środa, 20 września 2017 r.

Lublin

Nocna opieka lekarska. W Lublinie nie pójdziemy już do przychodni

Dodano: 9 września 2017, 20:46
Autor: ask

Od października mieszkańcy Lublina nie będą mogli korzystać już z nocnej opieki lekarskiej w dotychczasowych przychodniach. Pomocy szukać będzie można tylko w trzech szpitalach. Zmiany zostaną wprowadzone w całym województwie.

Zmiany podyktowane są wejściem w życie tzw. zmianie sieci szpitali.

– Zasadniczym celem zmian jest odciążenie SOR-ów i Izb Przyjęć, na które dotychczas trafiało wielu chorych, których życie i zdrowie nie było zagrożone. Z drugiej strony zmiany skutkować będą szybszą pomocą dla tych chorych, którzy wymagają przyjęcia do szpitala w stanie nagłym – podkreśla Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy Lubelskiego OW NFZ.

Dotychczas w Lublinie działało pięć punktów nocnej i świątecznej opieki m.in. przy ul. Biernackiego, Wapowskiego i Projektowej. Funkcjonować będą jednak tylko do końca września. Potem lekarze będą przyjmować w trzech szpitalach: Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (Al. Kraśnickia 100), Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego (ul. Biernackiego 9) i Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. M. Kaczyńskiego (ul. Abramowicka 2). Zgłaszać będzie się można tam od poniedziałku do piątku w godz. 18.00 - 8.00 oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta.

– Na terenie województwa lubelskiego od 1 października świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej realizować będzie 27 szpitali – uściśla Bartoszek. – Punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej prowadzone będą niezależnie od SOR i IP. W innych pomieszczeniach i przez inne zespoły pielęgniarsko-lekarskie.

Mimo, że liczba punktów, które udzielać będą pomocy zmniejszy się – jak zapewnia NFZ – nie odbije się to negatywnie na pacjentach. Przyjęci zostaną wszyscy.

Szczegółowe informacje o tym, gdzie od października szukać możemy pomocy podane zostaną pod koniec września.

W 2016 r. punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzieliły 311 tys. porad lekarskich i 270 tys. porad pielęgniarskich w całym województwie lubelskim.

lubex
toja
toja
(49) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lubex
lubex (2 dni temu o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki NFZ, pisowskie pomysły i tyle.
Rozwiń
toja
toja (3 dni temu o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i  niech ich szlag trafi -  tych co rządzą słuzba zdrowia /przeciez oni nic nie robia, żeby opieka była sprawniejsza/ rząd przekupuje wyborców, a chorych ma w *** nie przypominam sobie Żeby szydŁo przejmowaŁa siĘ bagnem ktÓre jest w tzw. służbie zdrowia 
Rozwiń
toja
toja (3 dni temu o 18:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i  niech ich szlag trafi -  tych co rządzą słuzba zdrowia /przeciez oni nic nie robia, żeby opieka była sprawniejsza/ rząd przekupuje wyborców, a chorych ma w ***
Rozwiń
Gość
Gość (4 dni temu o 08:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taką władzę żeśmy sobie wybrali taką "wadzę" mamy
Rozwiń
Gość
Gość (5 dni temu o 21:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do kościoła modlić się a nie po szamanach chodzić i kolejki zajmować !!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (49)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!