Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lipca 2015 r.
17:45

Nowe centrum dystrybucyjne Stocka w Lublinie. Ponad 3 hektary na wódkę

0 9 A A
Do magazynów w Lublinie przeniesie się kilkudziesięciu pracowników z Niemiec pod Lubartowem. Fot. Maciej Kaczanowski<br />
Do magazynów w Lublinie przeniesie się kilkudziesięciu pracowników z Niemiec pod Lubartowem. Fot. Maciej Kaczanowski

Stock Polska uruchamia nowe centrum dystrybucyjne w Lublinie. Spółka, jeden z największych wytwórców mocnych alkoholi w Polsce, przenosi swoje magazyny do kompleksu logistycznego przy ul. Metalurgicznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wczoraj firma odebrała gotowe magazyny. Obiekt o powierzchni ponad 33 tys. mkw. będzie wynajmowany od firmy Goodman, która buduje parki logistyczne na całym świecie. Praca w nowych magazynach przy ul .Metalurgicznej ruszy pełną parą najpóźniej w sierpniu. Przeniesie się tam kilkudziesięciu pracowników z obecnego centrum logistycznego w Niemcach koło Lubartowa.

– Cieszę się z otwarcia naszego centralnego magazynu w Lublinie, który znakomicie uzupełnia nasz łańcuch dostaw. Zainwestowaliśmy we wszystkie obiekty w Lublinie i mamy teraz zaplecze światowej klasy – ocenił Ian Croxford, dyrektor operacyjny grupy Stock.

– Ten projekt przyniósł korzyści obu stronom. Dla nas było to mocne wejście na obiecujący rynek nieruchomości komercyjnych w Lublinie – dodaje Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny firmy Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

Park logistyczny zbudowany dla Stock Polska to nie jedyna taka inwestycja w Lublinie. Swoje centrum rozbudowuje tu również Grupa MLP. Ma ona w Polsce sześć parków logistycznych o łącznej powierzchni ponad 350 tys. mkw. Na lubelskim Felinie, przy ul. Plewińskiego, powstaje centrum magazynowe o powierzchni ok. 55 tys. mkw. Wszystko w trzech głównych budynkach. Na miejscu działa już producent silników – firma ABM. Niebawem pojawi się tam sieć Stokrotka.

Kompleks MLP będzie sąsiadował z największym w regionie parkiem przemysłowym. Chodzi o inwestycję koncernu Panattoni. Jej park produkcyjno magazynowy powstanie przy Drodze Męczenników Majdanka, między ul. Dekutowskiego a Doświadczalną. W maju firma za 22 mln zł kupiła ten teren od Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Firma ma do dyspozycji ponad 17 ha, z czego 12-13 ha zamierza przeznaczyć pod zabudowę. Poszczególne obiekty Panattoni zbuduje na zamówienie konkretnych firm. One z kolei wystąpią o zgodę na działalność w strefie ekonomicznej na Felinie. Na tym etapie przedsiębiorcy zadeklarują wielkość zatrudnienia.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2015 o 12:02
Ian Croxford to jeba,,, scierwo szkodzkie utworzylo w lublinie oboz pracy
Avatar
abc / 3 lipca 2015 o 12:49

hmm nowa moda na stawianie wielkich hal magazynowych ;P

Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 22:08
czy Wy ludzie czytacie w ogóle co napisaliście w komentarzach???? hahahaha bo płakać się chce ze śmiechu z Was autorzy!!!! aaaaaaahahahahaha
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 21:50
Niemce to podlubelska miejscowość i gmina, a nie pod Lubartowem! Sądzę, że redaktor powinien bardziej orientować się w takich sprawach lub przynajmniej sprawdzić co pisze przed opublikowaniem!
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 20:52
kto im postawi regały?
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 19:44

jak zwykle zlatują się Polaczki i zaczynają uprawiać swój sport narodowy - narzekanie :)

Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 18:51
świetnie!!nowy obóz pracy za 350ojro miesięcznie i o to chodzi! w gruncie rzeczy lepiej chyba niż na majdanku 70 lat temu,chodz na majdanku mieli jakąś nadzieję na przyszłość a Ci arbajterzy chyba już nadzieji nie mają
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 18:43
Kolego, piszesz o tym samym żuku za sprawą którego większość tego wszystkiego jest na kredyt? Gratuluję.
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 18:16
Praca, praca, praca. Żuk, Żuk, Żuk. Poprzednicy obecnego prezydenta twierdzili, że albo się nie da albo jest wsamraśnie. A tu proszę co się dzieje w mieście za sprawą Żuka. Przybywa pracy, przybywa wyremontowanych dróg - miasto się rozwija. Oby ten stan trwał jak najdłużej.
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2015 o 12:02
Ian Croxford to jeba,,, scierwo szkodzkie utworzylo w lublinie oboz pracy
Avatar
abc / 3 lipca 2015 o 12:49

hmm nowa moda na stawianie wielkich hal magazynowych ;P

Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 22:08
czy Wy ludzie czytacie w ogóle co napisaliście w komentarzach???? hahahaha bo płakać się chce ze śmiechu z Was autorzy!!!! aaaaaaahahahahaha
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 21:50
Niemce to podlubelska miejscowość i gmina, a nie pod Lubartowem! Sądzę, że redaktor powinien bardziej orientować się w takich sprawach lub przynajmniej sprawdzić co pisze przed opublikowaniem!
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 20:52
kto im postawi regały?
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 19:44

jak zwykle zlatują się Polaczki i zaczynają uprawiać swój sport narodowy - narzekanie :)

Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 18:51
świetnie!!nowy obóz pracy za 350ojro miesięcznie i o to chodzi! w gruncie rzeczy lepiej chyba niż na majdanku 70 lat temu,chodz na majdanku mieli jakąś nadzieję na przyszłość a Ci arbajterzy chyba już nadzieji nie mają
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 18:43
Kolego, piszesz o tym samym żuku za sprawą którego większość tego wszystkiego jest na kredyt? Gratuluję.
Avatar
Gość / 2 lipca 2015 o 18:16
Praca, praca, praca. Żuk, Żuk, Żuk. Poprzednicy obecnego prezydenta twierdzili, że albo się nie da albo jest wsamraśnie. A tu proszę co się dzieje w mieście za sprawą Żuka. Przybywa pracy, przybywa wyremontowanych dróg - miasto się rozwija. Oby ten stan trwał jak najdłużej.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 1

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 11 12

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 4 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 25 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 40 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 81 14

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 40 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 57 15

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 49 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 433 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!