Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 kwietnia 2010 r.
20:21
Edytuj ten wpis

Nowe gmachy w Lublinie: Hotel na Sławinku i biurowiec Bursakach

0 9 A A

Dwie komercyjne inwestycje powstają na dwóch krańcach miasta. Jedna to trzygwiazdkowy hotel, a druga – biurowiec. Hotel przyjmie pierwszych gości za rok, użytkownicy biur będą mieli swoje loku już w tym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przy al. Warszawskiej powstanie nowy hotel. Inwestor właśnie rozpoczął budowę. Obiekt będzie miał kilkadziesiąt miejsc noclegowych i duże centrum konferencyjne. Pierwszych gości przyjmie w czerwcu przyszłego roku.

Za inwestycją stoją właściciele istniejącego przy al. Kraśnickiej hotelu Focus. Obiekt oferuje ponad 30 miejsc noclegowych. Nowy gmach ma być trzykrotnie większy.

Jak twierdzą przedstawiciele hotelu Focus, w Lublinie rośnie zapotrzebowanie na miejsca noclegowe. Brakuje też odpowiednich obiektów do organizowania szkoleń i konferencji. Nowy hotel ma wypełnić tę lukę. Zaoferujemy wyższy standard za tę samą cenę.

Dzisiejszy Fokus to trzy gwiazdki i ceny na poziomie od 150 do 330 zł za dobę. Firma liczy przede wszystkim na gości, którzy odwiedzają nasze miasto w interesach. To większość dotychczasowej klienteli hotelu. Fokus II stanie u zbiegu al. Warszawskiej i ul. Skowronkowej. Budynek będzie miał cztery piętra i ponad 3,5 tys. mkw powierzchni.

Większość zajmą pokoje z 60 miejscami noclegowymi. Na parterze zaplanowano restaurację. Powstanie również centrum konferencyjno-szkoleniowe, gdzie dwie największe sale zmieszczą odpowiednio 300 i 150 osób.

Przed budynkiem zaplanowano parking na 45 samochodów. Nie przewidziano za to miejsc postojowych pod ziemią. Wjazd do hotelu powstanie od strony ul. Skowronkowej. Zakończenie budowy i otwarcie hotelu zaplanowano na czerwiec 2011 roku.

To nie koniec komercyjnych inwestycji w Lublinie.

Po drugiej stronie miasta spółka TK Finans rozpoczęła budowę nowego biurowca. Gmach będzie miał trzy piętra i 1,6 tys. mkw powierzchni. Stanie przy ul. Związkowej.

– Dwie kondygnacje przeznaczymy dla najemców – mówi Tomasz Księżopolski, prezes TK Finans. – Pozostałą przestrzeń zajmie nowa siedziba naszej firmy. To nasz pierwszy projekt tego typu, ale z pewnością nie ostatni.

Nie wiadomo jeszcze, jakie firmy wprowadza się na ul. Związkową. Budowa zakończy się we wrześniu tego roku.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
przedstawiciel handlowy / 28 maja 2010 o 08:52
CHRIS_L napisał:
TAK, POD MOSTEM!!!


Zmień firmę. Ja nie mam problemu z rozliczeniem hotelu. Chyba ze przekracza 400zł
Avatar
CHRIS_L / 18 maja 2010 o 09:47
2 napisał:
Pokój w cenie powyżej 100zł to juz zdzierstwo, w Poznaniu takie ceny obowiązauja w czasie trwania Targów.
W Paryżu tani pokój kosztuje 32 EURO -3 OSOBOWY!!!. W GB 40Funciaków.
Ale jestem zwolennikiem budowania hoteli bo spadną na pewno ceny a np. przedstawiciele handlowi nie będą spać w samochodach na obrzeżu miast.


TAK, POD MOSTEM!!!
Avatar
gosciu z wlkp / 8 kwietnia 2010 o 11:40
Dobrze ze cos buduja ale Lublin buduje b.male mala ilosc lozek malo miejsc parkingowych ,brak podziemnych garazy 45 aut w tym 10 pracownikow to ledwie 35 miejsc parkingowych hotele daleko im od Bydgoszczy czy Kielce 1 a porzadny 4 gwiazdkowy a Bydgoszcz ma 2 hotele 5 gwiazdkowe
Avatar
2 / 8 kwietnia 2010 o 10:47
Pokój w cenie powyżej 100zł to juz zdzierstwo, w Poznaniu takie ceny obowiązauja w czasie trwania Targów.
W Paryżu tani pokój kosztuje 32 EURO -3 OSOBOWY!!!. W GB 40Funciaków.
Ale jestem zwolennikiem budowania hoteli bo spadną na pewno ceny a np. przedstawiciele handlowi nie będą spać w samochodach na obrzeżu miast.
Avatar
~krytyk~ / 8 kwietnia 2010 o 10:36
45 miejsc parkingowych gości hotelowych 60 uczestników konferencji 150 i więcej-coś nie gra.Reszta parkuje u sąsiadów-współczuję. Kto wydał pozwolenie na budowę bez zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc parkingowych.Geniusz powinien się ujawnić personalnie aby w przyszłości było wiadomo kto zafundował kolejny koszmar parkingowy w mieście
Avatar
portier / 8 kwietnia 2010 o 10:26
Gość napisał:
Trzykrotnie większy bo:"""""Na parterze zaplanowano restaurację. Powstanie również centrum konferencyjno-szkoleniowe, gdzie dwie największe sale zmieszczą odpowiednio 300 i 150 osób""""
[color="#8B0000"]Nikt nie napisał,że miejsc do spania będzie trzykrotnie więcej-prawda?????? [/color]

