Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2009 r.
10:57
Edytuj ten wpis

Nowe fotoradary na ulicach Lublina jeszcze nie działają

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 47 A A

Już za trzy tygodnie 14 nowych masztów pod fotoradary będzie wzbudzać postrach wśród kierowców. Montaż masztów dobiega już końca. W połowie lipca policja dostanie do nich klucze. Lista nowych fotoradarów w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeździsz po Lublinie albo zdarza ci się przejeżdżać przez stolicę regionu? Uważaj! 14 nowych masztów pod fotoradary od połowy lipca ma dyscyplinować kierowców. Większość z nich już stoi.

- Jesteśmy już prawie gotowi. Ustawiliśmy 12 masztów, zostały nam jeszcze tylko dwa - mówi Marcin Dudek, wykonawca robót. Maszty na razie stoją bezczynnie.
- Wykonawca ma czas do 10 lipca. Klucze do skrzynek na masztach przekażemy policji w połowie lipca - zapowiada Stanisław Wąsiel z Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta w Lublinie.

Ale już teraz maszty sieją postrach. - Koło tego na ul. Kunickiego kierowcy już zwalniają. Sam widziałem - przyznaje Arkadiusz Kalita z lubelskiej drogówki.
Większości kierowców nowe maszty nie cieszą. - Czy po to odnawia się ulice, żeby się nimi wlec? - irytuje się Łukasz Śliwka. - Owszem, poprawi to bezpieczeństwo, ale po co stawiać maszty tam, gdzie droga jest tak zła, że nie da się jechać za szybko, np. na Romera - pyta pan Tomasz.

Do tej pory w Lublinie były tylko cztery maszty. - Przy Kraśnickiej, Gospodarczej i dwa przy Jana Pawła II - wylicza Kalita. Przy Jana Pawła II piesi bali się przechodzić przez przejście koło Watykańskiej. Gdy stanęły maszty, można już wejść na zebrę, bo kierowcy karnie zwalniają.

Ale nie w każdej z kilkunastu skrzynek będzie aparat fotograficzny. - Na województwo mamy pięć aparatów, z czego jeden na Lublin. Co nie znaczy, że te inne nie mogą się pojawiać w Lublinie - mówi Kalita. Jak szybko trzeba jechać, by być na zdjęciu? - Urządzenia pracują z tolerancją i jest ona większa niż 10 km/h, bo karalibyśmy każdego, a takie przekroczenie nie wpływa znacząco na bezpieczeństwo. Chodzi o to, by wyłapać tych, którzy szarżują.

Ratusz zapłaci za maszty ok. 400 tys. zł.

Takie maszty stoją nie tylko w Lublinie. Można je spotkać w całym województwie. Do końca ub. roku było ich około 50. Stoją po to, by poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach. Nic dziwnego. W ub. roku Polska zajęła drugie miejsce w Unii Europejskiej pod względem liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Gorzej było tylko na Litwie.

Zdjęcie za zdjęciem

Tylko w samym Lublinie w ubiegłym roku fotoradary zrobiły piratom drogowym ponad 4 tys. zdjęć. Policjanci wystawili blisko 3 tys. mandatów i skierowali kilkaset spraw do sądu. "Pamiątkowa fotka" kosztuje kierowców średnio 200 zł i 6 punktów.

(rp)

