piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Nowe ulice na Bursakach: Do Dysa i Stefczyka. Poszerzą Choiny (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 marca 2012, 15:02

 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Rozpoczęła się budowa nowych dróg na Bursakach. Powstaną nowe ulice: Do Dysa i Stefczyka, wąska ul. Choiny zostanie poszerzona, będą nowe skrzyżowania, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i ekrany akustyczne.

Wszystko to przyciągnąć na Bursaki przedsiębiorców i udrożnić ruch na północnych obrzeżach miasta. W zamierzeniach Ratusza ta dzielnica ma być alternatywą dla tych firm, które nie chcą "wejść” do strefy ekonomicznej i szukają pod inwestycje działek w innych częściach miasta. To właśnie na Bursakach swoje centrum handlowe będzie budować szwedzka sieć IKEA (patrz – ramka obok), a dojazd do niego będzie możliwy m.in. nowo budowanymi ulicami.

Na prace drogowe w tej części miasta Ratusz zarezerwował 31,5 mln zł, z czego ponad 23 mln udało się pozyskać z funduszy unijnych. Przetarg, który miał wyłonić wykonawcę prac, był tak skomplikowany, że Zarząd Dróg i Mostów przekładał jego rozstrzygnięcie kilka razy. Zainteresowane firmy przysłały ok. 200 pytań. Okazało się, że sporządzony przez urzędników kosztorys był błędny lub niekompletny i konieczne było wprowadzenie do niego poprawek. Ostatecznie przetarg udało się zakończyć jesienią. Zdecydowana większość prac jest zaplanowana na ten rok (całość ma potrwać do końca roku).

Budowa głównej arterii komunikacyjnej dzielnicy – ulicy Do Dysa – już ruszyła. Droga połączy al. Spółdzielczości Pracy z ul. Choiny (na wysokości pętli autobusowej). Będzie mieć dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Wzdłuż ulicy powstanie ścieżka rowerowa, a przy skrzyżowaniu z ul. Choiny staną ekrany akustyczne. Sama ul. Choiny w tej części zostanie poszerzona.

– To dobre wiadomości z dwóch powodów – mówi pan Krzysztof mieszkający na os. Choiny. – Po pierwsze zostanie poszerzone niebezpieczne zwężenie ul. Choiny (kilka miesięcy temu dachowało tu audi TT – red.). Po drugie znacznie skróci się droga z Czechowa na al. Spółdzielczości Pracy. Dzięki ul. Do Dysa będzie można ominąć zatłoczoną ul. Związkową.

Dodatkowo przedłużona będzie ul. Stefczyka, na odcinku od skrzyżowania z nową ul. Do Dysa do projektowanej ul. Nasutowskiej (przyszłego sklepu sieci IKEA). Istniejące skrzyżowania będą przebudowane, powstaną też nowe.

W planie jest też budowa dróg lokalnych obsługujących teren przyległy do ul. Do Dysa, a także zjazdów do posesji, chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, ekranów akustycznych, oświetlenia oraz sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. (drs)

Droga już, IKEA w 2014 r.

Lubelskie centrum IKEA będzie gotowe wiosną 2014 r. Firma rozpoczęła już szukanie najemców, którzy mają sąsiadować ze sklepem szwedzkiego giganta. Będzie tam kilka dużych sklepów: spożywczy, odzieżowy i z branży elektronicznej. Cały kompleks zajmie ok. 29 hektarów między ul. Nasutowską a wiaduktem prowadzącym do giełdy w Elizówce. Główny wjazd zaplanowano od strony al. Spółdzielczości Pracy, gdzie powstanie bezkolizyjne skrzyżowanie, ale do galerii będzie też można wjechać od Bursaków, nowo budowanymi drogami. Wokół części handlowej powstanie parking na 3,5 tys. miejsc.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
As
maruda
maruda
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

As
As (20 marca 2012 o 07:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no to niedzielka kolejka do IKEI + na giełde zacznie chyba się pod zamkiem...
Rozwiń
maruda
maruda (19 marca 2012 o 21:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ponad trzydzieści milionów za to żeby powstała nowa galeria + IKEA, to ja się was pytam, kto tam sprzedawał działki, że obiecano jeszcze taki bonus, kiedy wreszcie te urzędasy zaczną pomagać lubelskim przedsiębiorcom, na razie wspomagają konkurencję
Rozwiń
maruda
maruda (19 marca 2012 o 21:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kkk
Rozwiń
cham z dysa
cham z dysa (19 marca 2012 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
droga do chamów z dysa?!
Rozwiń
T
T (19 marca 2012 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Audi dachowało bo ktoś zap....alał. Jeżdżę tamtędy co najmniej dwa razy dziennie i nie dachowałem ani razu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!