Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 marca 2018 r.
21:03

Nowoczesna Platforma. Stawiają na współpracę. Kandydaci obu partii na listach do sejmików

44 49 A A
Krzysztof Grabczuk, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu PO w Lubelskim, Maja Zaborowska, szefowa Nowoczesnej w województwie lubelskim.
Krzysztof Grabczuk, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu PO w Lubelskim, Maja Zaborowska, szefowa Nowoczesnej w województwie lubelskim.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna podpisały ogólnopolskie porozumienie o współpracy w jesiennych wyborach samorządowych. Kandydaci obu partii znajdą się na wspólnych listach do sejmików województw

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Władze największych ugrupowań opozycyjnych o wspólnym starcie do sejmików rozmawiały od kilku miesięcy. W środę list intencyjny w tej sprawie podpisali przewodniczący PO Grzegorz Schetyna i szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Według wstępnych ustaleń, kandydaci PO dostaną pierwsze miejsca na listach w 65 z 85 okręgów wyborczych w całym kraju. Nowoczesnej przypadnie więc 20 „jedynek”, a ponadto także 27 drugich i 38 trzecich miejsc.

– Na szczeblu lokalnym spotykaliśmy się już kilkukrotnie. Od dłuższego czasu byliśmy nastawieni na współpracę. Ale nie było jeszcze rozmów na temat nazwisk czy konkretnych miejsc na listach – ucina Krzysztof Grabczuk, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu PO w Lubelskim.

– W najbliższych dniach będziemy znali dokładny podział miejsc na listach w poszczególnych okręgach. Wtedy podpiszemy lokalne porozumienie – dodaje Maja Zaborowska, szefowa Nowoczesnej w województwie lubelskim.

Przedstawiciele obu ugrupowań podkreślają, że wspólne listy będą otwarte na reprezentantów innych środowisk. – Okazuje się, że mamy wiele wspólnych kandydatur, niekoniecznie partyjnych. Sporo nas łączy, szczególnie w regionie – przyznaje Zaborowska.

Według naszych nieoficjalnych informacji, w naszym regionie podzielonym na pięć okręgów wyborczych Nowoczesna będzie mogła liczyć na jedną „jedynkę” oraz dwie dwójki i trzy trójki (w sumie w sejmiku są 33 miejsca). Niewykluczone, że te przymiarki trzeba będzie jednak zmienić w razie ewentualnych korekt granic poszczególnych okręgów. Decyzję w tej sprawie radni sejmiku będą musieli podjąć najpóźniej trzy miesiące przed upływem kadencji.

Ludowcy oddzielnie

Pierwotnie mówiło się, że do porozumienia partii opozycyjnej może dołączyć także PSL. W styczniu, podczas konwencji samorządowej w Kraśniku, szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział jednak zdecydowanie, że jego ugrupowanie w wyborach do sejmików wystawi własne listy. W wyborach samorządowych w 2014 roku najwięcej, 13 mandatów w sejmiku województwa lubelskiego, zdobyło PiS. Władzę utrzymała jednak koalicja PO i PSL, która łącznie wprowadziła 20 radnych. Jedynym radnym niezrzeszonym jest Riad Haidar z SLD.

