Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 czerwca 2011 r.
17:33
Edytuj ten wpis

Nowa galeria przy Kraśnickiej - przebudują ulicę, zrobią tunele

0 28 A A
Teren na prawo od al. Jana Pawła II ma zostać zabudowany (Bartek Żurawski/archiwum)
Teren na prawo od al. Jana Pawła II ma zostać zabudowany (Bartek Żurawski/archiwum)

Dwa tunele, przebudowane ulice i olbrzymia galeria handlowa. Dziś władze miasta i inwestor mogą podpisać list intencyjny w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O planach budowy centrum handlowego na Czubach pisaliśmy już przed rokiem. Obecnie w inwestycję zaangażowany jest właściciel lubelskiej Plazy oraz spółka Interbud, do której należą grunty.

Dziś przedstawiciele obu firm, oraz władze miasta zaprezentują szczegółowy projekt zagospodarowania terenów u zbiegu al. Kraśnickiej i Jana Pawła II. – Przygotowano list intencyjny w sprawie tego projektu. Możliwe, że dziś zostanie podpisany – mówi Mirosław Kalinowski z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

– Inwestor planuje m.in. wykonanie tunelu pod al. Kraśnicką i al. Jana Pawła II oraz budowę ul. Gęsiej. Cieszymy się, że nowa inwestycja wpłynie na rozwój tej części miasta. To rejon, w którym powstają nowe osiedla mieszkaniowe. Rozbudowa infrastruktury drogowej jest więc bardzo istotna.

W projekcie listu intencyjnego jest również mowa o nowych budynkach pełniących funkcje publiczne. Na razie jednak szczegółowe rozwiązania pozostają tajemnicą.

Do negocjacji z władzami miasta zasiądą przedstawiciele inwestora, firmy Segece Polska. To spółka powiązana z francuską firmą Klepierre, gospodarzem Lubelskiej Plazy. Przed dwoma miesiącami Francuzi ostatecznie potwierdzili informacje o nowej inwestycji na Czubach.

15 hektarów w atrakcyjnej lokalizacji

– W pierwszym etapie zbudujemy kompleks o całkowitej powierzchni 150 tys. mkw. Z tego jedną trzecią przeznaczymy na cele handlowe – mówił nam wówczas Maciej Golis z Klepierre Polska. – Pozostały obszar ma być zarezerwowany dla funkcji publicznych.

Inwestor ma do dyspozycji 15 ha w jednej z najbardziej atrakcyjnych części miasta. – To doskonała lokalizacja – dodał Golis. – Dlatego zainteresowanie najemców jest bardzo duże.

Ruch w nowym centrum handlowym napędzać mają hipermarkety: spożywczy, budowlany, elektroniczny i sportowy. Inwestor zapowiada także budowę części rozrywkowej z multipleksem. Galeria handlowa powinna zmieścić ok. stu sklepów. Kierowcy będą mieli do dyspozycji blisko 3 tys. miejsc parkingowych. Z dotychczasowych zapowiedzi firmy Klepierre wynika, że jeden lub dwa hipermarkety wprowadzą się do osobnych budynków. – Nie zamierzamy jednak stawiać kilku obiektów z wielkim parkingiem w między nimi. Zależy nam, by cały kompleks był atrakcyjny architektonicznie – dodał Golis.

