Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2008 r.
21:26
Edytuj ten wpis

Nowe oznaczenia na przystankach MPK

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A

Nie trzeba będzie już wysiadać z autobusu, żeby sprawdzić, czy właśnie tu trzeba wysiąść.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do końca lata na wiatach i słupkach pojawią się widoczne z okien pojazdu tablice z nazwą przystanku.

- Chcemy, żeby było tak, jak w Warszawie - tłumaczy Stanisław Wojnarowicz, rzecznik MPK Lublin. Pierwsze trzy tablice pojawiły się na próbę na przystankach w rejonie zajezdni trolejbusowej.

Na tablicy wypisana jest nazwa przystanku i numery linii, które tędy jeżdżą. Duże litery wyraźnie widać z okna autobusu. Tak ma być w całym mieście. - Do września chcemy oznakować wszystkie przystanki, tak wiaty, jak i słupki - dodaje Wojnarowicz. - To będzie ostatni element nowego systemu informacji pasażerskiej.

Zmiany zaczęły się od rozkładów, gdzie obok godzin odjazdów pojawiły się spisy przystanków, przez które przejedzie autobus. Latem do wszystkich pojazdów trafiły tablice z dokładną trasą przejazdu rozpisaną co do przystanku, niczym w Warszawie. Ale bez tablic na przystankach mało wprawiony pasażer wiedział tyle, że ma wysiąść "na siódmym”.

Teraz będzie lepiej. - Pasażer z okna zobaczy, na którym przystanku zatrzymał się pojazd i śledząc wykaz na tablicy dowie się, gdzie ma wysiąść - mówi rzecznik MPK. A ci, którzy muszą się przesiąść dowiedzą się, czy na tym przystanku zatrzymuje się autobus interesującej ich linii.

Skorzystają zwłaszcza przyjezdni i ci, którzy rzadko jadą w nieznane sobie dzielnice. - To na pewno ułatwi mi przejazd - mówi pan Tomasz, który pochodzi z Chełma, a kilkanaście dni temu rozpoczął pracę w Lublinie. - Teraz wysiadam najczęściej na tych przystankach, które dobrze znam. Nie wypuszczam się na nieznane ulice. Ostatnio musiałem iść spory kawał drogi przez Nowy Świat, bo nie wiedziałem dokładnie, gdzie powinienem wysiąść, żeby znaleźć szukany adres.

Teraz są tylko dwie możliwości sprawdzenia, na którym przystanku zatrzymał się autobus: pytać kierowcę lub innych pasażerów, albo... wysiąść z autobusu i sprawdzić nazwę na rozkładzie jazdy.

Dominik Smaga

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qwerty / 15 lipca 2008 o 21:36
meesha napisał:
Człowieku, co ty za bzdury wypisujesz? Na którym przystanku masz te "stare oznaczenia"??? Przecież nie było wcześniej żadnych oznaczeń przystanków! Jak nie było w ogóle - źle, jak w końcu ktoś ruszył 4 litery i zrobił coś co na całym świecie jest praktykowane i świetnie się sprawdza - to jeszcze gorzej... Co za popieprzone miasto :/



wystarczy dobrze spojrzeć na przystanek i zobaczysz stare oznaczenie - choćby przystanek przy Statoilu na Kraśnickiej !!! inicjatywa jak najbardziej słuszna i ją popieram, ale jeśli sie zmienia rozkłady jazdy to równocześnie logicznie się zmienia i dostosowuje numerację przystanków do tego rozkładu. Jak jakiś przyjezdny na wiedziec na jakim jest przystanku skoro na rozkładzie co innego a na przystanku stary numer? Nie ptorzebne sa nerwy tylko należy się uważnie przyjrzeć faktycznej numeracji jaka znajduje sie na wiekszości "naszych" lubelskich przysanków.



wystarczy dobrze spojrzeć na przystanek i zobaczysz stare oznaczenie - choćby przystanek przy Statoilu na Kraśnickiej !!! inicjatywa jak najbardziej słuszna i ją popieram, ale jeśli sie zmienia rozkłady jazdy to równocześnie logicznie się zmienia i dostosowuje numerację przystanków do tego rozkładu. Jak jakiś przyjezdny na wiedziec na jakim jest przystanku skoro na rozkładzie co innego a na przystanku stary numer? Nie ptorzebne sa nerwy tylko należy się uważnie przyjrzeć faktycznej numeracji ja... rozwiń
Avatar
sting126 / 15 lipca 2008 o 16:29
Kolega sie zdenerwowal widze Moim zdaniem to bardzo dobry pomysl. Ja bym jeszcze tylko wprowadzil oznaczenia w autobusach na ktorym przystanku jakie inne autobusy sie zatrzymuja. Latwiej byloby sie polapac osobom spoza Lublina wg mnie.
Avatar
meesha / 15 lipca 2008 o 14:39
qwerty napisał:
hmm tylko dlaczego teraz są wprowadzane nowe oznaczenia przystanków? nie można tego zrobić było w tym samym czasie jak rozkłady były zmieniane?? A teraz nadal na większości przystanków są stare oznaczenia, ale kogo to obchodzi z kierownictwa tej zafajdanej firmy !!!

