Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 sierpnia 2014 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Nowe loty, nowi pasażerowie. Rekordowy lipiec Portu Lotniczego Lublin

684 53 A A

Lipiec okazał się rekordowym miesiącem dla lubelskiego lotniska - w porcie odprawiono 21940 pasażerów. Najwięcej od momentu jego powstania

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dotychczasowy rekord padł w lipcu ubiegłego roku. Wtedy Port Lotniczy Lublin obsłużył 21662 pasażerów. W porównaniu do tego okresu o 16 procent wzrosła także liczba wykonanych operacji lotniczych. Główny wpływ na to miało rozszerzenie siatki połączeń: Lufthansa zainaugurowała połączenia do Frankfurtu, a Eurolot do Wrocławia. Ponadto ten ostatni przewoźnik dołożył dodatkowe loty do Gdańska.

- Bardzo ważna jest dla nas zwłaszcza rosnąca aktywność Eurolotu, bowiem obsługuje on trasę do Mediolanu, istotną z punktu widzenia lokalnego biznesu. A także łączy Lublin z ważnymi gospodarczo regionami: Dolnym Śląskiem i Pomorzem - mówi Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Lublin. - Rozwija się też połączenie Lublina z Frankfurtem, gdzie zdecydowaną większość stanowią pasażerowie tranzytowi.

Według Dylczyka, to świadczy o tym, że lubelski rynek, który jeszcze do niedawna był lotniczą białą plamą, zaczyna się rozwijać i generować pasażerów nie tylko na "tradycyjnych” kierunkach dla naszych rodaków w Wielkiej Brytanii czy Norwegii, ale także na trasach dalekodystansowych - przez lotnisko we Frankfurcie.

- Warto pamiętać, że dzięki połączeniu Lufthansy można z Lublina dolecieć do wszystkich najważniejszych ośrodków biznesowych i turystycznych w Europie i na całym świecie - dodaje dyrektor.

Przedstawiciele obu przewoźników nie przytaczają dokładnych statystyk dotyczących uruchomionych ostatnio połączeń, ograniczając się jedynie do ogólnych komentarzy.

- Jesteśmy zadowoleni z rosnącego zainteresowania biletami na trasie Lublin-Frankfurt - zapewnia Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce. Jednocześnie dodaje, że firma nie podaje szczegółowych danych na temat sprzedaży do końca trwania letniego rozkładu połączeń, czyli do 25 października.
Z kolei Eurolot tłumaczy się tym, że obłożenie miejsc w samolotach jest na bieżąco analizowane i dostosowywane handlowo do potrzeb rynkowych. Jak nas jednak zapewniono, po zaledwie miesiącu operowania na nowej trasie (Lublin-Wrocław), wyniki są "dość satysfakcjonujące”.

- Połączenie zyskuje podróżnych, zarówno tych biznesowych, jak i turystycznych. Zawsze zakładamy jako linia lotnicza czas na "rozruch” nowej trasy. Jest to minimalnie nawet kilka miesięcy. Ten czas potrzebny jest na promocję kierunku i zwiększanie sprzedaży biletów - mówi Karolina Bursa, rzeczniczka Eurolotu.
Czytaj więcej o:

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 20 sierpnia 2014 o 17:58

A może czas na inne kierunki niż tylko zachód.

Linia Pegasus do SAW. To także niskokosztowa ale jakość o niebo lepsza niż w Ryanair.

Tej linii jeszcze żadne lotnisko w Polsce nie ma.

 Popieram! Pegasus to bardzo fajne linie, leciałam nimi ze Lwowa do Stambułu. 

Avatar
gość / 20 sierpnia 2014 o 17:34

Potrzeba też kupę kasy przez ok 15 lat,aż sprawa przyschnie.Ja płacić nie płacę, zero w Polsce jakiegokolwiek podatku.Niech buli swołocz co nie lata.To jest kara za ich nie zaradność,niech się uczą jak świat się kręci i na czym to wszystko polega.Więcej lotów, nie obawiać się jest z kogo podoić!

TY S...SYNU życzę ci żeby ciebie wydojono do ostatniego grosza-centa-szylinga itp.

Avatar
R / 20 sierpnia 2014 o 16:45
Ludzie jacy wy jesteście .......... Nic wam nie pasuje jak są loty bezpośrednie to za drogie jak z przesiadką to nie wygodnie. Macie dostęp do największego portu tranzytowego Europy ale wraz złe. Może jak teleportacje wymyśla to wam w końcu będzie odpowiadać. Jak w tym kraju ma być dobrze jak wokoło banda pierdo..... Wszechwiedzacych pretensjonalnych debili. Jak nie pasuje to furmanką albo na piechotę.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2014 o 16:27
Lublin - Ewr
Avatar
KRIS / 6 sierpnia 2014 o 19:41

A kiedy bedzie polaczenie LUBLIN-HOLANDIA?????????

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2014 o 16:09

Liverpool albo Manchester tysiace ludzi z lubelszczyzny music latac z Modlina albo Jasionki

Dublin,też z Jasionki.

