety Prezydent ignoruje uwagi "PIS" i nawet zorganizował sobie tzw.Grupe Wsparcia "Wspólny Lublin" (sic?). Wracając do Cukrowni, to nie "PIS" a właśnie reżim "PO" od początku pilotował likwidacje Cukrowni i... udało Im się (!). Czy uda im się utopić w BAGNIE 140 milionów za ten "kurnik" na BAGNIE to już zależy od samych Mieszkańców pięknego Lublina. Straciliśmy Cukrownie to przynajmniej musimy bronić aby Prezydent nie utopił w BAGNIE 140 MILIONÓW!.
Rozwiń
Bolo
Bolo (23 czerwca 2010 o 05:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZIELONY napisał:
PAWLAK NA OPŁATKU LUDOWYM MÓWIŁ,ŻE DECYZJĘ O ZAMKNIĘCIU CUKROWNI PODJĘTO NA PRZEŁOMIE 2006-2007R KTO WTEDY RZĄDZIŁ KTO PREZIO KTÓRY TAK TWORZYŁ FIKCYJNE MIEJSCA PRACY W LUBLINIE.

Historię tworzą fakty. Reszta jest tylko tłem. A faktem jest, że Cukrownię Lublin zamknięto za rzundów Korniszona i Tow. Waldka. Tego samego bohatera z "nocnej zmiany". Pieniądze O.Rydzykowi na badania geotermalne szybko zabrano a 400 miejsc pracy w naszym regionie stracono bezpowrotnie. Nie licząc strat wśród rolników producentów buraka. Nie sprawdziły się prognozy Pani Naczelnej z lubelskiego GWna, która podczas debaty w TVP Lublin wieszczyła szybkie wykupienie terenu po b. cukrowni przez developerów. Jak na razie to mamy aferę z tym terenem. Jeżeli to prawda co podała lubelska prasa w lutym b.r, że Gmina wykupiła ten teren od Sp. "Cukier Polski" pod przyszły stadion miejski to "zdegradowany docent ekonomii" winien odpowiadać za straty, które poniesie miasto z tytułu niepłacenia przez spółkę, której prezesem jest POwiec podatku od nieruchomości. Straty te zostaną na pewno wyrównane przez mieszkańców Lulina w podniesieniu nam podatku od nieruchomości. Uderzy to we właścicieli domków, działek i lokli mieszkalnych i użytkowych. Może w ten sposób rzundzące Lublinem POkraki poszły na rączke partyjnemu kumplowi. Może dostali prikaz z warszafki. Wszystko jest do sprawdzenia. Tylko czy w tym mieście działa obiektywnie wymiar sprawiedliwości. Ja mam wątpliwości.
Rozwiń
ZIELONY
ZIELONY (22 czerwca 2010 o 16:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wojek napisał:
Likwidacja Cukrowni Lublin to zasługa Pana Ministra Żuka czytaj PO,cukrownia była do uratowania ale trzeba w Warszawce umieć się poruszać,my tylko mamy wizje,marzenia a realizują krasnale z PO,tak jest ze strefą wolnocłową, lotniskiem, torem wyścigów konnych,drogami,obwodnicami i inne. Panowie wasza ZIO KORY KŁAMAŁ,ŻEwiedza nie sprawdza się w działaniu dajcie spokój już niczego nie zaczynajcie.

PAWLAK NA OPŁATKU LUDOWYM MÓWIŁ,ŻE DECYZJĘ O ZAMKNIĘCIU CUKROWNI PODJĘTO NA PRZEŁOMIE 2006-2007R KTO WTEDY RZĄDZIŁ KTO PREZIO KTÓRY TAK TWORZYŁ FIKCYJNE MIEJSCA PRACY W LUBLINIE.
Rozwiń
Wojek
Wojek (21 czerwca 2010 o 22:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Likwidacja Cukrowni Lublin to zasługa Pana Ministra Żuka czytaj PO,cukrownia była do uratowania ale trzeba w Warszawce umieć się poruszać,my tylko mamy wizje,marzenia a realizują krasnale z PO,tak jest ze strefą wolnocłową, lotniskiem, torem wyścigów konnych,drogami,obwodnicami i inne. Panowie wasza wiedza nie sprawdza się w działaniu dajcie spokój już niczego nie zaczynajcie.
Rozwiń
Valgodesco
Valgodesco (21 czerwca 2010 o 22:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Były plantator napisał:
Problem w tym, że formalną decyzję (polityczną PiSowski rząd) podjął poprzedni prezes (z nadania PiS) pan Krzysztof Kowa. Notabene decyzja o likwidacji lubelskiej cukrowni była jednym z powodów odwołania go z zajmowanego stanowiska. Obecny prezes, o którym piszesz został powołany w lutym 2009 roku a więc już po uprawomocnieniu się decyzji o likwidacji cukrowni w Lublinie. Nie zarzucaj więc mi, że piszę bzdury i że jestem draniem. A terenu jeszcze miasto nie kupiło, tylko planuje go kupić. I tutaj się zgadzam, że byłaby to niegospodarność, o ile oczywiście do niej dojdzie.
[url="http://######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html"]######lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,4978432.html[/url]

A prasa lubelska poała, że teren pod miejski stadion został w lutym b.r wykupiony przez Gminę za kwotę 10 mlnPLN. Po Prawdę chyba trzeba pojechać do Moskwy i tam sprawdzić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!