Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 września 2012 r.
18:24
Edytuj ten wpis

Nowe słupki z wyświetlaczami LCD na przystankach w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A
Wyświetlacze LCD pokażą m.in. rozkład jazdy (Wojciech Nieśpiałowski)
Wyświetlacze LCD pokażą m.in. rozkład jazdy (Wojciech Nieśpiałowski)

Na śródmiejskich przystankach pojawiają się nowe słupki z wyświetlaczami LCD. W sobotę jeden z nich ma być przestawiony, bo tarasował przejście chodnikiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przyznajemy, to była dość niefortunna lokalizacja. Mieliśmy w tej sprawie sporo skarg – mówi Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Mowa o nowym, tzw. ponadstandardowym słupku przystankowym, który stanął przy ul. Narutowicza obok przystanku Muzyczna 02 koło Strażackiej. Chodnik jest tu wąski, a szeroki słupek stoi w poprzek przejścia, niedaleko schodów prowadzących do sklepu.

– Czy nie można byłoby go ustawić równolegle do jezdni? – pyta pani Maria, która codziennie chodzi tędy do pracy.

– Tak, słupek stanie równolegle do jezdni. Prace zaczną się w sobotę – zapowiada Góźdź. – W przypadku pozostałych słupków nie ma mowy o ich przestawieniu, bo na zmianę położenia fundamentów nie pozwalają biegnące pod chodnikami instalacje podziemne – dodaje.

Jak dotąd w centrum stanęło pięć takich konstrukcji, wszystkie znajdują się przy ul. Narutowicza, na przystankach: Muzyczna 01 i 02, Konopnicka 01, Mościckiego 01 i pl. Wolności 01. Do końca września przybędzie jeszcze 13 takich słupków na przystankach: Hempla 02, Krakowskie Przedmieście 02, Krakowskie Przedmieście 04, pl. Litewski 01, 03 i 04, Brama Krakowska 01, 02, 03 i 04, Probostwo 02, Dworzec Główny PKP 02, Lotnicza 02.

Poza aktualnym rozkładem pasażerowie znajdą na nich informacje o tym, za ile minut na przystanku powinien pojawić się pojazd konkretnej linii. Dane te będą obliczane na podstawie sygnału z urządzeń nawigacji satelitarnej zamontowanych w większości pojazdów.

Informacje takie pokazują się już na kilkunastu innych wyświetlaczach, ale nie są jeszcze w pełni wiarygodne, bo system nadal jest w fazie testów. Mają się one zakończyć na przełomie października i listopada.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszko / 15 września 2012 o 11:47
Po co zamontowano nowy przystanek i wyświetlacz + baterie słoneczne !!! na przystanku przy Unii Lubelskiej dla dwóch lini 16 i 29 ?!
Avatar
gt / 15 września 2012 o 08:18
W co bawią się bezRADNI, Samorządowcy?
Czy od tego przybdzie miejsc pracy?
Avatar
hook / 15 września 2012 o 07:49
a po co na lotniczej 02 taki słupek? przecież tam jest wiata i wystarczyłoby postawić zwykły słupek z wyświetlaczem. myślałem że ustawiają te "ponadstandardowe" słupki tam gdzie nie ma wiat. no chyba że zamierzają zlikwidować wiatę na tym przystanku.
poza tym jeśli ludzie narzekali na słupek na narutowicza bo wąsko to co dopiero będzie na lotniczej 02. tu chodnik jest jeszcze węższy.
Avatar
Juzef Bonk / 15 września 2012 o 07:23
[quote name='Pasażer' timestamp='1347644082' post='674354']
Gdyby ktoś powiedział mi pięć-sześć lat temu, że będziemy jeździć nowoczesnymi solarisami, autosanami i mercedesami, a nie rozlatującymi się, dwudziestoletnimi ikarusami i jelczami, że we wszystkich pojazdach będę mógł korzystać z jednego biletu, że na przystankach pojawią się wyświetlacze pokazujące, za ile będzie autobus czy trolejbus, to odesłałbym go jak najszybciej do Abramowic.
[/quote]

Gdyby ktoś powiedział ci 5 lub 6 lat temu, że będziesz pracował o dwa lata dłużej żeby przejsc na emeryturę, to byś powiedział, że nieistotne, bo ludzie tyle nie żyją...

