Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2014 r.
10:00
Edytuj ten wpis

Nowa prowizorka przy Narutowicza. Wysięgniki trakcji nie dostają do jezdni

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
27 24 A A

Kierowcy trolejbusów kręcą głowami z niedowierzaniem. Niedawno zamontowane wysięgniki są tak krótkie, że druty dla trolejbusów musiałyby wisieć... nad chodnikiem. - Wszystko jest zgodne z projektem - odpowiada Ratusz. I tłumaczy, że chce zwęzić chodnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowe słupy dla trakcji trolejbusowej stanęły wzdłuż ul. Narutowicza między Lipową a Głęboką. Sieć wymieniana jest przy okazji przebudowy skrzyżowania koło hotelu Victoria. Zamontowane są już nawet wysięgniki, do których podpina się nad jezdnią przewody, z których trolejbusy pobierają prąd. Sęk w tym, że wysięgniki... nie dostają do jezdni. - One są zgodne z projektem, ale ich montaż wyprzedził planowaną na później przebudowę tego odcinka ul. Narutowicza - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. - W ramach przebudowy jezdni powstanie tu zatoka przystankowa. Zatoka ma powstać kosztem chodnika, na którym i tak jest mało miejsca, choćby dlatego, że zawężają go schody prowadzące do kamienic. To z powodu licznych skarg pieszych przed dwoma laty trzeba było przestawiać przystankowy wyświetlacz tak, by był umieszczony równolegle do jezdni. - Tak, chodnik będzie nieco węższy - potwierdza Kieliszek. Przebudowa tego odcinka ul. Narutowicza rozpocznie się najprawdopodobniej dopiero w 2016 r. A miasto mówi, że do tego czasu zastosuje inne, tymczasowe mocowanie trakcji, żeby wisiała nie nad chodnikiem, ale nad jezdnią.
Tymczasem kierowcy trolejbusów przyznają, że absurdów widzą jeszcze więcej. - Miejsca, w których usytuowane są rozjazdy i ustawienie sieci względem pasów ruchu wymuszają na kierujących trolejbusami łamanie podstawowych przepisów ruchu drogowego - skarży się jeden z kierowców MPK. - W tej chwili problem dotyczy ronda u zbiegu ulic Filaretów i Zana. Trolejbusy linii 154, 155 i 158 wykonują manewr zawracania ze środkowego pasa wbrew oznakowaniu pionowemu i poziomemu. Jazdę zgodnie z przepisami uniemożliwia usytuowanie sieci trakcyjnej. Stwarza to zagrożenie w ruchu i zmusza pracowników MPK do łamania przepisów. Nasz informator twierdzi, że takich przypadków będzie więcej w miarę oddawania do użytku kolejnych, nowych odcinków trakcji trolejbusowej. - To chociażby skrzyżowanie ul. Mełgiewskiej i Gospodarczej oraz ronda na ul. Jana Pawła II - dodaje. - Nie jest tak, że kierowcy muszą łamać przepisy na rondzie obok ZUS, bo trolejbus i z lewego pasa sięgnie do trakcji. Kierowcom tak jest po prostu wygodniej - zapewnia Kieliszek. Twierdzi, że jedyne co może zrobić miasto, to zmienić oznakowanie tak, by pozwalało skręcać w lewo ze środkowego pasa. - I takie zmiany zostaną rozważone - zapowiada.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kierowca Trola :) / 4 grudnia 2014 o 10:07

Więc jeżeli zdaniem Pana Kieliszka możemy jeżdzić lewym pasem i szelki nam wystarczą aby te rondo pokonac lewym pasem .TO ZAPRASZAM ZA KIEROWNICE TROLEJBUSU I SIĘ PRZEKONAMY CZY MA PAN RACJE !!! Jeśli nie ma pan pojęcia o prowadzeniu takiego pojazdu to lepiej się nie odzywać tyle w tym temacie ..

