Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 sierpnia 2013 r.
16:39
Edytuj ten wpis

Nowa droga powstanie przy cmentarzu na Majdanku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A
Nowa arteria (czerwony kolor) ma załatwić problem z dostępem do cmentarza od strony Dziesiątej (Open
Nowa arteria (czerwony kolor) ma załatwić problem z dostępem do cmentarza od strony Dziesiątej (Open

Ul. Dekutowskiego (przedłużenie Grygowej) dojedziemy aż do Głuskiej. Będzie to również długo oczekiwany dojazd dwupasmówką pod cmentarz na Majdanku z rejonu Dziesiątej i Głuska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W poniedziałek dowiemy się, jak wiele firm będzie rywalizować o zlecenie na projekt nowej drogi. Kompletna dokumentacja projektowa ma być gotowa do 13 grudnia. Nie wiadomo jeszcze, kiedy mogłaby ruszyć budowa.

– Ale teraz nie tworzy się już projektów do szuflady – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. To, czy dokumentacja nie zostanie jednak odłożona na przyszłość, zależeć będzie ostatecznie od miejskich radnych, którzy będą ustalać budżet na przyszły rok.

W sumie, powstać ma 2,9 km ulic. Najwięcej, bo aż 2 km będzie mieć samo przedłużenie ul. Dekutowskiego. Ta droga będzie mieć dwie jezdnie, a na każdej z nich będą po dwa pasy ruchu. Od niej odchodzić ma – również w postaci dwupasmówki – 500-metrowy łącznik do ul. Głuskiej. Powstać ma również dojazd do planowanych parkingów przycmentarnych – tu planowana jest jedna jezdnia z czterema pasami ruchu.

Pakiet projektów ma obejmować również budowę nowych skrzyżowań w ciągu ul. Dekutowskiego oraz dróg dojazdowych do obsługi przyległych działek i dla ruchu lokalnego.

Nie tylko ulica

Po obu stronach jezdni znajdą się chodniki z kostki brukowej oraz asfaltowe ścieżki rowerowe. Droga będzie też przystosowana do wprowadzenia na nią komunikacji miejskiej – powstać mają zatoki autobusowe. Słupy, na których będą montowane latarnie, mają być przygotowane do tego, by w przyszłości mogła na nich zawisnąć także trakcja zasilająca trolejbusy.

Nowa arteria ma załatwić problem z dostępem do cmentarza od strony Dziesiątej. Szczególnie długa jest droga, którą muszą pokonywać pasażerowie komunikacji miejskiej zmuszeni do jazdy przez ul. Kunickiego i Drogę Męczenników Majdanka.

W planach miasta jest stworzenie dodatkowego wejścia od przedłużonej ul. Dekutowskiego. Do drogi dochodzić ma również nowa jezdnia wzdłuż cmentarnego ogrodzenia, która powstanie jeszcze przed 1 listopada.

Sama dwupasmówka będzie też częścią systemu tras obwodowych tworzących swego rodzaju pierścienie pozwalające przemieszczać się między dzielnicami bez przejeżdżania przez centrum miasta.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adagor / 20 sierpnia 2013 o 19:15

Oho, już urzędasy kadzą sobie sami (Władz Miasta)... Ja uważam że to na razie nikomu niepotrzebna inwestycja. Dojazd z Dziesiątej jest całkiem dobry przez Wyzwolenia i Wilczą. Ale kasę trzeba wyciągnąć nawet na najbardziej bezsensowną inwestycję. Może by tak wreszcie skomunikowali osiedle Botanik? albo przedłużyli Boh. Monte Cassino. To chyba dużo bardziej potzrebne niż ulica w szczerym polu??

