Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 czerwca 2015 r.
9:50

Nowe stacje roweru miejskiego staną w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora aa drs
0 19 A A

Nowe stacje Lubelskiego Roweru Miejskiego powstaną w... Świdniku. Ich budowę zleci Lublin, którego władze wciąż nie potrafią wskazać miejsc, gdzie nowe stacje staną w stolicy województwa. Gotowe miały być w wakacje, będą raczej we wrześniu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To, że sieć Lubelskiego Roweru Miejskiego zostanie rozbudowana, zapowiedziano jeszcze przed jesiennymi wyborami samorządowymi, gdy jednoślady z wypożyczalni cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.

Prezydent Lublina zapowiadał wówczas, że do istniejących 40 stacji z 400 rowerami dostawi drugie tyle. W kwietniu zmienił zdanie i przyznał, że stacji przybędzie tylko 20, a nowych rowerów 200. I chociaż pieniądze na ten cel są zarezerwowane w budżecie od kwietniowej sesji Rady Miasta, to do dziś nie wiadomo, gdzie staną nowe wypożyczalnie. – Lokalizacje są jeszcze ustalane – stwierdza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Sprecyzowane oczekiwania ma za to Świdnik, w którym pojawi się 5 stacji z 41 jednośladami działającymi w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego.

– Przetarg organizuje Urząd Miasta w Lublinie, a my się do niego dołączamy – mówi Artur Soboń, sekretarz miasta Świdnik. – Wszystko będzie na takich samych zasadach jak w Lublinie. Można będzie więc rowerem przyjechać z Lublina do Świdnika i ze Świdnika do Lublina. Niestety połączenie dla rowerzystów między miastami nie jest idealne.

Władze Świdnika mają już wyznaczone wstępne lokalizacje stacji rowerowych. – Pierwsza z nich to skrzyżowanie ulicy Akacjowej z ulicą Kusocińskiego, druga będzie w okolicy MOK-u, zaś trzecia na wysokości budynku przy ul. Niepodległości 34 – wylicza Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta w Świdniku. W każdej z tych stacji będzie po 7 rowerów.

Kolejne dwie stacje chce w Świdniku postawić starostwo. Pierwsza stanie na rogu ul. Racławickiej i Wyszyńskiego obok Galerii Venus, druga przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej. – Pierwszą lokalizację wybraliśmy, bo jest w centrum miasta, przy galerii handlowej, niedaleko są banki i sąd. W okolicy drugiej stacji przy szkole siedzibę mają różne urzędy i służby – m.in. policja i sanepid, jak też PZL-Świdnik – tłumaczy Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki. Powiatowe stacje będą mieć po 10 rowerów.

Zagadką pozostaje jeszcze termin uruchomienia stacji. Wszystko zależy od samorządu Lublina, który nie uporał się jeszcze ze swoją mapą nowych stacji, choć jeszcze niedawno zapowiadał, że otwarte zostaną w wakacje. – Zakładamy, że będą gotowe na sam koniec wakacji lub początek września. O ile uda nam się ogłosić przetarg jeszcze na początku czerwca, a taki mamy zamiar – dodaje Kieliszek.

Czytaj więcej o:

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 10:40
Jestem za jeśli chodzi o takie wyporzyczalnie , ale uważam,że to za mało jak na tak duże miasto,i obawiam się,że to i tak pieniądzew błoto,bo wandale zaraz to zniszczą ... :/
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 21:01
Mam nadzieję, że Pan Prezydent Żuk da przykład i jako pierwszy zacznie pomykać pomiędzy Świdnikiem a UM Lublin...
Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 11:02
Wszystko fajnie, pięknie, ale jak już zostało w komentarzach wspomniane: nie ma drogi którą można byłoby bezpiecznie przejechać ze Świdnika do Lublina. Wszystko jest robione od tyłu. Najpierw infrastruktura!!! Kto będzie chciał jeździć rowerem, skoro każdym możliwym dojazdem do Lublina prowadzą drogi dość mocno uczęszczane, bądź tragicznej jakości ... Osobiście plan mi się podoba, bo sam chętnie wybrałbym się do Lublina rowerem, zostawiając go w stacji i nie martwiąc się o jego dalszy los ;)
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 21:09
Bardzo dobry pomysl, tylko wydaje mi sie ze ta liczba rowerow bedzie niewystarczajaca. Brawo wlodarze Swidnika !!
Avatar
fietspad / 4 czerwca 2015 o 20:19
Najpierw to powinni zrobić porządną ścieżkę rowerową między Lublinem a Świdnikiem.Ruch byłby niesamowity.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 19:44
Ciekawe jaką drogą będą jeżdzić ze Świdnika do Lublina? Polecam przejechać się koło lasu w Świdniku(ul. Dworcowa) a potem Brzegowa i Rataja..z tym, że Dworcowa nie nadaje się do użytku :D
Avatar
folkatka / 4 czerwca 2015 o 09:12

Te rowery ... a raczej cały ten ich system to porażka !!!!! Spróbujcie np w 3 osoby wybrać się na kilkugodzinna przejażdżkę .. wymieniając rowery w tym czasie 2-3 razy ..... Nie ma opcji żeby wszystko działało .. .. zawsze jest problem i trzeba dzwonić .. i zawsze któryś terminal jest popsuty ... co do samego sprzętu też można by się przyczepić ... gdyż zawsze coś już jest uszkodzone ...!!!! a te koszyki latają jak smród po gaciach !!!