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 11:35
+1
Razem w obronie samorządów przed barbarzyńcami z PiSu. Jak widzimy jak dewastują nam Polskę, musimy obronić przed tym nasze miasta.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 09:05
+1
PSL samo nawet jednego zapyzialego mandaciku nie zdobędzie. i dobrze
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 08:46
+1
Az strach pomyslec jak gudlaje rwa sie do pieniedzy.STOP, STOP juz bylo i sie nie wroci
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 08:42
+1
8 lat temu Urząd Marszałkowski zatrudniał 464 osoby... a dzisiaj ? Komputerów nie mają?
Avatar
gość / 9 marca 2018 o 07:34
+1
undefined napisał:
Raczej lipa ale w myśl hasła raz sierpem raz młotem w pisowska ciemnote,może coś z tego wyjdzie.
 Zmień dilera!!
Avatar
gość / 9 marca 2018 o 07:34
+1
undefined napisał:
Brawo, wyborcy oczekują że razem przeciewsyawicie się zagarnianiu samorządów przez PiS.
 Ach ten strach przed utratą koryta!!
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 06:34
+1
szczerość intencji wypisana na twarzy, już idę głosować
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 05:30
+1
To już nic nie pomoże ,za dużo było złodziejstwa i lekceważącego stosunku do ludzi.Tu nie ma żadnej nowoczesnej,obie partie sa namaszczone prze tego samego dziadka tj.L.Balcerowicza nazywanego profesorem prze z najbogatszego Żyda świata.Balcerowicz zasłynął jako zdrajca inrteresów Narodu Polskiego i bandyta ekonomiczny wszech czasów! To my wyborcy mamy zaufać jego spuściźnie???
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 04:46
+1
“ ....ucina Krzysztof Grabczuk” a dla mnie wyglada na “podcietego” a geriatrycy z KODu nie beda startowali?
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 00:04
+1
dziady
Avatar
ktwtw / 9 marca 2018 o 14:50
kto penisem wojuje ten od pochwy ginie
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 12:14
-1
Niech tylko nie zapomną o dobrym lubrykancie.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 12:13
Rysiek i Joaśka na Maderze - a jaki kurort wybiorą Maya i Krzysio?
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 12:06
W końcu zaczęli się dogadywać, Brawo! Wszystkie siły prodemokratyczne muszą teraz działać razem. Dość już tej dojnej zmiany!!! Nie chcemy misiewiczów w samorządzie.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 11:46
-1
Nowoczesna Platforma? A co, chcą unowocześnić sposoby oszukiwania Polaków i okradania Polski? Nigdy więcej mafii PO u władzy.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 11:35
+1
Razem w obronie samorządów przed barbarzyńcami z PiSu. Jak widzimy jak dewastują nam Polskę, musimy obronić przed tym nasze miasta.
Avatar
SZABANI / 9 marca 2018 o 11:12
i tak jest napisał:
undefined napisał:
To już nic nie pomoże ,za dużo było złodziejstwa i lekceważącego stosunku do ludzi.Tu nie ma żadnej nowoczesnej,obie partie sa namaszczone prze tego samego dziadka tj.L.Balcerowicza nazywanego profesorem prze z najbogatszego Żyda świata.Balcerowicz zasłynął jako zdrajca inrteresów Narodu Polskiego i bandyta ekonomiczny wszech czasów! To my wyborcy mamy zaufać jego spuściźnie???
i ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ idąc twoim śladem chciałbym zobaczyć tych złodzieji, tych co ruine zrobili, tych co wojsko mieli zniszczyć ! Gdzie te sądy, gdzie te wyroki !!!!!!! PYTAM  !!!!!!!!!! Bydło pislamu ???????????  Gdzie bydlaki !!!!!!!!!!!!!!!!!!! To wasze ohydne i obrzdłe fałszywe ryje ziejącew nienawiśc ią złem, kłąmstwem i obłudą wymyśliły te bełkoty i brednie ! Właśnie teraz się przekonacie przed wyborami ile ta banda sekty pislam zrabowała dóbr Polaków ! W głowie się nie mieści ! W samym MON u tow. singera dwuletni budźet gdzieś się rozlazł i z 10 mld zostało parę kart płątniczych krówki i wyżytnie ulotek ! A misiewicze, nieudaczniki zniszczyły Polskę ! A rydzyki sukienkowe kanalie dopinają resztę ! rozumu brak a okaże się kto za Polską a kto przeciw !
