Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 maja 2011 r.
19:04
Edytuj ten wpis

Nowa ścieżka rowerowa nad Zalewem Zemborzyckim

0 26 A A
Nad Zalewem Zemborzyckim powstanie nowa ścieżka rowerowa (Jacek Świerczyński)
Nad Zalewem Zemborzyckim powstanie nowa ścieżka rowerowa (Jacek Świerczyński)

Za rok ścieżka rowerowa będzie prowadziła wokół całego Zalewu Zemborzyckiego. Ratusz dostał prawie 2,8 mln zł dotacji. Za unijne pieniądze będzie 5 i pół km trasy dla jednośladów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dzięki tej inwestycji ścieżka będzie prowadziła wzdłuż brzegu całego zalewu – mów Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Ratusz dostał prawie 2,8 miliona zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozbudowę tras dla jednośladów. – Nowa ścieżka będzie prowadziła przez najbardziej atrakcyjne tereny, wzdłuż ulicy Osmolickiej i Cienistej, po wschodniej stronie zalewu – dodaje.

Teraz, żeby przejechać wokół całego zbiornika trzeba częściowo jechać lasem. Miejscami jest bardzo wąsko, a droga jest dosyć stroma. Można także jechać wzdłuż ulic Cienistej i Osmolickiej, jednak tam nie ma wydzielonej trasy dla jednośladów. Sytuacja powinna zmienić się w ciągu roku. – Prace chcemy zacząć jesienią i skończyć na wiosnę – zaznacza Agnieszka Kowalska z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.

– Ścieżka będzie miała taki standard jak ta po zachodniej stronie przy Zemborzycach. Będą stojaki na rowery, znajdzie się miejsce, by usiąść i odpocząć – dodaje.

Na trasie nowej ścieżki ma się pojawić także monitoring i infomat, gdzie będzie można sprawdzić przydatne informacje (np. terminy najbliższych imprez rowerowych). – To dobra informacja dla osób, które jeżdżą bardzo rekreacyjnie, dla nich trasa prowadząca nad samym zalewem w okolicach wyspy może być za trudna – ocenia Artur Marczak, rowerzysta. – Ja raczej nadal będę jeździł po wertepach – dodaje.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karr / 19 maja 2011 o 00:58
[quote name='ten sam' timestamp='1305153220' post='477165']
bardziej prawdopodobne jest raczej, że to ty jesteś jakiś niedorozwinięty, bo jedyne na co cie stać to obrażanie.

Na dzien dzisiejszy Rzeszów to większa metropolia niż Lublin,350 tysięczny moloch, który skazany jest na upadek. Rzeszów ma lotnisko z 2 pod względem długosci pasem startowym, obecnie lotnisko jest rozbudowywane - budowany jest nowy terminal i drogi kołowania samolotów, ma autostrade, ma nowiutką obwodnicę w ramach s19, ma szybką linię kolejową (V-160 km/h)do Krakowa i do Przemyśla, miasto ewidentnie się rozwija w przeciwienstwie do Lublina, w którym jest coraz więcej buraków takich jak ty a miasto nie jest już na głównym szlaku komunikacyjnym na wschód, z którego czerpało podstawowe korzyści.

W Lublinie jest bardzo mało ścieżek rowerowych. Główne arterie miasta(Al. Racławickie, Głęboka, Kraśnicka, Warszawska, Piłsudskiego, Lwowska, Nadbystrzycka, Sikorskiego...) są pozbawione wydzielonych tras dla rowerów, wiec przestań wciskać kit ile to w Lublinie jest ścieżek rowerowych. Byłem w Rzeszowie i widziałem: tam ścieżki rowerowe są praktycznie wszędzie, każdy chodnik ma wydzieloną część dla rowerzystów.

Standardem, przynajmniej w Europie Zachodniej jest aby scieżki rowerowe w miastach robić asfaltowe. Jeżeli natomiast ty cię cieszysz, ze w Lublinie są z kostki brukowej to faktycznie z tobą jest coś nie tak.