Sporo jezdze rowerami miejskimi I muszę potwierdzić. Chyba w ogole się ich nie serwisuje. Mnie najbardziej wkurza rdza, obecna na wielu częściach.

Sporo jezdze rowerami miejskimi I muszę potwierdzić. Chyba w ogole się ich nie serwisuje. Mnie najbardziej wkurza rdza, obecna na wielu częściach. rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 06:59
cicho chamy i dziady z brzydkiego Lublina, Świdnik to piekne kameralne miasteczko i ludzie tez sa kulturani i potrzebuja rowerow, a poza tym I <3 Rower!
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 18:37
Te rowery ... a raczej cały ten ich system to porażka !!!!! Spróbujcie np w 3 osoby wybrać się na kilkugodzinna przejażdżkę .. wymieniając rowery w tym czasie 2-3 razy ..... Nie ma opcji żeby wszystko działało .. .. zawsze jest problem i trzeba dzwonić .. i zawsze któryś terminal jest popsuty ... co do samego sprzętu też można by się przyczepić ... gdyż zawsze coś już jest uszkodzone ...!!!! a te koszyki latają jak smród po gaciach !!!
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 16:06
Ta firma od rowerow to ma jakiegos haka na Zuka? Tak wielkiego zapotrzebowania na rower miejski nie ma, a to przeciez kosztuje, to sa nasze pieniadze. Pierw niech prezydent mosty wyremontuje w Lublinie i zwiekszy tonaz!!!!
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 10:40
Jestem za jeśli chodzi o takie wyporzyczalnie , ale uważam,że to za mało jak na tak duże miasto,i obawiam się,że to i tak pieniądzew błoto,bo wandale zaraz to zniszczą ... :/
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 21:01
Mam nadzieję, że Pan Prezydent Żuk da przykład i jako pierwszy zacznie pomykać pomiędzy Świdnikiem a UM Lublin...
Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 11:02
Wszystko fajnie, pięknie, ale jak już zostało w komentarzach wspomniane: nie ma drogi którą można byłoby bezpiecznie przejechać ze Świdnika do Lublina. Wszystko jest robione od tyłu. Najpierw infrastruktura!!! Kto będzie chciał jeździć rowerem, skoro każdym możliwym dojazdem do Lublina prowadzą drogi dość mocno uczęszczane, bądź tragicznej jakości ... Osobiście plan mi się podoba, bo sam chętnie wybrałbym się do Lublina rowerem, zostawiając go w stacji i nie martwiąc się o jego dalszy los ;)
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 21:09
Bardzo dobry pomysl, tylko wydaje mi sie ze ta liczba rowerow bedzie niewystarczajaca. Brawo wlodarze Swidnika !!
Avatar
fietspad / 4 czerwca 2015 o 20:19
Najpierw to powinni zrobić porządną ścieżkę rowerową między Lublinem a Świdnikiem.Ruch byłby niesamowity.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 19:44
Ciekawe jaką drogą będą jeżdzić ze Świdnika do Lublina? Polecam przejechać się koło lasu w Świdniku(ul. Dworcowa) a potem Brzegowa i Rataja..z tym, że Dworcowa nie nadaje się do użytku :D
Avatar
folkatka / 4 czerwca 2015 o 09:12

Te rowery ... a raczej cały ten ich system to porażka !!!!! Spróbujcie np w 3 osoby wybrać się na kilkugodzinna przejażdżkę .. wymieniając rowery w tym czasie 2-3 razy ..... Nie ma opcji żeby wszystko działało .. .. zawsze jest problem i trzeba dzwonić .. i zawsze któryś terminal jest popsuty ... co do samego sprzętu też można by się przyczepić ... gdyż zawsze coś już jest uszkodzone ...!!!! a te koszyki latają jak smród po gaciach !!!


Sporo jezdze rowerami miejskimi I muszę potwierdzić. Chyba w ogole się ich nie serwisuje. Mnie najbardziej wkurza rdza, obecna na wielu częściach.

Sporo jezdze rowerami miejskimi I muszę potwierdzić. Chyba w ogole się ich nie serwisuje. Mnie najbardziej wkurza rdza, obecna na wielu częściach. rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 06:59
cicho chamy i dziady z brzydkiego Lublina, Świdnik to piekne kameralne miasteczko i ludzie tez sa kulturani i potrzebuja rowerow, a poza tym I <3 Rower!
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 18:37
Te rowery ... a raczej cały ten ich system to porażka !!!!! Spróbujcie np w 3 osoby wybrać się na kilkugodzinna przejażdżkę .. wymieniając rowery w tym czasie 2-3 razy ..... Nie ma opcji żeby wszystko działało .. .. zawsze jest problem i trzeba dzwonić .. i zawsze któryś terminal jest popsuty ... co do samego sprzętu też można by się przyczepić ... gdyż zawsze coś już jest uszkodzone ...!!!! a te koszyki latają jak smród po gaciach !!!
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 16:06
Ta firma od rowerow to ma jakiegos haka na Zuka? Tak wielkiego zapotrzebowania na rower miejski nie ma, a to przeciez kosztuje, to sa nasze pieniadze. Pierw niech prezydent mosty wyremontuje w Lublinie i zwiekszy tonaz!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 54 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 25

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
galeria

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 12 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra