poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Nowoczesne budynki dla studentów KUL i UMCS

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 stycznia 2012, 13:50

Biotechnologia kosztowała 26 mln zł. Większość dała Unia Europejska.  (Maciej Kaczanowski)
Biotechnologia kosztowała 26 mln zł. Większość dała Unia Europejska. (Maciej Kaczanowski)

W dwóch super-nowoczesnych budynkach lubelscy studenci rozpoczną zajęcia w nowym semestrze. Informatyka UMCS czeka na nich już od kilku miesięcy. KUL otworzy swoją biotechnologię w tym tygodniu.

Nowy gmach Instytutu Biotechnologii powstał w kampusie na Poczekajce.

– To jasny i wyraźny dowód, że z uczelni humanistycznej KUL przekształca się w tej chwili w pełny uniwersytet. Gdzie jest przyrodoznawstwo, badania nad matematyką, informatyka. To wszystko, co powinno charakteryzować nowoczesną uczelnię – mówił rektor uczelni ks. prof. Stanisław Wilk, gdy rozpoczynała się budowa. Teraz prace dobiegły końca.

Biotechnologia kosztowała 26 mln zł. Większość dała Unia Europejska. W pięciokondygnacyjnym budynku w kształcie trójkąta są sale wykładowe, katedry pracowników, aula, a także laboratoria dydaktyczno-badawcze z najnowocześniejszym sprzętem. W środę wszystko to oficjalnie otworzy minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. A za miesiąc wprowadzą się tam studenci.

– Zajęcia w nowym gmachu rozpoczną się od II semestru tego roku akademickiego – informuje Katarzyna Bojko z biura rzecznika prasowego KUL. – Będą się tam odbywały zajęcia dla studentów biotechnologii, gdyż przeniesie się tam większość katedr i laboratoriów Instytutu Biotechnologii.

Od początku nowego semestru wykłady i ćwiczenia w nowym budynki rozpoczną też studenci informatyki UMCS. Mimo, że nowy gmach przy ul. Akademickiej czeka na nich już od kilku miesięcy. Do oddania go do użytku potrzebna była jednak zgoda straży pożarnej. Strażacy zgodzić się nie chcieli, bo – ich zdaniem – zgoda mogła być wydana na całą inwestycję, razem z nadbudową "starej” fizyki, która dopiero się zaczęła. Ostatecznie straż zezwoliła na użytkowanie nowej informatyki, ale z wyłączeniem kilku sal.

Dzięki temu studenci przeniosą się do jednego z najnowocześniejszych akademickich budynków w Lublinie. Jego okna są otoczone diodami, które mogą zmieniać barwy piętrami albo segmentami. W środku są 4 aule, na każdym piętrze jedna, i 12 sal ćwiczeniowych. Ogrzewaniem i klimatyzacją steruje komputerowy system zarządzania. Budowa pochłonęła 42 mln zł. Pieniądze pochodziły z programu Rozwój Polski Wschodniej i dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Pan Boog
pan Bug
missJonasz
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Pan Boog
Pan Boog (17 stycznia 2012 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pan Bug' timestamp='1326746118' post='584446']
(...)
[/quote]

[color="#008000"][color="#FF0000"]KUL[/color]-awe i[color="#FF0000"] PAT[/color]-ologiczne ŚWIĄTYNIE STOLICY MĄDROŚCI:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Po co zacofanym intelektualnie nowoczesne budowle skoro oficjalnie nienadążają za rozwojem sytuacji intelektualnej!
KUL-awymi PO-mysłami [color="#FF0000"]zaraził się Uniwersytet Pod Wezwaniem MARYI SKŁODOWSKIEJ – KURII [/color]o czym poinformował Braci i Siostry Studentów[color="#FF0000"] Brat Rektor [/color]Dąbrowski odstawiając szopkę z godzinami rektorskimi w okresie szopki!

Aby dostosować[color="#FF0000"] DROGĘ [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color] do wymogów współczesności KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje[color="#FF0000"] odwiedzić www[/color]:

1) http://www.hugesextube.com/best/Nuns
2) http://www.tubesamples.com/best/Nuns
3) http://www.likexxxtube.com/best/Nuns
4) http://www.goldporntube.com/pages/nun1.shtml
5) http://www.tubepleasure.com/tube/?q=nun&s=0&p=1&g=1045
6) http://www.freetubecats.com/categories2/nun/index.html?thumb_id=3178886
7) http://www.yourpornbus.com/category/73/NUN/ctr/1/?4x62x863230
i [color="#FF0000"]można podziwiać jak funkcjonuje Kórestwo Boże[/color]! W oparciu o [color="#FF0000"]Główne Prawdy Wia[/color](g)[color="#FF0000"]ry Św.[/color](irniętej) bazujące na [color="#FF0000"]KSIĘDZE[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color].

Dla Leniwych: Leniwi mogą sobie [color="#FF0000"]kliknąć w stronki zamieszczone w obecnym tekście[/color], a zanim doczytają do końca wszystkie się otworzą – niczym (z)BAWENNE NIEBIOSA!

Obnosząc zaś najnowszy Nabytek należy wykanać KULędę oKULicznościową, której jedna zwrotka od wieków mówi:
"[color="#FF0000"]Któż to widział takie Dziwy[/color]?
Tyś człowiek i Bóg prawdziwy,
Ty łączysz w Boskiej Osobie
Dwie natury różne sobie".*

Ilu naukowcom – nawet z UMCS-u księ[color="#FF0000"]ŻULKI zmyły głowę[/color], że: nie odpuszczą puszczalskiim jak se nie odpuszczą;
że nie dopuszczą dzieci... jak se nie odpuszczą...,
a KZ NSZZ SOLIDARNŚĆ ORGANISTÓW i ASC w oparciu o internet [color="#FF0000"]prezentuje funkcjonowanie Fabryki Prawd Wia[/color](g)[color="#FF0000"]ry Św.[/color](rniętej) e-[color="#FF0000"]BIBLIĘ W OBRAZKACH [/color]jako odzwierciedlenie [color="#FF0000"]KSIĘGI[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWENIA[/color] rzucającą KUL-awy i PAT-ologiczny czar BOSKIEJ MĄDROŚCI!

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i[color="#FF0000"] WAMPIRYZMU [/color](„wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak silna konKULencja dla IQ – poziom inteligencji [color="#FF0000"]mierzony w INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, pomiaru może dokonać każdy: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć: [color="#FF0000"]jeden[/color] Inbecyl,[color="#FF0000"] dwa [/color]Inbecyle,[color="#FF0000"] trzy, czery [/color]Inbecyle... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności –[color="#FF0000"] Św.[/color](irnięty)...

Wszyscy uczestnicy KUL-ejnych i PAT-ologicznych Uroczystości powinni [color="#FF0000"]nieść naręcze Róży Duchownej i kąKUL-i[/color] (kąKUL – Biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Święconą i hodowany na Wydziale Filozofii Przyrody[/color]), wszystkim też[color="#FF0000"] niech Błogosławi Duch Św.[/color](irnięty) pod postacią [color="#FF0000"]KUL[/color]o[color="#FF0000"]PAT[/color]wy pokazującej jak Ojciec Św.(irnięty) Błogosławiony z księŻULKAMI [color="#FF0000"]prowadzi Lud Boży w pole[/color]!

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]. I tu się nie pomylili, bo księŻULE z Axcelencjami na wieść o Związku klną na czym świat stoi – [color="#FF0000"]Kurrrr[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać [/color]- , a[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC kroczy Drogą[/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]!

2) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

I KTO POWIE, że nawet Św.(irnięte) księŻULKI [color="#FF0000"]NIE MOGĄ WSZYSTKICH [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]?, a na marginesie – W KOŚCIELE STAN WOJENNY TRWA WIECZNIE – [color="#FF0000"]wiecznie z kimś walczą[/color]!

Jednym słowem – Oni majom nie po [color="#FF0000"]KUL[/color]-ei w głowie!

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]

- „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Rozwiń
pan Bug
pan Bug (16 stycznia 2012 o 21:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
(...)
Rozwiń
missJonasz
missJonasz (16 stycznia 2012 o 09:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
(...)
Rozwiń
Lublinianin
Lublinianin (16 stycznia 2012 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Super trzymać tak dalej, rozwój rozwój rozwój
Rozwiń
taps
taps (16 stycznia 2012 o 01:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Klip' timestamp='1326650839' post='583915']
,,Strażacy zgodzić się nie chcieli, bo – ich zdaniem – zgoda mogła być wydana na całą inwestycję" najlepiej mówić nie prawdę!!! Zgoda dawno była, tylko UMCS nie miał wyposażenia do sal, brakowało mebli komputerowych itp.
[/quote]

I to dopiero jest prawdą, bo komuś (nie wypada wytykać palcem, komu?) nie zaiskrzyło chyba na czas, że tej zupełnie niewydolnej służbie od zamówień na załatwienie tego, by te studenty miały na czym (poza własnym tyłkiem) siedzieć - o innych drobiazgach, jak komputery i coś tam jeszcze nie wspomnę - trzeba nie kilku tygodni ale kilku lat. Ot i co.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!