[img]http://img221.imageshack.us/img221/1719/rzeszwciekirowerowe.jpg[/img]
[/quote]
A no fakt jednak miałem rację że robili cię przez telefon i im impuulsów zabrakło ,hah proszę cię nie rozśmieszaj mnie z tą rzeszówkową metro..heh polią ,Lublin jest najlepiej rozwiniętym miastem po wschodniej stronie ,lotnisko jest w budowie i ma być najpiękniejsze w Europie (poczytaj se na necie)a to pseudo lotnisko w rzeszówku już nie będzie miało tylu ludzi do obsługi bo większość będzie się zjeżdżać do nas ,i nie trzeba piłować tyle km na siłę do wioszy na podkarpaciu buhahah !!! Lublin w ciągu roku akademickiego ma ponad 500 tyś ludności więc jest metropolą a nie jak ta wiosza rzeszówek raptem 180 tyś hahahn ,rzeszów nigdy nie dorówna lublinowi w sensie kultury !! czy to zadupie startowało do ESK 2016 ??? NIE !! bo ludzie z tamtego urzędu byli na tyle mądrzy iż wiedzieli że nie mają szans z takimi miastami !!!Lublin jest oznaczony prze UNESCO aż 3 Znakami Dziedzictwa Europejskiego (nawet stolica nie posiada takiego wyróżnienia !!)a jak by co to nie wiem czy rozkminisz co to znaczy UNESCO bo bo większość buraków z rzeszówka nie kojarzy nawet XXI wieku !! tam tylko kombajny i traktory rządzą!!! hahah
[quote name='ten sam' timestamp='1305153220' post='477165']
bardziej prawdopodobne jest raczej, że to ty jesteś jakiś niedorozwinięty, bo jedyne na co cie stać to obrażanie.

Na dzien dzisiejszy Rzeszów to większa metropolia niż Lublin,350 tysięczny moloch, który skazany jest na upadek. Rzeszów ma lotnisko z 2 pod względem długosci pasem startowym, obecnie lotnisko jest rozbudowywane - budowany jest nowy terminal i drogi kołowania samolotów, ma autostrade, ma nowiutką obwodnicę w ramach s19,... rozwiń
Avatar
boni / 12 maja 2011 o 19:42
w wannie
Avatar
ten sam / 12 maja 2011 o 00:33
[quote name='Karr' timestamp='1305148267' post='477111']
heh gamoniu nie wiem może jesteś ślepy ,może robili cię przez telefon ,ale jak byś chciał wiedzieć że nie trzeba się wzorować na innych wioszach typu rzeszów -ek ,takich chodników z wydzielonym pasem dla rowerzystów jest mnóstwo w Lublinie ,np. al. Sp. pracy ,ul.Związkowa, na Kalinie,Czubach,Czechowie,Sławinku i LSMach ,a patrząc na te twoje zdj. to moża stwierdzić że rzeszów nie stać na zrobienie pasa z kostki dla rowerzystów tylko leją beton!!! A Lublin stać!! [img]/www.mmlublin.pl/photo/455320/ścieżki+rowerowe[/img]
[/quote]
bardziej prawdopodobne jest raczej, że to ty jesteś jakiś niedorozwinięty, bo jedyne na co cie stać to obrażanie.

Na dzien dzisiejszy Rzeszów to większa metropolia niż Lublin,350 tysięczny moloch, który skazany jest na upadek. Rzeszów ma lotnisko z 2 pod względem długosci pasem startowym, obecnie lotnisko jest rozbudowywane - budowany jest nowy terminal i drogi kołowania samolotów, ma autostrade, ma nowiutką obwodnicę w ramach s19, ma szybką linię kolejową (V-160 km/h)do Krakowa i do Przemyśla, miasto ewidentnie się rozwija w przeciwienstwie do Lublina, w którym jest coraz więcej buraków takich jak ty a miasto nie jest już na głównym szlaku komunikacyjnym na wschód, z którego czerpało podstawowe korzyści.

W Lublinie jest bardzo mało ścieżek rowerowych. Główne arterie miasta(Al. Racławickie, Głęboka, Kraśnicka, Warszawska, Piłsudskiego, Lwowska, Nadbystrzycka, Sikorskiego...) są pozbawione wydzielonych tras dla rowerów, wiec przestań wciskać kit ile to w Lublinie jest ścieżek rowerowych. Byłem w Rzeszowie i widziałem: tam ścieżki rowerowe są praktycznie wszędzie, każdy chodnik ma wydzieloną część dla rowerzystów.

Standardem, przynajmniej w Europie Zachodniej jest aby scieżki rowerowe w miastach robić asfaltowe. Jeżeli natomiast ty cię cieszysz, ze w Lublinie są z kostki brukowej to faktycznie z tobą jest coś nie tak.


