Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2016 r.
7:39

Nowa szkoła w Lublinie. Pierwszy dzwonek w kolorowych pudełkach za dwa lata

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 4 A A

Miasto wybrało projektantów nowej szkoły na Czubach. Dokumentacja powinna być gotowa już w wakacje. A zaraz po wakacjach, ale tych w roku 2018, w szkole mają się odbyć pierwsze zajęcia. Nie tylko lekcyjne, bo również sportowe i kulturalne.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O kontrakt na zaprojektowanie szkoły przy ul. Berylowej rywalizowało aż 18 firm. Zwyciężyła łódzka pracownia Pion, która podejmie się zadania za 462 tysiące złotych. Komplet dokumentów ma sporządzić 20 lipca tego roku, bo taki termin zadeklarowała startując w przetargu.

– W sierpniu lub wrześniu chcielibyśmy już uzyskać pozwolenie na budowę – potwierdza Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Jeszcze w tym roku wybrany mógłby zostać ogłoszony przetarg na roboty budowlane.

Choć projekt jeszcze nie powstał, to już wiadomo jak wyglądać będzie nowy budynek i co dokładnie się w nim znajdzie. Elewacje ze szkła o żywych barwach mają stwarzać wrażenie przenikających się kolorowych pudełek. Wewnątrz działać ma szkoła podstawowa mogąca pomieścić 600 uczniów i przedszkole dla 200 dzieci. Wspólna dla obu tych placówek kuchnia znajdzie się na parterze, tutaj też będzie stołówka.

Na najwyższej kondygnacji przewidziane są pomieszczenia dla domu kultury. Wejście do tej części prowadziłoby przez szkołę, z którą dom kultury dzielić ma również znajdującą się na tym piętrze aulę. Mają się w niej odbywać zarówno szkolne imprezy, jak też wydarzenia dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Miasto zakłada, że budowa potrwa niecałe dwa lata. – Chcemy, żeby 1 września 2018 r. w tej szkole zadzwonił już dzwonek – mówi Dziuba. Koszty inwestycji, które poznamy po przetargu, szacowane są teraz na kwotę 45 milionów zł. Tych pieniędzy miasto nie zdobędzie z żadnej unijnej dotacji, dlatego budowa będzie częściowo finansowana kredytem.

Szkole trzeba będzie jeszcze zapewnić miejsce na boisko. Nie zmieści się ono na działce, na której ma stać budynek, dlatego miasto sięgnie po sąsiednie grunty, ale na razie nie jest ich właścicielem. – Trzeba będzie prowadzić negocjacje z właścicielami – wyjaśnia Dziuba. Tłumaczy, że z pozyskaniem ziemi nie będzie problemu, bo w planie zagospodarowania terenu jest ona zarezerwowana na zieleń publiczną, a z takim zapisem trudno będzie znaleźć innego kupca niż miasto.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 22:24
To może zamiast na Berylowej wybudować szkołę na Szerokim...
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 12:21
No NIEEEE !!! Miasto mogło zbudować szkołę na całej dużej działce ale ODDAŁO ją kościołowi!! Teraz szuka miejsca na boisko!!. Tego nie da sie już czytać i oglądać. Mam nadzieje że to co dzieje się w tym kraju w końcu pęknie i ludzie wyjdą na ulice !!! A swoją drogą ciekawe kto jest właścicielem tej działki na zieleń?? I czy to nie znajomy developer z którym miasto zamieniło się na tą działkę pod szkołę oddając 2 inne bardzo wartościowe działki na Wojciechowskiej i Krańcowej warte przynajmniej 3x tyle ile to zaorane pole na czubach. Tam też w planie zagospodarowania była szkoła czyli dla developera bez wartości. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Banda złodziei!!!!
No NIEEEE !!! Miasto mogło zbudować szkołę na całej dużej działce ale ODDAŁO ją kościołowi!! Teraz szuka miejsca na boisko!!. Tego nie da sie już czytać i oglądać. Mam nadzieje że to co dzieje się w tym kraju w końcu pęknie i ludzie wyjdą na ulice !!! A swoją drogą ciekawe kto jest właścicielem tej działki na zieleń?? I czy to nie znajomy developer z którym miasto zamieniło się na tą działkę pod szkołę oddając 2 inne bardzo wartościowe działki na Wojciechowskiej i Krańcowej warte przynajmniej 3x tyle ile to zaorane pole na czubach. Tam też... rozwiń
Avatar
kartograf / 31 marca 2016 o 12:17

