Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 czerwca 2012 r.
14:24
Edytuj ten wpis

Nowe logo Lublina dla biznesu kosztowało 52 tys. zł

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 28 A A
Ratusz podkreśla, że wprowadzenie marki gospodarczej jest nowatorską formą promocji (Maciej Kaczanow
Ratusz podkreśla, że wprowadzenie marki gospodarczej jest nowatorską formą promocji (Maciej Kaczanow

52 tys. złotych wydały władze Lublina na nowe logo miasta. I liczą na to, że przyciągnie inwestorów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stare logo zostało zaprojektowane w 2007 r. i kosztowało 50 tys. zł. Wraz z nim powstało hasło "Renesans inspiracji”, ale dla radnych było mało zrozumiałe i stanęło na "mieście inspiracji”.

W poniedziałek na specjalnej konferencji prasowej magistrat pokazał nowy znak promocyjny. – To nie oznacza, że my rezygnujemy z tej marki, którą mamy dzisiaj – zastrzega Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

– Mamy do czynienia z dwiema tożsamościami. Tą główną i nową – dodaje Krzysztof Komorski, który od niedawna odpowiada w magistracie za promocję miasta. I wyjaśnia, że stary znak nawiązywał do "kultury, historii i ducha miasta”, a nowy ma być atrakcyjny dla przedsiębiorców. Podobnie jak nowe hasło: "Lublin. Inspiruje biznes”. W użyciu mają być oba zestawy, przy czym ten nowy Ratusz określa mianem "marki gospodarczej miasta”.

– Logo zostało unowocześnione i dostosowane do opowieści o biznesie – mówi Piotr Lutek z Kancelarii Doradczej "Synergia”, która współpracuje z Ratuszem. Blisko roczna umowa na jej usługi opiewa na kwotę 3,1 tys. zł brutto miesięcznie.

"Mała intensywna przedsiębiorczość"

Opowieści magistrat przedstawił sporo. M.in. taką, że Lublin "jest miejscem małej intensywnej przedsiębiorczości, która staje się istotnym motorem napędowym rozwoju dużego biznesu”. A marka ma się odwoływać do rozkwitu przedsiębiorczości międzywojnia, świetności okresu jagiellońskiego i przedsiębiorczości diaspory żydowskiej.

Ratusz podkreśla też, że nowa marka jest "bezpośrednią pochodną marki głównej” nowe logo bazuje na starym, czcionka została zastąpiona inną, a paski w miejscu charakterystycznego znaku mają się kojarzyć z kodem DNA. Z analiz "Synergii” wynika m.in., że mamy walczyć z Rzeszowem o to, by być w tym samym miejscu, co Poznań, czy Łódź.

Niedrogie logo za 52 tys. zł

Nowe logo, podobnie, jak i to stare przygotowała warszawska agencja BNA. W 2007 r. dostała 50 tys. zł, w tym 52 tys. zł. – Co jest kwotą stosunkowo niewielką w porównaniu do ofert innych korporacji, które przekroczyły tę cenę pięciokrotnie – podkreśla Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta.

