Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 kwietnia 2014 r.
10:15
Edytuj ten wpis

"Noc konfesjonałów": Gdzie pójść do spowiedzi nocą?

Autor: Zdjęcie autora (aa)
5 7 A A

Już po raz trzeci Kuria Metropolitalna organizuje "Noc konfesjonałów. Do spowiedzi o nietypowej porze jedni przystępują z tak zwanego marszu, inni pod wpływem słów papieża wygłoszonych podczas drogi krzyżowej w Koloseum.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O inicjatywie duchowni opowiadali wczoraj podczas konferencji prasowej. - "Noc konfesjonałów” jest to szansa, z której wiele osób korzysta - wskazuje ks. Krzysztof Podstawka, wicekanclerz, rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej. Duchowni szacują, że na pewno kilkaset. 18 kwietnia, w piątek "Noc konfesjonałów” odbędzie się po raz trzeci, a inicjatywa narodziła się w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. O pomyśle biskupi opowiedzieli papieżowi Franciszkowi na początku lutego podczas wizyty "Ad limina Apostolorum”. - Ojca Świętego to zainteresowało na tyle, że została zorganizowana podobna akcja w Rzymie, tyle, że 24-godzinna - podkreśla ks. Józef Maciąg z Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej. W tym roku, w Wielki Piątek w Lublinie do spowiedzi od godz. 21 do północy będzie można przystąpić w 7 kościołach w centrum miasta. Duchowni z Lublina wyjaśniają, że jest to inicjatywa skierowana głównie do osób przyjeżdżających z zagranicy, ale też tych zapracowanych, którzy nie znaleźli czasu aby przystąpić do spowiedzi podczas rekolekcji wielkopostnych. Z sakramentu pokuty i pojednania będą mogli skorzystać również obcokrajowcy. - W kościele przyszpitalnym przy ul. Staszica spowiedź będzie możliwa również w językach angielskim i włoskim - zapowiada ks. Maciąg. Duchowni wyjaśniają, że do nocnej spowiedzi przystępują głównie osoby po 30 roku życia. - Czasem ludzie idą do spowiedzi trochę z marszu, co ujawnia się w rozmowie ze spowiednikiem - wskazuje ks. Maciąg. Czasem przyjeżdżają w ostatnim momencie. - Po zakończonej telewizyjnej transmisji drogi krzyżowej z Koloseum - dodaje ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej.

Kościoły biorące udział w "Nocy konfesjonałów”

• katedra św. Jana • bazylika dominikanów na Starym Mieście • kościół Świętego Ducha przy Krakowskim Przedmieściu • kościół Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej • kościół NMP Zwycięskiej przy ul. Narutowicza • kościół karmelitów bosych przy ul. Świętoduskiej • kościół przyszpitalny przy ul Staszica.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DADAM / 15 kwietnia 2014 o 16:57

W świecie są noce muzeum, noce zabytków, noce zabawy a w Polsce państwie wyznaniowym jedynej słusznej religii katolickiej jest noc konfesjonałow. Z wypiekami na twarzy czytałem ten news!!!

Bezsensowne rozumowanie. Kościół ogłasza dla zainteresowanych "Noc konfesjonałów" a Ty od razu - państwo wyznaniowe. To jak jest noc muzeum to państwo muzealne, jak noc zabytków - zabytkowe.   

Avatar
KURT / 15 kwietnia 2014 o 14:54

Wczoraj w filmie "Pasja" główny bohater powiedział: "nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie". Kropka. Tylko przeze mnie. Dlatego panom w sukienkach już dziękujemy.

Szkoda, że nic z tych słów Jezusa nie rozumiesz. Wy protestanci to wogóle jacyś strasznie ograniczony intelekt macie. Znacie Słowo Boże ale nic z niego nie rozumiecie, krytykujecie Katolików ale to Wy protestanci (ok. 50.000 tyś. denominacji) dopuszczacie aborcję, związki homoseksualne, kapłaństwo kobiet, antykoncepcję i wiele jeszcze innych postaw i zachowań, które w świetle Słowa Bożego są poprostu grzechem.

Po owocach ich poznacie mówi Pan Jezus. To są właśnie Wasze owoce, czyli akceptacja grzechu i ciągły podział.

Błogosławionych i Radosnych Świąt zmartwychwstania Pańskiego życzę wszystkim braciom odłączonym!

Wracajcie zapraszamy serdecznie!

Szkoda, że nic z tych słów Jezusa nie rozumiesz. Wy protestanci to wogóle jacyś strasznie ograniczony intelekt macie. Znacie Słowo Boże ale nic z niego nie rozumiecie, krytykujecie Katolików ale to Wy protestanci (ok. 50.000 tyś. denominacji) dopuszczacie aborcję, związki homoseksualne, kapłaństwo kobiet, antykoncepcję i wiele jeszcze innych postaw i zachowań, które w świetle Słowa Bożego są poprostu grzechem.

Po owocach ich poznacie mówi Pan Jezus. To są właśnie Wasze owoce, czyli akceptacja grzechu i ciągły podział.... rozwiń

Avatar
taki jeden / 15 kwietnia 2014 o 14:35

Spowiedź nocą? Ja zawsze tak mam jak wracam o drugiej w nocy z knajpki. Moja Kryśka zawsze mnie wtedy spowiada ze szczegółami. Tylko z rozgrzeszeniem to już różnie bywa. :D

Avatar
Telewidz / 15 kwietnia 2014 o 14:22

Wczoraj w filmie "Pasja" główny bohater powiedział: "nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie". Kropka. Tylko przeze mnie. Dlatego panom w sukienkach już dziękujemy.