Gdyby ktoś powiedział ci, że za 5 czy 6 lat miasto będzie miało prawie milard długu czyli ponad 4 razy więcej niż było wtedy i dwa razy więcej niż było wtedy zaplanowane, to gdzie byś go wysłał?
[quote name='Pasażer' timestamp='1347644082' post='674354']
Gdyby ktoś powiedział mi pięć-sześć lat temu, że będziemy jeździć nowoczesnymi solarisami, autosanami i mercedesami, a nie rozlatującymi się, dwudziestoletnimi ikarusami i jelczami, że we wszystkich pojazdach będę mógł korzystać z jednego biletu, że na przystankach pojawią się wyświetlacze pokazujące, za ile będzie autobus czy trolejbus, to odesłałbym go jak najszybciej do Abramowic.
[/quote]

Gdyby ktoś powiedział ci 5 lub 6 lat temu,... rozwiń
Avatar
anka / 14 września 2012 o 22:13
Jak zawisną te wyświetlacze, a nie tylko będą konstrukcje to może dodam jedno słowo pochwały.
Wiernych pracowników ma to ZTM. Spółka utworzona dla oddanych i przygarniająca wiernych i to w całej Polsce.
Avatar
KK / 14 września 2012 o 21:13
[quote name='anka' timestamp='1347646406' post='674367']
Poza tym dlaczego w Centrum będzie taki wysyp słupkow z wyświetlaczami? Czy nie bardziej przydałyby się po jednym w okolicach dworca PKS, szpitali, uczelni?
[/quote]