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kiedyś Lublinianin / 29 lipca 2009 o 11:47
Zamiast budować nowe nawierzchnie ulic i modernizować/poszerzać już istniejące Samorząd Lublina kupuje fotoradary. Pytam więc z czym do ludzi?!
Z jednej strony co chwila słyszy się o bezsensownych akcjach marketingowych, które chwalą jaki to Lublin wspaniały, jaka to metropolia, z klimatem dla przedsiębiorców, itd.... Ale jak przyjedzie jakiś biznesmen z Zachodu i przejedzie się po centrum Lublina (np. ul. Narutowicza) i uszkodzi zawieszenie auta, a po innych (głównych) ulicach będzie musiał jeździć z prędkością 50 km/h, to dojdzie do wniosku, że musi wyjechać z tej wiochy i nigdy tu nie wróci.
Może więc Lublin zamiast aplikować do miana metropolii i Europejskiej Stolicy Kultury należało by zalesić lub zrobić z niego skansen - przynajmniej jakieś wpływy z turystyki by były, a przy okazji nikt nie byłby zaskoczony, że przyjeżdża do reklamowanego "miasta", który okazuje się być totalną wiochą!
Zamiast budować nowe nawierzchnie ulic i modernizować/poszerzać już istniejące Samorząd Lublina kupuje fotoradary. Pytam więc z czym do ludzi?!
Z jednej strony co chwila słyszy się o bezsensownych akcjach marketingowych, które chwalą jaki to Lublin wspaniały, jaka to metropolia, z klimatem dla przedsiębiorców, itd.... Ale jak przyjedzie jakiś biznesmen z Zachodu i przejedzie się po centrum Lublina (np. ul. Narutowicza) i uszkodzi zawieszenie auta, a po innych (głównych) ulicach będzie musiał jeździć z prędkością 50 km/h, to dojdzi... rozwiń
Avatar
Na ogół spokojny kierowca / 13 lipca 2009 o 14:15
Czy ktoś wie czy już pstrykają? Bo w niedzielę (12.07) się nadziałem i nie wiem czy będzie mnie to kosztowało 200 zł? :/
Avatar
nick / 29 czerwca 2009 o 15:05
No brawo, może postawmy jeszcze ze 20 radarów, a możne by tak baran jeden z drugim pomyślał najpierw o remontach dróg, taż po niektórych 60 strach jechać więc po ... radar
Avatar
nik / 29 czerwca 2009 o 14:51
no i MILICJA cieszy się że zastraszyła kierowców bo o to właśnie chodzi - o strach. Skoro blokers może zastraszyć biednego MILICJANTA to on sam może w odwecie straszyć niewinnego kierowcę. Blokersa się boi bo mu może kuku zrobić a kierowca co mu zrobi?
Avatar
yyy / 28 czerwca 2009 o 22:54
najpierw poprawcie stan dróg zeby mozna było po nich poludzku jezdzic a dopiero stawiajcie radary, bo jak narazie po tym dziurawym jak sito asfalcie to strach wiecej jak 40 jechac zeby felgi nie pogiac albo cos urwac :/ drogi remontujcie a nie w radary tyle kasy pchacie !!!
Avatar
Pita / 26 czerwca 2009 o 08:57
to czas najwyższy zainwestować w antyradr, ja już mam - a Wy?
Avatar
ga123 / 26 czerwca 2009 o 02:12
Fotoradar na Lwowskiej jest jak najbardziej wskazany. Mieszkam tu roku, a juz zdązyłam się napatrzec!!! Niektórzy kierowcy jezdza jak idioci co czesto odbija sie na pieszych przechodzacych na pasach. Co innego pieszy którzy czesto wymusza pierwszeństwo (to tez jest plagaa, bo 2 przejscia umiejscowione są bardzo blisko siebie!!). Mimo wszystko dzieki radarowy bedzie wiadomo, kto naprawde zawinił!!
Avatar
atb / 25 czerwca 2009 o 17:58
IDIOTYZM władz, deb***izm, chore statystyki!

Jak usłyszałem wypowiedź policjanta przed chwilą to myślałem, że wyjdę z siebie i obok stanę!
Jakim cudem mógł powstać maszt na Romera skoro tutaj nic się nie dzieje! Nie ma wypadków, nie ma potrąceń, ofiary śmiertelnej nawet ja nie pamiętam a mieszkam tutaj już 24 lata prawie! Z jakich oni statystyk wytrzasnęli te dane o wypadkach?!

Taką ściemę i jarzębiniarnię to niech wywalają ludziom o mniej wyposażonym umyśle, że tak to nazwę, a nie mieszkańcom miasta i kierowcom.


Kolejny przykład ulica Nadbystrzycka od Politechniki do Jana Pawła, odwalili kawał świetnej równej nawierzchni, i zamiast dążyć tam do zwiększenia ograniczenia do 70, żeby upłynnić ruch oraz zrobić kładki dla pieszych by Ci nie mieli problemów z przechodzeniem. To robią ograniczenie do 50, i stawiają fotoradar, nawet dwa, za ogromne pieniądze.
Ta polityka jest chora, zamiast przyspieszyć ruch i rozładować korki na tych tak marnie nielicznych skrawkach dróg w Lublinie to tam stawiają ograniczenia sprawiając, że Lublin i okolice pod względem nieprzejezdności sięgają nie tyle dna na tle Polski..ale już dawno się przez nie przebiły!

