wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Nowa szkoła na Czubach. Budowa może ruszyć jeszcze w tym roku

Dodano: 16 lutego 2016, 17:01
Autor: Dominik Smaga

W ekspresowym tempie powstać ma projekt budowy nowej szkoły na Czubach. Wczoraj ogłoszony został przetarg na niezbędną dokumentację, a jeszcze w tym roku na plac budowy mogą wkroczyć robotnicy

– Projekt budowlany chcemy otrzymać już na koniec czerwca – zapowiada Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Twierdzi, że sporządzenie dokumentacji w tym terminie nie powinno być problemem. – Koncepcja budynku jest już szczegółowo rozrysowana. Nic tylko siadać do komputera.

Budynek stanie przy ul. Berylowej, obok blokowisk szybko rozrastających się wzdłuż ul. Jana Pawła II, skąd dzieci mają dość daleko do szkół, a na dodatek placówki te są przepełnione. W nowym obiekcie ma się znaleźć miejsce dla 600 uczniów podstawówki oraz 200 przedszkolaków.

Na parterze będzie kuchnia (posiłki będą przygotowywane na miejscu) oraz stołówka, a także sala gimnastyczna z widownią mogącą pomieścić 300 osób. Z kolei na najwyższej kondygnacji przewidziane są pomieszczenia dla domu kultury (wchodziłoby się przez szkołę), który mógłby korzystać także ze znajdującej się za ścianą auli służącej również szkolnym wydarzeniom.

Pozwolenie na budowę Ratusz spodziewa się uzyskać we wrześniu. – Niedługo potem ogłosimy przetarg na budowę i zakładamy, że zacznie się ona jeszcze w tym roku – mówi Dziuba. Na tę inwestycję miasto niemal na pewno nie dostanie żadnej dotacji i w całości będzie musiało budować ją za własne pieniądze. I już wiadomo, że fundusze będą pochodzić z kredytu. Koszt budowy oszacowano na 40 do 45 milionów złotych, zaś prace – jak przewiduje Ratusz – mogą potrwać dwa lata.

Ogłoszenie o przetargu na opracowanie dokumentacji ukazało się wczoraj. Budynek będzie mieć formę przenikających się wzajemnie kolorowych prostopadłościanów. Zlecenie nie będzie obejmować zaprojektowania szkolnych boisk, bo na działce nie ma na nie miejsca. Zmieści się tu wyłącznie plac zabaw dla przedszkola. Grunt na boiska dopiero ma zostać kupiony przez Ratusz, a potrzeba w sumie hektara ziemi. Obiekty sportowe mają być przygotowane w takim czasie, by były gotowe na otwarcie szkoły.

Równocześnie, jeszcze w tym roku miasto ma przygotować drogi dojazdowe do nowej placówki. W tegorocznym budżecie zarezerwowano pieniądze na przedłużenie ul. Jantarowej wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z Berylową oraz wykonanie dokumentacji na przebudowę samej Berylowej.

Czytaj więcej o: Lublin szkoła inwestycje
Łukasz
ehh
Jerzy
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Łukasz
Łukasz (19 lutego 2016 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na ch..j komu szkoła dzieci coraz mniej, niż demograficzny...

Niż demograficzny jest w Polsce, ale nie w Lublinie. W Lublinie rodzi się więcej dzieci niż 10, 15 lat temu, mniej więcej tyle co w latach wyżu lat 80-tych. Felin, Bursztynowa, Roztocze, Sławinkowska to szkoły oddane do użytku w ciągu ostatnich 15 lat.  Żadna szkoła nie została zamknięta. Powstało wiele szkół prywatnych, katolickich, społecznych. Miasto ma w najbliższym czasie wybudować 2 szkoły-Berylowa, Majerankowa. Mieszkańcy Szerokiego domagają się szkoły, podobnie jak mieszkańcy Nałkowskich, którzy chcą rozbudowy obecnej lub wybudowania nowej. Poza tym nie zapominaj o programie 500+,ma on ruszyć w kierunku poprawy demografii. Przynajmniej tak mówi obecny rząd.

Rozwiń
ehh
ehh (19 lutego 2016 o 17:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na ch..j komu szkoła dzieci coraz mniej, niż demograficzny...

Na ch..j Ci głowa jak i tak mózgu nie używasz ?

Rozwiń
Jerzy
Jerzy (18 lutego 2016 o 06:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na ch..j komu szkoła dzieci coraz mniej, niż demograficzny...

Rozwiń
Gość
Gość (18 lutego 2016 o 01:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mnózcie się ludizska, ku uciesze waszej rodziny i rzadom pis, który może wam coś da.
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2016 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W którym dokładnie miejscu będzie ta szkoła? Mógłby ktoś wskazać na mapie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!