niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Nowa sala gimnastyczna w Lublinie. Tylko jak ją tu wcisnąć?

Dodano: 12 maja 2015, 12:54
Autor: Dominik Smaga

Budowa Sali może okazać się niemożliwa w tym miejscu (fot. AS)
Budowa Sali może okazać się niemożliwa w tym miejscu (fot. AS)

Mieszkańcy, którzy walczyli o nową salę gimnastyczną obok szkoły przy Podzamczu na razie nie mogą na nią liczyć. I to mimo, że miejscy radni poparli ich obywatelski projekt w sprawie takiej budowy. Największym problemem nie są tu wcale pieniądze.

Sala gimnastyczna, którą wymarzyli sobie mieszkańcy Kalinowszczyzny miałaby powstać obok Szkoły Podstawowej nr 23, do której uczęszcza blisko 640 uczniów. Szkoła ma siedem profilowanych sportowo klas: cztery pływackie (I, II, III, V), dwie siatkarskie ( IV, V) i jedną koszykarską (IV). Odbywają się tu również zajęcia dodatkowe w trzech dyscyplinach: lekkoatletyka, gimnastyka i tenis stołowy.

Takie usportowienie szkoły skutkuje również tym, że zajęcia w sali gimnastycznej już teraz, w niektóre dni tygodnia, kończą się nawet około godziny 18. A mogą się kończyć jeszcze później, bo szkoła zamierza kontynuować szkolenie w klasach profilowanych.

Dyrektor szkoły postanowił powalczyć o nową salę gimnastyczną. Uznał, że dzięki niej będzie mógł spokojnie rozwijać sportowe kształcenie dzieci bez konieczności organizowania im zajęć do późnego wieczora. Tak powstał obywatelski projekt uchwały w sprawie budowy sali, który podpisało ponad 2 tys. osób. – Wybudowanie sali pozwoli na dalszy rozwój szkoły i stworzenie w przyszłości klas sportowych w priorytetowych dla Lublina dyscyplinach – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Rada Miasta uznała, że sala się szkole przyda i na ostatnim posiedzeniu przyjęli uchwałę. Nie wiadomo tylko, jak wiele z tego będzie wynikać, bo decyzja radnych nie oznacza jeszcze przeznaczenia pieniędzy na taką inwestycję, a i z samą budową, zdaniem Ratusza, byłby problem. Chodzi o miejsce na nowy budynek.

Autorzy projektu uchwały zaproponowali, by salę gimnastyczną o wymiarach 9 na 18 metrów postawić na placyku między istniejącą salą a stosunkowo nowym budynkiem pływalni. Zdaniem przedstawicieli szkoły takie rozwiązanie zmniejszyłoby koszty budowy, bo w nowym obiekcie nie trzeba byłoby uwzględniać zaplecza sanitarnego. Uczniowie mieliby korzystać z tego, które jest w istniejącej sali.

Tyle, że zdaniem Ratusza taka lokalizacja „na wcisk” może być bardzo kłopotliwa, między innymi ze względu na znajdujące się tu instalacje. – Konieczna byłaby ekspertyza, która wykaże, czy budowa w tym miejscu jest możliwa – wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik magistratu. Ekspertyzy na razie nie będzie, bo nie ma na nią pieniędzy, a budżet miasta takiego wydatku nie uwzględnia, przynajmniej na razie.

Gość
Gość
xyz
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 maja 2015 o 08:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cyt:"by salę gimnastyczną o wymiarach 9 na 18 metrów"- to chyba jakaś kpina- klasy sportowe mają ćwiczyć w "kurniku"
Rozwiń
Gość
Gość (12 maja 2015 o 22:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pana Dyrektora 23-ki poj*bało do imentu.Już teraz tam wszystko jest na ścisk,a ludzie którzy przyjeżdżają na basen(w tej naszej dzielnicy bardzo potrzebny o który walka trwała przez wiele lat)nie mają gdzie parkowaćnswoje samochody a on sobie w miejscu boiska z nawierzchnią sztuczną chce sobie drugą sale gimnastyczną stawiać jak by to miejsce było z gumy.
Rozwiń
xyz
xyz (12 maja 2015 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zlikwidować klasy sportowe, ktre maja wiecej godyin wf. Wtedy inne klasy będa miały gdzie się uczyć.

Rozwiń
Gość
Gość (12 maja 2015 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak sala nie wypali, to wybudujcie chodnik dla pieszych obok basenu.Dzieciaki latają między samochodami, idąc do szkoły.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!