Dziś dowiemy się, ile z tych obietnic uda się zrealizować. Firma zapowiada, że pod koniec roku złoży niosek o pozwolenie na budowę. Kompleks ma być gotowy w 2014 roku.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
peter68 / 11 czerwca 2011 o 09:16
W Lublinie, mieście mającym prawie 400.000 mieszkańców jest tylko jedno multikino. To wstyd...nawet w Radomiu są 2. Z radością więc należy przyjąć każdą taką inwestycję..Oby tylko powstało multikino z prawdziwego zdarzenia.
Avatar
konrad / 10 czerwca 2011 o 14:26
Oby tylko z kinem się udało. Więcej mi nie potrzeba.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2011 o 13:27
nie za duzo tego? galeria zamek, felicity... oprocz tego juz istniejace, naprawde az tyle nam tego trzeba?
Avatar
Livia / 10 czerwca 2011 o 11:55
[quote name='qoozy' timestamp='1307689070' post='487997']
No i co Tobie (i mi) do tego?
Czy ten obiekt zostanie wybudowany za Twoje pieniądze lub z Twoich podatków? Nie!
Ryzykujesz swoim majątkiem? Nie!
Więc co Tobie do tego?
Ryzyko inwestora i już, albo będzie miał zysk, albo zbankrutuje i sprzeda innemu operatorowi.
Nie chcesz, to nie musisz tam chodzić, nikt Cie nie zmusza.
Ja nie wiem co z Wami. Za mało wielkopowierzchniowych sklepów - źle (bo ścisk).
Za dużo sklepów też źle, "bo kto tam będzie kupował?".
Nie Wasza ziemia, nie Wasza kasa, nie Wasz problem!
[/quote]


Święta racja , ludziom zostało myślenie po czasach komuny że to państwo decyduje co sobie na swoim terenie postawi inwestor. Albo że to oni mogą decydować. Czyja ziemia tego decyzja.
Śmieszni są ci co mówią że nie będą robić tam zakupów ,właściciel galerii bardzo się tym przejmie zwłaszcza że w weekend ciężko pod tymi sklepami nawet zaparkować a przy kasach kilometrowe kolejki.
[quote name='qoozy' timestamp='1307689070' post='487997']
No i co Tobie (i mi) do tego?
Czy ten obiekt zostanie wybudowany za Twoje pieniądze lub z Twoich podatków? Nie!
Ryzykujesz swoim majątkiem? Nie!
Więc co Tobie do tego?
Ryzyko inwestora i już, albo będzie miał zysk, albo zbankrutuje i sprzeda innemu operatorowi.
Nie chcesz, to nie musisz tam chodzić, nikt Cie nie zmusza.
Ja nie wiem co z Wami. Za mało wielkopowierzchniowych sklepów - źle (bo ścisk).
Za dużo... rozwiń
Avatar
thunder93 / 10 czerwca 2011 o 11:53
[quote name='Gość' timestamp='1307698668' post='488070']
chyba kpisz!
[/quote]

celna, merytoryczna argumentacja

To nie miasto buduje CH, fabryki, aquaparki, tylko prywatni inwestorzy. Komunizm minął. Miasto co najwyżej może się nie zgodzić na inwestycję i stracić na tym, z tytułu mniejszego zysku z podatków.

Jak się komuś nie podobają CH to niech sam kupi grunty i wybuduje co innego

A co do ilości CH w Lublinie, to Mik ma rację. Mamy ich mało w porównaniu z innymi miastami, w przeliczeniu na mieszkańca.
[quote name='Gość' timestamp='1307698668' post='488070']
chyba kpisz!
[/quote]

celna, merytoryczna argumentacja

To nie miasto buduje CH, fabryki, aquaparki, tylko prywatni inwestorzy. Komunizm minął. Miasto co najwyżej może się nie zgodzić na inwestycję i stracić na tym, z tytułu mniejszego zysku z podatków.