[img]http://img221.imageshack.us/img221/1719/rzeszwciekirowerowe.jpg[/img]
[quote name='Karr' timestamp='1305148267' post='477111']
heh gamoniu nie wiem może jesteś ślepy ,może robili cię przez telefon ,ale jak byś chciał wiedzieć że nie trzeba się wzorować na innych wioszach typu rzeszów -ek ,takich chodników z wydzielonym pasem dla rowerzystów jest mnóstwo w Lublinie ,np. al. Sp. pracy ,ul.Związkowa, na Kalinie,Czubach,Czechowie,Sławinku i LSMach ,a patrząc na te twoje zdj. to moża stwierdzić że rzeszów nie stać na zrobienie pasa z kostki dla rowerzystów tylko leją beton!!... rozwiń
Avatar
Karr / 11 maja 2011 o 23:11
[quote name='andy' timestamp='1305121437' post='476937']
100 % racji. W Rzeszowie praktycznie wszystkie chodniki mają wydzielone trakty dla rowerzystów, a w Lublinie rządzi prawo dżungli- rowerzyści rozjeżdzają pieszych.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/221/rzeszwciekirowerowe.jpg/][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/1719/rzeszwciekirowerowe.jpg[/IMG][/URL]

Niech żuk bierze sie do roboty a nie chowa głowę w piasek. Bierzmy przykład
[/quote]
heh gamoniu nie wiem może jesteś ślepy ,może robili cię przez telefon ,ale jak byś chciał wiedzieć że nie trzeba się wzorować na innych wioszach typu rzeszów -ek ,takich chodników z wydzielonym pasem dla rowerzystów jest mnóstwo w Lublinie ,np. al. Sp. pracy ,ul.Związkowa, na Kalinie,Czubach,Czechowie,Sławinku i LSMach ,a patrząc na te twoje zdj. to moża stwierdzić że rzeszów nie stać na zrobienie pasa z kostki dla rowerzystów tylko leją beton!!! A Lublin stać!! [img]/www.mmlublin.pl/photo/455320/ścieżki+rowerowe[/img]
[quote name='andy' timestamp='1305121437' post='476937']
100 % racji. W Rzeszowie praktycznie wszystkie chodniki mają wydzielone trakty dla rowerzystów, a w Lublinie rządzi prawo dżungli- rowerzyści rozjeżdzają pieszych.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/221/rzeszwciekirowerowe.jpg/][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/1719/rzeszwciekirowerowe.jpg[/IMG][/URL]

Niech żuk bierze sie do roboty a nie chowa głowę w piasek. Bierzmy przykład
[/quote]
heh ... rozwiń
Avatar
jon / 11 maja 2011 o 22:19
jestem rowerzystą ale gorąco protestuję przeciwko deb***nemu pomysłowi psucia krajobrazu i otoczenia Zalewu !!!
jak widzę , większość rowerzystów jeździ góralami z traktorowymi oponami ( prawie ).
jaki problem przejechać kilometr czy dwa gruntową drogą ?
Zalew nie jest zbiornikiem naturalnym, ale to nie jest powód , żeby szpecić go , tak jak to zrobiono od strony Zemborzyc !!!
widać , że lobby rowerowe obrosło piórkami i krzyczy coraz głośniej na urzędników, którzy natychmiast pomysły tego lobby wprowadza w życie.
powtarzam , jestem rowerzystą i jadąc w teren wiem na co się decyduję , nie wymyślam jadąc gruntową drogą przez las czy pola , że tu ma być natychmiast ścieżka rowerowa !!!
rozumiem żądania ścieżek w miastach, przy dużym ruchu drogowym , to naturalne, ale ścieżki rowerowe poza miastem , w warunkach zbliżonych do naturalnych , kiedy kontakt z naturą powinien być maksymalnie naturalny - to kuriozalne pomysły i demagogia lobby rowerowych !!!
jestem rowerzystą ale gorąco protestuję przeciwko deb***nemu pomysłowi psucia krajobrazu i otoczenia Zalewu !!!
jak widzę , większość rowerzystów jeździ góralami z traktorowymi oponami ( prawie ).
jaki problem przejechać kilometr czy dwa gruntową drogą ?
Zalew nie jest zbiornikiem naturalnym, ale to nie jest powód , żeby szpecić go , tak jak to zrobiono od strony Zemborzyc !!!
widać , że lobby rowerowe obrosło piórkami i krzyczy coraz głośniej na urzędników, którzy natychmiast pomysły tego lobb... rozwiń
Avatar
ja / 11 maja 2011 o 22:05
[quote name='qavtan' timestamp='1305116831' post='476909']
Problem to myslenie w tym miescie. Wiekszosc jego mieszkancow to zakompleksieni i zacofani posiadacze smrodochodow typu golf 3. Nieuchronne jest zamkniecie miasta dla samochodow - Lublin powinien byc pierwszym w Polsce miastem 'car free'!
[/quote]
ja bym aczal od zamkniecia ciebie w abramowku !
Avatar
Pawel / 11 maja 2011 o 16:18
Gdzie w Lublinie lub najbliższej okolicy można bezpiecznie pływać w ciągu lata? Jestem studentem, spoza tego miasta, dlatego nie orientuję się w tej kwestii. Czy w ogóle taka możliwość na lubelszczyźnie istnieje?
Avatar
andy / 11 maja 2011 o 15:43
[quote name='qavtan' timestamp='1305116831' post='476909']
Problem to myslenie w tym miescie. Wiekszosc jego mieszkancow to zakompleksieni i zacofani posiadacze smrodochodow typu golf 3. Nieuchronne jest zamkniecie miasta dla samochodow - Lublin powinien byc pierwszym w Polsce miastem 'car free'!
[/quote]
100 % racji. W Rzeszowie praktycznie wszystkie chodniki mają wydzielone trakty dla rowerzystów, a w Lublinie rządzi prawo dżungli- rowerzyści rozjeżdzają pieszych.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/221/rzeszwciekirowerowe.jpg/][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/1719/rzeszwciekirowerowe.jpg[/IMG][/URL]