Nie wiem, na jakiej podstawie zakwalifikowałeś mnie do "urzędasów". Jestem 64 letnim bezrobotnym, od kilku pokoleń Lublinianin, a jedyny mój kontakt z Urzędami to nie zawsze przyjemne wizyty w potocznie mówiąc Izbie Skarbowej. Napisałem "Władz Miasta" żeby dać wyraz swojej aprobaty dla ich działań, a kto i jaki pracownik ("urzędas"  wg Ciebie) ma w tym swój udział naprawdę nie ma dla mnie znaczenia. Tak więc nie osądzaj zbyt pochopnie, żebyś nie był osądzony. Nie bardzo wiesz o czym piszesz, więc zalecam wizję lokalną, wjazd i wejście na Cmentarz od ul Wyzwolenia. Wprawdzie Internet przyjmie wszystkie "mądrości", ale zalecam większą powściągliwość w ocenie komunikacyjnych problemów Lublina. Na temat osiedli powstałych na obrzeżach miasta i ich komunikacyjnych problemów możemy podyskutować na innym forum, nikt ich nie neguje. Ale nie wiem czy masz świadomość, że wiele z nich powstało "na życzenie" ich obecnych mieszkańców.

Nie wiem, na jakiej podstawie zakwalifikowałeś mnie do "urzędasów". Jestem 64 letnim bezrobotnym, od kilku pokoleń Lublinianin, a jedyny mój kontakt z Urzędami to nie zawsze przyjemne wizyty w potocznie mówiąc Izbie Skarbowej. Napisałem "Władz Miasta" żeby dać wyraz swojej aprobaty dla ich działań, a kto i jaki pracownik ("urzędas"  wg Ciebie) ma w tym swój udział naprawdę nie ma dla mnie znaczenia. Tak więc nie osądzaj zbyt pochopnie, żebyś nie był osądzony. Nie bardzo wiesz o czym piszesz, więc zalecam wizję lokalną,... rozwiń

Avatar
Pawlik / 20 sierpnia 2013 o 05:32

Bardzo dobry pomysł tylko żeby został zrealizowany.Obawiam się że nasi radni mogą zagłosować na nie tej inwestycji bo to nie jest przedwyborczy piknik dzielnicowy.

Avatar
according gamewsa / 20 sierpnia 2013 o 01:15

Oho, już urzędasy kadzą sobie sami (Władz Miasta)... Ja uważam że to na razie nikomu niepotrzebna inwestycja. Dojazd z Dziesiątej jest całkiem dobry przez Wyzwolenia i Wilczą. Ale kasę trzeba wyciągnąć nawet na najbardziej bezsensowną inwestycję. Może by tak wreszcie skomunikowali osiedle Botanik? albo przedłużyli Boh. Monte Cassino. To chyba dużo bardziej potzrebne niż ulica w szczerym polu??

Chyba nie wiesz o czym mówisz każdy kto ma kasę ucieka na peryferie lublina i tam stawia domy a w lublinie pracuje, Więcej aut przejeżdza przez Abramowicka niż z całego Botanika wyjeżdzą i przyjeżdza. To że nie ma jeszce skrzyżowania Ducha to nie powód żeby nie robić inwestycji gdzie indziej tak potrzebnej. Na botaniku światła kierują ruchem i to ogranicza przejazd jak zrobią zelwerowicza to sytuacja się uspokoi. Można by powiedzieć po co robić ulicę zelwerowicza w szczerym polu, tylko tak baran może nyśleć

rozwiń
Avatar
lubelak / 20 sierpnia 2013 o 01:00

Tak trzymać panowie. To przedłużenie odciąży zakorkowaną ulicę Kunickiego i wreszcie będzie dojazd na Majdanek. To dobra wiadomość dla całej dzielnicy Dziesiątej ale także dzielnicy Abramowice i wszystkich którzy mieszkają dojeżdżając Abramowicka . Brawo tak trzymać

Avatar
Mike / 16 sierpnia 2013 o 23:39

Oho, już urzędasy kadzą sobie sami (Władz Miasta)... Ja uważam że to na razie nikomu niepotrzebna inwestycja. Dojazd z Dziesiątej jest całkiem dobry przez Wyzwolenia i Wilczą. Ale kasę trzeba wyciągnąć nawet na najbardziej bezsensowną inwestycję. Może by tak wreszcie skomunikowali osiedle Botanik? albo przedłużyli Boh. Monte Cassino. To chyba dużo bardziej potzrebne niż ulica w szczerym polu??