Człowieku, co ty za bzdury wypisujesz? Na którym przystanku masz te "stare oznaczenia"??? Przecież nie było wcześniej żadnych oznaczeń przystanków! Jak nie było w ogóle - źle, jak w końcu ktoś ruszył 4 litery i zrobił coś co na całym świecie jest praktykowane i świetnie się sprawdza - to jeszcze gorzej... Co za popieprzone miasto :/

Człowieku, co ty za bzdury wypisujesz? Na którym przystanku masz te "stare oznaczenia"??? Przecież nie było wcześniej żadnych oznaczeń przystanków! Jak nie było w ogóle - źle, jak w końcu ktoś ruszył 4 litery i zrobił coś co na całym świecie jest praktykowane i świetnie się sprawdza - to jeszcze gorzej... Co za popieprzone miasto :/ rozwiń
Avatar
emil / 15 lipca 2008 o 13:34
Pomysł może i godny uwagi.pod warunkiem że MPK usunie koszmarne siatki reklamowe którymi oklejonych jest dużo pojazdów jak również zlikwiduje bzdurne reklamy na szybach.Teraz niektóre autobusy wyglądają jak brudne,niechlujne słupy reklamowe.Konia z rzędem temu kto potrafi z wewnątrz takiego cudaka odczytać choćby temperaturę z termometru umieszczonego na budynku MPWiK czy KUL-u.W obecnym stanie jest to możliwe tylko przez szybę kierowcy.
Avatar
WE33333 / 15 lipca 2008 o 11:58
MPK POWINNO WŁĄCZYĆ NAPIĘCIE NISKIERGO RZĘDU,NIE TAKIE CO ZABIJA ALE CO DA DO ZRZUMIENIA,ŻE LEPIEJ NIE RUSZAĆ TABLICY!!CHAMY PODPITE ZWANE POTOCZNIE WANDALAMI, ZNAJDĄ NOWĄ ROZRYWKĘ ROZWALANIE TYCH TABLICZEK A PATRZĄC,CO ROBIĄ Z WIATAMI TO RACZEJ DADZĄ SOBIE RADE Z TABLICZKAMI!!!OBYM SIE MYLIŁ!!
Avatar
qwerty / 15 lipca 2008 o 10:58
hmm tylko dlaczego teraz są wprowadzane nowe oznaczenia przystanków? nie można tego zrobić było w tym samym czasie jak rozkłady były zmieniane?? A teraz nadal na większości przystanków są stare oznaczenia, ale kogo to obchodzi z kierownictwa tej zafajdanej firmy !!!
Avatar
gosc / 15 lipca 2008 o 08:42
Ja uwazam ze to jest dobrze. Przystanek Jana Pawła II 1, 2, 3, 4... po co. Lepiej nazwać przystanki bocznymi ulicami. " Przystanek Jana Pawła II przy Szmaragdowej jest za długie.
Avatar
hudy / 15 lipca 2008 o 08:28
ciekawe jak przez okno będzie widać, jak plakaty wiszą i albo z zewnątrz oklejony i nic nie widać...
Avatar
wjk / 15 lipca 2008 o 08:16
Tylko dlaczego informacja w nowych solarisach podaje np. "przystanek Szmaragdowa" a nie Jana Pawła II przy Szmaragdowej. To dezinformacja. Jeśli na tym ma polegać rewolucja w nazewnictwie przystanków, to jako wiekowy już lublinianin, mam wątpliwości czy to pomoże i miejscowym i przyjezdnym.
Avatar
qwerty / 15 lipca 2008 o 21:36
meesha napisał:
Człowieku, co ty za bzdury wypisujesz? Na którym przystanku masz te "stare oznaczenia"??? Przecież nie było wcześniej żadnych oznaczeń przystanków! Jak nie było w ogóle - źle, jak w końcu ktoś ruszył 4 litery i zrobił coś co na całym świecie jest praktykowane i świetnie się sprawdza - to jeszcze gorzej... Co za popieprzone miasto :/



wystarczy dobrze spojrzeć na przystanek i zobaczysz stare oznaczenie - choćby przystanek przy Statoilu na Kraśnickiej !!! inicjatywa jak najbardziej słuszna i ją popieram, ale jeśli sie zmienia rozkłady jazdy to równocześnie logicznie się zmienia i dostosowuje numerację przystanków do tego rozkładu. Jak jakiś przyjezdny na wiedziec na jakim jest przystanku skoro na rozkładzie co innego a na przystanku stary numer? Nie ptorzebne sa nerwy tylko należy się uważnie przyjrzeć faktycznej numeracji jaka znajduje sie na wiekszości "naszych" lubelskich przysanków.