Niech żuk bierze sie do roboty a nie chowa głowę w piasek. Bierzmy przykład
[quote name='qavtan' timestamp='1305116831' post='476909']
Problem to myslenie w tym miescie. Wiekszosc jego mieszkancow to zakompleksieni i zacofani posiadacze smrodochodow typu golf 3. Nieuchronne jest zamkniecie miasta dla samochodow - Lublin powinien byc pierwszym w Polsce miastem 'car free'!
[/quote]
100 % racji. W Rzeszowie praktycznie wszystkie chodniki mają wydzielone trakty dla rowerzystów, a w Lublinie rządzi prawo dżungli- rowerzyści rozjeżdzają pieszych.
... rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2011 o 15:24
w zalewie to i tak wiecej zanęty pływa niż ryb, lublin dla rowerów
Avatar
kiler1991 / 11 maja 2011 o 15:17
Pamiętajcie tylko o wędkarzach którzy wędkują nad zalewem. Już brzeg zepsuliście tą nową ścieką, że nawet nie ma gdzie usiąść a teraz co zrobicie to samo po drugiej stronie. Wędkarze !!! musimy coś z tym zrobić zalew nie jest tylko dla rowerów ale także dla wędkarzy, do rowerów nic nie mam bo sam jeżdżę na ryby nad zalew rowerem. Nowa ścieżka powinna być oddalona o około 10-20 m od brzegu bo np. jak się siedzi na rybach od strony pól to trzeba uważać aby kogoś ze ścieżki się nie zahaczy przy zarzucie zestawu.
Avatar
Karr / 19 maja 2011 o 00:58
[quote name='ten sam' timestamp='1305153220' post='477165']
bardziej prawdopodobne jest raczej, że to ty jesteś jakiś niedorozwinięty, bo jedyne na co cie stać to obrażanie.

Na dzien dzisiejszy Rzeszów to większa metropolia niż Lublin,350 tysięczny moloch, który skazany jest na upadek. Rzeszów ma lotnisko z 2 pod względem długosci pasem startowym, obecnie lotnisko jest rozbudowywane - budowany jest nowy terminal i drogi kołowania samolotów, ma autostrade, ma nowiutką obwodnicę w ramach s19, ma szybką linię kolejową (V-160 km/h)do Krakowa i do Przemyśla, miasto ewidentnie się rozwija w przeciwienstwie do Lublina, w którym jest coraz więcej buraków takich jak ty a miasto nie jest już na głównym szlaku komunikacyjnym na wschód, z którego czerpało podstawowe korzyści.