Avatar
lublinianin / 16 sierpnia 2013 o 17:52

brawo to jest dobry pomysl

Avatar
adagor / 16 sierpnia 2013 o 15:01

Bardzo potrzebna i oczekiwana inwestycja, która między innymi ułatwi drogę do Cmentarza wielu mieszkańcom. Gratulacje dla Władz Miasta za podjęcie wielokrotnie zgłaszanego tematu i zaproponowane sensowne rozwiązania komunikacyjne. Mam nadzieję że projekt zostanie szybko zrealizowany.

Avatar
adagor / 16 sierpnia 2013 o 15:00

Bardzo potrzebna i oczekiwana inwestycja, która między innymi ułatwi drogę do Cmentarza wielu mieszkańcom. Gratulacje dla Władz Miasta za podjęcie wielokrotnie zgłaszanego tematu i zaproponowane sensowne rozwiązania komunikacyjne. Mam nadzieję że projekt zostanie szybko zrealizowany.

Avatar
Woi / 16 sierpnia 2013 o 14:31

I niech ktoś mi powie, że w Lublinie nie wiele się buduje... Tak trzymać!

Avatar
adagor / 20 sierpnia 2013 o 19:15

Oho, już urzędasy kadzą sobie sami (Władz Miasta)... Ja uważam że to na razie nikomu niepotrzebna inwestycja. Dojazd z Dziesiątej jest całkiem dobry przez Wyzwolenia i Wilczą. Ale kasę trzeba wyciągnąć nawet na najbardziej bezsensowną inwestycję. Może by tak wreszcie skomunikowali osiedle Botanik? albo przedłużyli Boh. Monte Cassino. To chyba dużo bardziej potzrebne niż ulica w szczerym polu??

Nie wiem, na jakiej podstawie zakwalifikowałeś mnie do "urzędasów". Jestem 64 letnim bezrobotnym, od kilku pokoleń Lublinianin, a jedyny mój kontakt z Urzędami to nie zawsze przyjemne wizyty w potocznie mówiąc Izbie Skarbowej. Napisałem "Władz Miasta" żeby dać wyraz swojej aprobaty dla ich działań, a kto i jaki pracownik ("urzędas"  wg Ciebie) ma w tym swój udział naprawdę nie ma dla mnie znaczenia. Tak więc nie osądzaj zbyt pochopnie, żebyś nie był osądzony. Nie bardzo wiesz o czym piszesz, więc zalecam wizję lokalną, wjazd i wejście na Cmentarz od ul Wyzwolenia. Wprawdzie Internet przyjmie wszystkie "mądrości", ale zalecam większą powściągliwość w ocenie komunikacyjnych problemów Lublina. Na temat osiedli powstałych na obrzeżach miasta i ich komunikacyjnych problemów możemy podyskutować na innym forum, nikt ich nie neguje. Ale nie wiem czy masz świadomość, że wiele z nich powstało "na życzenie" ich obecnych mieszkańców.

Nie wiem, na jakiej podstawie zakwalifikowałeś mnie do "urzędasów". Jestem 64 letnim bezrobotnym, od kilku pokoleń Lublinianin, a jedyny mój kontakt z Urzędami to nie zawsze przyjemne wizyty w potocznie mówiąc Izbie Skarbowej. Napisałem "Władz Miasta" żeby dać wyraz swojej aprobaty dla ich działań, a kto i jaki pracownik ("urzędas"  wg Ciebie) ma w tym swój udział naprawdę nie ma dla mnie znaczenia. Tak więc nie osądzaj zbyt pochopnie, żebyś nie był osądzony. Nie bardzo wiesz o czym piszesz, więc zalecam wizję lokalną,... rozwiń

Avatar
Pawlik / 20 sierpnia 2013 o 05:32

Bardzo dobry pomysł tylko żeby został zrealizowany.Obawiam się że nasi radni mogą zagłosować na nie tej inwestycji bo to nie jest przedwyborczy piknik dzielnicowy.

