Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2012 r.
15:38
Edytuj ten wpis

Niższy wyrok dla Bizona za krwawą bójkę w klubie nocnym

Autor: Zdjęcie autora er
0 26 A A
Bizon został skazany na 9 lat więzienia (archiwum DW)
Bizon został skazany na 9 lat więzienia (archiwum DW)

Ponowny proces Marka B., ps. Bizon zakończył się wymierzeniem mu łagodniej kary za udział w krwawej bójce i próbę zabójstwa 18-latka, który zmarł w szpitalu. Sąd Okręgowy w Lublinie skazał go tym razem na dziewięć lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marek B. w przeszłości zajmował wysokie miejsce na liście poszukiwanych lubelskich przestępców. Trafił tam po ucieczce z kraju. Ukrywał się w Wielkiej Brytanii. Wpadł w 2008 roku.

Mężczyzna był ścigany za udział w krwawej bójce, do której doszło nocy z 16 na 17 czerwca 2006 roku w lubelskim klubie przy ul. Północnej (dawne Help Disco). Kilku osiemnastolatków obchodziło tam urodziny. Na zamkniętą imprezę wszedł nieproszony Marek B. z kompanami. Potem przed restauracją zaatakował trójkę uczestników imprezy.

Hubert Sz. został ugodzony przez "Bizona" nożem w klatkę piersiową. Trafił do szpitala. Czuł się już dobrze. Dziewięć dni po zranieniu miał już wyjść do domu, ale jego stan gwałtownie się pogorszył. Chłopak zmarł.

Marek B. pod lokalem zranił również dwóch innych mężczyzn. Odnieśli niegroźne rany rąk.
Za pierwszym razem Sąd Okręgowy w Lublinie skazał Bizona na 10 lat więzienia. Wyrok został uchylony.

Po drugim procesie zapadł łagodniejszy wyrok: Bizon został skazany na 9 lat więzienia. Sędziowie uznali go za winnego udziału w bójce, podczas której usiłował zabić 18-latka.

Prokuratura oskarżała Bizona o zabójstwo, ale sąd nie doszukał się związku pomiędzy zranieniem 18-latka oraz jego śmiercią.

Wyrok nie jest prawomocny.


Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bogu / 30 grudnia 2012 o 09:41
Opamietaj się pismaku! O jakiej bójce piszesz ? To nie była żadna bójka tylko normalne zabójstwo przy użyciu noża dokonane przez bandziora.
Avatar
lolo / 29 grudnia 2012 o 19:49
za śmierć powinien być skazany lekarz bo go nie uratował?
Avatar
sdf / 29 grudnia 2012 o 18:59
Od kiedy w Polsce organem odwoławczym od wyroku Sądu Okręgowego, jest Sad Okręgowy?
A tak wynika z artyułu. Chyba, ze takie rzeczy tylko w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 o 14:27
mordo trzymaj się BMH
Avatar
inż. Mamoń / 29 grudnia 2012 o 12:57
Wyroki sądów boskich i polskich są nieodgadnione. Bardzo interersujący jest sposób myślenia sędziego, który nie widzi związku miedzy zranieniem nożem w klatkę piersiową a śmiercią ofiary.
Avatar
was / 29 grudnia 2012 o 10:53
Przecież to nie była bójka tylko morderstwo! Jedna strona chciała się bić i był to ten "Bizon"! Te chłopaki z pociętymi rękoma to się bronili przed atakującym ich nożem.... Brak słów, porządny chłopak w piachu a elementowi się upiecze...
Avatar
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk / 29 grudnia 2012 o 09:17
[quote name='kloss' timestamp='1356709962' post='714112']
BTW2 Pamiętacie nie tak dawne zabójstwo studenta w Lublinie na miasteczku? Jak myślicie, gdzie dziś są mordercy? W areszcie? Nie, cała zgraja bandziorów już dawno jest na wolności.
[/quote]

