Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2015 r.
8:10

NIK: Pośredniaki nieskuteczne, stażyści darmową siłą roboczą

0 23 A A

Urzędnicy zawyżają wskaźniki skuteczności, a pracodawcy nie zatrudniają stażystów na dłużej. NIK sprawdzała działanie powiatowych urzędów pracy w całej Polsce

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwator / 13 sierpnia 2015 o 07:37

Najwieksze darmozjady to wy leniwi bezrobotni co czekaja az ktos wszystko zrobi za nich a oni wezma kase.

Skomentowałeś/aś mój wpis ale odpowiedz nie padła na postawione pytanie. Wnioski nasuwają się same  :)  proste i oczywiste

Avatar
obserwator / 13 sierpnia 2015 o 07:32

Najwieksze darmozjady to wy leniwi bezrobotni co czekaja az ktos wszystko zrobi za nich a oni wezma kase.

byłeś jesteś i zdechniesz prostakiem. Dla Twojej informacji pracuję i NIGDY nie byłem u Was  zarejestrowany. Tego pecha miała żona przez trzy miesiące  :) gdy znalazła pracę namolnie była wypytywana gdzie ale niestety nie uzyskaliście tej informacji bo zasługa byłaby zapisana na efektywność waszej ,,pracy"

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 10:59
Weź mnie nie rozbawiaj. Siedzą i nic nie robią tylko jecza jak to oni maja ciężko,jacy są starzy,zmęczeni,ze duszno,ze gorąco,że za dużo ludzi do obsługi. Na 300 osób,które tam pracują,może z 10 osób chce pomoc innym,a reszta byle tylko do 15:30przeczekac.Przyjdziesz o 15 to z wielkim fochem i pretensjami obsluguja
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 10:13
A ja mile wspominam wizytę u pośrednika pracy. Dostałam kilka ofert pracy i przyjemna obsługę,ale może to dlatego,ze pan był młody i chyba dopiero rozpoczyna tam prace. Prawda jest taka,ze jak ktoś chce to prace znajdzie,a jak nie to chodzi po zasilkowniach kilka lat
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 09:54
Pewnie dziennik niedostal stazysty albo musial zatrudnic po stazu. Wiec wysmazyl brukowiec artykul byle jaki.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 08:24

Odezwała się ciemna masa urzędnicza pachnąca ..... pozostawię to bez komentarza czym.
Może urzędniczyno z bożej łaski odpowiesz jak zrozumieć fakt skierowania mechanika maszyn i urządzeń przemysłowych do gabinetu stomatologicznego jako pomoc stomatologa :) po zwróceniu uwagi nastąpiło oburzenie i komentarz że nie ma obowiązku przyjmowania oferty ale wiemy jakie byłby tego skutki - więc zamknij mordę państwowy darmozjadzie

Odezwała się ciemna masa urzędnicza pachnąca ..... pozostawię to bez komentarza czym.
Może urzędniczyno z bożej łaski odpowiesz jak zrozumieć fakt skierowania mechanika maszyn i urządzeń przemysłowych do gabinetu stomatologicznego jako pomoc stomatologa :) po zwróceniu uwagi nastąpiło oburzenie i komentarz że nie ma obowiązku przyjmowania oferty ale wiemy jakie byłby tego skutki - więc zamknij mordę państwowy darmozjadzie

Najwieksze darmozjady to wy leniwi bezrobotni co czekaja az ktos wszystko zrobi za nich a oni wezma kase.
Najwieksze darmozjady to wy leniwi bezrobotni co czekaja az ktos wszystko zrobi za nich a oni wezma kase. rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 06:37
Za każdym razem to samo pytanie: Czy znalazł Pan sobie pracę ??? A po negatywnej odpowiedzi taka sama ze strony urzędnika...Niestety w tej chwili nie mamy ofert dla Pana !!! I tak jest od ponad roku.......mam ponad 60 lat, za mało na emeryturę i nie kwalifikuję się na szkolenia,staże itd......
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 01:15
wiem z doświadczenia ze stażysta to tania siła robocza - idealny pracownik sezonowy - ale czego można oczekiwać w kraju gdzie nagminnie są łamane prawa pracownika w tak małym mieście jak Chełm ręka rękę myje i inspekcja pracy patrzy na wszystko przez palce np badanie poziomu hałasu w czasie którego uruchamiana jest najcichsza maszyna i to na pół gwizdka co by dobrze badania wyszły praca za darmo w soboty gdzie oficjalnie nikogo nie ma na zakładzie ale w sobotę nikt tego nie sprawdzi nikt także nie sprawdza stanu technicznego maszyn i urządzeń itd itp ... pracownik nic nie powie bo chce pracować a inspektorzy nie chcą niczego widzieć i o niczym wiedzieć
wiem z doświadczenia ze stażysta to tania siła robocza - idealny pracownik sezonowy - ale czego można oczekiwać w kraju gdzie nagminnie są łamane prawa pracownika w tak małym mieście jak Chełm ręka rękę myje i inspekcja pracy patrzy na wszystko przez palce np badanie poziomu hałasu w czasie którego uruchamiana jest najcichsza maszyna i to na pół gwizdka co by dobrze badania wyszły praca za darmo w soboty gdzie oficjalnie nikogo nie ma na zakładzie ale w sobotę nikt tego nie sprawdzi nikt także nie sprawdza stanu technicznego maszyn i urządz... rozwiń
Avatar
Ania / 12 sierpnia 2015 o 01:06