Avatar
Eleonora / 6 sierpnia 2014 o 14:34

Lublin - Köln albo chociaz Lublin - Düsseldorf @_@

Avatar
gumofilc / 6 sierpnia 2014 o 12:21

na żadnym lotnisku nie jest dobrze, kto płaci pod stołem ten ma więcej kierunków, dziadowski ryanair nie dostał kasy więc mimo dużego obłożenia zrezygnował

generalnie jednak uważam że nasze lotnisko ma spory niewykorzystany do tej pory potencjał ale nie czarujmy się to dopiero początek naszego lotniska, potrzeba czasu i cierpliwości

Potrzeba też kupę kasy przez ok 15 lat,aż sprawa przyschnie.Ja płacić nie płacę, zero w Polsce jakiegokolwiek podatku.Niech buli swołocz co nie lata.To jest kara za ich nie zaradność,niech się uczą jak świat się kręci i na czym to wszystko polega.Więcej lotów, nie obawiać się jest z kogo podoić!

Potrzeba też kupę kasy przez ok 15 lat,aż sprawa przyschnie.Ja płacić nie płacę, zero w Polsce jakiegokolwiek podatku.Niech buli swołocz co nie lata.To jest kara za ich nie zaradność,niech się uczą jak świat się kręci i na czym to wszystko polega.Więcej lotów, nie obawiać się jest z kogo podoić!

rozwiń
Avatar
siostra Faustyna / 5 sierpnia 2014 o 22:00

Lublin - Rzeszów :mellow:

Lublin - Krakow :(

Lublin - Warszawa :angry:

Lublin - Wrocław :)

Lublin - Lodź :)

Lublin - Watykan :ph34r:

Avatar
Adam / 5 sierpnia 2014 o 21:20

Lublin - Babimost (Zielona Góra) - choć raz w tygodniu

Avatar
folkatka / 20 sierpnia 2014 o 17:58

A może czas na inne kierunki niż tylko zachód.

Linia Pegasus do SAW. To także niskokosztowa ale jakość o niebo lepsza niż w Ryanair.

Tej linii jeszcze żadne lotnisko w Polsce nie ma.

 Popieram! Pegasus to bardzo fajne linie, leciałam nimi ze Lwowa do Stambułu. 

Avatar
gość / 20 sierpnia 2014 o 17:34

Potrzeba też kupę kasy przez ok 15 lat,aż sprawa przyschnie.Ja płacić nie płacę, zero w Polsce jakiegokolwiek podatku.Niech buli swołocz co nie lata.To jest kara za ich nie zaradność,niech się uczą jak świat się kręci i na czym to wszystko polega.Więcej lotów, nie obawiać się jest z kogo podoić!

TY S...SYNU życzę ci żeby ciebie wydojono do ostatniego grosza-centa-szylinga itp.

Avatar
R / 20 sierpnia 2014 o 16:45
Ludzie jacy wy jesteście .......... Nic wam nie pasuje jak są loty bezpośrednie to za drogie jak z przesiadką to nie wygodnie. Macie dostęp do największego portu tranzytowego Europy ale wraz złe. Może jak teleportacje wymyśla to wam w końcu będzie odpowiadać. Jak w tym kraju ma być dobrze jak wokoło banda pierdo..... Wszechwiedzacych pretensjonalnych debili. Jak nie pasuje to furmanką albo na piechotę.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2014 o 16:27
Lublin - Ewr
Avatar
KRIS / 6 sierpnia 2014 o 19:41

A kiedy bedzie polaczenie LUBLIN-HOLANDIA?????????

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2014 o 16:09

Liverpool albo Manchester tysiace ludzi z lubelszczyzny music latac z Modlina albo Jasionki

Dublin,też z Jasionki.

Avatar
Eleonora / 6 sierpnia 2014 o 14:34

Lublin - Köln albo chociaz Lublin - Düsseldorf @_@

Avatar
gumofilc / 6 sierpnia 2014 o 12:21

na żadnym lotnisku nie jest dobrze, kto płaci pod stołem ten ma więcej kierunków, dziadowski ryanair nie dostał kasy więc mimo dużego obłożenia zrezygnował

generalnie jednak uważam że nasze lotnisko ma spory niewykorzystany do tej pory potencjał ale nie czarujmy się to dopiero początek naszego lotniska, potrzeba czasu i cierpliwości

Potrzeba też kupę kasy przez ok 15 lat,aż sprawa przyschnie.Ja płacić nie płacę, zero w Polsce jakiegokolwiek podatku.Niech buli swołocz co nie lata.To jest kara za ich nie zaradność,niech się uczą jak świat się kręci i na czym to wszystko polega.Więcej lotów, nie obawiać się jest z kogo podoić!

Potrzeba też kupę kasy przez ok 15 lat,aż sprawa przyschnie.Ja płacić nie płacę, zero w Polsce jakiegokolwiek podatku.Niech buli swołocz co nie lata.To jest kara za ich nie zaradność,niech się uczą jak świat się kręci i na czym to wszystko polega.Więcej lotów, nie obawiać się jest z kogo podoić!

rozwiń
Avatar
siostra Faustyna / 5 sierpnia 2014 o 22:00

Lublin - Rzeszów :mellow:

Lublin - Krakow :(

Lublin - Warszawa :angry:

Lublin - Wrocław :)

Lublin - Lodź :)

Lublin - Watykan :ph34r:

Avatar
Adam / 5 sierpnia 2014 o 21:20

Lublin - Babimost (Zielona Góra) - choć raz w tygodniu

Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 1

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 10

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 3

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 31 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 186 39

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 2 13

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 52 55

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 3

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 17 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 18 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 42 11

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!