Każdy fotoradar powinien być zamazany sprayem tak jak to ma miejsce już od dwóch dni na Romera, i tyle w tej sprawie.
IDIOTYZM władz, deb***izm, chore statystyki!

Jak usłyszałem wypowiedź policjanta przed chwilą to myślałem, że wyjdę z siebie i obok stanę!
Jakim cudem mógł powstać maszt na Romera skoro tutaj nic się nie dzieje! Nie ma wypadków, nie ma potrąceń, ofiary śmiertelnej nawet ja nie pamiętam a mieszkam tutaj już 24 lata prawie! Z jakich oni statystyk wytrzasnęli te dane o wypadkach?!

Taką ściemę i jarzębiniarnię to niech wywalają ludziom o mniej wyposażonym umyśle, że tak to nazwę, a nie ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2009 o 13:47
Wszyscy tak się podniecacie fotoradarami, a nikt nie zwrócił uwagi, że za tych 14 masztów (masztów! bez kamer! bo kamera jest jedna, przechodnia) UM zapłacił 400 000 zł... 28,5 tysiąca za jeden maszt...
Avatar
zielony / 25 czerwca 2009 o 11:00
czytajac wpisy dostrzegam frustracje kierowcow i sie nie dziwie
sam jestem kierowca w najgorzej komunikacyjnie rozwiazanym miescie w polsce - lublinie
faktem jest ze radary podnosza 2 rzeczy: wplywy wlasciela (tutaj gmina-miasto lublin) oraz niebezpieczenstwo (to wynika z badan samej policji, postawienie radaru zwieksza ilosc wypadkow od 2 do 7 razy - zalezy od miejsca, czysta psychologia, nie trudno dostrzec dlaczego)
skoro faktem jest iz pod pozorem zaklec magicznych, majacych na celu jakoby podniesienie bezpieczenstwa a de facto jego obnizenie, przy daniu miastu dodatkowej kasy, jakies wnioski?
czyz ktos kto osukuje swych wyborcow w zywe oczy, manipuluje, a przy okazji lupi bezgranicznie, taka partia winna miec 1% poparcie
jak to oszolomy, niestety mozgi w polsce swietnie poddaja sie praniu i efekty widac, czy poprzednia ekipa pis byla dobra?
tez lody krecili, ale mniej bezczelnie, widac mieli hamulce
ci nie maja zadnych ("po nas chocby potop?"- to obowiazujaca doktryna?)
masowe przyjecia do pracy czlonkow po i ich dzieci, czy to do urzedu miasta czy marszlakowskiego
zapewne baza pod fakt otrzezwienia spoleczenstwa i czasu przetrwania kadr przez czas pojscia w odstawke
nie wiem jaka bedzie przyszlosc, pis pluje na po, jak i sld ale jesli przejeli by wladze robili by dokladnie to samo
nasze miasto "stolica kultury" - ktos w urzedzie miasta ma talent do czarnego humoru - to buractwo w miejscu kultury ma petryfikowac takie zaklecia magiczne
zakoncze pesymistycznie, bedzie gorzej....
spolecznestwo traktowane jak banda idiotow
co gorsza zadowolone z tego...
czytajac wpisy dostrzegam frustracje kierowcow i sie nie dziwie
sam jestem kierowca w najgorzej komunikacyjnie rozwiazanym miescie w polsce - lublinie
faktem jest ze radary podnosza 2 rzeczy: wplywy wlasciela (tutaj gmina-miasto lublin) oraz niebezpieczenstwo (to wynika z badan samej policji, postawienie radaru zwieksza ilosc wypadkow od 2 do 7 razy - zalezy od miejsca, czysta psychologia, nie trudno dostrzec dlaczego)
skoro faktem jest iz pod pozorem zaklec magicznych, majacych na celu jakoby podniesienie bezpieczenstwa a ... rozwiń
Avatar
Kiedyś Lublinianin / 29 lipca 2009 o 11:47
