piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Noc Kultury: Jak w piątek, sobotę i w niedzielę poruszać się po Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 maja 2012, 22:28
Autor: Dominik Smaga

Organizacja biurowa Ola Kołtun i Darek Figura pakowali wczoraj reklamowe gadżety imprezy. Trafia one
Organizacja biurowa Ola Kołtun i Darek Figura pakowali wczoraj reklamowe gadżety imprezy. Trafia one

Wydarzenia artystyczne i sportowe wymuszą duże zmiany w organizacji ruchu w centrum. Jedni będą kursować od Wzgórza Zamkowego po Warsztaty Kultury w poszukiwaniu kulturalnych atrakcji. Inni będą chcieli sprawnie poruszać się po mieście. Jedni i drudzy znajdą tu ważne informacje.

Tu nie wjedziesz

Z ruchu wyłączone zostanie Krakowskie Przedmieście niemal na całej swojej długości. Otwarty będzie tylko krótki odcinek od Wieniawskiej do skrzyżowania z Al. Racławickimi i Lipową.
Od dziś od godz. 23 z ruchu wyłączone będzie Krakowskie Przedmieście od Wieniawskiej do skrzyżowania z Chopina. A w sobotę od godz. 15 zamknięta zostanie pozostała część: od Chopina do deptaka, a dwie godziny później zamknięty zostanie przejazd w poprzek ciągiem Chopina–Ewangelicka.

– Jedynym miejscem, gdzie kierowcy będą mogli przeciąć Krakowskie Przedmieście, będzie skrzyżowanie z ul. Kołłątaja i 3 Maja – informuje Alina Zalewska z Zarządu Dróg i Mostów.

Dzisiaj o godz. 22 zamknięta zostanie także ul. Podwale. W sobotę o godz. 6 rano zakaz ruchu stanie przed ul. Krótką. Nikt nie będzie mógł też wjechać na Stare Miasto.

Dodatkowo, w sobotę w godz. 9.30–11.45 w związku z ulicznym biegiem zamknięty będzie ciąg ulic Królewska–Zamojska.

Przywracanie ruchu

Od godz. 5 rano w niedzielę wjedziemy na odcinek Krakowskiego Przedmieścia od pl. Litewskiego do murku z kwiatami. O tej samej godzinie zakaz zniknąć ma z ul. Krótkiej i ul. Podwale. Na otwarcie Krakowskiego Przedmieścia między Chopina a Wieniawską poczekamy do godz. 11.

Zamkną parkingi

Od godz. 6 rano w sobotę do godz. 5 w niedzielę zlikwidowane będą wszystkie miejsca parkingowe wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia, a także na ul. Krótkiej. Zamknięty będzie też wjazd na pl. Zamkowy od al. Tysiąclecia. Plac będzie parkingiem dla mieszkańców Starego Miasta oraz artystów Nocy Kultury.

Gdzie parkować?

Niestrzeżone miejsca parkingowe w Noc Kultury dostępne będą na ul. Wieniawskiej, Czechowskiej, Ogrodowej, Cichej, Chopina, Orlej, Solnej, Okopowej, Sądowej, Skłodowskiej, Strażackiej, Ochotniczej, Probostwo i Świętoduskiej. Dodatkowy parking zostanie wyznaczony na skrajnym prawym pasie jezdni al. Unii Lubelskiej prowadzącej od Zamku w stronę Gali. W sobotę, od godz. 21 darmowy będzie też podziemny parking pod Plazą przy Lipowej, ale samochód koniecznie trzeba zabrać stamtąd przed godz. 3 nad ranem.
Autokary wycieczkowe mają stawać na al. Unii Lubelskiej i na pl. Zamkowym.

Płatne parkingi

Będą działać przy Leszczyńskiego naprzeciwko miejsca, gdzie niedawno stało kino Kosmos,
ul. I Armii Wojska Polskiego 11, Hempla 5, Dolnej Panny Marii, za Sezamem (wjazd od ul. Kapucyńskiej), Narutowicza przy pl. Wolności (wjazd obok biblioteki), przy Lipowej 2 (obok społemowskiego Koziołka), obok targu przy al. Unii Lubelskiej, przed archikatedrą przy Królewskiej, przy Wodopojnej.

