niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Nowe kino powstanie w Lublinie

  Edytuj ten wpis

Pojawił się inwestor, który chce uruchomić w Lublinie nowy multipleks. 7-salowe kino ma powstać w centrum handlowym przy ul. Jana Pawła II. Pierwsi widzowie zasiądą w fotelach w 2013 roku.

Za projektem stoi Centrum Filmowe Helios S.A. Spółka ogłosiła właśnie swoje plany inwestycyjne. W ciągu czterech lat, chce uruchomić w całej Polsce kilkanaście nowych kin. Na liście jest również Lublin. Nowoczesny multipleks ma pomieścić 1500 widzów.

– Wschodnia część kraju to dziś jeden z naszych priorytetów – mówi Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Centrum Filmowego Helios S.A. – Rynek w Lublinie nie jest jeszcze nasycony. Oceniamy, że jest tu miejsce dla czterech multipleksów – dodaje.

Kina będą wyposażone w cyfrowe systemy odtwarzania dźwięku i obrazu. Lubelski multipleks ma dysponować siedmioma salami. W części z nich będzie można wyświetlać filmy w systemie 3D.

Ambitne plany Heliosa to wynik porozumienia, jakie podpisał ze spółką developerską P.A. Nova S.A.

– To nie tylko dobre chęci. Za planami idą konkretne zobowiązania – przekonuje Jagiełło. – Trudno nam jednak określać termin rozpoczęcia budowy. My jesteśmy tylko operatorem kina. O rozpoczęciu inwestycji zdecyduje nasz partner. Z doświadczenia wiem, że wznoszenie takich obiektów trwa ok. 18 miesięcy. Drugie tyle zajmują formalności.

Lubelski multipleks mógłby więc ruszyć w 2013 roku. Spółka zakłada, że jego uruchomienie pochłonie ok. 12 mln zł.

Porozumienie między developerem P.A. Nova, a Heliosem zakłada budowę 10 kin. Nie ma jednak pewności, że Lublin utrzyma się na liście. Śląski developer chce stawiać centrum handlowe na gruntach, którymi dziś dysponuje lubelski Interbud. To działki u zbiegu ul. Jana Pawła II i al. Kraśnickiej.

– Rozmawiamy z Interbudem o wejściu w spółkę – przyznaje Jacek Tajster, dyrektor ds. Inwestycji w P.A. Nova. – Jesteśmy bardzo zainteresowani inwestowaniem we wschodniej Polsce, ale jeśli nie dojdziemy do porozumienia, to zrezygnujemy z Lublina – dodaje.

Lubelski developer jeszcze latem zapewniał, że przy ul. Jana Pawła II zbuduje centrum handlowe o powierzchni 5 ha. Przedstawiciele Interbudu deklarowali również, że znajdzie się tam wielosalowe kino. Niedawno, przy okazji giełdowego debiutu władze spółki zapowiedziały, że do końca października znajdą inwestora do realizacji całego projektu. Czy tym partnerem jest P.A. Nova?

– Nie potwierdzam i nie zaprzeczam – mówi Krzysztof Jaworski, prezes zarządu Interbud S.A. – Zapowiadaliśmy podpisanie umowy do końca października. Potrzebujemy jeszcze około 2 tygodni na rozmowy z partnerem. W listopadzie powinniśmy ogłosić ostateczną decyzję.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ananas-ban
Ananas-ban
oszukany przez developera
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ananas-ban
Ananas-ban (30 października 2010 o 17:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Ja' timestamp='1288442061' post='370373']
Racja, żydowski spęd. A kiedy widzę te żydowskie napisy na jednej ze ścian Plazy to rzygać mi się chce. Wszy wszystkich narodów.
[/quote]

Głupek poje***y... może zamiast tak pisać to choć raz przeczytaj o co chodzi !!!
Rozwiń
Ananas-ban
Ananas-ban (30 października 2010 o 16:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
7 sal to za mało by wprowadzali jakieś ambitne kino będzie ta sama sieka która w CinemaCity...
Bo nie puszą nic ambitnego... a do CinemaCity mam wielką niechęć ze względu na to że jeszcze przed budową były pisane petycje co by wybudowali sale IMAX a oni w d. to mieli...

Multiplex ITI miał powstać w FelCity ale wiemy jak to stanęła na barakach
Rozwiń
oszukany przez developera
oszukany przez developera (30 października 2010 o 15:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Developer Interbud ?

Ten, co buduje wybrakowane budynki ? Ten słynny Developer zatrudniający Tureckie ekipy ? Ten Developer, którego 12-mczne konstrukcje pękają, rdzewieją ?

INTERBUD najpierw powinien zająć się dziesiątkami albo setkami reklamacji na swoje śmieszne, tandetne i niskonakładowe inwestycje z najtańszych Chińskich materiałów.....

INTERBUD ? - firma z tradycjami, która nabija w butelkę kupujących ich mieszkania. Najniższy standard, złe wykończenia, liczniki na wodę kręcące się w drugą stronę, brak możliwości rozliczania wody. Technologia doprowadzania wody bez izolowanych rur - straty ciepła rzędu 60% - ciągłe dopłaty ... dopłaty dopłaty.


Każdy budynek INTERBUDU wymaga reklamacji, poprawek. TO KINO ZA DWA LATA wymagało by kompleksowej renowacji !

Niech ktoś w końcu dobierze się INTERBUD-OWI do tyłka. Szykuje się wiele procesów sądowych przeciwko INTERBUDOWI.

Ciekawe, czy prasa to nagłośni !
Rozwiń
kasia
kasia (30 października 2010 o 15:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Możecie przenieść jedno z kin z Lublina do Łęcznej:)
Rozwiń
Ja
Ja (30 października 2010 o 14:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Racja, żydowski spęd. A kiedy widzę te żydowskie napisy na jednej ze ścian Plazy to rzygać mi się chce. Wszy wszystkich narodów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!