Ratusz podkreśla też, że wprowadzenie marki gospodarczej jest nowatorską formą promocji. "Misją marki jest bycie inspiratorem nieszablonowych, kreatywnych rozwiązań, również dzięki klimatowi kulturalnemu i wielokulturowej mentalności, której źródłem jest sam Lublin” – czytamy w oficjalnym komunikacie władz miasta.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Magda / 26 czerwca 2012 o 22:51
Nie mają na co pieniędzy wydawać sprane głowy!!!!!!!
Avatar
Magda / 26 czerwca 2012 o 22:51
Nie mają na co pieniędzy wydawać sprane głowy!!!!!!!
Avatar
vc / 26 czerwca 2012 o 12:06
dodatkowe logo spowoduje rozmycie komunikatu, utrate spójności przekazu, jest też przy okazji przyznaniem sie do błedu przy wyborze pierwszego logo. Mozna bylo sobie poradzic bez nowej wersji, ale trzebaby przy tym wysilic troche wiecej szarych komórek, bo latwiej przeciez rozpisac przetarg. Czekam na badania ile inwestorow nowe logo przyciagnie do Lublina. Nie można było tych pieniedzy wydac na 'lobbowanie' w sprawe przyspieszenia budowy ekspresowki wawa- lublin?
Avatar
Małgośka / 26 czerwca 2012 o 11:14
od samej promocji niczego nic jeszcze nnigdy nie powstało
Avatar
tradycja / 26 czerwca 2012 o 10:58
[quote name='schaboszczak' timestamp='1340700002' post='641982']
Czy Lublin i Lubelszczyzna posiadają jeszcze jakieś herby, flagi oraz inne tradycyjne, od wieków rozpoznawalne symbole, czy też jako relikt komuny zostały skasowane? Zróbmy z Lublina coś w rodzaju MacDonalda przynajmniej w telewizji i w gazetach, będzie fajnie... ((
[/quote]
Tak, jest herb miasta Lublin, niestety zostanie przekazany do muzeum, bo teraz jest "novoczesność" ...
[quote name='schaboszczak' timestamp='1340700002' post='641982']
Czy Lublin i Lubelszczyzna posiadają jeszcze jakieś herby, flagi oraz inne tradycyjne, od wieków rozpoznawalne symbole, czy też jako relikt komuny zostały skasowane? Zróbmy z Lublina coś w rodzaju MacDonalda przynajmniej w telewizji i w gazetach, będzie fajnie... ((
[/quote]
Tak, jest herb miasta Lublin, niestety zostanie przekazany do muzeum, bo teraz jest "novoczesność" ... rozwiń
Avatar
przedsiębiorca / 26 czerwca 2012 o 10:54
A ja chcę "U" - jak ulgi dla przedsiębiorców ! Prowadzę firmę w Lublinie od 2000 r i jak do tej pory miasto nie dało mi żadnej ulgi ! Z roku na rok jest coraz gorzej. Kiedyś miałem około 30 pracowników, dziś mam 3... Chyba jednak lepiej już zwijać stąd interes i wyjeżdżać za granicę, albo choćby do innego miasta. W Lublinie są tylko galerie handlowe... Biorąc udział w przetargach z góry wiadomo, kto ten przetarg wygra, bez znajomości i pleców nic tu się nie da załatwić. A ja nikomu nie dawałem i dawać nie zamierzam za "ułatwienia" w wygraniu przetargu lub zdobyciu zlecenia dla mojej firmy. Niesdtety czas się pakować, a walizkę kupi się w najbliższej galerii handlowej, bo tylko takie "przedsiębiorstwa" w Lublinie działają...
A ja chcę "U" - jak ulgi dla przedsiębiorców ! Prowadzę firmę w Lublinie od 2000 r i jak do tej pory miasto nie dało mi żadnej ulgi ! Z roku na rok jest coraz gorzej. Kiedyś miałem około 30 pracowników, dziś mam 3... Chyba jednak lepiej już zwijać stąd interes i wyjeżdżać za granicę, albo choćby do innego miasta. W Lublinie są tylko galerie handlowe... Biorąc udział w przetargach z góry wiadomo, kto ten przetarg wygra, bez znajomości i pleców nic tu się nie da załatwić. A ja nikomu nie dawałem i dawać nie zamierzam za "... rozwiń
Avatar
fff / 26 czerwca 2012 o 10:50
czy rzeszłów lub mielec mają osobną markę dla swojej promocji gospodarczej?????
Avatar
schaboszczak / 26 czerwca 2012 o 10:40
Czy Lublin i Lubelszczyzna posiadają jeszcze jakieś herby, flagi oraz inne tradycyjne, od wieków rozpoznawalne symbole, czy też jako relikt komuny zostały skasowane? Zróbmy z Lublina coś w rodzaju MacDonalda przynajmniej w telewizji i w gazetach, będzie fajnie...((
Avatar
Gość / 26 czerwca 2012 o 10:31
Uwielbiam nasze miasto gdyż jest bardzo bogatę
Na samo logo wydajemy gigantyczne pieniądze bo chcemy się promować i przyciągać inwestorów