W Lublinie jest bardzo mało ścieżek rowerowych. Główne arterie miasta(Al. Racławickie, Głęboka, Kraśnicka, Warszawska, Piłsudskiego, Lwowska, Nadbystrzycka, Sikorskiego...) są pozbawione wydzielonych tras dla rowerów, wiec przestań wciskać kit ile to w Lublinie jest ścieżek rowerowych. Byłem w Rzeszowie i widziałem: tam ścieżki rowerowe są praktycznie wszędzie, każdy chodnik ma wydzieloną część dla rowerzystów.

Standardem, przynajmniej w Europie Zachodniej jest aby scieżki rowerowe w miastach robić asfaltowe. Jeżeli natomiast ty cię cieszysz, ze w Lublinie są z kostki brukowej to faktycznie z tobą jest coś nie tak.


[img]http://img221.imageshack.us/img221/1719/rzeszwciekirowerowe.jpg[/img]
[/quote]
A no fakt jednak miałem rację że robili cię przez telefon i im impuulsów zabrakło ,hah proszę cię nie rozśmieszaj mnie z tą rzeszówkową metro..heh polią ,Lublin jest najlepiej rozwiniętym miastem po wschodniej stronie ,lotnisko jest w budowie i ma być najpiękniejsze w Europie (poczytaj se na necie)a to pseudo lotnisko w rzeszówku już nie będzie miało tylu ludzi do obsługi bo większość będzie się zjeżdżać do nas ,i nie trzeba piłować tyle km na siłę do wioszy na podkarpaciu buhahah !!! Lublin w ciągu roku akademickiego ma ponad 500 tyś ludności więc jest metropolą a nie jak ta wiosza rzeszówek raptem 180 tyś hahahn ,rzeszów nigdy nie dorówna lublinowi w sensie kultury !! czy to zadupie startowało do ESK 2016 ??? NIE !! bo ludzie z tamtego urzędu byli na tyle mądrzy iż wiedzieli że nie mają szans z takimi miastami !!!Lublin jest oznaczony prze UNESCO aż 3 Znakami Dziedzictwa Europejskiego (nawet stolica nie posiada takiego wyróżnienia !!)a jak by co to nie wiem czy rozkminisz co to znaczy UNESCO bo bo większość buraków z rzeszówka nie kojarzy nawet XXI wieku !! tam tylko kombajny i traktory rządzą!!! hahah
[quote name='ten sam' timestamp='1305153220' post='477165']
bardziej prawdopodobne jest raczej, że to ty jesteś jakiś niedorozwinięty, bo jedyne na co cie stać to obrażanie.

Na dzien dzisiejszy Rzeszów to większa metropolia niż Lublin,350 tysięczny moloch, który skazany jest na upadek. Rzeszów ma lotnisko z 2 pod względem długosci pasem startowym, obecnie lotnisko jest rozbudowywane - budowany jest nowy terminal i drogi kołowania samolotów, ma autostrade, ma nowiutką obwodnicę w ramach s19,... rozwiń
Avatar
boni / 12 maja 2011 o 19:42
w wannie
Avatar
ten sam / 12 maja 2011 o 00:33
[quote name='Karr' timestamp='1305148267' post='477111']
heh gamoniu nie wiem może jesteś ślepy ,może robili cię przez telefon ,ale jak byś chciał wiedzieć że nie trzeba się wzorować na innych wioszach typu rzeszów -ek ,takich chodników z wydzielonym pasem dla rowerzystów jest mnóstwo w Lublinie ,np. al. Sp. pracy ,ul.Związkowa, na Kalinie,Czubach,Czechowie,Sławinku i LSMach ,a patrząc na te twoje zdj. to moża stwierdzić że rzeszów nie stać na zrobienie pasa z kostki dla rowerzystów tylko leją beton!!! A Lublin stać!! [img]/www.mmlublin.pl/photo/455320/ścieżki+rowerowe[/img]
[/quote]
bardziej prawdopodobne jest raczej, że to ty jesteś jakiś niedorozwinięty, bo jedyne na co cie stać to obrażanie.

Na dzien dzisiejszy Rzeszów to większa metropolia niż Lublin,350 tysięczny moloch, który skazany jest na upadek. Rzeszów ma lotnisko z 2 pod względem długosci pasem startowym, obecnie lotnisko jest rozbudowywane - budowany jest nowy terminal i drogi kołowania samolotów, ma autostrade, ma nowiutką obwodnicę w ramach s19, ma szybką linię kolejową (V-160 km/h)do Krakowa i do Przemyśla, miasto ewidentnie się rozwija w przeciwienstwie do Lublina, w którym jest coraz więcej buraków takich jak ty a miasto nie jest już na głównym szlaku komunikacyjnym na wschód, z którego czerpało podstawowe korzyści.