Zamiast budować nowe nawierzchnie ulic i modernizować/poszerzać już istniejące Samorząd Lublina kupuje fotoradary. Pytam więc z czym do ludzi?!
Z jednej strony co chwila słyszy się o bezsensownych akcjach marketingowych, które chwalą jaki to Lublin wspaniały, jaka to metropolia, z klimatem dla przedsiębiorców, itd.... Ale jak przyjedzie jakiś biznesmen z Zachodu i przejedzie się po centrum Lublina (np. ul. Narutowicza) i uszkodzi zawieszenie auta, a po innych (głównych) ulicach będzie musiał jeździć z prędkością 50 km/h, to dojdzie do wniosku, że musi wyjechać z tej wiochy i nigdy tu nie wróci.
Może więc Lublin zamiast aplikować do miana metropolii i Europejskiej Stolicy Kultury należało by zalesić lub zrobić z niego skansen - przynajmniej jakieś wpływy z turystyki by były, a przy okazji nikt nie byłby zaskoczony, że przyjeżdża do reklamowanego "miasta", który okazuje się być totalną wiochą!
Zamiast budować nowe nawierzchnie ulic i modernizować/poszerzać już istniejące Samorząd Lublina kupuje fotoradary. Pytam więc z czym do ludzi?!
Z jednej strony co chwila słyszy się o bezsensownych akcjach marketingowych, które chwalą jaki to Lublin wspaniały, jaka to metropolia, z klimatem dla przedsiębiorców, itd.... Ale jak przyjedzie jakiś biznesmen z Zachodu i przejedzie się po centrum Lublina (np. ul. Narutowicza) i uszkodzi zawieszenie auta, a po innych (głównych) ulicach będzie musiał jeździć z prędkością 50 km/h, to dojdzi... rozwiń
Avatar
Na ogół spokojny kierowca / 13 lipca 2009 o 14:15
Czy ktoś wie czy już pstrykają? Bo w niedzielę (12.07) się nadziałem i nie wiem czy będzie mnie to kosztowało 200 zł? :/
Avatar
nick / 29 czerwca 2009 o 15:05
No brawo, może postawmy jeszcze ze 20 radarów, a możne by tak baran jeden z drugim pomyślał najpierw o remontach dróg, taż po niektórych 60 strach jechać więc po ... radar
Avatar
nik / 29 czerwca 2009 o 14:51
no i MILICJA cieszy się że zastraszyła kierowców bo o to właśnie chodzi - o strach. Skoro blokers może zastraszyć biednego MILICJANTA to on sam może w odwecie straszyć niewinnego kierowcę. Blokersa się boi bo mu może kuku zrobić a kierowca co mu zrobi?
Avatar
yyy / 28 czerwca 2009 o 22:54
najpierw poprawcie stan dróg zeby mozna było po nich poludzku jezdzic a dopiero stawiajcie radary, bo jak narazie po tym dziurawym jak sito asfalcie to strach wiecej jak 40 jechac zeby felgi nie pogiac albo cos urwac :/ drogi remontujcie a nie w radary tyle kasy pchacie !!!
Avatar
Pita / 26 czerwca 2009 o 08:57
to czas najwyższy zainwestować w antyradr, ja już mam - a Wy?
Avatar
ga123 / 26 czerwca 2009 o 02:12
Fotoradar na Lwowskiej jest jak najbardziej wskazany. Mieszkam tu roku, a juz zdązyłam się napatrzec!!! Niektórzy kierowcy jezdza jak idioci co czesto odbija sie na pieszych przechodzacych na pasach. Co innego pieszy którzy czesto wymusza pierwszeństwo (to tez jest plagaa, bo 2 przejscia umiejscowione są bardzo blisko siebie!!). Mimo wszystko dzieki radarowy bedzie wiadomo, kto naprawde zawinił!!
Avatar
atb / 25 czerwca 2009 o 17:58
IDIOTYZM władz, deb***izm, chore statystyki!