A czy ono jest takie wspaniałe? studenci/doktoranci nauk plastycznych by za dużo mniejsze pieniądze dużo lepsze logo stworzyli
DLaczego pchamy pieniądze komuś kto takie beznadziejstwo stworzył :/
Avatar
Andrzej / 26 czerwca 2012 o 06:48
Ludzie opamiętajcie się. Szkoda waszych klawiatur. Przecież żaden z tych polityków nie przeczyta ani jednego waszego komentarza i się tym w najmniejszych chociaż stopniu niestety nie wzruszy....
Avatar
Magda / 26 czerwca 2012 o 22:51
Nie mają na co pieniędzy wydawać sprane głowy!!!!!!!
Avatar
Magda / 26 czerwca 2012 o 22:51
Nie mają na co pieniędzy wydawać sprane głowy!!!!!!!
Avatar
vc / 26 czerwca 2012 o 12:06
dodatkowe logo spowoduje rozmycie komunikatu, utrate spójności przekazu, jest też przy okazji przyznaniem sie do błedu przy wyborze pierwszego logo. Mozna bylo sobie poradzic bez nowej wersji, ale trzebaby przy tym wysilic troche wiecej szarych komórek, bo latwiej przeciez rozpisac przetarg. Czekam na badania ile inwestorow nowe logo przyciagnie do Lublina. Nie można było tych pieniedzy wydac na 'lobbowanie' w sprawe przyspieszenia budowy ekspresowki wawa- lublin?
Avatar
Małgośka / 26 czerwca 2012 o 11:14
od samej promocji niczego nic jeszcze nnigdy nie powstało
Avatar
tradycja / 26 czerwca 2012 o 10:58
[quote name='schaboszczak' timestamp='1340700002' post='641982']
Czy Lublin i Lubelszczyzna posiadają jeszcze jakieś herby, flagi oraz inne tradycyjne, od wieków rozpoznawalne symbole, czy też jako relikt komuny zostały skasowane? Zróbmy z Lublina coś w rodzaju MacDonalda przynajmniej w telewizji i w gazetach, będzie fajnie... ((
[/quote]
Tak, jest herb miasta Lublin, niestety zostanie przekazany do muzeum, bo teraz jest "novoczesność" ...
[quote name='schaboszczak' timestamp='1340700002' post='641982']
Czy Lublin i Lubelszczyzna posiadają jeszcze jakieś herby, flagi oraz inne tradycyjne, od wieków rozpoznawalne symbole, czy też jako relikt komuny zostały skasowane? Zróbmy z Lublina coś w rodzaju MacDonalda przynajmniej w telewizji i w gazetach, będzie fajnie... ((
[/quote]
Tak, jest herb miasta Lublin, niestety zostanie przekazany do muzeum, bo teraz jest "novoczesność" ... rozwiń
Avatar
przedsiębiorca / 26 czerwca 2012 o 10:54
A ja chcę "U" - jak ulgi dla przedsiębiorców ! Prowadzę firmę w Lublinie od 2000 r i jak do tej pory miasto nie dało mi żadnej ulgi ! Z roku na rok jest coraz gorzej. Kiedyś miałem około 30 pracowników, dziś mam 3... Chyba jednak lepiej już zwijać stąd interes i wyjeżdżać za granicę, albo choćby do innego miasta. W Lublinie są tylko galerie handlowe... Biorąc udział w przetargach z góry wiadomo, kto ten przetarg wygra, bez znajomości i pleców nic tu się nie da załatwić. A ja nikomu nie dawałem i dawać nie zamierzam za "ułatwienia" w wygraniu przetargu lub zdobyciu zlecenia dla mojej firmy. Niesdtety czas się pakować, a walizkę kupi się w najbliższej galerii handlowej, bo tylko takie "przedsiębiorstwa" w Lublinie działają...
A ja chcę "U" - jak ulgi dla przedsiębiorców ! Prowadzę firmę w Lublinie od 2000 r i jak do tej pory miasto nie dało mi żadnej ulgi ! Z roku na rok jest coraz gorzej. Kiedyś miałem około 30 pracowników, dziś mam 3... Chyba jednak lepiej już zwijać stąd interes i wyjeżdżać za granicę, albo choćby do innego miasta. W Lublinie są tylko galerie handlowe... Biorąc udział w przetargach z góry wiadomo, kto ten przetarg wygra, bez znajomości i pleców nic tu się nie da załatwić. A ja nikomu nie dawałem i dawać nie zamierzam za "... rozwiń
Avatar
fff / 26 czerwca 2012 o 10:50
czy rzeszłów lub mielec mają osobną markę dla swojej promocji gospodarczej?????
Avatar
schaboszczak / 26 czerwca 2012 o 10:40
Czy Lublin i Lubelszczyzna posiadają jeszcze jakieś herby, flagi oraz inne tradycyjne, od wieków rozpoznawalne symbole, czy też jako relikt komuny zostały skasowane? Zróbmy z Lublina coś w rodzaju MacDonalda przynajmniej w telewizji i w gazetach, będzie fajnie...((
Avatar