Najpierw się zorientuj w temacie, a później pluj jadem. Przy PKS-ie, UMCS-ie itp. stoją specjalne konstrukcje, na których wiszą lub w najbliższym czasie zawisną wyświetlacze.
Avatar
anka / 14 września 2012 o 20:13
A co to za hymny pochwalne? Płacą za głaskanie? To ja się dołączę, a jak nie, to napiszę co myślę.
Dopiero co wymieniono jedne słupki na drugie, ale tych poprzednich nie zabrano, bo po co, skoro może stac ich kilka np.: ul. Witosa - Carrefour przy kaskadzie. Kogoś oczywiście wkurzył ten niebieski słupek i wyrwał go, a że energii miał wiele to i wykonał rzut słupkiem na drugą stronę ulicy. I teraz tak sobie już od tygodnia leży. Ale kto by tam zaglądał skoro to tak daleko od Centrum. Stoi sobie kikut drzewa 3 rok, to może i leżeć słupek, że o śmieciach elity lubelskiej wiecznie nienapitej i nienażartej nie wspomnę. MARNOTRAWIENIE PIENIĘDZY. Rozwój technologii wspaniała sprawa, ale trzeba wszystko robić z głową. Ustawianie po kilka słupków różnego rodzaju to nie tylko rozrzutność, ale i kretynizm. Poza tym dlaczego w Centrum będzie taki wysyp słupkow z wyświetlaczami? Czy nie bardziej przydałyby się po jednym w okolicach dworca PKS, szpitali, uczelni?
A co to za hymny pochwalne? Płacą za głaskanie? To ja się dołączę, a jak nie, to napiszę co myślę.
Dopiero co wymieniono jedne słupki na drugie, ale tych poprzednich nie zabrano, bo po co, skoro może stac ich kilka np.: ul. Witosa - Carrefour przy kaskadzie. Kogoś oczywiście wkurzył ten niebieski słupek i wyrwał go, a że energii miał wiele to i wykonał rzut słupkiem na drugą stronę ulicy. I teraz tak sobie już od tygodnia leży. Ale kto by tam zaglądał skoro to tak daleko od Centrum. Stoi sobie kikut drzewa 3 rok, to może i leżeć słupe... rozwiń
Avatar
Pasażer / 14 września 2012 o 19:35
Gdyby ktoś powiedział mi pięć-sześć lat temu, że będziemy jeździć nowoczesnymi solarisami, autosanami i mercedesami, a nie rozlatującymi się, dwudziestoletnimi ikarusami i jelczami, że we wszystkich pojazdach będę mógł korzystać z jednego biletu, że na przystankach pojawią się wyświetlacze pokazujące, za ile będzie autobus czy trolejbus, to odesłałbym go jak najszybciej do Abramowic.
Avatar
Pasażer / 14 września 2012 o 19:34
Gdyby ktoś powiedział mi pięć-sześć lat temu, że będziemy jeździć nowoczesnymi solarisami, autosanami i mercedesami, a nie rozlatującymi się, dwudziestoletnimi ikarusami i jelczami, że we wszystkich pojazdach będę mógł korzystać z jednego biletu, że na przystankach pojawią się wyświetlacze pokazujące, za ile będzie autobus czy trolejbus, to odesłałbym go jak najszybciej do Abramowic.
Avatar
Takitam / 14 września 2012 o 19:30
A więc startujemy z narzekaniem !
A że nie potrzebne, a po co wydawać - lepiej fabryke postawić.
Wandlale zaraz zniszczą mając za punkt honoru walkę ze słupkiem.
Za podświetlane sa 2 pkt w huligance
Avatar
mieszko / 15 września 2012 o 11:47
Po co zamontowano nowy przystanek i wyświetlacz + baterie słoneczne !!! na przystanku przy Unii Lubelskiej dla dwóch lini 16 i 29 ?!
Avatar
gt / 15 września 2012 o 08:18
W co bawią się bezRADNI, Samorządowcy?
Czy od tego przybdzie miejsc pracy?
Avatar
hook / 15 września 2012 o 07:49
a po co na lotniczej 02 taki słupek? przecież tam jest wiata i wystarczyłoby postawić zwykły słupek z wyświetlaczem. myślałem że ustawiają te "ponadstandardowe" słupki tam gdzie nie ma wiat. no chyba że zamierzają zlikwidować wiatę na tym przystanku.
poza tym jeśli ludzie narzekali na słupek na narutowicza bo wąsko to co dopiero będzie na lotniczej 02. tu chodnik jest jeszcze węższy.
Avatar
Juzef Bonk / 15 września 2012 o 07:23
[quote name='Pasażer' timestamp='1347644082' post='674354']
Gdyby ktoś powiedział mi pięć-sześć lat temu, że będziemy jeździć nowoczesnymi solarisami, autosanami i mercedesami, a nie rozlatującymi się, dwudziestoletnimi ikarusami i jelczami, że we wszystkich pojazdach będę mógł korzystać z jednego biletu, że na przystankach pojawią się wyświetlacze pokazujące, za ile będzie autobus czy trolejbus, to odesłałbym go jak najszybciej do Abramowic.
[/quote]

Gdyby ktoś powiedział ci 5 lub 6 lat temu, że będziesz pracował o dwa lata dłużej żeby przejsc na emeryturę, to byś powiedział, że nieistotne, bo ludzie tyle nie żyją...

Gdyby ktoś powiedział ci, że za 5 czy 6 lat miasto będzie miało prawie milard długu czyli ponad 4 razy więcej niż było wtedy i dwa razy więcej niż było wtedy zaplanowane, to gdzie byś go wysłał?
[quote name='Pasażer' timestamp='1347644082' post='674354']
Gdyby ktoś powiedział mi pięć-sześć lat temu, że będziemy jeździć nowoczesnymi solarisami, autosanami i mercedesami, a nie rozlatującymi się, dwudziestoletnimi ikarusami i jelczami, że we wszystkich pojazdach będę mógł korzystać z jednego biletu, że na przystankach pojawią się wyświetlacze pokazujące, za ile będzie autobus czy trolejbus, to odesłałbym go jak najszybciej do Abramowic.
[/quote]