Jak się komuś nie podobają CH to niech sam kupi grunty i wybuduje co innego

A co do ilości CH w Lublinie, to Mik ma rację. Mamy ich mało w por... rozwiń
Avatar
Mik / 10 czerwca 2011 o 11:42
Niedobrze mi się robi jak czytam niektóre komentarze !!
Za dużo galerii i za dużo galerii , ludzie jak wam się nie podoba to tam nie chodźcie, nie szukajcie tam pracy najlepiej omijajcie z daleka. Jeśli chodzi o ilość sklepów wielko powierzchniowych na mieszkańca jesteśmy na szarym końcu a niektórym dziwakom już za dużo bo oni nie robią tam zakupów wolą wydawać DUŻO więcej w mikro sklepikach gdzie towar pochodzi np z Macro plus niezła marża. Mnie na to nie stać.
Kolejna rzecz że to miasto buduje albo pozwala na budowę galerii zamiast fabryk. Parę idiotyzmów w życiu słyszałem ale ten jest jednym z lepszych. Miasto nie ma żadnego wpływu jacy inwestorzy chcą wejść do Lublina a i ci inwestorzy w kolejce się nie ustawiają co widać po strefie ekonomicznej. Miasto może zabiegać , rozmawiać i tyle. Zresztą do niektórych nie dociera że wielkie sklepy mogą płacić sporo więcej podatków niż nie jedna fabryka.
I ostatnie Plaza już DAWNO zapłaciła odszkodowanie miastu za nie wybudowanie hotelu ale niektórzy nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią tylko narzekają i krytykują, niedobrze się robi.
Niedobrze mi się robi jak czytam niektóre komentarze !!
Za dużo galerii i za dużo galerii , ludzie jak wam się nie podoba to tam nie chodźcie, nie szukajcie tam pracy najlepiej omijajcie z daleka. Jeśli chodzi o ilość sklepów wielko powierzchniowych na mieszkańca jesteśmy na szarym końcu a niektórym dziwakom już za dużo bo oni nie robią tam zakupów wolą wydawać DUŻO więcej w mikro sklepikach gdzie towar pochodzi np z Macro plus niezła marża. Mnie na to nie stać.
Kolejna rzecz że to miasto buduje albo pozwala na budowę ga... rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2011 o 11:37
[quote name='qoozy' timestamp='1307689070' post='487997']
No i co Tobie (i mi) do tego?
Czy ten obiekt zostanie wybudowany za Twoje pieniądze lub z Twoich podatków? Nie!
Ryzykujesz swoim majątkiem? Nie!
Więc co Tobie do tego?
Ryzyko inwestora i już, albo będzie miał zysk, albo zbankrutuje i sprzeda innemu operatorowi.
Nie chcesz, to nie musisz tam chodzić, nikt Cie nie zmusza.
Ja nie wiem co z Wami. Za mało wielkopowierzchniowych sklepów - źle (bo ścisk).
Za dużo sklepów też źle, "bo kto tam będzie kupował?".
Nie Wasza ziemia, nie Wasza kasa, nie Wasz problem!
[/quote]
chyba kpisz!
[quote name='qoozy' timestamp='1307689070' post='487997']
No i co Tobie (i mi) do tego?
Czy ten obiekt zostanie wybudowany za Twoje pieniądze lub z Twoich podatków? Nie!
Ryzykujesz swoim majątkiem? Nie!
Więc co Tobie do tego?
Ryzyko inwestora i już, albo będzie miał zysk, albo zbankrutuje i sprzeda innemu operatorowi.
Nie chcesz, to nie musisz tam chodzić, nikt Cie nie zmusza.
Ja nie wiem co z Wami. Za mało wielkopowierzchniowych sklepów - źle (bo ścisk).
Za dużo... rozwiń
Avatar
ula / 10 czerwca 2011 o 11:34
LUBLIN-miasto galerii handlowych i nadętych nowobogackich dupków!!!!!!
zrobili by jakiś porzadny basen,albo park czy coś normalnego -a nie same betonowe bunkry dla młodocianych prostytutek i dzieci nowobogackich rodziców co siedzą od rana do wieczora w tych sklepach nie widomo po co??
beznadzieja i tyle -takie miasto takie władze takie realia
trzeba się stad ewakuowac do normalniejszych miast i ludzi
Avatar
lublin kiedys / 10 czerwca 2011 o 11:18
[quote name='Arek' timestamp='1307682971' post='487963']
No i po co tyle tych galerii? Ludzie opuszczają Lublin bo nie mają gdzie zarobić, miasto dba głównie o to aby było gdzie wydać. Będzie nowa galeria czyli pracę dostaną głównie studenci, będą pracować za 5zł i zarabiać na cwaniaków. Lublin wydaje się aspiruje nie tyle do ESK ale też do Europejskiej Stolicy Zakupów. Powinni zadbać o jakieś zakłady pracy z prawdziwego zdarzenia żeby ludzie mieli gdzie zarobić najpierw a nie tylko wydać i płaczą że miasto opuściło tyle ludzi, przecież tu nie ma co szukać
[/quote]
najlepiej niech wielka fabryke wybuduja na litewskim z kladka do drugiej czesci po wyburzonym sezamie
[quote name='Arek' timestamp='1307682971' post='487963']
No i po co tyle tych galerii? Ludzie opuszczają Lublin bo nie mają gdzie zarobić, miasto dba głównie o to aby było gdzie wydać. Będzie nowa galeria czyli pracę dostaną głównie studenci, będą pracować za 5zł i zarabiać na cwaniaków. Lublin wydaje się aspiruje nie tyle do ESK ale też do Europejskiej Stolicy Zakupów. Powinni zadbać o jakieś zakłady pracy z prawdziwego zdarzenia żeby ludzie mieli gdzie zarobić najpierw a nie tylko wydać i płaczą że miasto opuś... rozwiń
Avatar
legionista / 10 czerwca 2011 o 10:56
millenium hall w rzeszowie ma 250 sklepow i galerie wygladajaca rewelacyjnie
Avatar
peter68 / 11 czerwca 2011 o 09:16
W Lublinie, mieście mającym prawie 400.000 mieszkańców jest tylko jedno multikino. To wstyd...nawet w Radomiu są 2. Z radością więc należy przyjąć każdą taką inwestycję..Oby tylko powstało multikino z prawdziwego zdarzenia.
Avatar
konrad / 10 czerwca 2011 o 14:26
Oby tylko z kinem się udało. Więcej mi nie potrzeba.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2011 o 13:27
nie za duzo tego? galeria zamek, felicity... oprocz tego juz istniejace, naprawde az tyle nam tego trzeba?
Avatar
Livia / 10 czerwca 2011 o 11:55
[quote name='qoozy' timestamp='1307689070' post='487997']
No i co Tobie (i mi) do tego?
Czy ten obiekt zostanie wybudowany za Twoje pieniądze lub z Twoich podatków? Nie!
Ryzykujesz swoim majątkiem? Nie!
Więc co Tobie do tego?
Ryzyko inwestora i już, albo będzie miał zysk, albo zbankrutuje i sprzeda innemu operatorowi.
Nie chcesz, to nie musisz tam chodzić, nikt Cie nie zmusza.
Ja nie wiem co z Wami. Za mało wielkopowierzchniowych sklepów - źle (bo ścisk).
Za dużo sklepów też źle, "bo kto tam będzie kupował?".
Nie Wasza ziemia, nie Wasza kasa, nie Wasz problem!
[/quote]


