sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

"Noc konfesjonałów": Gdzie pójść do spowiedzi nocą?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2014, 10:15
Autor: (aa)

Już po raz trzeci Kuria Metropolitalna organizuje "Noc konfesjonałów. Do spowiedzi o nietypowej porze jedni przystępują z tak zwanego marszu, inni pod wpływem słów papieża wygłoszonych podczas drogi krzyżowej w Koloseum.

O inicjatywie duchowni opowiadali wczoraj podczas konferencji prasowej. - "Noc konfesjonałów” jest to szansa, z której wiele osób korzysta - wskazuje ks. Krzysztof Podstawka, wicekanclerz, rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej. Duchowni szacują, że na pewno kilkaset. 18 kwietnia, w piątek "Noc konfesjonałów” odbędzie się po raz trzeci, a inicjatywa narodziła się w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. O pomyśle biskupi opowiedzieli papieżowi Franciszkowi na początku lutego podczas wizyty "Ad limina Apostolorum”. - Ojca Świętego to zainteresowało na tyle, że została zorganizowana podobna akcja w Rzymie, tyle, że 24-godzinna - podkreśla ks. Józef Maciąg z Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej. W tym roku, w Wielki Piątek w Lublinie do spowiedzi od godz. 21 do północy będzie można przystąpić w 7 kościołach w centrum miasta. Duchowni z Lublina wyjaśniają, że jest to inicjatywa skierowana głównie do osób przyjeżdżających z zagranicy, ale też tych zapracowanych, którzy nie znaleźli czasu aby przystąpić do spowiedzi podczas rekolekcji wielkopostnych. Z sakramentu pokuty i pojednania będą mogli skorzystać również obcokrajowcy. - W kościele przyszpitalnym przy ul. Staszica spowiedź będzie możliwa również w językach angielskim i włoskim - zapowiada ks. Maciąg. Duchowni wyjaśniają, że do nocnej spowiedzi przystępują głównie osoby po 30 roku życia. - Czasem ludzie idą do spowiedzi trochę z marszu, co ujawnia się w rozmowie ze spowiednikiem - wskazuje ks. Maciąg. Czasem przyjeżdżają w ostatnim momencie. - Po zakończonej telewizyjnej transmisji drogi krzyżowej z Koloseum - dodaje ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej.

Kościoły biorące udział w "Nocy konfesjonałów”

• katedra św. Jana • bazylika dominikanów na Starym Mieście • kościół Świętego Ducha przy Krakowskim Przedmieściu • kościół Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej • kościół NMP Zwycięskiej przy ul. Narutowicza • kościół karmelitów bosych przy ul. Świętoduskiej • kościół przyszpitalny przy ul Staszica.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin noc konfesjonałów
DADAM
KURT
taki jeden
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

DADAM
DADAM (15 kwietnia 2014 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W świecie są noce muzeum, noce zabytków, noce zabawy a w Polsce państwie wyznaniowym jedynej słusznej religii katolickiej jest noc konfesjonałow. Z wypiekami na twarzy czytałem ten news!!!

Bezsensowne rozumowanie. Kościół ogłasza dla zainteresowanych "Noc konfesjonałów" a Ty od razu - państwo wyznaniowe. To jak jest noc muzeum to państwo muzealne, jak noc zabytków - zabytkowe.   

Rozwiń
KURT
KURT (15 kwietnia 2014 o 14:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wczoraj w filmie "Pasja" główny bohater powiedział: "nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie". Kropka. Tylko przeze mnie. Dlatego panom w sukienkach już dziękujemy.

Szkoda, że nic z tych słów Jezusa nie rozumiesz. Wy protestanci to wogóle jacyś strasznie ograniczony intelekt macie. Znacie Słowo Boże ale nic z niego nie rozumiecie, krytykujecie Katolików ale to Wy protestanci (ok. 50.000 tyś. denominacji) dopuszczacie aborcję, związki homoseksualne, kapłaństwo kobiet, antykoncepcję i wiele jeszcze innych postaw i zachowań, które w świetle Słowa Bożego są poprostu grzechem.

Po owocach ich poznacie mówi Pan Jezus. To są właśnie Wasze owoce, czyli akceptacja grzechu i ciągły podział.

Błogosławionych i Radosnych Świąt zmartwychwstania Pańskiego życzę wszystkim braciom odłączonym!

Wracajcie zapraszamy serdecznie!

Rozwiń
taki jeden
taki jeden (15 kwietnia 2014 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Spowiedź nocą? Ja zawsze tak mam jak wracam o drugiej w nocy z knajpki. Moja Kryśka zawsze mnie wtedy spowiada ze szczegółami. Tylko z rozgrzeszeniem to już różnie bywa. :D

Rozwiń
Telewidz
Telewidz (15 kwietnia 2014 o 14:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wczoraj w filmie "Pasja" główny bohater powiedział: "nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie". Kropka. Tylko przeze mnie. Dlatego panom w sukienkach już dziękujemy.

Rozwiń
Tra
Tra (15 kwietnia 2014 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Noce muzeów tez w Polsce są, musiałes przeoczyć. Noce zabawy tez. W Lublinie mamy Noc Kultury. Nikt nie zmusza Cie do uczestniczenia w Nocy Konfesjonalow, ale porcja jadu wylana być musi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!