poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

NIK wykryła nieprawidłowości w Urzędzie Wojewódzkim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 maja 2008, 12:45

68 tys. zł wydał Lubelski Urząd Wojewódzki na ekspertyzy, których nie miał prawa finansować - wynika z kontroli NIK.

NIK zbadał jak urząd wydawał pieniądze na usługi doradcze i eksperckie od stycznia 2006 do końca czerwca 2007 (wojewodą był wtedy Wojciech Żukowski). Według kontrolerów robił to źle.

Chodzi przede wszystkim o zlecenie zewnętrznym firmom zbadania sprawozdań finansowych łączonych przedsiębiorstw PPKS. Tymczasem brak było podstaw, żeby kosztami zleceń obciążyć kasę województwa. Pieniądze powinny zapłacić badane przedsiębiorstwa.

NIK wskazuje odpowiedzialnego za nieprawidłową decyzję: Marka Pogodę, dyrektora Wydziału Infrastruktury. Z sekretariatu wydziału odsyłają nas do rzecznika prasowego.

- Oczywiście uwzględniliśmy zalecenia kontrolerów. Pieniądze nie będą wydawane na zadania nie należące do zakresu działania urzędu - mówi Małgorzata Tatara rzecznik prasowa wojewody.

Kontrolerzy zauważyli też, że dwie umowy zlecenie otrzymał emerytowany pracownik urzędu. Za niespełna 22 tys. zł przez 20 miesięcy przygotowywał wojewodzie i wicewojewodzie teksty "wystąpień okolicznościowych, listów gratulacyjnych i innych materiałów o tym charakterze z zakresu kultury, ochrony pamięci narodowej i spraw kombatantów.” Tymczasem miała to robić gabinet wojewody w którym pracowało 15 osób. Według NIK umowy zawarto niecelowo.

- Mamy bardzo dużo zadań i dlatego sięgaliśmy po pomoc człowieka, który bardzo dobrze orientował się w sprawach dotyczących kombatantów - tłumaczy Tatara.

(rp)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zdziwiona
jaro
Fang
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zdziwiona
zdziwiona (26 maja 2008 o 06:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odgrzewane nieswieze kotlety. Po roku odgrzewane!! Ciekawe na czyje zpotrzebowanie, kto zlozyl zamowienie????
Rozwiń
jaro
jaro (24 maja 2008 o 21:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W. Żukowski to był człowiek nie na miejscu. Powinien co najwyżej w Tomaszowie być nauczycielem wych. tech.
Rozwiń
Fang
Fang (24 maja 2008 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zadań to wy urzędnicy macie bardzo dużo.Te ciągłe narady w pomieszczeniu od strony południowej na parterze oddzielonym od ulicy kratą gdzie wymienia się krążące po urzędzie plotki.Nie zapominajcie jednak że tak jak picie kawy w nadmiarze palenie tytoniu też szkodzi.A teraz poważnie.Czy czas na te pogaduszki jest odliczany od czasu pracy?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!