Święta racja , ludziom zostało myślenie po czasach komuny że to państwo decyduje co sobie na swoim terenie postawi inwestor. Albo że to oni mogą decydować. Czyja ziemia tego decyzja.
Śmieszni są ci co mówią że nie będą robić tam zakupów ,właściciel galerii bardzo się tym przejmie zwłaszcza że w weekend ciężko pod tymi sklepami nawet zaparkować a przy kasach kilometrowe kolejki.
[quote name='qoozy' timestamp='1307689070' post='487997']
No i co Tobie (i mi) do tego?
Czy ten obiekt zostanie wybudowany za Twoje pieniądze lub z Twoich podatków? Nie!
Ryzykujesz swoim majątkiem? Nie!
Więc co Tobie do tego?
Ryzyko inwestora i już, albo będzie miał zysk, albo zbankrutuje i sprzeda innemu operatorowi.
Nie chcesz, to nie musisz tam chodzić, nikt Cie nie zmusza.
Ja nie wiem co z Wami. Za mało wielkopowierzchniowych sklepów - źle (bo ścisk).
Za dużo... rozwiń
Avatar
thunder93 / 10 czerwca 2011 o 11:53
[quote name='Gość' timestamp='1307698668' post='488070']
chyba kpisz!
[/quote]

celna, merytoryczna argumentacja

To nie miasto buduje CH, fabryki, aquaparki, tylko prywatni inwestorzy. Komunizm minął. Miasto co najwyżej może się nie zgodzić na inwestycję i stracić na tym, z tytułu mniejszego zysku z podatków.