Avatar
according gamewsa / 20 sierpnia 2013 o 01:15

Oho, już urzędasy kadzą sobie sami (Władz Miasta)... Ja uważam że to na razie nikomu niepotrzebna inwestycja. Dojazd z Dziesiątej jest całkiem dobry przez Wyzwolenia i Wilczą. Ale kasę trzeba wyciągnąć nawet na najbardziej bezsensowną inwestycję. Może by tak wreszcie skomunikowali osiedle Botanik? albo przedłużyli Boh. Monte Cassino. To chyba dużo bardziej potzrebne niż ulica w szczerym polu??

Chyba nie wiesz o czym mówisz każdy kto ma kasę ucieka na peryferie lublina i tam stawia domy a w lublinie pracuje, Więcej aut przejeżdza przez Abramowicka niż z całego Botanika wyjeżdzą i przyjeżdza. To że nie ma jeszce skrzyżowania Ducha to nie powód żeby nie robić inwestycji gdzie indziej tak potrzebnej. Na botaniku światła kierują ruchem i to ogranicza przejazd jak zrobią zelwerowicza to sytuacja się uspokoi. Można by powiedzieć po co robić ulicę zelwerowicza w szczerym polu, tylko tak baran może nyśleć

rozwiń
Avatar
lubelak / 20 sierpnia 2013 o 01:00

Tak trzymać panowie. To przedłużenie odciąży zakorkowaną ulicę Kunickiego i wreszcie będzie dojazd na Majdanek. To dobra wiadomość dla całej dzielnicy Dziesiątej ale także dzielnicy Abramowice i wszystkich którzy mieszkają dojeżdżając Abramowicka . Brawo tak trzymać

Avatar
Mike / 16 sierpnia 2013 o 23:39

Oho, już urzędasy kadzą sobie sami (Władz Miasta)... Ja uważam że to na razie nikomu niepotrzebna inwestycja. Dojazd z Dziesiątej jest całkiem dobry przez Wyzwolenia i Wilczą. Ale kasę trzeba wyciągnąć nawet na najbardziej bezsensowną inwestycję. Może by tak wreszcie skomunikowali osiedle Botanik? albo przedłużyli Boh. Monte Cassino. To chyba dużo bardziej potzrebne niż ulica w szczerym polu??

Avatar
lublinianin / 16 sierpnia 2013 o 17:52

brawo to jest dobry pomysl

Avatar
adagor / 16 sierpnia 2013 o 15:01

Bardzo potrzebna i oczekiwana inwestycja, która między innymi ułatwi drogę do Cmentarza wielu mieszkańcom. Gratulacje dla Władz Miasta za podjęcie wielokrotnie zgłaszanego tematu i zaproponowane sensowne rozwiązania komunikacyjne. Mam nadzieję że projekt zostanie szybko zrealizowany.

Avatar
adagor / 16 sierpnia 2013 o 15:00

Bardzo potrzebna i oczekiwana inwestycja, która między innymi ułatwi drogę do Cmentarza wielu mieszkańcom. Gratulacje dla Władz Miasta za podjęcie wielokrotnie zgłaszanego tematu i zaproponowane sensowne rozwiązania komunikacyjne. Mam nadzieję że projekt zostanie szybko zrealizowany.

Avatar
Woi / 16 sierpnia 2013 o 14:31

I niech ktoś mi powie, że w Lublinie nie wiele się buduje... Tak trzymać!

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 9 1

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 3 4

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 0

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 5

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 10

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 14 27

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 27 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 2 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.