W Lublinie jest bardzo mało ścieżek rowerowych. Główne arterie miasta(Al. Racławickie, Głęboka, Kraśnicka, Warszawska, Piłsudskiego, Lwowska, Nadbystrzycka, Sikorskiego...) są pozbawione wydzielonych tras dla rowerów, wiec przestań wciskać kit ile to w Lublinie jest ścieżek rowerowych. Byłem w Rzeszowie i widziałem: tam ścieżki rowerowe są praktycznie wszędzie, każdy chodnik ma wydzieloną część dla rowerzystów.

Standardem, przynajmniej w Europie Zachodniej jest aby scieżki rowerowe w miastach robić asfaltowe. Jeżeli natomiast ty cię cieszysz, ze w Lublinie są z kostki brukowej to faktycznie z tobą jest coś nie tak.


[img]http://img221.imageshack.us/img221/1719/rzeszwciekirowerowe.jpg[/img]
[quote name='Karr' timestamp='1305148267' post='477111']
heh gamoniu nie wiem może jesteś ślepy ,może robili cię przez telefon ,ale jak byś chciał wiedzieć że nie trzeba się wzorować na innych wioszach typu rzeszów -ek ,takich chodników z wydzielonym pasem dla rowerzystów jest mnóstwo w Lublinie ,np. al. Sp. pracy ,ul.Związkowa, na Kalinie,Czubach,Czechowie,Sławinku i LSMach ,a patrząc na te twoje zdj. to moża stwierdzić że rzeszów nie stać na zrobienie pasa z kostki dla rowerzystów tylko leją beton!!... rozwiń
Avatar
Karr / 11 maja 2011 o 23:11
[quote name='andy' timestamp='1305121437' post='476937']
100 % racji. W Rzeszowie praktycznie wszystkie chodniki mają wydzielone trakty dla rowerzystów, a w Lublinie rządzi prawo dżungli- rowerzyści rozjeżdzają pieszych.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/221/rzeszwciekirowerowe.jpg/][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/1719/rzeszwciekirowerowe.jpg[/IMG][/URL]

Niech żuk bierze sie do roboty a nie chowa głowę w piasek. Bierzmy przykład
[/quote]
heh gamoniu nie wiem może jesteś ślepy ,może robili cię przez telefon ,ale jak byś chciał wiedzieć że nie trzeba się wzorować na innych wioszach typu rzeszów -ek ,takich chodników z wydzielonym pasem dla rowerzystów jest mnóstwo w Lublinie ,np. al. Sp. pracy ,ul.Związkowa, na Kalinie,Czubach,Czechowie,Sławinku i LSMach ,a patrząc na te twoje zdj. to moża stwierdzić że rzeszów nie stać na zrobienie pasa z kostki dla rowerzystów tylko leją beton!!! A Lublin stać!! [img]/www.mmlublin.pl/photo/455320/ścieżki+rowerowe[/img]
[quote name='andy' timestamp='1305121437' post='476937']
100 % racji. W Rzeszowie praktycznie wszystkie chodniki mają wydzielone trakty dla rowerzystów, a w Lublinie rządzi prawo dżungli- rowerzyści rozjeżdzają pieszych.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/221/rzeszwciekirowerowe.jpg/][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/1719/rzeszwciekirowerowe.jpg[/IMG][/URL]