Jak się komuś nie podobają CH to niech sam kupi grunty i wybuduje co innego

A co do ilości CH w Lublinie, to Mik ma rację. Mamy ich mało w porównaniu z innymi miastami, w przeliczeniu na mieszkańca.
[quote name='Gość' timestamp='1307698668' post='488070']
chyba kpisz!
[/quote]

celna, merytoryczna argumentacja

To nie miasto buduje CH, fabryki, aquaparki, tylko prywatni inwestorzy. Komunizm minął. Miasto co najwyżej może się nie zgodzić na inwestycję i stracić na tym, z tytułu mniejszego zysku z podatków.

Jak się komuś nie podobają CH to niech sam kupi grunty i wybuduje co innego

A co do ilości CH w Lublinie, to Mik ma rację. Mamy ich mało w por... rozwiń
Avatar
Mik / 10 czerwca 2011 o 11:42
Niedobrze mi się robi jak czytam niektóre komentarze !!
Za dużo galerii i za dużo galerii , ludzie jak wam się nie podoba to tam nie chodźcie, nie szukajcie tam pracy najlepiej omijajcie z daleka. Jeśli chodzi o ilość sklepów wielko powierzchniowych na mieszkańca jesteśmy na szarym końcu a niektórym dziwakom już za dużo bo oni nie robią tam zakupów wolą wydawać DUŻO więcej w mikro sklepikach gdzie towar pochodzi np z Macro plus niezła marża. Mnie na to nie stać.
Kolejna rzecz że to miasto buduje albo pozwala na budowę galerii zamiast fabryk. Parę idiotyzmów w życiu słyszałem ale ten jest jednym z lepszych. Miasto nie ma żadnego wpływu jacy inwestorzy chcą wejść do Lublina a i ci inwestorzy w kolejce się nie ustawiają co widać po strefie ekonomicznej. Miasto może zabiegać , rozmawiać i tyle. Zresztą do niektórych nie dociera że wielkie sklepy mogą płacić sporo więcej podatków niż nie jedna fabryka.
I ostatnie Plaza już DAWNO zapłaciła odszkodowanie miastu za nie wybudowanie hotelu ale niektórzy nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią tylko narzekają i krytykują, niedobrze się robi.
Niedobrze mi się robi jak czytam niektóre komentarze !!
Za dużo galerii i za dużo galerii , ludzie jak wam się nie podoba to tam nie chodźcie, nie szukajcie tam pracy najlepiej omijajcie z daleka. Jeśli chodzi o ilość sklepów wielko powierzchniowych na mieszkańca jesteśmy na szarym końcu a niektórym dziwakom już za dużo bo oni nie robią tam zakupów wolą wydawać DUŻO więcej w mikro sklepikach gdzie towar pochodzi np z Macro plus niezła marża. Mnie na to nie stać.
Kolejna rzecz że to miasto buduje albo pozwala na budowę ga... rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2011 o 11:37
[quote name='qoozy' timestamp='1307689070' post='487997']
No i co Tobie (i mi) do tego?
Czy ten obiekt zostanie wybudowany za Twoje pieniądze lub z Twoich podatków? Nie!
Ryzykujesz swoim majątkiem? Nie!
Więc co Tobie do tego?
Ryzyko inwestora i już, albo będzie miał zysk, albo zbankrutuje i sprzeda innemu operatorowi.
Nie chcesz, to nie musisz tam chodzić, nikt Cie nie zmusza.
Ja nie wiem co z Wami. Za mało wielkopowierzchniowych sklepów - źle (bo ścisk).
Za dużo sklepów też źle, "bo kto tam będzie kupował?".
Nie Wasza ziemia, nie Wasza kasa, nie Wasz problem!
[/quote]
chyba kpisz!
[quote name='qoozy' timestamp='1307689070' post='487997']
No i co Tobie (i mi) do tego?
Czy ten obiekt zostanie wybudowany za Twoje pieniądze lub z Twoich podatków? Nie!
Ryzykujesz swoim majątkiem? Nie!
Więc co Tobie do tego?
