niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Norwegowie na Wieniawie

Dodano: 20 maja 2002, 17:54

Wczoraj parafowano umowę dzierżawy gruntu na Wieniawie między miastem i Norweską Grupą Inwestycyjną. – To otwarcie drogi do największej inwestycji w Lublinie – twierdzi Paweł Kot, reprezentujący stronę norweską.
Skandynawowie przejmą klub „Lublinianka” oraz teren na Wieniawie, gdzie mieszczą się obiekty sportowe. Chodzi o prawie 7 ha gruntu. Ma tam powstać centrum komercyjno-sportowe. Inwestycja pochłonie 80-100 mln dolarów.
Ostateczny kształt umowy dzierżawy między miastem i Norwegami uzgodniono wczoraj po południu. Norwegowie mają zgodę na 50-letni okres użytkowania terenu. Jeśli miasto zerwie umowę, będzie musiało zwrócić poniesione przez inwestora nakłady.
Oprócz centrum komercyjnego ma powstać nowoczesny, częściowo kryty stadion na 14 tys. miejsc i dwukondygnacyjna hala sportowa. Nakłady na sport, przede wszystkim piłkę nożną, były jednym z najważniejszych warunków umowy. – Jeśli się z nich nie wywiążemy, miasto będzie mogło rozwiązać umowę dzierżawy i bezpłatnie przejąć wybudowane obiekty – dodaje Kot.
Wczoraj złożono też wniosek o rejestrację Sportowej Spółki Akcyjnej „Lublinianka”. Inwestycja na Wieniawie może ruszyć jeszcze w tym roku. Ma zakończyć się za 8-10 lat.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24