Avatar
VNE / 3 grudnia 2014 o 22:53

"Nie jest tak, że kierowcy muszą łamać przepisy na rondzie obok ZUS, bo trolejbus i z lewego pasa sięgnie do trakcji. Kierowcom tak jest po prostu wygodniej" - to najdurniejsze kłamstwo jakie w życiu spotkałem!!! Zrzucanie  odpowiedzialności na innych i obłuda władz w Lublinie nie zna granic... Wstyd mi za Pana.

RACZEJ SZCZERA PRAWDA, TO WIDAĆ NA TYM RONDZIE, ŻE WYGODNIEJ I TYLE

Avatar
w / 3 grudnia 2014 o 18:16

Zgodnie z projektem nie oznacza zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.I tak jest w tym przypadku.Ogólnie przebudowa ul.Narutowicza,to porażka,brak jakiejkolwiek koordynacji robót,kostka w okolicy Piłsudskiego,Lipowej zrywana i układana była parę razy,proszę zobaczyc dzisiaj.Nikomu niepotrzebne ogromne ilości słupków,ograniczających miejsca parkingowe w centrum,także na przejściach dla pieszych.Marnotrawstwo publicznych pieniędzy,utrudnianie ludziom życia to w tym mieście norma.Przykład: postawienie zakazu postoju przy centrum zarządzania kryzysem na Lipowej,by urzędnicy mogli parkowac swoje samochody,ale mieszkańcy już nie.Likwidacja strzałki z ul.Narutowicza w ul.Chopina,itp.Kiedy urzędnicy zrozumieją,że powinni służyc mieszkańcom.Chyba nie w Lublinie.

Zgodnie z projektem nie oznacza zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.I tak jest w tym przypadku.Ogólnie przebudowa ul.Narutowicza,to porażka,brak jakiejkolwiek koordynacji robót,kostka w okolicy Piłsudskiego,Lipowej zrywana i układana była parę razy,proszę zobaczyc dzisiaj.Nikomu niepotrzebne ogromne ilości słupków,ograniczających miejsca parkingowe w centrum,także na przejściach dla pieszych.Marnotrawstwo publicznych pieniędzy,utrudnianie ludziom życia to w tym mieście norma.Przykład: postawienie zakazu postoju przy centrum zarządzania kryzysem... rozwiń

Avatar
naforum12 / 3 grudnia 2014 o 15:32
plurl.pw/kobieta_zaslabla_w_aucie_wielka_tragedia

Monika K. (27 l.) zasłabła w aucie potracająć 12-letniego chłopca i spowodowała wypadek z 4 autami. 6 osób w stanie krytycznym

Avatar
Maxs / 3 grudnia 2014 o 15:28

Jeszcze przystanek z daszkiem tam poprosimy :) a ludzi puszczac ulicą :)

Avatar
henia / 3 grudnia 2014 o 15:18

"Nie jest tak, że kierowcy muszą łamać przepisy na rondzie obok ZUS, bo trolejbus i z lewego pasa sięgnie do trakcji. Kierowcom tak jest po prostu wygodniej" - to najdurniejsze kłamstwo jakie w życiu spotkałem!!! Zrzucanie  odpowiedzialności na innych i obłuda władz w Lublinie nie zna granic... Wstyd mi za Pana.

wg mnie to ty jestes klamcą, a artykul to manipulacja, bo wcale ie jest tak jak opisują, a trolejbusy sama widzialam ,ze jezdzą jak im wygodniej

wg mnie to ty jestes klamcą, a artykul to manipulacja, bo wcale ie jest tak jak opisują, a trolejbusy sama widzialam ,ze jezdzą jak im wygodniej

rozwiń
Avatar
q / 3 grudnia 2014 o 15:15

Panie Kieliszek,trolejbus oprucz tego że ma siegnąć ma jeszcze jechać.Jazdę jednak wyklucza czysta fizyka.Przed przebudową jazda lewym pasem była na ryzyk-fizyk.Po przebudowie jest niemożliwa.

OPRÓCZ a nie oprucz!!!

Przeciez to nie rzecznik takie rzezcy wymysla, tylko pewnie mu w urzędzie tak mowia, a on przekazuje

co sie czepiasz "poslańca"

ma koleś przerąbana robote, bo każdy na nim psy wiesza za decyzje miasta

trochę to z waszej strony komentatorzy jest nie poważne!

