niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Nowe mieszkania w systemie TBS mogą powstać w Lublinie. Wiadomo gdzie

Dodano: 22 listopada 2017, 13:38
Autor: Dominik Smaga

Nowe mieszkania w systemie TBS będą mogły powstać na miejskim terenie przy ul. Składowej. Lubelscy radni postanowili przekazać ten grunt pod inwestycję Towarzystwu Budownictwa Społecznego „Nowy Dom”

Prezes miejskiej spółki TBS „Nowy Dom” chce wznieść dwa bloki, w każdym byłoby po około 40 mieszkań. Spółka chce wziąć na ten cel kredyt w Banku Gospodarstwa Krajowego. W kolejce po takie mieszkania czeka obecnie około 300 osób.

Nieruchomość przy Składowej 24, chociaż jest przeznaczona pod mieszkania, przez wiele lat nie mogła być wykorzystana na ten cel przez miasto, bo w sądzie toczył się spór o ziemię. Dopiero niedawno zakończył się prawomocnym wyrokiem Naczelnego Administracyjnego, który oddalił żądania reprywatyzacyjne. Dzięki temu Ratusz może przekazać teren pod bloki.

Miasto ma więcej działek, które są przedmiotem sądowych sporów, chociaż mogłyby być przeznaczone pod budownictwo. To główny powód problemów Lublina z brakiem terenów pod budownictwo komunalne. – Mamy takie nieruchomości, ale nie możemy nimi rozporządzać – przyznaje publicznie Arkadiusz Nahuluk, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta.

Nahuluk zapowiada już, że kolejne tereny pod mieszkania powinny być uwolnione na Felinie, gdzie w grudniu może dojść, o ile zgodzi się na to Rada Miasta, do zamiany gruntów. Dzięki takiej zamianie miasto skończy tam „układankę” i stanie się właścicielem ziemi, na której da się budować mieszkania.

Również ta nieruchomość ma być wniesiona przez miasto do jego spółki, czyli do TBS „Nowy Dom”. Ratusz woli takie rozwiązanie od przekazywania ziemi na cele rządowego programu Mieszkanie Plus, przez co niepocieszeni są miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości.

– Proszę, żeby na program Mieszkanie Plus też przekazano grunty, na których będzie można wybudować mieszkania dla młodych małżeństw – apeluje Małgorzata Suchanowska i wskazuje działki w sąsiedztwie Dworku Grafa, które już od dłuższego czasu są wystawiane na sprzedaż przez Urząd Miasta, ale nikt nie chce ich kupić. – Czy te grunty mogą zejść ze sprzedaży i być przeznaczone na Mieszkanie Plus? – pyta radna. Jednak wskazywane przez nią nieruchomości nie mogą być wykorzystane pod budowę mieszkań. Nie dopuszcza tego plan zagospodarowania terenu, który mówi, że to grunty pod obiekty komercyjne.

Czytaj więcej o: mieszkania nieruchomości
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 grudnia 2017 o 19:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zbuduj swoją zamożność, zbuduj swój własny majątek! mieszkanieoddewelopera.pl/e-book/
Rozwiń
Gość
Gość (22 listopada 2017 o 18:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I będzie tak jak na felinie w TBS nowy dom zakwaterują zbieraczkę śmieci więcej ma ich w domu niż jest w śmietniku , brud i smrut na klatce a administracja nic nie może zaradzić,co ciekawsze córki co jakiś czas podieżdzają dobrymi samochodami i wynoszą zapasy smrodu z powrotem do śmietnika ,może ta ich matka zbiera im na lepsze samochody ???
Rozwiń
Gość
Gość (22 listopada 2017 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkam w ,,tym systemie wiele lat,,. Dzisiaj odradziłabym to badziewie najgrszemu wrogowi. Gdybym miała kase zwiałabym szybciej niż pendolino pomyka
Rozwiń
lu
lu (22 listopada 2017 o 16:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Deweloperka nie pozwoli budować innym mieszkań w Lublinie.
upośledzony czopie, innym tzn komu? no najlepiej to nabudować mieszkań komunalnych, nie pobierać czynszu a potem płakać że budżet miasta w opłakanym stanie i brakuje kasy na podstawowe inwestycje
Rozwiń
ten
ten (22 listopada 2017 o 15:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
stare rudery z patologia, powinno sie ich juz dawno wysiedlic na skraj miasta
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!