 Nie ogladasz zagranicznych telewizji,przeciez kazdego dnia widac jak twoich zlodziejaszkow zamykaja a ile jeszcze tego bedzie.Odnalesc 200 miliardow pln skradzionych przez dwie kadencje to proces dlugi i zmudny.Misiewicz rzeczywiscie zajadal moze krowki lub irysy tylko nie pluj jadem bo sie zasmarkasz a Rydzyk zrobil wiecej dla Polakow jak inne zgraje od elewatorow.melioracji ziem zachodnich czy zdrajcow w brukselskim kolchozie.Zarlo a zdechlo i no problem po-NIEUDACZNIKACH.
 Nie ogladasz zagranicznych telewizji,przeciez kazdego dnia widac jak twoich zlodziejaszkow zamykaja a ile jeszcze tego bedzie.Odnalesc 200 miliardow pln skradzionych przez dwie kadencje to proces dlugi i zmudny.Misiewicz rzeczywiscie zajadal moze krowki lub irysy tylko nie pluj jadem bo sie zasmarkasz a Rydzyk zrobil wiecej dla Polakow jak inne zgraje od elewatorow.melioracji ziem zachodnich czy zdrajcow w brukselskim kolchozie.Zarlo a zdechlo i no problem po-NIEUDACZNIKACH. rozwiń
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 11:02
Jak widać miast już kupuje kiełbasę- na wybory pewnie- no to po ma wygrane.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 11:00
POpieram PiS i już nie mogę doczekać się wyborów.
Avatar
moher / 9 marca 2018 o 10:56
i tak jest napisał:
undefined napisał:
To już nic nie pomoże ,za dużo było złodziejstwa i lekceważącego stosunku do ludzi.Tu nie ma żadnej nowoczesnej,obie partie sa namaszczone prze tego samego dziadka tj.L.Balcerowicza nazywanego profesorem prze z najbogatszego Żyda świata.Balcerowicz zasłynął jako zdrajca inrteresów Narodu Polskiego i bandyta ekonomiczny wszech czasów! To my wyborcy mamy zaufać jego spuściźnie???
i ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ idąc twoim śladem chciałbym zobaczyć tych złodzieji, tych co ruine zrobili, tych co wojsko mieli zniszczyć ! Gdzie te sądy, gdzie te wyroki !!!!!!! PYTAM  !!!!!!!!!! Bydło pislamu ???????????  Gdzie bydlaki !!!!!!!!!!!!!!!!!!! To wasze ohydne i obrzdłe fałszywe ryje ziejącew nienawiśc ią złem, kłąmstwem i obłudą wymyśliły te bełkoty i brednie ! Właśnie teraz się przekonacie przed wyborami ile ta banda sekty pislam zrabowała dóbr Polaków ! W głowie się nie mieści ! W samym MON u tow. singera dwuletni budźet gdzieś się rozlazł i z 10 mld zostało parę kart płątniczych krówki i wyżytnie ulotek ! A misiewicze, nieudaczniki zniszczyły Polskę ! A rydzyki sukienkowe kanalie dopinają resztę ! rozumu brak a okaże się kto za Polską a kto przeciw !
 Sporo dopisałeś do POprzednich rządów- nie przesadzaj!. Jeśli chodzi o wyroki to powoli, będą też na pewno - muszą być, bo inaczej PiS straci wiarygodność. POwycieraj monitor bo wygląda obrzydliwie. Kilku słów nie rozumiem, np; ziejącew,obrzdłe, płątniczych, wyżytnie. Jesteś ją..ją..jąkała, czy z nienawiści plącze ci się wstrętny knajacki język??.
 Sporo dopisałeś do POprzednich rządów- nie przesadzaj!. Jeśli chodzi o wyroki to powoli, będą też na pewno - muszą być, bo inaczej PiS straci wiarygodność. POwycieraj monitor bo wygląda obrzydliwie. Kilku słów nie rozumiem, np; ziejącew,obrzdłe, płątniczych, wyżytnie. Jesteś ją..ją..jąkała, czy z nienawiści plącze ci się wstrętny knajacki język??. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 4

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 31 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 30 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 24

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!