wystarczy dobrze spojrzeć na przystanek i zobaczysz stare oznaczenie - choćby przystanek przy Statoilu na Kraśnickiej !!! inicjatywa jak najbardziej słuszna i ją popieram, ale jeśli sie zmienia rozkłady jazdy to równocześnie logicznie się zmienia i dostosowuje numerację przystanków do tego rozkładu. Jak jakiś przyjezdny na wiedziec na jakim jest przystanku skoro na rozkładzie co innego a na przystanku stary numer? Nie ptorzebne sa nerwy tylko należy się uważnie przyjrzeć faktycznej numeracji ja... rozwiń
Avatar
sting126 / 15 lipca 2008 o 16:29
Kolega sie zdenerwowal widze Moim zdaniem to bardzo dobry pomysl. Ja bym jeszcze tylko wprowadzil oznaczenia w autobusach na ktorym przystanku jakie inne autobusy sie zatrzymuja. Latwiej byloby sie polapac osobom spoza Lublina wg mnie.
Avatar
meesha / 15 lipca 2008 o 14:39
qwerty napisał:
hmm tylko dlaczego teraz są wprowadzane nowe oznaczenia przystanków? nie można tego zrobić było w tym samym czasie jak rozkłady były zmieniane?? A teraz nadal na większości przystanków są stare oznaczenia, ale kogo to obchodzi z kierownictwa tej zafajdanej firmy !!!

Człowieku, co ty za bzdury wypisujesz? Na którym przystanku masz te "stare oznaczenia"??? Przecież nie było wcześniej żadnych oznaczeń przystanków! Jak nie było w ogóle - źle, jak w końcu ktoś ruszył 4 litery i zrobił coś co na całym świecie jest praktykowane i świetnie się sprawdza - to jeszcze gorzej... Co za popieprzone miasto :/

Człowieku, co ty za bzdury wypisujesz? Na którym przystanku masz te "stare oznaczenia"??? Przecież nie było wcześniej żadnych oznaczeń przystanków! Jak nie było w ogóle - źle, jak w końcu ktoś ruszył 4 litery i zrobił coś co na całym świecie jest praktykowane i świetnie się sprawdza - to jeszcze gorzej... Co za popieprzone miasto :/ rozwiń
Avatar
emil / 15 lipca 2008 o 13:34
Pomysł może i godny uwagi.pod warunkiem że MPK usunie koszmarne siatki reklamowe którymi oklejonych jest dużo pojazdów jak również zlikwiduje bzdurne reklamy na szybach.Teraz niektóre autobusy wyglądają jak brudne,niechlujne słupy reklamowe.Konia z rzędem temu kto potrafi z wewnątrz takiego cudaka odczytać choćby temperaturę z termometru umieszczonego na budynku MPWiK czy KUL-u.W obecnym stanie jest to możliwe tylko przez szybę kierowcy.
Avatar
WE33333 / 15 lipca 2008 o 11:58
MPK POWINNO WŁĄCZYĆ NAPIĘCIE NISKIERGO RZĘDU,NIE TAKIE CO ZABIJA ALE CO DA DO ZRZUMIENIA,ŻE LEPIEJ NIE RUSZAĆ TABLICY!!CHAMY PODPITE ZWANE POTOCZNIE WANDALAMI, ZNAJDĄ NOWĄ ROZRYWKĘ ROZWALANIE TYCH TABLICZEK A PATRZĄC,CO ROBIĄ Z WIATAMI TO RACZEJ DADZĄ SOBIE RADE Z TABLICZKAMI!!!OBYM SIE MYLIŁ!!
Avatar
qwerty / 15 lipca 2008 o 10:58
hmm tylko dlaczego teraz są wprowadzane nowe oznaczenia przystanków? nie można tego zrobić było w tym samym czasie jak rozkłady były zmieniane?? A teraz nadal na większości przystanków są stare oznaczenia, ale kogo to obchodzi z kierownictwa tej zafajdanej firmy !!!
Avatar
gosc / 15 lipca 2008 o 08:42
Ja uwazam ze to jest dobrze. Przystanek Jana Pawła II 1, 2, 3, 4... po co. Lepiej nazwać przystanki bocznymi ulicami. " Przystanek Jana Pawła II przy Szmaragdowej jest za długie.
Avatar
hudy / 15 lipca 2008 o 08:28
ciekawe jak przez okno będzie widać, jak plakaty wiszą i albo z zewnątrz oklejony i nic nie widać...
Avatar
wjk / 15 lipca 2008 o 08:16
Tylko dlaczego informacja w nowych solarisach podaje np. "przystanek Szmaragdowa" a nie Jana Pawła II przy Szmaragdowej. To dezinformacja. Jeśli na tym ma polegać rewolucja w nazewnictwie przystanków, to jako wiekowy już lublinianin, mam wątpliwości czy to pomoże i miejscowym i przyjezdnym.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 1 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 79 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 3 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 51 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 51 11

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!