sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Nowa biblioteka Uniwersytetu Przyrodniczego ma już dach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lipca 2011, 16:25
Autor: (MB)

Budowa biblioteki pochłonie łącznie prawie 20 mln zł (Jacek Świerczyński)
Budowa biblioteki pochłonie łącznie prawie 20 mln zł (Jacek Świerczyński)

Budowlańcy zakończyli wczoraj montować dach na nowej bibliotece Uniwersytetu Przyrodniczego. – Zapowiadają, że oddadzą gotowy budynek w styczniu – mówi Henryk Bichta, kanclerz UP.

Sześciokondygnacyjny owalny gmach powstaje przy ul. Akademickiej – tuż za Agro II i Centrum Kongresowym. W środku, oprócz biblioteki, będzie księgozbiór, wydawnictwo, archiwum, i czytelnie. A na dachu zostanie urządzony ogród.

Teraz przyrodnicy trzymają książki w bibliotece UMCS. I już nie mogą doczekać się przeprowadzki. – Czekamy z niecierpliwością – podkreśla Marta Kęsik, dyrektor Biblioteki Głównej UP. – To dla nas niezwykle ważna inwestycja.

Budowa pochłonie łącznie prawie 20 mln zł, Unia Europejska dołoży trzy czwarte tej kwoty. – Prace budowlane powinny zakończyć się do stycznia – mówi Bichta. – Na razie nie widzę żadnego zagrożenia dla tego terminu.

Za to w czerwcu gotowy będzie ogromny budynek naukowy, który przyrodnicy budują przy ul. Głębokiej, obok klinik weterynarii UP, w miejscu dawnych hal maszynowych uczelni.

To Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej – dwa gigantyczne budynki ze stali i szkła, połączone przejściem na wysokości 2 piętra. W środku będą 3 aule na kilkaset miejsc, 22 laboratoria, 8 sal komputerowych, kilkanaście dydaktycznych i park maszynowy.

W nowym obiekcie znajdą się wszystkie pomieszczenia naukowo-dydaktyczne Wydziału Inżynierii Produkcji, które obecnie są w pięciu różnych budynkach.

Na ul. Głęboką przeprowadzą się też studenci i pracownicy Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu.

– Będą tu nowe pracownie rzeźby, rysunku, malarstwa i planowania dla studentów architektury krajobrazu – tłumaczy dziekan tego wydziału prof. Andrzej Borowy.Budowa pochłonie 92 mln zł. Większość da Unia Europejska.

Inwestycje w Lublinie - czytaj więcej
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!