czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Nikt nie chciał wynająć lokalu. Warsztaty Kultury urządzą kawiarnię artystyczną

Dodano: 12 lutego 2016, 07:27
Autor: Dominik Smaga

Coraz bliżej do rozpoczęcia prac w lokalu przy Grodzkiej 5a, gdzie podległe miastu Warsztaty Kultury planują uruchomienie kawiarni artystycznej. Pieniądze na remont są, potrzeba tylko kilku pieczątek

Kawiarnia ma powstać w pomieszczeniach zajmowanych niegdyś przez restaurację Złoty Osioł. Opustoszały lokal wystawiony był przez miasto na przetarg mający wyłonić nowego najemcę. Chętnych nie było, bo za 113 metrów miasto chciało sporo ponad 5 tys. zł czynszu miesięcznie, plus podatek. Zaraz potem lokalem zainteresowały się działające po sąsiedzku Warsztaty Kultury, którym zamarzyła się kawiarnia artystyczna, a Ratusz zgodził się na to, by lokal nie był już wystawiany na kolejne przetargi.

Marzycieli szybko sprowadziły na ziemię finanse. Okazało się, że na remont pomieszczeń, których stan techniczny był określony jako „fatalny” potrzeba co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warsztaty Kultury wystąpiły do miasta o finansowe wsparcie, ale Ratusz takich pieniędzy wyłożyć nie chciał.

Zwrot nastąpił wraz z uchwaleniem miejskiego budżetu na rok 2016, bo znalazły się w nim fundusze na zaadaptowanie pomieszczeń na potrzeby kawiarni. Jedyne, co było możliwe w zeszłym roku to opracowywanie dokumentacji.

– Obecnie trwają ustalenia z wojewódzkim konserwatorem zabytków dotyczące ostatecznego przebiegu instalacji sanitarnych w lokalu – informuje Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina w odpowiedzi na pytanie miejskiego radnego Marcina Nowaka. Konsultacje są konieczne, bo kamienica zwana Czerwoną lub Szpitalną wpisana jest do rejestru zabytków województwa lubelskiego i podlega ścisłej ochronie. – Po otrzymaniu pozytywnej opinii konserwatora zostaną złożone dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenie na budowę.

Gdy Warsztaty Kultury będą już mieć komplet dokumentów, możliwe będzie ogłoszenie przetargu na prace budowlane. – Remont pomieszczeń realizowany będzie z przeznaczeniem na prowadzenie kawiarni artystycznej – potwierdza Komorski.

Czytaj więcej o: Lublin Warsztaty Kultury
Gość
Patriota
Gość
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 lutego 2016 o 00:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To jest chyba jakiś tragiczny żart. Jak to miasto dokłada się z miejskiego budżetu do prowadzenia knajpy? To jak sobie radzi 1000 innych lokali gastronomicznych w Lublinie obłożonych złodziejskimi podatkami?

nie radzi sobie ale co to obchodzi urzędasów z ratusza:)

Rozwiń
Patriota
Patriota (12 lutego 2016 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wolę chyba wspomnianą wystawę penisów niż np. muzeum wielkiej katolickiej Polski z eksponatami typu golonka, golf III po tuningu z naklejkami Polski walczącej, zdjęciami "patriotów" kibiców w trakcie malowania hwdp i szczania po klatkach schodowych. Niestety patriotyzm w wykonaniu prawicowych chłopców ogranicza się do dewastacji przestrzeni publicznej, pogardy dla innych (np. rowerzystów) i jeżdżenia (tu paradoks) NIEMIECKIMI rzęchami.

Nie mierz wszystkich jedna miarą oczywiście są takie osoby o których tu piszesz ale są też takie ktore za swoje pieniądze jezdzą po cmentarzach wiojskowych w Polsce i po calym świecie opiekując się zapomnianymi polskimi grobami, organizuja zbiórki dla potrzebujących czy tworzą Obrone Terytorialną. Idąc Twoim tokiem "myślenia" mozna powiedzieć o każdym artyście że to gość który lata po mieście z penisem narysowanym na prześcieradle

Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2016 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Artykuł mocno jednostronny. Lokal by stawiany do przetargu raz można to zabaczyć na stronie ZNK, kiedy został wystawiony ponownie do przetargu po niższej cenie to Pan Żuk go z przetargu wycofał i oddał pewnie za grosze WK i koledze Pietrasiewiczowi jak pół Starego Miasta. Wiem bo byłem zainteresowany tym lokalem miałem już gotowe dokumenty przetargowe i za stawkę ok 40zł/m brałbym z marszu.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2016 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejne miejsce spotkań. Dla tego...specyficznego środowiska...
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2016 o 12:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest chyba jakiś tragiczny żart. Jak to miasto dokłada się z miejskiego budżetu do prowadzenia knajpy? To jak sobie radzi 1000 innych lokali gastronomicznych w Lublinie obłożonych złodziejskimi podatkami?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!