Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2010 r.
21:29
Edytuj ten wpis

Nowe ulice w Lublinie: Przedłużą Grygowej, zbudują Zelwerowicza

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 5 A A

Magistrat zbuduje nowy odcinek ul. Grygowej od al. Witosa do Drogi Męczenników Majdanka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ratusz ogłosił właśnie przetarg na budowę tej arterii. Roboty mają ruszyć 1 kwietnia i potrwać nie dłużej niż do 15 listopada 2011 r. Nad nową dwupasmówką zawiśnie trakcja trolejbusowa, która pobiegnie dalej, aż do ul. Pancerniaków. Wszystko przez to, że w 2013 r. w rejon obecnej bazy MPK przy Grygowej ma zostać przeniesiona zajezdnia trolejbusowa.

Bliżej Zelwerowicza

Ruszył kolejny etap przygotowań do budowy ul. Zelwerowicza, która pobiegnie od ul. Poligonowej do Koncertowej. Magistrat rozpoczął właśnie procedurę związaną z wydaniem decyzji środowiskowej. Później pozostanie już tylko ogłoszenie przetargu i rozpoczęcie budowy. Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zapewnia, że w przyszłorocznym budżecie znajdą się pieniądze na tę inwestycję i że droga powstanie jeszcze w przyszłym roku. Ulica ułatwi mieszkańcom os. Botanik wyjazd z osiedla odciążając zatłoczoną ul. Ducha, a dla mieszkańców Czechowa będzie alternatywną trasą na Sławinek.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LaQka / 30 grudnia 2010 o 15:35
[quote name='gregory' timestamp='1293704748' post='413776']
Foto przy artykule: pochyłe tabliczki z nazwami ulic symbolem upadku Lublina W momencie ustawiania tabliczek 10 lat temu widząc pochyłe rurki świadczą jedynie o ułańskiej fantazji jakiegoś niedouczonego urzędnika, która gdzie indziej każe budować dom i blok pod kątem 26 stopni do ulicy, albo pomalować modernistyczny blokhaus w ciapki i ukośne kreski. Teraz jestem przekonany, że była to wieszcza wizja nieuchronnego upadku. Obietnice przedłużenia Gryglowej wiosny nie czynią, w Lublinie jest jeszcze gorzej niż za najczarniejszych lat komuny zaraz po stanie wojennym a stany umysłów włodarzy są pomiędzy późnym Gierkiem a wczesnym Jaruzelskim. Smutne to miejsce Lublin.
[/quote]

Tak samo ul. Dębowa, Goździkowa itp. w okolicy. Aż dziw, że noszą miano ulic!
Dębowa szczególnie jest malownicza, bo ma trzech (3) właścicieli:
1. gm. Niemce (skręt ze Spółdzielczości Pracy przed wiaduktem w Elizówce, najbardziej dziurawy odcinek, już na samym wjeździe można zgubić podwozie takie dziury ale przy tym odcinku znajduje się parking dla przyjeżdzających na Giełdę Samochodową, płatny 5 złotych), widać mało dochodowy pomimo iż w niedzielę cały zastawiony jak i ulica Dębowa.
2. Lublin-w tym roku połatali dziury ale co z tego, że znowu są powybijane (niedzielna Giełda Samochodowa w Elizówce).
3. gm. Wólka-od skrzyżowania z Goździkową, goła ziemia, dziury, rowy i kotliny... Niestety nie wszystkich stać na samochód terenowy.
[quote name='gregory' timestamp='1293704748' post='413776']
Foto przy artykule: pochyłe tabliczki z nazwami ulic symbolem upadku Lublina W momencie ustawiania tabliczek 10 lat temu widząc pochyłe rurki świadczą jedynie o ułańskiej fantazji jakiegoś niedouczonego urzędnika, która gdzie indziej każe budować dom i blok pod kątem 26 stopni do ulicy, albo pomalować modernistyczny blokhaus w ciapki i ukośne kreski. Teraz jestem przekonany, że była to wieszcza wizja nieuchronnego upadku. Obietnice przedłużenia Gryglow... rozwiń
Avatar
lublinianin / 30 grudnia 2010 o 14:17
a osiedle Głusk, w szczególności ul Sachsów jak była dziurą tak chyba już zostanie dziurą. przez te wertepy nie da się przejechać a co mówić o mieszkaniu tutaj, rak płuc murowany przyszłości. najśmieszniejsze jes to, że kończy się administracyjnie Lublin i zaczyna gmina Głusk i tam zaczyna się szosa.