OPRÓCZ a nie oprucz!!!

Przeciez to nie rzecznik takie rzezcy wymysla, tylko pewnie mu w urzędzie tak mowia, a on przekazuje

co sie czepiasz "poslańca"

ma koleś przerąbana robote, bo każdy na nim psy wiesza za decyzje miasta

trochę to z waszej strony komentatorzy jest nie poważne!

rozwiń
Avatar
Kłamca - Kieliszek / 3 grudnia 2014 o 15:09

"Nie jest tak, że kierowcy muszą łamać przepisy na rondzie obok ZUS, bo trolejbus i z lewego pasa sięgnie do trakcji. Kierowcom tak jest po prostu wygodniej" - to najdurniejsze kłamstwo jakie w życiu spotkałem!!! Zrzucanie  odpowiedzialności na innych i obłuda władz w Lublinie nie zna granic... Wstyd mi za Pana.

Avatar
fb / 3 grudnia 2014 o 14:50

A propos skręcania w lewo ze środkowego pasa... Ciekawe jaki powód mają kierowcy linii 14 i 55, którzy nagminnie skręcają ze środkowego pasa na rondzie pod Makro? 

Avatar
Adam / 3 grudnia 2014 o 13:59
Tam na chodniku już jest ciasno i ciężko przejść między oczekującymi na autobus a co dopiero będzie po wybudowaniu tam zatoki?! Poza tym mówiło się o budowie przystanku nizej, przy skrzyżowaniu z muzyczną. To jak to w końcu ma być?
Avatar
Kierowca Trola :) / 4 grudnia 2014 o 10:07

Więc jeżeli zdaniem Pana Kieliszka możemy jeżdzić lewym pasem i szelki nam wystarczą aby te rondo pokonac lewym pasem .TO ZAPRASZAM ZA KIEROWNICE TROLEJBUSU I SIĘ PRZEKONAMY CZY MA PAN RACJE !!! Jeśli nie ma pan pojęcia o prowadzeniu takiego pojazdu to lepiej się nie odzywać tyle w tym temacie ..

Avatar
VNE / 3 grudnia 2014 o 22:53

"Nie jest tak, że kierowcy muszą łamać przepisy na rondzie obok ZUS, bo trolejbus i z lewego pasa sięgnie do trakcji. Kierowcom tak jest po prostu wygodniej" - to najdurniejsze kłamstwo jakie w życiu spotkałem!!! Zrzucanie  odpowiedzialności na innych i obłuda władz w Lublinie nie zna granic... Wstyd mi za Pana.

RACZEJ SZCZERA PRAWDA, TO WIDAĆ NA TYM RONDZIE, ŻE WYGODNIEJ I TYLE

Avatar
w / 3 grudnia 2014 o 18:16

Zgodnie z projektem nie oznacza zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.I tak jest w tym przypadku.Ogólnie przebudowa ul.Narutowicza,to porażka,brak jakiejkolwiek koordynacji robót,kostka w okolicy Piłsudskiego,Lipowej zrywana i układana była parę razy,proszę zobaczyc dzisiaj.Nikomu niepotrzebne ogromne ilości słupków,ograniczających miejsca parkingowe w centrum,także na przejściach dla pieszych.Marnotrawstwo publicznych pieniędzy,utrudnianie ludziom życia to w tym mieście norma.Przykład: postawienie zakazu postoju przy centrum zarządzania kryzysem na Lipowej,by urzędnicy mogli parkowac swoje samochody,ale mieszkańcy już nie.Likwidacja strzałki z ul.Narutowicza w ul.Chopina,itp.Kiedy urzędnicy zrozumieją,że powinni służyc mieszkańcom.Chyba nie w Lublinie.

