czwartek, 23 listopada 2017 r.

Lublin

Nocna opieka lekarska. W Lublinie nie pójdziemy już do przychodni

Dodano: 9 września 2017, 20:46
Autor: ask

Od października mieszkańcy Lublina nie będą mogli korzystać już z nocnej opieki lekarskiej w dotychczasowych przychodniach. Pomocy szukać będzie można tylko w trzech szpitalach. Zmiany zostaną wprowadzone w całym województwie.

Zmiany podyktowane są wejściem w życie tzw. zmianie sieci szpitali.

– Zasadniczym celem zmian jest odciążenie SOR-ów i Izb Przyjęć, na które dotychczas trafiało wielu chorych, których życie i zdrowie nie było zagrożone. Z drugiej strony zmiany skutkować będą szybszą pomocą dla tych chorych, którzy wymagają przyjęcia do szpitala w stanie nagłym – podkreśla Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy Lubelskiego OW NFZ.

Dotychczas w Lublinie działało pięć punktów nocnej i świątecznej opieki m.in. przy ul. Biernackiego, Wapowskiego i Projektowej. Funkcjonować będą jednak tylko do końca września. Potem lekarze będą przyjmować w trzech szpitalach: Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (Al. Kraśnickia 100), Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego (ul. Biernackiego 9) i Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. M. Kaczyńskiego (ul. Abramowicka 2). Zgłaszać będzie się można tam od poniedziałku do piątku w godz. 18.00 - 8.00 oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta.

– Na terenie województwa lubelskiego od 1 października świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej realizować będzie 27 szpitali – uściśla Bartoszek. – Punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej prowadzone będą niezależnie od SOR i IP. W innych pomieszczeniach i przez inne zespoły pielęgniarsko-lekarskie.

Mimo, że liczba punktów, które udzielać będą pomocy zmniejszy się – jak zapewnia NFZ – nie odbije się to negatywnie na pacjentach. Przyjęci zostaną wszyscy.

Szczegółowe informacje o tym, gdzie od października szukać możemy pomocy podane zostaną pod koniec września.

W 2016 r. punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzieliły 311 tys. porad lekarskich i 270 tys. porad pielęgniarskich w całym województwie lubelskim.

Użytkownik niezarejestrowany
lubex
toja
(50) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 września 2017 o 22:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pora umierać.A my grabarze mamy dla Was aż 9 punktów opoeki nocnej.
Rozwiń
lubex
lubex (18 września 2017 o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaki NFZ, pisowskie pomysły i tyle.
Rozwiń
toja
toja (17 września 2017 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i  niech ich szlag trafi -  tych co rządzą słuzba zdrowia /przeciez oni nic nie robia, żeby opieka była sprawniejsza/ rząd przekupuje wyborców, a chorych ma w *** nie przypominam sobie Żeby szydŁo przejmowaŁa siĘ bagnem ktÓre jest w tzw. służbie zdrowia 
Rozwiń
toja
toja (17 września 2017 o 18:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i  niech ich szlag trafi -  tych co rządzą słuzba zdrowia /przeciez oni nic nie robia, żeby opieka była sprawniejsza/ rząd przekupuje wyborców, a chorych ma w ***
Rozwiń
Gość
Gość (16 września 2017 o 08:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taką władzę żeśmy sobie wybrali taką "wadzę" mamy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (50)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!