DOMAGAMY SIĘ ODŁĄCZENIA OD MIASTA. CHCEMY SZOSY!!!!!!!!!! TAM WÓJT MYŚLI O TYM ABY LUDZIE MIELI NORMALNE ZYCIE,
Avatar
TomekLbn / 30 grudnia 2010 o 12:15
Faktycznie zamiast przedłużać Grygowej wyremontowali by Drogę Męczenników Majdanka. Zastanawia mnie jeszcze co z trakcją trolejbusową na os. Jagiellońskie??
Avatar
fg / 30 grudnia 2010 o 11:28
Lepiej wymieniliby nawierzchnie na Drodze Męczenników Majdanka ,bo po tej zimie to już bedzie tylko dziura na dziurze!
Avatar
gregory / 30 grudnia 2010 o 11:25
Foto przy artykule: pochyłe tabliczki z nazwami ulic symbolem upadku Lublina W momencie ustawiania tabliczek 10 lat temu widząc pochyłe rurki świadczą jedynie o ułańskiej fantazji jakiegoś niedouczonego urzędnika, która gdzie indziej każe budować dom i blok pod kątem 26 stopni do ulicy, albo pomalować modernistyczny blokhaus w ciapki i ukośne kreski. Teraz jestem przekonany, że była to wieszcza wizja nieuchronnego upadku. Obietnice przedłużenia Gryglowej wiosny nie czynią, w Lublinie jest jeszcze gorzej niż za najczarniejszych lat komuny zaraz po stanie wojennym a stany umysłów włodarzy są pomiędzy późnym Gierkiem a wczesnym Jaruzelskim. Smutne to miejsce Lublin.
Foto przy artykule: pochyłe tabliczki z nazwami ulic symbolem upadku Lublina W momencie ustawiania tabliczek 10 lat temu widząc pochyłe rurki świadczą jedynie o ułańskiej fantazji jakiegoś niedouczonego urzędnika, która gdzie indziej każe budować dom i blok pod kątem 26 stopni do ulicy, albo pomalować modernistyczny blokhaus w ciapki i ukośne kreski. Teraz jestem przekonany, że była to wieszcza wizja nieuchronnego upadku. Obietnice przedłużenia Gryglowej wiosny nie czynią, w Lublinie jest jeszcze gorzej niż za najczarniejszych lat komuny za... rozwiń
Avatar
LaQka / 30 grudnia 2010 o 15:35
[quote name='gregory' timestamp='1293704748' post='413776']
Foto przy artykule: pochyłe tabliczki z nazwami ulic symbolem upadku Lublina W momencie ustawiania tabliczek 10 lat temu widząc pochyłe rurki świadczą jedynie o ułańskiej fantazji jakiegoś niedouczonego urzędnika, która gdzie indziej każe budować dom i blok pod kątem 26 stopni do ulicy, albo pomalować modernistyczny blokhaus w ciapki i ukośne kreski. Teraz jestem przekonany, że była to wieszcza wizja nieuchronnego upadku. Obietnice przedłużenia Gryglowej wiosny nie czynią, w Lublinie jest jeszcze gorzej niż za najczarniejszych lat komuny zaraz po stanie wojennym a stany umysłów włodarzy są pomiędzy późnym Gierkiem a wczesnym Jaruzelskim. Smutne to miejsce Lublin.
[/quote]

Tak samo ul. Dębowa, Goździkowa itp. w okolicy. Aż dziw, że noszą miano ulic!
Dębowa szczególnie jest malownicza, bo ma trzech (3) właścicieli:
1. gm. Niemce (skręt ze Spółdzielczości Pracy przed wiaduktem w Elizówce, najbardziej dziurawy odcinek, już na samym wjeździe można zgubić podwozie takie dziury ale przy tym odcinku znajduje się parking dla przyjeżdzających na Giełdę Samochodową, płatny 5 złotych), widać mało dochodowy pomimo iż w niedzielę cały zastawiony jak i ulica Dębowa.
2. Lublin-w tym roku połatali dziury ale co z tego, że znowu są powybijane (niedzielna Giełda Samochodowa w Elizówce).
3. gm. Wólka-od skrzyżowania z Goździkową, goła ziemia, dziury, rowy i kotliny... Niestety nie wszystkich stać na samochód terenowy.
[quote name='gregory' timestamp='1293704748' post='413776']
Foto przy artykule: pochyłe tabliczki z nazwami ulic symbolem upadku Lublina W momencie ustawiania tabliczek 10 lat temu widząc pochyłe rurki świadczą jedynie o ułańskiej fantazji jakiegoś niedouczonego urzędnika, która gdzie indziej każe budować dom i blok pod kątem 26 stopni do ulicy, albo pomalować modernistyczny blokhaus w ciapki i ukośne kreski. Teraz jestem przekonany, że była to wieszcza wizja nieuchronnego upadku. Obietnice przedłużenia Gryglow... rozwiń
Avatar
lublinianin / 30 grudnia 2010 o 14:17
a osiedle Głusk, w szczególności ul Sachsów jak była dziurą tak chyba już zostanie dziurą. przez te wertepy nie da się przejechać a co mówić o mieszkaniu tutaj, rak płuc murowany przyszłości. najśmieszniejsze jes to, że kończy się administracyjnie Lublin i zaczyna gmina Głusk i tam zaczyna się szosa.