Gdyby ktoś powiedział ci 5 lub 6 lat temu,... rozwiń
Avatar
anka / 14 września 2012 o 22:13
Jak zawisną te wyświetlacze, a nie tylko będą konstrukcje to może dodam jedno słowo pochwały.
Wiernych pracowników ma to ZTM. Spółka utworzona dla oddanych i przygarniająca wiernych i to w całej Polsce.
Avatar
KK / 14 września 2012 o 21:13
[quote name='anka' timestamp='1347646406' post='674367']
Poza tym dlaczego w Centrum będzie taki wysyp słupkow z wyświetlaczami? Czy nie bardziej przydałyby się po jednym w okolicach dworca PKS, szpitali, uczelni?
[/quote]

Najpierw się zorientuj w temacie, a później pluj jadem. Przy PKS-ie, UMCS-ie itp. stoją specjalne konstrukcje, na których wiszą lub w najbliższym czasie zawisną wyświetlacze.
Avatar
anka / 14 września 2012 o 20:13
A co to za hymny pochwalne? Płacą za głaskanie? To ja się dołączę, a jak nie, to napiszę co myślę.
Dopiero co wymieniono jedne słupki na drugie, ale tych poprzednich nie zabrano, bo po co, skoro może stac ich kilka np.: ul. Witosa - Carrefour przy kaskadzie. Kogoś oczywiście wkurzył ten niebieski słupek i wyrwał go, a że energii miał wiele to i wykonał rzut słupkiem na drugą stronę ulicy. I teraz tak sobie już od tygodnia leży. Ale kto by tam zaglądał skoro to tak daleko od Centrum. Stoi sobie kikut drzewa 3 rok, to może i leżeć słupek, że o śmieciach elity lubelskiej wiecznie nienapitej i nienażartej nie wspomnę. MARNOTRAWIENIE PIENIĘDZY. Rozwój technologii wspaniała sprawa, ale trzeba wszystko robić z głową. Ustawianie po kilka słupków różnego rodzaju to nie tylko rozrzutność, ale i kretynizm. Poza tym dlaczego w Centrum będzie taki wysyp słupkow z wyświetlaczami? Czy nie bardziej przydałyby się po jednym w okolicach dworca PKS, szpitali, uczelni?
A co to za hymny pochwalne? Płacą za głaskanie? To ja się dołączę, a jak nie, to napiszę co myślę.
Dopiero co wymieniono jedne słupki na drugie, ale tych poprzednich nie zabrano, bo po co, skoro może stac ich kilka np.: ul. Witosa - Carrefour przy kaskadzie. Kogoś oczywiście wkurzył ten niebieski słupek i wyrwał go, a że energii miał wiele to i wykonał rzut słupkiem na drugą stronę ulicy. I teraz tak sobie już od tygodnia leży. Ale kto by tam zaglądał skoro to tak daleko od Centrum. Stoi sobie kikut drzewa 3 rok, to może i leżeć słupe... rozwiń
Avatar
Pasażer / 14 września 2012 o 19:35
Gdyby ktoś powiedział mi pięć-sześć lat temu, że będziemy jeździć nowoczesnymi solarisami, autosanami i mercedesami, a nie rozlatującymi się, dwudziestoletnimi ikarusami i jelczami, że we wszystkich pojazdach będę mógł korzystać z jednego biletu, że na przystankach pojawią się wyświetlacze pokazujące, za ile będzie autobus czy trolejbus, to odesłałbym go jak najszybciej do Abramowic.
Avatar
Pasażer / 14 września 2012 o 19:34
Gdyby ktoś powiedział mi pięć-sześć lat temu, że będziemy jeździć nowoczesnymi solarisami, autosanami i mercedesami, a nie rozlatującymi się, dwudziestoletnimi ikarusami i jelczami, że we wszystkich pojazdach będę mógł korzystać z jednego biletu, że na przystankach pojawią się wyświetlacze pokazujące, za ile będzie autobus czy trolejbus, to odesłałbym go jak najszybciej do Abramowic.
Avatar
Takitam / 14 września 2012 o 19:30
A więc startujemy z narzekaniem !
A że nie potrzebne, a po co wydawać - lepiej fabryke postawić.
Wandlale zaraz zniszczą mając za punkt honoru walkę ze słupkiem.
Za podświetlane sa 2 pkt w huligance
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 0

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 9 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 12:12 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 12:12 [RELACJA NA ŻYWO] 1 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 3 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 18 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 23 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 7

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!