niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Noc Kultury szuka wolontariuszy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2011, 13:13

Noc kultury 2011 zaplanowano na 5/6 czerwca.
Noc kultury 2011 zaplanowano na 5/6 czerwca.

Zespół Nocy Kultury zaprasza osoby chętne do pomocy przy organizacji Nocy Kultury (z 4 na 5 czerwca) oraz Wigilii Nocy Kultury (3 czerwca). Czas na decyzję i aplikację – do niedzieli, 8 maja!

Noc Kultury to wydarzenie społeczno-kulturalne, manifestacja miasta, które postanowiło starać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Noc Kultury inspiruje do odkrycia klimatu miasta, ożywiając dziełami sztuki ulice, zaułki, dzielnice, miejsca nieznane i zapomniane, budząc w uczestnikach wrażliwość artystyczną, zachęcając do czynnego udziału w życiu kulturalnym.

Podczas Nocy Kultury wszystkie instytucje kulturalne oferują darmowy wstęp oraz specjalne atrakcje, a publiczność do rana spaceruje po ulicach miasta. Najważniejszą sceną wydarzeń Nocy Kultury jest publiczna przestrzeń miejska.

Organizatorzy szukają pomocników. Jeśli interesujesz się kulturą, chcesz pomóc przy organizacji dużego projektu kulturalnego, jesteś odpowiedzialny(-a), otwarty na nowe doświadczenia i potrafisz działać w grupie, zostań wolontariuszem podczas Nocy Kultury.

Zadania wolontariusza: dystrybucja materiałów promocyjnych, obsługa punktów informacyjnych, pomoc przy obsłudze technicznej, koordynacja wydarzeń w przestrzeni miejskiej, pomoc przy realizacji wydarzeń w instytucjach kultury, opieka nad artystami, dokumentacja fotograficzna, filmowa lub tekstowa.

Jak zostać wolontariuszem? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy (na www.warsztatykultury.pl) i odesłać go na adres: wolontariat@warsztatykultury.pl, w treści maila wpisując Wolontariat NK 2011.
Pierwsze spotkanie organizacyjne zaplanowano na 9 maja na godz. 17.00 w Warsztatach Kultury (ul. Popiełuszki 5).

(agdy)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!