DOMAGAMY SIĘ ODŁĄCZENIA OD MIASTA. CHCEMY SZOSY!!!!!!!!!! TAM WÓJT MYŚLI O TYM ABY LUDZIE MIELI NORMALNE ZYCIE,
Avatar
TomekLbn / 30 grudnia 2010 o 12:15
Faktycznie zamiast przedłużać Grygowej wyremontowali by Drogę Męczenników Majdanka. Zastanawia mnie jeszcze co z trakcją trolejbusową na os. Jagiellońskie??
Avatar
fg / 30 grudnia 2010 o 11:28
Lepiej wymieniliby nawierzchnie na Drodze Męczenników Majdanka ,bo po tej zimie to już bedzie tylko dziura na dziurze!
Avatar
gregory / 30 grudnia 2010 o 11:25
Foto przy artykule: pochyłe tabliczki z nazwami ulic symbolem upadku Lublina W momencie ustawiania tabliczek 10 lat temu widząc pochyłe rurki świadczą jedynie o ułańskiej fantazji jakiegoś niedouczonego urzędnika, która gdzie indziej każe budować dom i blok pod kątem 26 stopni do ulicy, albo pomalować modernistyczny blokhaus w ciapki i ukośne kreski. Teraz jestem przekonany, że była to wieszcza wizja nieuchronnego upadku. Obietnice przedłużenia Gryglowej wiosny nie czynią, w Lublinie jest jeszcze gorzej niż za najczarniejszych lat komuny zaraz po stanie wojennym a stany umysłów włodarzy są pomiędzy późnym Gierkiem a wczesnym Jaruzelskim. Smutne to miejsce Lublin.
Foto przy artykule: pochyłe tabliczki z nazwami ulic symbolem upadku Lublina W momencie ustawiania tabliczek 10 lat temu widząc pochyłe rurki świadczą jedynie o ułańskiej fantazji jakiegoś niedouczonego urzędnika, która gdzie indziej każe budować dom i blok pod kątem 26 stopni do ulicy, albo pomalować modernistyczny blokhaus w ciapki i ukośne kreski. Teraz jestem przekonany, że była to wieszcza wizja nieuchronnego upadku. Obietnice przedłużenia Gryglowej wiosny nie czynią, w Lublinie jest jeszcze gorzej niż za najczarniejszych lat komuny za... rozwiń

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują na co wydać 100 tys. zł

Mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują na co wydać 100 tys. zł 0 0

Wiadomo już, na jakie zadania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Hrubieszowie będą mogli głosować mieszkańcy Hrubieszowa. Do wydania jest 100 tys. zł.

Puchar Polski: Eko Różanka lepsze od Sparty Rejowiec dopiero po rzutach karnych

Puchar Polski: Eko Różanka lepsze od Sparty Rejowiec dopiero po rzutach karnych 0 0

Finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego dostarczył dużych emocji. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale o losach spotkania przesądziła dopiero seria rzutów karnych. A w nich Sparta Rejowiec Fabryczny przegrała z Eko Różanka 4:5

Nowa restauracja w Tarasach Zamkowych. Piłkarz i trenerzy na otwarciu

Nowa restauracja w Tarasach Zamkowych. Piłkarz i trenerzy na otwarciu 10 1

27 kwietnia w Tarasach Zamkowych oficjalnie zostanie otwarta pierwsza w Lublinie restauracja Jumi Zumi.

Synagogi będą jak nowe. Coraz bliżej końca prac

Synagogi będą jak nowe. Coraz bliżej końca prac 0 0

Trwa poremontowe sprzątanie wnętrza Dużej Synagogi. Teraz ekipa budowlana ma się zająć wymianą dachu nad babińcami i remontem zewnętrznej elewacji.