Avatar
Tra / 15 kwietnia 2014 o 13:57
Noce muzeów tez w Polsce są, musiałes przeoczyć. Noce zabawy tez. W Lublinie mamy Noc Kultury. Nikt nie zmusza Cie do uczestniczenia w Nocy Konfesjonalow, ale porcja jadu wylana być musi.
Avatar
an / 15 kwietnia 2014 o 12:11

W świecie są noce muzeum, noce zabytków, noce zabawy a w Polsce państwie wyznaniowym jedynej słusznej religii katolickiej jest noc konfesjonałow. Z wypiekami na twarzy czytałem ten news!!!

Avatar
e / 15 kwietnia 2014 o 11:33

do kontaktów z Bogiem nie są nam potrzebni żadni księża. Spowiadać się można samemu, w domu, w lesie, w parku. Wystarczy chwila zadumy. Nie trzeba facetów w sutannach. Są całkowicie zbędni

Avatar
DADAM / 15 kwietnia 2014 o 16:57

W świecie są noce muzeum, noce zabytków, noce zabawy a w Polsce państwie wyznaniowym jedynej słusznej religii katolickiej jest noc konfesjonałow. Z wypiekami na twarzy czytałem ten news!!!

Bezsensowne rozumowanie. Kościół ogłasza dla zainteresowanych "Noc konfesjonałów" a Ty od razu - państwo wyznaniowe. To jak jest noc muzeum to państwo muzealne, jak noc zabytków - zabytkowe.   

Avatar
KURT / 15 kwietnia 2014 o 14:54

Wczoraj w filmie "Pasja" główny bohater powiedział: "nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie". Kropka. Tylko przeze mnie. Dlatego panom w sukienkach już dziękujemy.

Szkoda, że nic z tych słów Jezusa nie rozumiesz. Wy protestanci to wogóle jacyś strasznie ograniczony intelekt macie. Znacie Słowo Boże ale nic z niego nie rozumiecie, krytykujecie Katolików ale to Wy protestanci (ok. 50.000 tyś. denominacji) dopuszczacie aborcję, związki homoseksualne, kapłaństwo kobiet, antykoncepcję i wiele jeszcze innych postaw i zachowań, które w świetle Słowa Bożego są poprostu grzechem.

Po owocach ich poznacie mówi Pan Jezus. To są właśnie Wasze owoce, czyli akceptacja grzechu i ciągły podział.

Błogosławionych i Radosnych Świąt zmartwychwstania Pańskiego życzę wszystkim braciom odłączonym!

Wracajcie zapraszamy serdecznie!

Szkoda, że nic z tych słów Jezusa nie rozumiesz. Wy protestanci to wogóle jacyś strasznie ograniczony intelekt macie. Znacie Słowo Boże ale nic z niego nie rozumiecie, krytykujecie Katolików ale to Wy protestanci (ok. 50.000 tyś. denominacji) dopuszczacie aborcję, związki homoseksualne, kapłaństwo kobiet, antykoncepcję i wiele jeszcze innych postaw i zachowań, które w świetle Słowa Bożego są poprostu grzechem.

Po owocach ich poznacie mówi Pan Jezus. To są właśnie Wasze owoce, czyli akceptacja grzechu i ciągły podział.... rozwiń

Avatar
taki jeden / 15 kwietnia 2014 o 14:35

Spowiedź nocą? Ja zawsze tak mam jak wracam o drugiej w nocy z knajpki. Moja Kryśka zawsze mnie wtedy spowiada ze szczegółami. Tylko z rozgrzeszeniem to już różnie bywa. :D

Avatar
Telewidz / 15 kwietnia 2014 o 14:22

Wczoraj w filmie "Pasja" główny bohater powiedział: "nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie". Kropka. Tylko przeze mnie. Dlatego panom w sukienkach już dziękujemy.

Avatar
Tra / 15 kwietnia 2014 o 13:57
Noce muzeów tez w Polsce są, musiałes przeoczyć. Noce zabawy tez. W Lublinie mamy Noc Kultury. Nikt nie zmusza Cie do uczestniczenia w Nocy Konfesjonalow, ale porcja jadu wylana być musi.
Avatar
an / 15 kwietnia 2014 o 12:11

W świecie są noce muzeum, noce zabytków, noce zabawy a w Polsce państwie wyznaniowym jedynej słusznej religii katolickiej jest noc konfesjonałow. Z wypiekami na twarzy czytałem ten news!!!

Avatar
e / 15 kwietnia 2014 o 11:33

do kontaktów z Bogiem nie są nam potrzebni żadni księża. Spowiadać się można samemu, w domu, w lesie, w parku. Wystarczy chwila zadumy. Nie trzeba facetów w sutannach. Są całkowicie zbędni

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 3 0

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 12 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 3 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 31 1

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 12

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 7 21

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu 15 2

33-latek tak bardzo zdenerwował się w urzędzie, że wychodząc wybił w drzwiach dziurę pięścią.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?