Toalety

Z toalety będzie można skorzystać w placówkach kulturalnych czynnych tej nocy. Dodatkowo, przenośne kabiny staną obok sądu przy Krakowskim Przedmieściu 76 oraz koło szkoły sądowniczej (remontowany budynek po banku Pekao SA), na pl. Litewskim, obok Arkad przy Świętoduskiej, na ul. Złotej przy Rynku, na Olejnej i pl. Po Farze.

Postoje taxi

Nie będzie działać postój przy hotelu Europa i na pl. Zamkowym. Dostępne będą te na Lipowej obok Koziołka, na Królewskiej przy archikatedrze, na Bajkowskiego oraz nocne postoje na buspasach na Lubartowskiej, Królewskiej i Narutowicza.

Karetki

Stacjonować będą przy Bramie Krakowskiej.

Komunikacja

Od godz. 23 w piątek do godz. 11 w niedzielę objazdami kursować będzie komunikacja miejska. 2, 5, 10, 18 i 31 ominą Krakowskie Przedmieście, skręcając z Al. Racławickich w Lipową i jadąc dalej Okopową, Hempla i Kołłątaja, a od 3 Maja swą zwykłą trasą. Tym samym objazdem i także przez ul. 3 Maja pojedzie linia 4, która nie będzie kursować przez pl. Wolności i Lubartowską.

• 3, 7, 13, 32 i 55 pojadą zmienioną trasą przez Okopową, Narutowicza i pl. Wolności. A 26, 40 i 57 mają kursować przez Al. Racławickie, al. Długosza, Leszczyńskiego, Czechowską i al. Solidarności.

• Dodatkowe objazdy będą obowiązywać w sobotę w godz. 9.30–11.45 z powodu Biegu Solidarności. Komunikacja ominie Królewską i Zamojską. Linie 1, 6 i 23 pojadą al. Unii Lubelskiej, linie 3, 7, 13, 55 przez Lipową i al. Piłsudskiego, linia 9 przez Piłsudskiego, 11 i 32 przez Kołłątaja i 3 Maja. Trolejbusy 156 i 160 przeczekają bieg, stojąc na pętlach, a 153 i 158 ominą Zygmuntowskie przez Piłsudskiego i Wolską.

Linie nocne

Autobusy N1, N2 i N3 w nocy z piątku na sobotę pojadą przez Lipową, Okopową, Hempla, Kołłątaja i pl. Litewski. Punkt przesiadkowy pozostaje bez zmian.

Natomiast w Noc Kultury linie nocne będą kursować co 30 minut, będą bezpłatne i pojadą nieco inną trasą: nie będą stawać na pl. Litewskim, a punktem przesiadkowym będą naprzeciwległe przystanki przy Okopowej.

A do tego maraton

W sobotę od godz. 9 czasowo wstrzymywany może być ruch na trasie ulicznego maratonu. Pobiegnie on z pl. Litewskiego przez Kapucyńską, pl. Wolności, Bernardyńską, Wyszyńskiego, Królewską, Lubartowską, al. Spółdzielczości Pracy, al. Smorawińskiego, Poniatowskiego, Sowińskiego, Głęboką, Wileńską, Bohaterów Monte Cassino, Armii Krajowej, Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Nadbystrzycką, Janowską, Krężnicką, Cienistą, Osmolicką, Żeglarską, Nałkowskich, Romera, Diamentową, Krochmalną i Nadbystrzycką (stąd ścieżką rowerową), a następnie al. Unii Lubelskiej.

Pogoda

Weź kurtkę. Sobotni wieczór i noc z soboty na niedzielę mają być wyjątkowo chłodne. Synoptycy podają, że w Lublinie 3 czerwca nad ranem może być zaledwie 7 stopni ciepła. Noc ma być tylko trochę cieplejsza. Ale za to ma być sucho.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Lala
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lala
Lala (1 czerwca 2012 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobry artykuł!!!! Oby więcej takich!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!