czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Nosowska w Lublinie na imprezie "Szlachetnej paczki"

  Edytuj ten wpis
Autor: (p.p.)

Katarzyna Nosowska
Katarzyna Nosowska

Będą szukać i przeczesywać teren. Zabiorą ze sobą lornetki, mapy, być może nawet psy gończe. W sobotę, o godz. 12 w kilku miastach Polski uczestnicy eventu "Szlachetnej paczki” poszukiwać będą nowych wolontariuszy projektu, w tym także ludzi o znanych nazwiskach. W Lublinie pojawi się Katarzyna Nosowska.

Trwa Europejski Rok Wolontariatu. "Szlachetna paczka” jest jednym z projektów, w który angażuje się w Polsce najwięcej wolontariuszy. W tym roku ma być ich aż 8 tysięcy. W samym województwie lubelskim aż 560!

- Event ma przede wszystkim zainteresować wolontariatem nowe osoby poprzez media społecznościowe. Mamy nadzieję, że udział osób o znanych nazwiskach sprawi, że informacja ta zatoczy jak najszersze kręgi – mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje "Szlachetną paczkę” już po raz jedenasty.

Zadaniem wolontariuszy Paczki jest dotarcie do najbardziej potrzebujących rodzin w swojej okolicy. Przeprowadzają oni z nimi ankiety, w których pytają o przyczyny trudnej sytuacji materialnej oraz o najpilniejsze potrzeby. Dzięki ich pracy informacje o rodzinach trafiają do internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl – tu darczyńcy mogą sami wybrać rodzinę, której chcą pomóc i przygotować dla niej paczkę na święta dokładnie z tym, co jest naprawdę potrzebne.

"Szlachetna paczka" promuję ideę pomocy bezpośredniej i indywidualnej, skierowanej do konkretnych ludzi. Jeden wolontariusz opiekuje się jedną rodziną w potrzebie, dlatego to, ilu rodzinom uda się pomóc w tym roku, zależy od liczby wolontariuszy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!