Jasne, bo od wieków wiadomo, że hotele służą do konferencji, szkoleń, narad, prezentacji etc. oraz jako miejsce wyżerki. Spać to sobie można w swoim domu - nieprawdaż?
rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2010 o 10:07
Trzykrotnie większy bo:"""""Na parterze zaplanowano restaurację. Powstanie również centrum konferencyjno-szkoleniowe, gdzie dwie największe sale zmieszczą odpowiednio 300 i 150 osób""""
[color="#8B0000"]Nikt nie napisał,że miejsc do spania będzie trzykrotnie więcej-prawda?????? [/color]
Trzykrotnie większy bo:"""""Na parterze zaplanowano restaurację. Powstanie również centrum konferencyjno-szkoleniowe, gdzie dwie największe sale zmieszczą odpowiednio 300 i 150 osób""""
[color="#8B0000"]Nikt nie napisał,że miejsc do spania będzie trzykrotnie więcej-prawda?????? [/color] rozwiń
Avatar
anetor / 8 kwietnia 2010 o 09:11
Autor artykyłu powinien wczesniej zerknąć na mapę Lublina. Ulica Skowronkowa nie jest na Sławinku, tylko na Sławinie, a to jest różnica. Mieszkam na Sławinku i nikt tam hotelu nie buduje bo nie ma na taki obiekt miejsca.
Avatar
Robbie / 8 kwietnia 2010 o 08:53
"Budowa zakończy się we wrześniu tego roku.". No to niezłe tempo. 6 miesięcy od zera do wykończenia?
Avatar
przedstawiciel handlowy / 28 maja 2010 o 08:52
CHRIS_L napisał:
TAK, POD MOSTEM!!!


Zmień firmę. Ja nie mam problemu z rozliczeniem hotelu. Chyba ze przekracza 400zł
Avatar
CHRIS_L / 18 maja 2010 o 09:47
2 napisał:
Pokój w cenie powyżej 100zł to juz zdzierstwo, w Poznaniu takie ceny obowiązauja w czasie trwania Targów.
W Paryżu tani pokój kosztuje 32 EURO -3 OSOBOWY!!!. W GB 40Funciaków.
Ale jestem zwolennikiem budowania hoteli bo spadną na pewno ceny a np. przedstawiciele handlowi nie będą spać w samochodach na obrzeżu miast.


TAK, POD MOSTEM!!!
Avatar
gosciu z wlkp / 8 kwietnia 2010 o 11:40
Dobrze ze cos buduja ale Lublin buduje b.male mala ilosc lozek malo miejsc parkingowych ,brak podziemnych garazy 45 aut w tym 10 pracownikow to ledwie 35 miejsc parkingowych hotele daleko im od Bydgoszczy czy Kielce 1 a porzadny 4 gwiazdkowy a Bydgoszcz ma 2 hotele 5 gwiazdkowe
Avatar
2 / 8 kwietnia 2010 o 10:47
Pokój w cenie powyżej 100zł to juz zdzierstwo, w Poznaniu takie ceny obowiązauja w czasie trwania Targów.
W Paryżu tani pokój kosztuje 32 EURO -3 OSOBOWY!!!. W GB 40Funciaków.
Ale jestem zwolennikiem budowania hoteli bo spadną na pewno ceny a np. przedstawiciele handlowi nie będą spać w samochodach na obrzeżu miast.
Avatar
~krytyk~ / 8 kwietnia 2010 o 10:36
45 miejsc parkingowych gości hotelowych 60 uczestników konferencji 150 i więcej-coś nie gra.Reszta parkuje u sąsiadów-współczuję. Kto wydał pozwolenie na budowę bez zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc parkingowych.Geniusz powinien się ujawnić personalnie aby w przyszłości było wiadomo kto zafundował kolejny koszmar parkingowy w mieście
Avatar
portier / 8 kwietnia 2010 o 10:26
Gość napisał:
Trzykrotnie większy bo:"""""Na parterze zaplanowano restaurację. Powstanie również centrum konferencyjno-szkoleniowe, gdzie dwie największe sale zmieszczą odpowiednio 300 i 150 osób""""
[color="#8B0000"]Nikt nie napisał,że miejsc do spania będzie trzykrotnie więcej-prawda?????? [/color]

Jasne, bo od wieków wiadomo, że hotele służą do konferencji, szkoleń, narad, prezentacji etc. oraz jako miejsce wyżerki. Spać to sobie można w swoim domu - nieprawdaż?
rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2010 o 10:07
Trzykrotnie większy bo:"""""Na parterze zaplanowano restaurację. Powstanie również centrum konferencyjno-szkoleniowe, gdzie dwie największe sale zmieszczą odpowiednio 300 i 150 osób""""
[color="#8B0000"]Nikt nie napisał,że miejsc do spania będzie trzykrotnie więcej-prawda?????? [/color]
Trzykrotnie większy bo:"""""Na parterze zaplanowano restaurację. Powstanie również centrum konferencyjno-szkoleniowe, gdzie dwie największe sale zmieszczą odpowiednio 300 i 150 osób""""
[color="#8B0000"]Nikt nie napisał,że miejsc do spania będzie trzykrotnie więcej-prawda?????? [/color] rozwiń
Avatar
anetor / 8 kwietnia 2010 o 09:11
Autor artykyłu powinien wczesniej zerknąć na mapę Lublina. Ulica Skowronkowa nie jest na Sławinku, tylko na Sławinie, a to jest różnica. Mieszkam na Sławinku i nikt tam hotelu nie buduje bo nie ma na taki obiekt miejsca.
Avatar
Robbie / 8 kwietnia 2010 o 08:53
"Budowa zakończy się we wrześniu tego roku.". No to niezłe tempo. 6 miesięcy od zera do wykończenia?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty 0 0

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 1 8

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 55 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 7 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.