Niech żuk bierze sie do roboty a nie chowa głowę w piasek. Bierzmy przykład
[/quote]
heh ... rozwiń
Avatar
jon / 11 maja 2011 o 22:19
jestem rowerzystą ale gorąco protestuję przeciwko deb***nemu pomysłowi psucia krajobrazu i otoczenia Zalewu !!!
jak widzę , większość rowerzystów jeździ góralami z traktorowymi oponami ( prawie ).
jaki problem przejechać kilometr czy dwa gruntową drogą ?
Zalew nie jest zbiornikiem naturalnym, ale to nie jest powód , żeby szpecić go , tak jak to zrobiono od strony Zemborzyc !!!
widać , że lobby rowerowe obrosło piórkami i krzyczy coraz głośniej na urzędników, którzy natychmiast pomysły tego lobby wprowadza w życie.
powtarzam , jestem rowerzystą i jadąc w teren wiem na co się decyduję , nie wymyślam jadąc gruntową drogą przez las czy pola , że tu ma być natychmiast ścieżka rowerowa !!!
rozumiem żądania ścieżek w miastach, przy dużym ruchu drogowym , to naturalne, ale ścieżki rowerowe poza miastem , w warunkach zbliżonych do naturalnych , kiedy kontakt z naturą powinien być maksymalnie naturalny - to kuriozalne pomysły i demagogia lobby rowerowych !!!
jestem rowerzystą ale gorąco protestuję przeciwko deb***nemu pomysłowi psucia krajobrazu i otoczenia Zalewu !!!
jak widzę , większość rowerzystów jeździ góralami z traktorowymi oponami ( prawie ).
jaki problem przejechać kilometr czy dwa gruntową drogą ?
Zalew nie jest zbiornikiem naturalnym, ale to nie jest powód , żeby szpecić go , tak jak to zrobiono od strony Zemborzyc !!!
widać , że lobby rowerowe obrosło piórkami i krzyczy coraz głośniej na urzędników, którzy natychmiast pomysły tego lobb... rozwiń
Avatar
ja / 11 maja 2011 o 22:05
[quote name='qavtan' timestamp='1305116831' post='476909']
Problem to myslenie w tym miescie. Wiekszosc jego mieszkancow to zakompleksieni i zacofani posiadacze smrodochodow typu golf 3. Nieuchronne jest zamkniecie miasta dla samochodow - Lublin powinien byc pierwszym w Polsce miastem 'car free'!
[/quote]
ja bym aczal od zamkniecia ciebie w abramowku !
Avatar
Pawel / 11 maja 2011 o 16:18
Gdzie w Lublinie lub najbliższej okolicy można bezpiecznie pływać w ciągu lata? Jestem studentem, spoza tego miasta, dlatego nie orientuję się w tej kwestii. Czy w ogóle taka możliwość na lubelszczyźnie istnieje?
Avatar
andy / 11 maja 2011 o 15:43
[quote name='qavtan' timestamp='1305116831' post='476909']
Problem to myslenie w tym miescie. Wiekszosc jego mieszkancow to zakompleksieni i zacofani posiadacze smrodochodow typu golf 3. Nieuchronne jest zamkniecie miasta dla samochodow - Lublin powinien byc pierwszym w Polsce miastem 'car free'!
[/quote]
100 % racji. W Rzeszowie praktycznie wszystkie chodniki mają wydzielone trakty dla rowerzystów, a w Lublinie rządzi prawo dżungli- rowerzyści rozjeżdzają pieszych.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/221/rzeszwciekirowerowe.jpg/][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/1719/rzeszwciekirowerowe.jpg[/IMG][/URL]

Niech żuk bierze sie do roboty a nie chowa głowę w piasek. Bierzmy przykład
[quote name='qavtan' timestamp='1305116831' post='476909']
Problem to myslenie w tym miescie. Wiekszosc jego mieszkancow to zakompleksieni i zacofani posiadacze smrodochodow typu golf 3. Nieuchronne jest zamkniecie miasta dla samochodow - Lublin powinien byc pierwszym w Polsce miastem 'car free'!
[/quote]
100 % racji. W Rzeszowie praktycznie wszystkie chodniki mają wydzielone trakty dla rowerzystów, a w Lublinie rządzi prawo dżungli- rowerzyści rozjeżdzają pieszych.
... rozwiń
Avatar
Gość / 11 maja 2011 o 15:24
w zalewie to i tak wiecej zanęty pływa niż ryb, lublin dla rowerów
Avatar
kiler1991 / 11 maja 2011 o 15:17
Pamiętajcie tylko o wędkarzach którzy wędkują nad zalewem. Już brzeg zepsuliście tą nową ścieką, że nawet nie ma gdzie usiąść a teraz co zrobicie to samo po drugiej stronie. Wędkarze !!! musimy coś z tym zrobić zalew nie jest tylko dla rowerów ale także dla wędkarzy, do rowerów nic nie mam bo sam jeżdżę na ryby nad zalew rowerem. Nowa ścieżka powinna być oddalona o około 10-20 m od brzegu bo np. jak się siedzi na rybach od strony pól to trzeba uważać aby kogoś ze ścieżki się nie zahaczy przy zarzucie zestawu.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 3 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 21 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 3

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!