Piłkarki Górnika Łęczna pokonały Medyk Konin 3:2. Tutył coraz bliżej

Piłkarki Górnika Łęczna pokonały Medyk Konin 3:2. Tutył coraz bliżej 0 0

Kolejny krok w stronę mistrzostwa Polski wykonany! Górnik Łęczna pokonał w środę drużynę Medyka Konin 3:2 i powiększył przewagę nad najgroźniejszym rywalem do dziewięciu punktów

"Wszyscy na ziemię! Policja!" Tak CBŚP wchodzi do domów przestępców [wideo]
galeria
film

"Wszyscy na ziemię! Policja!" Tak CBŚP wchodzi do domów przestępców [wideo] 6 2

Policjanci ustalili właśnie kolejne 33 osoby, zamieszane w przestępczość narkotykową. To część dużej akcji prowadzonej od ubiegłego roku przez CBŚP i KSP. W akcji brali udział także policjanci z lubelskiego CBŚP.

Sezon Lublin w Muzeum na Majdanku
27 kwietnia 2018, 17:00

Sezon Lublin w Muzeum na Majdanku 2 0

Co Gdzie Kiedy. Wystawa, wykłady, spotkania i spacery - Muzeum na Majdanku włącza się w akcję Sezon Lublin, w ramach której w najbliższym okresie zorganizowane zostaną wyjątkowe wydarzenia dla zwiedzających.

Pieniądze na rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnych dla czterech gmin powiatu puławskiego

Pieniądze na rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnych dla czterech gmin powiatu puławskiego 1 0

Sześć milionów złotych unijnego dofinansowania otrzymają w tym roku cztery gminy powiatu puławskiego na rozwój swoich sieci wodno-kanalizacyjnych.

Podstępem wywabili z domu, a potem pobili i okradli. Najmłodszy ma 16 lat
galeria

Podstępem wywabili z domu, a potem pobili i okradli. Najmłodszy ma 16 lat 3 0

Podstępem wywabili 16-latka z domu, a następnie pobili i ukradli mu rower oraz telefon komórkowy.

Co stanie się z ogrodzeniem zabytkowej kapliczki

Co stanie się z ogrodzeniem zabytkowej kapliczki 1 0

Nasz czytelnik alarmuje o rozbiórce zabytkowego ogrodzenia prawosławnej kapliczki w Sycynie (gm. Biała Podlaska). Sołtys wsi tłumaczy, że ogrodzenie jest stare i trzeba je wymienić.

Minuta ciszy podczas sesji rady miasta. Radni uczcili pamięć tragicznie zmarłego kolegi

Minuta ciszy podczas sesji rady miasta. Radni uczcili pamięć tragicznie zmarłego kolegi 5 0

Minutą ciszy rozpoczęła się w środę sesja Rady Miasta Świdnik. W ten sposób radni uczcili pamięć swojego tragicznie zmarłego kolegi, pediatry z wieloletnim stażem – Wojciecha B. Tabliczka z imieniem i nazwiskiem radnego Platformy Obywatelskiej, stojąca przy miejscu, na którym siedział została przewiązana żałobną wstążką.

Dęblin: Dzień otwarty w LO im. 15 Pułku Piechoty „Wilków”

Dęblin: Dzień otwarty w LO im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” 0 0

W czwartek (26 kwietnia) można odwiedzić Liceum Ogólnokształcące im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” przy Zespole Szkół w Dęblinie. Jedna z większych placówek w powiecie zorganizuje dzień otwarty.

Kolumna prezydenta Etiopii przejeżdża przez Puławy [wideo]
film

Kolumna prezydenta Etiopii przejeżdża przez Puławy [wideo] 17 4

W środę po południu przez Puławy w kierunku Zakładów Azotowych przejechała kolumna prezydenta Etiopii, który odwiedził puławskie przedsiębiorstwo chemiczne.

Żuk odpowiada wojewodzie Czarnkowi na zarzut o tchórzostwo. Zarzuca mu też kłamstwa [wideo]
film

Żuk odpowiada wojewodzie Czarnkowi na zarzut o tchórzostwo. Zarzuca mu też kłamstwa [wideo] 13 25

– Skorzystałem z uprawnień, jakie dają mi przepisy prawa – tak Krzysztof Żuk tłumaczy swój dzisiejszy wniosek, który uniemożliwił ogłoszenie wyroku w sądowym sporze o pozbawienie go stanowiska prezydenta Lublina. Wojewoda zarzucił mu tchórzostwo. Co na to Żuk? – To ja dwukrotnie stawiłem się na rozprawach, a pan wojewoda Czarnek nigdy.