Ryzyko inwestora i już, albo będzie miał zysk, albo zbankrutuje i sprzeda innemu operatorowi.
Nie chcesz, to nie musisz tam chodzić, nikt Cie nie zmusza.
Ja nie wiem co z Wami. Za mało wielkopowierzchniowych sklepów - źle (bo ścisk).
Za dużo... rozwiń
Avatar
ula / 10 czerwca 2011 o 11:34
LUBLIN-miasto galerii handlowych i nadętych nowobogackich dupków!!!!!!
zrobili by jakiś porzadny basen,albo park czy coś normalnego -a nie same betonowe bunkry dla młodocianych prostytutek i dzieci nowobogackich rodziców co siedzą od rana do wieczora w tych sklepach nie widomo po co??
beznadzieja i tyle -takie miasto takie władze takie realia
trzeba się stad ewakuowac do normalniejszych miast i ludzi
Avatar
lublin kiedys / 10 czerwca 2011 o 11:18
[quote name='Arek' timestamp='1307682971' post='487963']
No i po co tyle tych galerii? Ludzie opuszczają Lublin bo nie mają gdzie zarobić, miasto dba głównie o to aby było gdzie wydać. Będzie nowa galeria czyli pracę dostaną głównie studenci, będą pracować za 5zł i zarabiać na cwaniaków. Lublin wydaje się aspiruje nie tyle do ESK ale też do Europejskiej Stolicy Zakupów. Powinni zadbać o jakieś zakłady pracy z prawdziwego zdarzenia żeby ludzie mieli gdzie zarobić najpierw a nie tylko wydać i płaczą że miasto opuściło tyle ludzi, przecież tu nie ma co szukać
[/quote]
najlepiej niech wielka fabryke wybuduja na litewskim z kladka do drugiej czesci po wyburzonym sezamie
[quote name='Arek' timestamp='1307682971' post='487963']
No i po co tyle tych galerii? Ludzie opuszczają Lublin bo nie mają gdzie zarobić, miasto dba głównie o to aby było gdzie wydać. Będzie nowa galeria czyli pracę dostaną głównie studenci, będą pracować za 5zł i zarabiać na cwaniaków. Lublin wydaje się aspiruje nie tyle do ESK ale też do Europejskiej Stolicy Zakupów. Powinni zadbać o jakieś zakłady pracy z prawdziwego zdarzenia żeby ludzie mieli gdzie zarobić najpierw a nie tylko wydać i płaczą że miasto opuś... rozwiń
Avatar
legionista / 10 czerwca 2011 o 10:56
millenium hall w rzeszowie ma 250 sklepow i galerie wygladajaca rewelacyjnie
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 0 0

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 4

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

Przyroda w powiększeniu
galeria

Przyroda w powiększeniu 0

Janów Lubelski. Małe miasteczko w województwie lubelskim. Największy atut? Bez wątpienia przyroda!

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców 0

Zdrowie społeczeństwa to jeden z czynników, które warunkują jego rozwój, zaś skuteczna profilaktyka i promocja zdrowia pozwalają znacznie obniżyć ogólne koszty przeznaczone na leczenie. Samorząd Województwa Lubelskiego, w ramach swoich zadań, tworzy strategie oraz wytyczne wspierające wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki
galeria

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki 0 0

Powiat świdnicki najczęściej bywa kojarzony z produkcją śmigłowców i motocykli – słynnych „wuesek”, które przez dekady powstawały w PZL – Świdnik. Sama stolica powiatu (miasto Świdnik) narodziła się jako osiedle robotnicze wokół fabryki w I połowie XX w. Skojarzenie z przemysłem lotniczym jest więc właściwe... ale tylko częściowo, bo powiat ma więcej atutów i zachęca inwestorów do ich wykorzystania w biznesie.