Nie ma to jak "odkryć Amerykę" po raz 10-ty... O tym, że staże to niemal darmowa siła robocza bez przyszłości, to już się mówiło w 2003 roku... "Interes" nadal ma się dobrze. A jak jeszcze przedsiębiorca , tfu janusz biznesu, ma znajomości, to nawet składane skargi przez stażystów nie zakręcą tego kurka...

Avatar
lolo / 11 sierpnia 2015 o 19:53

to patologia za nasze podatki ale jak pis wygra to się skończy,

Avatar
obserwator / 13 sierpnia 2015 o 07:37

Najwieksze darmozjady to wy leniwi bezrobotni co czekaja az ktos wszystko zrobi za nich a oni wezma kase.

Skomentowałeś/aś mój wpis ale odpowiedz nie padła na postawione pytanie. Wnioski nasuwają się same  :)  proste i oczywiste

Avatar
obserwator / 13 sierpnia 2015 o 07:32

Najwieksze darmozjady to wy leniwi bezrobotni co czekaja az ktos wszystko zrobi za nich a oni wezma kase.

byłeś jesteś i zdechniesz prostakiem. Dla Twojej informacji pracuję i NIGDY nie byłem u Was  zarejestrowany. Tego pecha miała żona przez trzy miesiące  :) gdy znalazła pracę namolnie była wypytywana gdzie ale niestety nie uzyskaliście tej informacji bo zasługa byłaby zapisana na efektywność waszej ,,pracy"

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 10:59
Weź mnie nie rozbawiaj. Siedzą i nic nie robią tylko jecza jak to oni maja ciężko,jacy są starzy,zmęczeni,ze duszno,ze gorąco,że za dużo ludzi do obsługi. Na 300 osób,które tam pracują,może z 10 osób chce pomoc innym,a reszta byle tylko do 15:30przeczekac.Przyjdziesz o 15 to z wielkim fochem i pretensjami obsluguja
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 10:13
A ja mile wspominam wizytę u pośrednika pracy. Dostałam kilka ofert pracy i przyjemna obsługę,ale może to dlatego,ze pan był młody i chyba dopiero rozpoczyna tam prace. Prawda jest taka,ze jak ktoś chce to prace znajdzie,a jak nie to chodzi po zasilkowniach kilka lat
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 09:54
Pewnie dziennik niedostal stazysty albo musial zatrudnic po stazu. Wiec wysmazyl brukowiec artykul byle jaki.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 08:24

Odezwała się ciemna masa urzędnicza pachnąca ..... pozostawię to bez komentarza czym.
Może urzędniczyno z bożej łaski odpowiesz jak zrozumieć fakt skierowania mechanika maszyn i urządzeń przemysłowych do gabinetu stomatologicznego jako pomoc stomatologa :) po zwróceniu uwagi nastąpiło oburzenie i komentarz że nie ma obowiązku przyjmowania oferty ale wiemy jakie byłby tego skutki - więc zamknij mordę państwowy darmozjadzie

Odezwała się ciemna masa urzędnicza pachnąca ..... pozostawię to bez komentarza czym.
Może urzędniczyno z bożej łaski odpowiesz jak zrozumieć fakt skierowania mechanika maszyn i urządzeń przemysłowych do gabinetu stomatologicznego jako pomoc stomatologa :) po zwróceniu uwagi nastąpiło oburzenie i komentarz że nie ma obowiązku przyjmowania oferty ale wiemy jakie byłby tego skutki - więc zamknij mordę państwowy darmozjadzie

Najwieksze darmozjady to wy leniwi bezrobotni co czekaja az ktos wszystko zrobi za nich a oni wezma kase.
Najwieksze darmozjady to wy leniwi bezrobotni co czekaja az ktos wszystko zrobi za nich a oni wezma kase. rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 06:37
Za każdym razem to samo pytanie: Czy znalazł Pan sobie pracę ??? A po negatywnej odpowiedzi taka sama ze strony urzędnika...Niestety w tej chwili nie mamy ofert dla Pana !!! I tak jest od ponad roku.......mam ponad 60 lat, za mało na emeryturę i nie kwalifikuję się na szkolenia,staże itd......
Avatar