to racja. są na wolności i cieszą się życiem. takie państwo prawa.
Avatar
sylwek / 29 grudnia 2012 o 08:59
[quote name='re' timestamp='1356718096' post='714165']
Zamknij mordę gówniarzu !!
[/quote]
Nie ma czegoś takiego jak pobicie ze skótkiem śmiertelnym przy pomocy dźgnięcia nożem, jest to zabójstwo.
Avatar
Malkom / 29 grudnia 2012 o 08:52
Oczywiście że nie chciał zabić On tylko chciał nożem zrobić mu dziurę w klatce piersiowej. Skąd mógł wiedzieć że tamten ma tam jakieś jeszcze narządy np serce przecież nie jest lekarzem. A swoja drogą to skąd ta ksywa Bizon wygląda raczej na śmierdzącego skunksa
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 o 00:09
[quote name='generał' timestamp='1356731140' post='714259']
odezwał sie człowiek bez skazy ......... nie było mnie tam podczas bojki, nie popieram tego co zrobił Bizon i trzeba za swoje czyny konsekwencje ponieść zapłacić karę ale nie masz prawa mówić o śmierci dla niego.
[/quote]
A jakim prawem ta ludzka pleśń pozbawiła życia młodego człowieka. Normalni ludzie używają noża do krojenia chleba, czy obierania warzyw, a nie do zabijania. A tak na marginesie, prośba do dziennikarzy: przy tak kuriozalnych uzasadnieniach wyroków celowe wydaje się podawanie nazwisk sędziów. Wstyd!
[quote name='generał' timestamp='1356731140' post='714259']
odezwał sie człowiek bez skazy ......... nie było mnie tam podczas bojki, nie popieram tego co zrobił Bizon i trzeba za swoje czyny konsekwencje ponieść zapłacić karę ale nie masz prawa mówić o śmierci dla niego.
[/quote]
A jakim prawem ta ludzka pleśń pozbawiła życia młodego człowieka. Normalni ludzie używają noża do krojenia chleba, czy obierania warzyw, a nie do zabijania. A tak na marginesie, prośba do dziennikarzy: przy tak kuriozalnych... rozwiń
Avatar
bogu / 30 grudnia 2012 o 09:41
Opamietaj się pismaku! O jakiej bójce piszesz ? To nie była żadna bójka tylko normalne zabójstwo przy użyciu noża dokonane przez bandziora.
Avatar
lolo / 29 grudnia 2012 o 19:49
za śmierć powinien być skazany lekarz bo go nie uratował?
Avatar
sdf / 29 grudnia 2012 o 18:59
Od kiedy w Polsce organem odwoławczym od wyroku Sądu Okręgowego, jest Sad Okręgowy?
A tak wynika z artyułu. Chyba, ze takie rzeczy tylko w Lublinie.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 o 14:27
mordo trzymaj się BMH
Avatar
inż. Mamoń / 29 grudnia 2012 o 12:57
Wyroki sądów boskich i polskich są nieodgadnione. Bardzo interersujący jest sposób myślenia sędziego, który nie widzi związku miedzy zranieniem nożem w klatkę piersiową a śmiercią ofiary.
Avatar
was / 29 grudnia 2012 o 10:53
Przecież to nie była bójka tylko morderstwo! Jedna strona chciała się bić i był to ten "Bizon"! Te chłopaki z pociętymi rękoma to się bronili przed atakującym ich nożem.... Brak słów, porządny chłopak w piachu a elementowi się upiecze...
Avatar
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk / 29 grudnia 2012 o 09:17
[quote name='kloss' timestamp='1356709962' post='714112']
BTW2 Pamiętacie nie tak dawne zabójstwo studenta w Lublinie na miasteczku? Jak myślicie, gdzie dziś są mordercy? W areszcie? Nie, cała zgraja bandziorów już dawno jest na wolności.
[/quote]

to racja. są na wolności i cieszą się życiem. takie państwo prawa.
Avatar
sylwek / 29 grudnia 2012 o 08:59
[quote name='re' timestamp='1356718096' post='714165']
Zamknij mordę gówniarzu !!
[/quote]
Nie ma czegoś takiego jak pobicie ze skótkiem śmiertelnym przy pomocy dźgnięcia nożem, jest to zabójstwo.
Avatar
Malkom / 29 grudnia 2012 o 08:52
Oczywiście że nie chciał zabić On tylko chciał nożem zrobić mu dziurę w klatce piersiowej. Skąd mógł wiedzieć że tamten ma tam jakieś jeszcze narządy np serce przecież nie jest lekarzem. A swoja drogą to skąd ta ksywa Bizon wygląda raczej na śmierdzącego skunksa
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 o 00:09
[quote name='generał' timestamp='1356731140' post='714259']
odezwał sie człowiek bez skazy ......... nie było mnie tam podczas bojki, nie popieram tego co zrobił Bizon i trzeba za swoje czyny konsekwencje ponieść zapłacić karę ale nie masz prawa mówić o śmierci dla niego.
[/quote]
A jakim prawem ta ludzka pleśń pozbawiła życia młodego człowieka. Normalni ludzie używają noża do krojenia chleba, czy obierania warzyw, a nie do zabijania. A tak na marginesie, prośba do dziennikarzy: przy tak kuriozalnych uzasadnieniach wyroków celowe wydaje się podawanie nazwisk sędziów. Wstyd!
[quote name='generał' timestamp='1356731140' post='714259']
odezwał sie człowiek bez skazy ......... nie było mnie tam podczas bojki, nie popieram tego co zrobił Bizon i trzeba za swoje czyny konsekwencje ponieść zapłacić karę ale nie masz prawa mówić o śmierci dla niego.
[/quote]
A jakim prawem ta ludzka pleśń pozbawiła życia młodego człowieka. Normalni ludzie używają noża do krojenia chleba, czy obierania warzyw, a nie do zabijania. A tak na marginesie, prośba do dziennikarzy: przy tak kuriozalnych... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 1 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 2

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 28 61

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 10 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!