Jak usłyszałem wypowiedź policjanta przed chwilą to myślałem, że wyjdę z siebie i obok stanę!
Jakim cudem mógł powstać maszt na Romera skoro tutaj nic się nie dzieje! Nie ma wypadków, nie ma potrąceń, ofiary śmiertelnej nawet ja nie pamiętam a mieszkam tutaj już 24 lata prawie! Z jakich oni statystyk wytrzasnęli te dane o wypadkach?!

Taką ściemę i jarzębiniarnię to niech wywalają ludziom o mniej wyposażonym umyśle, że tak to nazwę, a nie mieszkańcom miasta i kierowcom.


Kolejny przykład ulica Nadbystrzycka od Politechniki do Jana Pawła, odwalili kawał świetnej równej nawierzchni, i zamiast dążyć tam do zwiększenia ograniczenia do 70, żeby upłynnić ruch oraz zrobić kładki dla pieszych by Ci nie mieli problemów z przechodzeniem. To robią ograniczenie do 50, i stawiają fotoradar, nawet dwa, za ogromne pieniądze.
Ta polityka jest chora, zamiast przyspieszyć ruch i rozładować korki na tych tak marnie nielicznych skrawkach dróg w Lublinie to tam stawiają ograniczenia sprawiając, że Lublin i okolice pod względem nieprzejezdności sięgają nie tyle dna na tle Polski..ale już dawno się przez nie przebiły!

Każdy fotoradar powinien być zamazany sprayem tak jak to ma miejsce już od dwóch dni na Romera, i tyle w tej sprawie.
IDIOTYZM władz, deb***izm, chore statystyki!

Jak usłyszałem wypowiedź policjanta przed chwilą to myślałem, że wyjdę z siebie i obok stanę!
Jakim cudem mógł powstać maszt na Romera skoro tutaj nic się nie dzieje! Nie ma wypadków, nie ma potrąceń, ofiary śmiertelnej nawet ja nie pamiętam a mieszkam tutaj już 24 lata prawie! Z jakich oni statystyk wytrzasnęli te dane o wypadkach?!

Taką ściemę i jarzębiniarnię to niech wywalają ludziom o mniej wyposażonym umyśle, że tak to nazwę, a nie ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2009 o 13:47
Wszyscy tak się podniecacie fotoradarami, a nikt nie zwrócił uwagi, że za tych 14 masztów (masztów! bez kamer! bo kamera jest jedna, przechodnia) UM zapłacił 400 000 zł... 28,5 tysiąca za jeden maszt...
Avatar
zielony / 25 czerwca 2009 o 11:00
czytajac wpisy dostrzegam frustracje kierowcow i sie nie dziwie
sam jestem kierowca w najgorzej komunikacyjnie rozwiazanym miescie w polsce - lublinie
faktem jest ze radary podnosza 2 rzeczy: wplywy wlasciela (tutaj gmina-miasto lublin) oraz niebezpieczenstwo (to wynika z badan samej policji, postawienie radaru zwieksza ilosc wypadkow od 2 do 7 razy - zalezy od miejsca, czysta psychologia, nie trudno dostrzec dlaczego)
skoro faktem jest iz pod pozorem zaklec magicznych, majacych na celu jakoby podniesienie bezpieczenstwa a de facto jego obnizenie, przy daniu miastu dodatkowej kasy, jakies wnioski?
czyz ktos kto osukuje swych wyborcow w zywe oczy, manipuluje, a przy okazji lupi bezgranicznie, taka partia winna miec 1% poparcie
jak to oszolomy, niestety mozgi w polsce swietnie poddaja sie praniu i efekty widac, czy poprzednia ekipa pis byla dobra?
tez lody krecili, ale mniej bezczelnie, widac mieli hamulce
ci nie maja zadnych ("po nas chocby potop?"- to obowiazujaca doktryna?)
masowe przyjecia do pracy czlonkow po i ich dzieci, czy to do urzedu miasta czy marszlakowskiego
zapewne baza pod fakt otrzezwienia spoleczenstwa i czasu przetrwania kadr przez czas pojscia w odstawke
nie wiem jaka bedzie przyszlosc, pis pluje na po, jak i sld ale jesli przejeli by wladze robili by dokladnie to samo
nasze miasto "stolica kultury" - ktos w urzedzie miasta ma talent do czarnego humoru - to buractwo w miejscu kultury ma petryfikowac takie zaklecia magiczne
zakoncze pesymistycznie, bedzie gorzej....
spolecznestwo traktowane jak banda idiotow
co gorsza zadowolone z tego...
czytajac wpisy dostrzegam frustracje kierowcow i sie nie dziwie
sam jestem kierowca w najgorzej komunikacyjnie rozwiazanym miescie w polsce - lublinie
faktem jest ze radary podnosza 2 rzeczy: wplywy wlasciela (tutaj gmina-miasto lublin) oraz niebezpieczenstwo (to wynika z badan samej policji, postawienie radaru zwieksza ilosc wypadkow od 2 do 7 razy - zalezy od miejsca, czysta psychologia, nie trudno dostrzec dlaczego)
skoro faktem jest iz pod pozorem zaklec magicznych, majacych na celu jakoby podniesienie bezpieczenstwa a ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 3

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 30 64

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 11 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 14

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!