Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 września 2017 r.
8:15

Nowa sygnalizacja na ul. Poligonowej

Autor: Zdjęcie autora drs
9 10 A A

Nowa sygnalizacja świetlna jest uruchamiana na ul. Poligonowej obok wyjazdu z nowej części osiedla Botanik. Władze miasta wymogły instalację tych świateł na deweloperze stawiającym obok nowe bloki mieszkalne, firmie Inwestor Dom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miejscy urzędnicy powołali się przy tym na przepis mówiący, że jeśli inwestor stawia coś przy drodze publicznej, to musi też w adekwatny sposób przebudować samą drogę i to na swój koszt. Tak też się stało w tym przypadku: za sygnalizację płacił deweloper, ale dzięki temu mieszkańcy jego bloków będą mogli wyjechać z osiedla w obie strony i z obu stron wjechać.

Tymczasem inne, pobliskie skrzyżowanie ul. Bohaterów Września i Zelwerowicza nie może się doczekać sygnalizacji świetlnej, chociaż nie raz już zderzyły się tu samochody. Ratusz nie przesądza jednoznacznie, czy zdecyduje się tu na montaż świateł. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 września 2017 o 23:22
Nie developer zafundował sygnalizację tylko ludzie kupujący mieszkania. Co to za czasy nastały, że ludzie płacący podatki muszą finansować infrastrukturę należącą do miasta. #Murem za Żukiem
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 09:56
Nowe światła, jaja jakieś! A Pan Kieliszek w wyjaśnieniach dla Dziennika dla artykułu o Zelwerowicza twierdził że 5 lat nic nie można przebudować, a deweloper może ! Miasto absurdu
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 16:41
Skoro na koszt dewelopera to ok
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 15:34
ulica przy której zostały uruchomione te światła, to Zielone Wzgórze
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 11:10
Hmm - ciekawe kto buduje przy Relaksowej, że nie trzeba... A jak znam życie, gdy będą to podłączać do naszego wspaniałego Systemu Inteligentnego Korkowania Arterii Miejskich, to i tak wszystko wymienią bo się okaże niekompatybilne... Eh... Szkoda, że nie można w podobny sposób obciążyć wszystkich wzdłuż Polignowej i postawić na Boh. Września - Zelwerowicza.
Avatar
gosc / 8 września 2017 o 10:48
A czy te nowe światła nie są przy ulicy Bohaterów Września?
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 09:53
A skrzyżowanie JPII z Tymiankową ???? Miała być kładka - nie ma, miały być światła - nie ma !!! Tymczasem Pan Kieliszek tak przebudował ul. Tymiankową, że oprócz nowego asfaltu, nie zbudował zatok za to zawęził ulicę tak, że służby miejskie jak i interwencyjne mają problemy z wjechaniem..... a przypominam Panu Kieliszkowi, że ul. Tymiankowa to także przychodnia jak i przedszkole !!!! PS. A kto ma dbać o przycinanie gałęzi drzewostanu?????
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 09:50
Reasumując Kieliszek to idiota
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 09:30
He, he A skrzyżowanie wcześniej gdzie naprawdę dużo ludzi wyjeżdza to nie ma świateł....Widać deweloper nie zaprzyjaźniony z Ratuszem. Kiedy Deweloper co chce zabudować poligon za coś zapłaci?
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 08:38
a jak ratusz i ZDM poradzili sobie z deweloperem Mak Dom, który stawiał bloki przy Dr. Męczenników Majdanka na terenie dawnego LZNS-u?
Avatar
Gość / 20 września 2017 o 23:22
Nie developer zafundował sygnalizację tylko ludzie kupujący mieszkania. Co to za czasy nastały, że ludzie płacący podatki muszą finansować infrastrukturę należącą do miasta. #Murem za Żukiem
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 09:56
Nowe światła, jaja jakieś! A Pan Kieliszek w wyjaśnieniach dla Dziennika dla artykułu o Zelwerowicza twierdził że 5 lat nic nie można przebudować, a deweloper może ! Miasto absurdu
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 16:41
Skoro na koszt dewelopera to ok
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 15:34
ulica przy której zostały uruchomione te światła, to Zielone Wzgórze
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 11:10
Hmm - ciekawe kto buduje przy Relaksowej, że nie trzeba... A jak znam życie, gdy będą to podłączać do naszego wspaniałego Systemu Inteligentnego Korkowania Arterii Miejskich, to i tak wszystko wymienią bo się okaże niekompatybilne... Eh... Szkoda, że nie można w podobny sposób obciążyć wszystkich wzdłuż Polignowej i postawić na Boh. Września - Zelwerowicza.
Avatar
gosc / 8 września 2017 o 10:48
A czy te nowe światła nie są przy ulicy Bohaterów Września?
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 09:53
A skrzyżowanie JPII z Tymiankową ???? Miała być kładka - nie ma, miały być światła - nie ma !!! Tymczasem Pan Kieliszek tak przebudował ul. Tymiankową, że oprócz nowego asfaltu, nie zbudował zatok za to zawęził ulicę tak, że służby miejskie jak i interwencyjne mają problemy z wjechaniem..... a przypominam Panu Kieliszkowi, że ul. Tymiankowa to także przychodnia jak i przedszkole !!!! PS. A kto ma dbać o przycinanie gałęzi drzewostanu?????
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 09:50
Reasumując Kieliszek to idiota
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 09:30
He, he A skrzyżowanie wcześniej gdzie naprawdę dużo ludzi wyjeżdza to nie ma świateł....Widać deweloper nie zaprzyjaźniony z Ratuszem. Kiedy Deweloper co chce zabudować poligon za coś zapłaci?
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 08:38
a jak ratusz i ZDM poradzili sobie z deweloperem Mak Dom, który stawiał bloki przy Dr. Męczenników Majdanka na terenie dawnego LZNS-u?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!