Zgodnie z projektem nie oznacza zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.I tak jest w tym przypadku.Ogólnie przebudowa ul.Narutowicza,to porażka,brak jakiejkolwiek koordynacji robót,kostka w okolicy Piłsudskiego,Lipowej zrywana i układana była parę razy,proszę zobaczyc dzisiaj.Nikomu niepotrzebne ogromne ilości słupków,ograniczających miejsca parkingowe w centrum,także na przejściach dla pieszych.Marnotrawstwo publicznych pieniędzy,utrudnianie ludziom życia to w tym mieście norma.Przykład: postawienie zakazu postoju przy centrum zarządzania kryzysem... rozwiń

Avatar
naforum12 / 3 grudnia 2014 o 15:32
plurl.pw/kobieta_zaslabla_w_aucie_wielka_tragedia

Monika K. (27 l.) zasłabła w aucie potracająć 12-letniego chłopca i spowodowała wypadek z 4 autami. 6 osób w stanie krytycznym

Avatar
Maxs / 3 grudnia 2014 o 15:28

Jeszcze przystanek z daszkiem tam poprosimy :) a ludzi puszczac ulicą :)

Avatar
henia / 3 grudnia 2014 o 15:18

"Nie jest tak, że kierowcy muszą łamać przepisy na rondzie obok ZUS, bo trolejbus i z lewego pasa sięgnie do trakcji. Kierowcom tak jest po prostu wygodniej" - to najdurniejsze kłamstwo jakie w życiu spotkałem!!! Zrzucanie  odpowiedzialności na innych i obłuda władz w Lublinie nie zna granic... Wstyd mi za Pana.

wg mnie to ty jestes klamcą, a artykul to manipulacja, bo wcale ie jest tak jak opisują, a trolejbusy sama widzialam ,ze jezdzą jak im wygodniej

wg mnie to ty jestes klamcą, a artykul to manipulacja, bo wcale ie jest tak jak opisują, a trolejbusy sama widzialam ,ze jezdzą jak im wygodniej

rozwiń
Avatar
q / 3 grudnia 2014 o 15:15

Panie Kieliszek,trolejbus oprucz tego że ma siegnąć ma jeszcze jechać.Jazdę jednak wyklucza czysta fizyka.Przed przebudową jazda lewym pasem była na ryzyk-fizyk.Po przebudowie jest niemożliwa.

OPRÓCZ a nie oprucz!!!

Przeciez to nie rzecznik takie rzezcy wymysla, tylko pewnie mu w urzędzie tak mowia, a on przekazuje

co sie czepiasz "poslańca"

ma koleś przerąbana robote, bo każdy na nim psy wiesza za decyzje miasta

trochę to z waszej strony komentatorzy jest nie poważne!

OPRÓCZ a nie oprucz!!!

Przeciez to nie rzecznik takie rzezcy wymysla, tylko pewnie mu w urzędzie tak mowia, a on przekazuje

co sie czepiasz "poslańca"

ma koleś przerąbana robote, bo każdy na nim psy wiesza za decyzje miasta

trochę to z waszej strony komentatorzy jest nie poważne!

rozwiń
Avatar
Kłamca - Kieliszek / 3 grudnia 2014 o 15:09

"Nie jest tak, że kierowcy muszą łamać przepisy na rondzie obok ZUS, bo trolejbus i z lewego pasa sięgnie do trakcji. Kierowcom tak jest po prostu wygodniej" - to najdurniejsze kłamstwo jakie w życiu spotkałem!!! Zrzucanie  odpowiedzialności na innych i obłuda władz w Lublinie nie zna granic... Wstyd mi za Pana.

Avatar
fb / 3 grudnia 2014 o 14:50

A propos skręcania w lewo ze środkowego pasa... Ciekawe jaki powód mają kierowcy linii 14 i 55, którzy nagminnie skręcają ze środkowego pasa na rondzie pod Makro? 

Avatar
Adam / 3 grudnia 2014 o 13:59
Tam na chodniku już jest ciasno i ciężko przejść między oczekującymi na autobus a co dopiero będzie po wybudowaniu tam zatoki?! Poza tym mówiło się o budowie przystanku nizej, przy skrzyżowaniu z muzyczną. To jak to w końcu ma być?
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 26 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 38 34

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 28 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!