Berylowa to nie raczej nie sa żadne Czuby, raczej Węglin Południowy lub blizej niezindetyfikowana czesc miasta- Czuby Połnocne to - os Skarpa, Ruta, Łegi, Błonie(  chociaz nie cale) Czuby Południowe to os. Górki, Widok i Poręba . Poręba konczy sie na ul Granitowej. nie wiem co to za osiedle nawalone z klockami od dweloperow ale na pewno juz nie poręba. Deweloperzy chyba w celach marketingowych uzywaja nazwy Czuby aby lepiej zareklamowac swoje przeceniona mieszkania. Zaraz okaze sie ze Czuby ciagną sie do konopnicy.

Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 08:10
TBV kupuje chętnie tereny zielone ....
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 22:24
To może zamiast na Berylowej wybudować szkołę na Szerokim...
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 12:21
No NIEEEE !!! Miasto mogło zbudować szkołę na całej dużej działce ale ODDAŁO ją kościołowi!! Teraz szuka miejsca na boisko!!. Tego nie da sie już czytać i oglądać. Mam nadzieje że to co dzieje się w tym kraju w końcu pęknie i ludzie wyjdą na ulice !!! A swoją drogą ciekawe kto jest właścicielem tej działki na zieleń?? I czy to nie znajomy developer z którym miasto zamieniło się na tą działkę pod szkołę oddając 2 inne bardzo wartościowe działki na Wojciechowskiej i Krańcowej warte przynajmniej 3x tyle ile to zaorane pole na czubach. Tam też w planie zagospodarowania była szkoła czyli dla developera bez wartości. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Banda złodziei!!!!
No NIEEEE !!! Miasto mogło zbudować szkołę na całej dużej działce ale ODDAŁO ją kościołowi!! Teraz szuka miejsca na boisko!!. Tego nie da sie już czytać i oglądać. Mam nadzieje że to co dzieje się w tym kraju w końcu pęknie i ludzie wyjdą na ulice !!! A swoją drogą ciekawe kto jest właścicielem tej działki na zieleń?? I czy to nie znajomy developer z którym miasto zamieniło się na tą działkę pod szkołę oddając 2 inne bardzo wartościowe działki na Wojciechowskiej i Krańcowej warte przynajmniej 3x tyle ile to zaorane pole na czubach. Tam też... rozwiń
Avatar
kartograf / 31 marca 2016 o 12:17

Berylowa to nie raczej nie sa żadne Czuby, raczej Węglin Południowy lub blizej niezindetyfikowana czesc miasta- Czuby Połnocne to - os Skarpa, Ruta, Łegi, Błonie(  chociaz nie cale) Czuby Południowe to os. Górki, Widok i Poręba . Poręba konczy sie na ul Granitowej. nie wiem co to za osiedle nawalone z klockami od dweloperow ale na pewno juz nie poręba. Deweloperzy chyba w celach marketingowych uzywaja nazwy Czuby aby lepiej zareklamowac swoje przeceniona mieszkania. Zaraz okaze sie ze Czuby ciagną sie do konopnicy.

Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 08:10
TBV kupuje chętnie tereny zielone ....
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 0

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 2

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 6 4

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 1

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 8 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 3 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców 1 0

Potrzebna pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Terespolu. Dwie rodziny straciły cały swój dobytek.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 2 7

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 32 26

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 99 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!